kâ var kaut ko gribçt?

Aizsāka herbârija kukainis 

Re: kâ var kaut ko gribçt?
04.01.2009 13:14
A



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 18:42 by kachenite.
herbârija kukainis
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 00:26
Ko var darît, ja ir tas, ko angliski sauc par
"borderline personality disorder" (BPD) jeb par "emotional dysregulation disorder"?

http://en.wikipedia.org/wiki/Borderline_personality_disorder#Terminology


Esmu vîrietis, 33 g.
BPD gan bieþâk esot sievietçm - kâ teikts daþos aprakstos, sievietçm ar BPD tipiski esot ârdîties, pârkâpt sabiedrîbas normas, viòu attiecîbas esot vçtrainas un haotiskas. Bet man drîzâk ir letarìija, vçlmju trûkums, bet arî slçpta vilðanâs cilvçkos un drusku pretîgums pret viòiem, âtri nogurstu, daþi veìetatîvi simptomi, neveidojas normâlas un ilglaicîgas attiecîbas ar cilvçkiem - kaut kâda lîdzîba ar BPD tomçr ir. Un psiholoìijas tests internetâ uzrâdîja tieði minçto emociju sfçras kaiti - BPD. Nervozitâti sevî atceros kopð 6 gadu vecuma un pirmajos skolas gados, bet tad jau nevienam no malas neienâca prâtâ, ka man ir emociju aspektâ slikti, ka vajag kâdu palîdzîbu. Vçlâk notika vairâkas krîzes ar dziïu bezcerîbu - kopð pusaudþa gadiem (17), arî vçlâk - 23, 29 g. vecumâ.

Kopð tâ laika ir rakts (psiholoìijâ...), meklçts, mçìinâts relaksçties, raudzîties uz lietâm "no citas puses". Diemþçl mokas vai vismaz "pelçkums" pavada gandrîz visu laiku - ir bijuði daþi gadi, daþi dzîves posmi, kad esmu ïâvies dzîvespriekam, dzîvesdziòai, sakârtojis sevi. Bet tad atkal kâda krîze ar cilvçciskâm attiecîbâm vai vienkârði vientulîba un kontaktu trûkums, kompensçðana ar falðiem lîdzekïiem (pârstrâdâðanâs, pârçðanâs, negulçðana, haotiskums) atkal iegrûþ "bedrç".

Fiziskâ aspektâ îpaðu slimîbu nav, ja nu vienîgi veì. nervu sistçmas jûtîgums, satraucamîba. Kopð 27 gadiem ir ðad tad muguras sâpes, jo mugurkauls saèakarçts greizs sçdçðanas dçï.

Jautâjums tas pats vecais - kâ gribçt?
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 01:44
K



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 18:44 by kachenite.
herbârija kukainis
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 02:00
Â, darît laimîgâkus...
Mans princips savukârt bija harmonija. Laime citiem, laime man - kopâ lîdzsvars. Arî starp darbu un atpûtu.

Bet tad ar laiku stulbums sevî un apkârtçjos ïaudîs, dzîves neizbçgamie konflikti starp instinktiem un racionâlo saprâtu, starp îstenâm un viltus vajadzîbâm, utt. (kas zina - varbût arî kâdu vecu traumu, emocionâli traumçjoðu shçmu uzrakðana?) noveda tik tâlu, ka visa harmonija òçma un aizmirsâs. Þçl.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 11:54
Uz lçtajiem testiem gan nav jçgas païauties. Es biju it kâ pie profesionâla psihologa uz nopietnu testu. Dabûju 3 slçdzienus. Paliku pilnîgi nolaistâm ausîm. Psihiatrs uz ðî slçdziena pamata sâka kaut ko runât par invaliditâtes grupu, lai gan es nebût nebiju un tfu tfu neesmu darba nespçjîga.

Aizgâju pie cita, kurð ir pieredzçjuðâks; tas saka, ka pirmais garâm visos 3 punktos.

Psiholoìija kâ tâda ir daudz smalkâka lieta, un pilnîgi nav nozîmes, kâ to sauc, kas Tev ir. Visiem ïaudîm ir jautâjumi par sevi. Daþiem lieli. Daudzi no tiem studç psiholoìiju un cer, ka tâ dabûs sev atbildes. Ne vella. Nelaimîgâ kârtâ pirmâ atveseïoðanâs fâze ir pavirðu birku kârðana citiem. Piemçram, ka kâds ir borderline... Blçòas. No sava gïuka vispirms paðam jâatveseïojas, tad var kko pasâkt ar citiem.

Amerikâ nu ir izaugusi ts. ritalîna paaudze -- ar psihostimulatoru barotie bçrni... viòus arî testçja, bet Amerika ir tik daudzu tautu, kultûru maisîjums... gribçja visus vienâdus. tagad viòi ir nikni, jo ir uztaisîti par narkomâniem...

Ir jçga klausîties vien ïoti pieredzçjuðu ïauþu slçdzienos par sevi, kas ir iemâcîjuðies vadît arî savu dzîvi ar visiem kritumiem un kâpumiem un kuru prasmi atzîst arî citi. Kuri ir padzîvojuði gana ilgi, lai zinâtu, ka visu nezina.

Bet kkâdi neta testi ir vienkârði neirozes ìenerçðanai.

Vai Tu gribi tâpçc, ka citi grib?
Tâpçc, ka tâ ir pareizi?

Vajadzçtu tikt skaidrîbâ, kâpçc Tu gribi gribçt.

Man ðeit îss stâsts. Sâka ðíist, ka dzîve aizpeld, bet tas man gan nepatika. Radâs sapraðana, ka kaut kas ir jâdara pret straumi. Kur un kâ tâ sapraðana radâs -- to es nezinu... laikam no izmisuma...

Pçc ilgas negribçðanas vienîgi nebûtu veselîgi sâkt ar lielâm gribçðanas un darîðanas devâm. Tas var nokaut tâlâkâs cerîbas. Tas ir kâ ar cilvçka augðanu. Pamazâm.

Ïoti derçja Ekharta Tolles "Tagadnes spçks". Man vismaz ïoti palîdzçja beigt prâtot ap, par, gar sevi. Palîdzçja ieiet sevî.

Esmu lasîjusi it kâ nopietnas psiholoìijas grâmatas, bet secinâju, ka liela daïa ir atkritumi. Ceïð pie sevis vismaz man ved caur klasisko literatûru, citu pieredzçm, sajûtâm, pârdzîvojumiem aprakstîtajos notikumos, caur mûziku, kâda man tobrîd patîk, caur dzîves gudrîbas grâmatâm utml., bet ne caur psiholoìijas teorijâm.

Grûtîbas ar lçmumiem, izvçlçm ir pilnîgi visiem, tik daþiem tas iet smagâk, ja vecâki mûsu augðanas periodâ ir bijuði ïoti nomâkti ar savâm grûtîbam vai bijuði pilnîgâ fiziskâ vai garîgâ in absentia. Katram ir savi stâsti, savi iemesli, bet tas atstâj sekas.

Vçl ir nozîme temperamentam. Tam, kâdi mçs piedzimstam. katram temperamentam ir savas izaugsmes grûtîbas, bet smagnçjâkiem -- smagâkas.

Kaíene arî mâca kaíçnus medît. Un no suòiem baidîties. Tas nav tikai gçnos.



Edited 1 time(s). Last edit at 27.01.2009 11:58 by Runcene.
herbârija kukainis
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 22:40
Tests - http://similarminds.com/personality_disorder.html .

Kas sanâk jums?
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 22:44
K



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 18:45 by kachenite.
herbârija kukainis
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 22:58
"pastâvîga harmonija nemaz nav iespçjama"
- to jau "visi zina".

Kâpçc tev ir tâ, ka neko negribi? Esi izpratusi?
Kâ to varçtu mainît?
herbârija kukainis
Re: kâ var kaut ko gribçt?
27.01.2009 23:14
Iesûtîjis: Runcene () Datums: 27-01-2009 11:54 Vajadzçtu tikt skaidrîbâ, kâpçc Tu gribi gribçt.


Filozofiski var atbildçt daþâdi - kâpçc daþâdi cilvçki kaut ko grib, tieði eksistenciâli raugoties.
- Bailes
a) neizmantot iespçjas, b) neatstât nekâdas pçdas pasaulç, c) netikt lîdz paðrealizâcijai (sevis piepildîjumam).
- Bauda kâ îstâ [dzîves, darboðanâs] jçga.
- Pienâkumi (pret bçrniem, darba devçjiem).
Un citi varbût izvçlas askçzi - t.i., gribçt pçc iespçjas mazâk, tad dzîves galâ nebûs tik skumji no visa iegûtâ ðíirties, bet tik un tâ tâ ir gribçðana.
Atklâti sakot, man visas tikko minçtâs shçmas liekas vienlîdz jçdzîgas un vienlîdz bezjçdzîgas. Varçtu vienu dienu pçc vienas dzîvot, citu - pçc citas. Rausteklîba, eh.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 06:10
J



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 18:46 by kachenite.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 07:29
N



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 20:13 by kachenite.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 09:14
...johaidî, kachenît, kas ta nu!?!...divi posti, un abi feisom ob teibl!!!...
...pçc savas pieredzes varu teikt - pârâk liela atbildîbas sajûta ir kâ cirvis mugurâ...radu var pasûtît un ir jâpasûa...lai pats strebj...kreditoriem var sabirstçt smadzenes un piíot mazâkas summas...izeja rumpim laikam nav tikai no Tevis pieminçtajiem 2 m zem grunts lîmeòa...

...kad cilveki beigs iespringt par nesvarîgâm lietâm un pirmajâ vietâ noliks SEVI...un nevis kontekstâ - man ir manta, bet - ES ESMU BRîVS!!!...
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 11:12
madcynics Wrote:
-------------------------------------------------------
> ...pçc savas pieredzes varu teikt - pârâk liela
> atbildîbas sajûta ir kâ cirvis mugurâ...radu var
> pasûtît un ir jâpasûa...lai pats
> strebj...


tieði tâ, Kaèenît!
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 12:13
Herbârija kukaini

Ðajâ gadîjumâ ir svarîga tikai tâ atbilde, kas skar Tevi. Tâpçc es te agrâk rakstîju par paðanalîzi, bet Tu laikam esi melanholisks, tas varçtu Tev ne ïoti derçt, jo var padarît procesu nekontrolçjamu...

Ir arî visâdas meditâcijas formas, kâ sev piekïût, tikai jâprot. Kâdos simbolos Tu redzi neredzamo un neizskaidrojamo pasauli, to, ko daudzi sauc par Dievu? Tur varçtu meklçt kâdu âíi... resp., meditâcijas formu.

Nupat ir iznâkusi mâcîtâja Jura Rubeòa grâmata par kristîgo meditâciju. Var derçt tiem, kam ðî tradîcija pieòemama.

Tu esi vîrietis, lielâkâ daïa ðe esoðo ir sievietes, es arîdzan, bet es zinu, ka ir tâda viena dzimumatðíirîba, ka vîrieði ir vairâk tendçti uz dzîves svarîgo lietu sapraðanu un tad darîðanu, bet ðis ir tas gadîjums, kad jâatmodina sevî otra puse -- jûtu pasaule... kâ to daþi dvçseles dziednieki sauc -- sava sieviðíâ daïa...

zemeòu un aveòu garða...
citrusaugïu smarþa...
dzeja, ko nevar atstâstît,
mûzika,
teâtra izrâde...

Lietas, ko nevar un nevajag vârdos komentçt, kam nav vârdu, kad visi mçìinâjumi lietot vârdus iznâk pilnîgi stulbi...

Iznâc Tu no vienas izrâdes, kur skudriòas nogâjuðas, kad Tu vçl îsti nezini, kâpçc, bet viens ibio Tev uzprasa: Kâ patika? Nav stulbâka jautâjuma pasaulç...

Kâ ir ar mûzâm, kuras no tâm Tevi uzrunâ? Ap to vietu varbût varçtu kïût siltâks, lai Tevî piedzimtu atbilde uz savu jautâjumu.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 12:45
N



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 19:02 by kachenite.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 12:57
students eed desmaizi... ar degunu pastumj desu uz priekshu, kozh tikai maizi... peec tam desu ieliek atpakalj ledusskapii liidz naakamajai reizei, kad eediis desmaizi...

taa, kacheniit, ar galeejaam izveeleem es dariiju... par strikji domaats...

bet Tu ljoti daudz gribi izglaabt... uiuiui... a varbuut vinjsh aardaas taapeec, ka zina -- meita izvilks... vinjam to vajag. vinjsh kjer kaifinju, ka meita glaabj.

man ir bijis liidziigi -- viss dziivee pusliidz ok, kameer pienaak viens, kursh jaaglaabj.

kad es pirmo reizi neglaabu, tad laikam dabuuju to, ko te mads visspilgtaak agraak aprakstiija. man pieleeca, ka es kaifu kjeru no glaabshanas.

tur jau taa nelaime seezh -- oh, kas buus, ja neizglaabshu... Tu gribi uz saviem pleciem senci uznest uz skatuves...

vai veerts... vai vareesi... Tev jau pleci un mugura taapat sveiki.



Edited 1 time(s). Last edit at 28.01.2009 13:03 by Runcene.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 14:08
...nja...atkal pçc pieredzes varu paust - kamçr viegli nesâks sûdos slîkt, pieòems Tavu kapostu kâ paðu par sevi saprotamu lietu...BEZVOSMEZDNO!!!...:)
...es, vismaz , mçginatu darît - man ir tik un tik, lai pârçjie arî dirsas paplçð...USJO...
...un plçsîs...

...tu esi viena tâda pasaulç...citas nebûs...izrietoði - bet Tev vajag PRIMâRI!!!...

...dodot gûtais neatòemams...nja...ðî te sentence bija par garîgâm lietâm...nevis kâpostu...:)
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 18:54
Kaèenîte:

lai tak sencis paòem kredîtu patçriòa, un pats risina problçmu! vai arî piedalieties èetri bçrni pa 1/4...
kâpçc vispâr kâdam ziòoji, ka ir depozîts...
herbârija kukainis
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 22:47
Kaèenît, ienâca prâtâ, ka, sprieþot pçc aprakstîtâ, tevi vada trîs elementi (ko nesen iepriekð minçju es) - pienâkumi, bailes un, cerams, arî bauda. Bet kâ ir ar ceturto - askçzi - vai sanâk pameditçt, pabût brîvai no visa - kaut vai uz pus stundu dienâ? Vai tieðâm krîze ir tik drausmîga (jo darbs tev principâ taèu ir)? Varbût tu pati sevi iedzen nemitîgâ darbu, pienâkumu un rûpestu rallijâ?
Re: kâ var kaut ko gribçt?
28.01.2009 23:07
S



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 19:02 by kachenite.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
29.01.2009 13:09
...kachenît, dristi ar Tevi!!!...rot front!!!...no pasaran!!!...:)
Re: kâ var kaut ko gribçt?
29.01.2009 21:13
...patria o muerte... ;)
Re: kâ var kaut ko gribçt?
03.02.2009 23:53
P



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 19:04 by kachenite.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
04.02.2009 11:59
kakji ljoti reti mirst...
Re: kâ var kaut ko gribçt?
04.02.2009 12:20
R



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 19:04 by kachenite.
mix
Re: kâ var kaut ko gribçt?
07.02.2009 19:14
Jā, man arī ir līdzīgi periodi. It kā ir darbs, pa dienu strādāju, vakarā atnāku mājās, paēdu... un tad stulbi rokos pa Internetu un lasu visu ko. Skatos filmas. Un kad beidzot liekos gulēt, rodas sajūta, ka tam visam nav nu nekādas jēgas. Kāpēc es strādāju? Kāpēc ēdu? Kāpēc kačāju un skatos nezin kāda fantastikas seriāla nez kuro sēriju? Un secinu, ka nu neko es neesmu izdarījis ārpus ikdienas rutīnas.
Tad man parasti palīgā nāk laikam zemapziņa. Sapnī dzirdu kādu mūziku, kad pamostos, skrienu pie diktofona, iedungoju melodiju, kamēr vēl nav aizmirsta. Pa dienu darbā prātā tā melodija lēnām attīstās un vakarā kompī šo to paeksperimentēju un mēģinu dabūt ārā no sevis to, kas sapnī bija. Jā, es tāpat nezinu, KĀPĒC es to daru. Bet rodas kaut kāda augstāka mērķa sajūta. Nu nav manā mūzikā nekā vērtīga, pat notis nepazīstu. Bet ir mērķis, un pabeidzot darbu rodas kaut kāds piepildījums, kas ir vēl lielāks, ja kāds paklausās to mūziku un pasaka: Hmm, ciešami, uztaisi vēl ko tādu.
Nezinu, tas laikam der tikai cilvēkiem, kam ir kādas mākslinieciskas īpašības (gan jau ka daudziem ir, bet ne visi zina, kā to izlādēt ārā).
Re: kâ var kaut ko gribçt?
07.02.2009 19:30
es teiktu, ka visiem ir...

vajag pameegjinaat...

ar kraasaam, starp citu, visi beerniibaa esam ar lielu degsmi kjeepaajushies. taapat ar plastiliinu utml. vajag tik pacilaat atminjas.

mees kljuustam pieaugushi un aizmirstam, ka mums ir radoshas speejas, bet taas ir glaabeejs un dziedinaataajs.
Re: kâ var kaut ko gribçt?
07.02.2009 22:09
E



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 19:06 by kachenite.
mix
Re: kâ var kaut ko gribçt?
07.02.2009 23:45
Man atkal ar naudu problēmu nav :) Pirms krīzes (tpu, kā noriebies to vārdu lietot) kredītus neņēmu - esmu konservatīvs, sakrāju un tad pērku. Izrādās - tas izglāba, jo šis tas ir iekrāts. Tagad tikai jāturpina cīnīties ar skeletiem manā skapī, bet vismaz nav jālauza galva, kur ņemt desumaizi, redzēs, cik ilgam laikam pietiks.
Nu vienalga, ja es reizēm aizmirstu, ko gribu, tad sāku domāt par to ko negribu. Piemēram - negribu mirt. Un uzreiz ir skaidrs - tātad, es tomēr kaut ko gribu - gribu dzīvot. Un tas jau ir sākums. Programmētāja loģika - vajag divas glāzes - pilno, ja gribēsies dzert, un tukšo - ja negribēsies.
Ak jā, par to testu - man vivairāk ir Schizoid |||||||||||||||||| 78% :D. Laikam bišķi patiess tas stereotips par dīvainīti - programmētāju, kas dzīvo savā pasaulē. Tjipa - fiziķi un biologi pēta reālo pasauli, programmētāji pēta pasauli, ko paši rada...
Un tagad es GRIBU iet gulēt.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 20?
Ziņa: