ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?

Aizsāka Cilveekabailes 

Man ir aizdomas, ka man ïoti tuvam cilvçkam ir ðizofrçnija. Viòam ir 50 gadu un lîdz ðim nekâdas tâdas aizdomas pat nebija, lîdz brîdim, kad viòa dzîvç parâdîjâs daþâdas problçmas, kâ nespçja sameklçt darbu utt. Tad ðîs cilvçks ieguva kâjas traumu nokrîtot (ârstçjama). Vienu dienu viòð sâka man stâstît par kukaiòiem, kas râpo pa sienâm. Stâsts izklausîjâs pârliecioðs, jo pats cilvçks nebija ne alhohola reibumâ un par visâm tçmâm runâja skaidri, gudri, saprotami - pilnîgi vesels cilvçks, taèu tâlâk sekoja vçl visâdas parâdîbas, kuras citi neredzçja... kâ piemçram cilvçks, kurð krâso sienas, runâjoða mugursoma, kaíçns skapî, krâsojums uz linoleja. Sâkumâ likâs, ka iespçjams tâ ir zâïu pârdozçðana, taèu ðis cilvçks zâles nebija lietojis jau 2 dienas. Nezinu ko iesâkt, jo nu jau 3 dienu ðim cilvçkam ir kkas lîdzîgs halucinâcijâm, taèu tajâ paðâ laikâ sakarîgi domâ un rîkojas! Kur griezties pçc palîdzîbas? Varbût ir kâdas zâles? Ko iesâkt? Taèu psihiatriskâ slimnîca ir pçdçjais, kur es ðo cilvçku vçlçtos iespundçt, jo viòð jau nav traks, tikai vajadzîga palîdzîba! :( palîdzat!
þigli pie daktera
Varbût zinât kâda laba daktera tel. nr.? kontaktus? bet tâdu kurð tieðâm kko jçgtu nevis iedotu nosûtîjumu uz psiheni? cik izmaksâ mâjas vizîte?
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
13.08.2008 15:03
ambulatori aarseeties pie privaatpsihiatra buus ljoti daargi... zaales arii daargas, peec simptomiem vinjsh vareetu dabuut valsts kompenseetos medikamentus... bet, ja vari atljauties, taa ir iespeeja...

un ar psiheni ir taa...

biezhi ambulatori aarsteejoties nevar cilveeku normaali noveerot, bet sheit ir saakums... jo aatraak uzliks kaartiigu terapiju, jo labaak. ir ceriiba, ka varees panaakt stabilu remisiju...

ar psihiskajaam kaiteem ir kaa ar veezi -- ja "neoperee", taas strauji progresee...

paskaties www.privatpsihiatrija.lv un zvani...
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
13.08.2008 15:29
Varbût vispirms vajag pârbaudît galvu ar kâdu tomogrâfiju vai ko tâdu, pirms bâzt psihenç?
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
13.08.2008 16:07
pie shiem simptomiem ir maz ceriibu, ka vareetu buut kas cits bez taa, ko tradicionaalajaa mediciinaa saprot zem psihiatrijas. lai gan -- viss kas meedz notikt...

reizeem vilcinaashanaas var maksaat daargi, reizeem taa atmaksaajas. psihiatrija ir pinjkjeriiga, metodes nezheeliigas un ljoti pretruniigas... vieniigais ierocis -- nikna kjiimija... vieniigaa joma mediciinaa, kur neviens neko konkreeti nezina...

shaados gadiijumos izveele ir ljoti gruuta lieta... pirmais pienjemtais leemums var izraadiities ar taalejoshaam sekaam...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
13.08.2008 16:36
Runcene, nu nevar dot zâles pirms galva nav pârbaudîta.
Kaut mûsu medicînai tas ir raksturîgi, vispirms zâles un, ja nepalîdz, tad kaut ko sâk pârbaudît.
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
13.08.2008 17:07
mana tante, kad viòai stipri saceïas spiediens plus vçl ðâdas tâdas problçmas arî redz kaíus, kas staigâ gar gultas malu, neesoðus putnus un lasa neesoðas ogas. Kad akûtais periods pâriet, neko lieku neredz. Jâsaka, ka arî neatceras, ka bijusi slimnîcâ un slima. Bet tas jau cits stâsts. Vîzijas un halucionâcijas tieði tad, kad ilgstoði augsts spiediens, kâdreiz pat bija diagnoze insults, kuru tomçr atcçla.
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
13.08.2008 17:53
Asinsrites traucçjumi galvâ.
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
14.08.2008 02:23
Klîniski ir diezgan viegli atðkirt organiku no neorganikas. Un neskaidros gadîjumos taisa kompi un kas nu vçl vajadzîgs...
pie tam izolçtas halucinâcijas nebût nav galvenais ðizofrçnijas simptoms. varbût sekas pçc kâjas ârstçðanas - vai tika operçts? vai arî asinsvadi. nav jâbaidâs no psihiatriem un psihiatrijas. un piekrîtu, nedrîkst vilcinâties.
cilveekabailes
Re: ko iesâkt ja ir aizdomas par ðizofrçniju?
14.08.2008 11:21
Kâja netika operçta, ceïgala bïodiòa tika stipri traumçta, visa kâja palika zila, grûti pastaigât. + saaukstçðanâs un paaugstinâta temperatûra, taèu ðîs halucinâcijas sâka rasties pçc tam kad bija kïuvis daudz labâk un arî temperatûra vairs nebija paaugstinâta....
Sasiet un izolçt!
jebkurâ gadîjumâ, jâkonsultçjas ar psihiatru. var uz to paðu ambulatoro nodaïu tvaika ielâ pierakstîties uz konsultâciju. nebaidies, neviens ar varu neliks slimnîcâ, ja cilvçks reâli neapdraud sevi un apkârtçjos. bet stâvkolis jâkupç + jânoskaidro cçlonis. lai jums veicas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 14?
Ziņa: