Trauksme un panika un grûtniecîba

Aizsāka Cerîgâ 

Cerîgâ
Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 16:40
Sveiki!

Gribçtos dzirdçt kâdu pozitîvu stâstu par to, kâ klâjies sievietçm, kas cieð/cieta no panikas lçkmçm un trauksmes un tomçr paliek stâvoklî un dzemdç bçrnus...

Vai lietojât kâdus medikamentus grûtniecîbas laikâ (homeopâtija utt.)?

Vai grûtniecîba visu nepadarîja vçl sliktâku? Trauksme nepalielinâjâs?
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 16:54
Man arii ir gan trauksme, gan panikas leekmes. Man ir ilgstosas attieciibas un peec vecuma(31) arii taa kaa buutu laiks, bet mani baida, ka nespeesu tikt galaa ar maates pienaakumiem; ja vajadzees lietot zaales gruutnieciibas laikaa, kaa tas ietekmees beernu... taadeel doma par beernu tiek atlikta un atlikta, nezinu vai vispaar pienaaks tas briidis, kad buusu gatava beernam.
Cerîgâ
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 17:00
Redzi, Latvijâ jau nepastâv tâ prakse, ka grûtniecîbas laikâ lieto zâles, atðíirîbâ no citâm noteiktâm valstîm...

Ar mâtes pienâkumiem, es domâju, jau nu tu varçtu tikt galâ. Ja ne pati saviem spçkiem vien, tad pçc tam jau varçs lietot zâles.

Mani tieði interesç tas pats grûtniecîbas periods, vai nepaliek sliktâk. Jo tikko 2 mçneðus palietoju hormonâlâs tabletes, no kurâm man blakusefektos bija tâds stress un trauksme, ka es domâju, ka jûku prâtâ. Beidzu lietot ðîs zâles, visi simptomi kâ ar roku atòemti. bet tieði tâpçc baidos, vai ðîs hormonu pârmaiòas, iestâjoties grûtniecîbai, man neliks justies tâpat. dakteri jau it kâ saka - tie esot dabiski hormoni, kas grûtniecîbas laikâ...

Man 28, arî tâ kâ bûtu laiks domât par bçrniem...
Cerîgâ
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 17:04
Starp citu, autorîtei 123 -

ja lasi angliski, palasi tâdu lapu kâ MagicMum.com. Tur var atrast par mammâm, kas lietoja zâles grûtniecîbas laikâ. Nav tik bezcerîgi ;)
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 17:07
Grûtniecîbas laikâ medikamentus nelietoju. VD/depresijas íezas tâs laikâ un kâdu laiku pçc dzemdîbâm pieklâjîgi atkâpâs:)
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 21:36
ja trauksmes un panikas pamataa ir veel neizprastas bailes no gruutnieciibas, tad ir pilna programma...

ir jaaizprot sevi un savu trauksmi, tad ir zinaamas ceriibas...

kaadu laiku straadaaju kopaa ar dazhaadiem aarzemniekiem un uzzinaaju, ka AD lietoshana piem. ASV gruutnieciibas laikaa ir diezgan izplatiita... un dzimst beerni it kaa ok... esmu tomeer smagi shaubiiga...

ir ljaudis, kam homeopaatijaa straadaa, ir kam ne... vispirms jaapameegjina...

bez liekiem un gariem tekstiem teikshu, ka vajadziigs psihoterapeits jo aatraak, jo labaak... 28 un 31 gada vecumaa var paguut tikt galaa un dabuut beebi bez ripaam un bez trauksmainas un depresiivas mammas peec tam... ir arii psihoterapeiti-ginekologi, kas praktizee abaas jomaas un tieshi ar sho te njemas...
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 22:29
Nesen lasîju vienu grâmatu kurâ bija aprastîti eksperimenti ar grûtniecçm, kam piemît panikas, trauksme, fobijas, rezultâti nebija viennozîmîgi-50/50, citâm bija labâk, citâm sliktâk, citâm nekas nemainîjâs..citâma atkal atsâkâs pçc dzemdîbâm...tas tika pçtîts taapeec, lai pieraadiitu hormonu ieteikmi uz trauksmi utt...bet neaataisnojâs

Man arii pie 30 un tâ kâ vajadzçtu bçbi, bet man ir TÂAADAS bailes no dzemdîbâm, ka bûtu gatava maksât lielu naudu, lai bçbis ar íeizaru dzimst, un no paðas grûtniecîbas arîi bail, ja ar sevi netieku galâ, kâ tikðu ar bçbi...

Ârzemçs tieðâm izplatîta prakse, kad gruutniecîbas laikâ lieto AD, jo âsti uzskata, ka labâk mieriiga mâmiòa ar ripâm nekâ stresaina bez...arii trankviïus lieto...Pie mums zinu vienu ârsti, kas neiroleptiíus rakstiija sievietei stâvoklî...Tâ Ad ietekme uz bçrnu nav îti izpçtîta tâpçc arî uzskata,ka nedrîkst lietot grûtn.laikâ, jo kurð gan piekritîs eksperimentçt...
Cerîgâ
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 22:32
Runcen, neliec visus pâr vienu kârti. Man stâþâ 3 gadi psihoterapijas pie diviem dakteriem. Paðlaik daktere pateica, ka viòai vairs neesot ar mani, ko darît - viss izrunâts.
Trauksme atnâk un aiziet periodiski. Zinu tâs cçloòus un vairs par to tik daudz neiespringstu, tikai grûtniecîba ir kaut kas tâds, ko vçl nekad neesmu piedzîvojusi, tâdçï jautâju - vai tâ nevar izsaukt sen aizmirstas trauksmes sajûtas.
Cerîgâ
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 22:38
Man nav bail no dzemdîbâm kâ tâdâm, tas paies un notiks un bçrns bûs laukâ, one way or another. Bet bailes no tiem 9 mçneðiem, bailes no nezinâmâ, no tâ, ka bçrns (tfu tfu tfu) var piedzimt nevesels manis dçï.
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
24.10.2008 23:11
Stulbi ir baidîties no nezinâmâ, bet tas tâ cilvçkiem ir..aplami kaut kâ... :)
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
25.10.2008 11:03
3 gadi pie panikas leekmeem ir maz...

ja esoshais terapeits nezina, kas daraams, tad ir tak veel citi pasaulee...

citas metodes bez psihodinamiskaas psihoterapijas, kur tradicionaali straadaa dakteri...

eksistencialaa
psihoorganiskaa
hipnoterapija
kjermenja terapija

gruutnieciiba var izsaukt trauksmi un var neizsaukt... tas viss atkariigs no Tava staasta un ceelonjiem...

es domaaju, ka jautaajums ir par atbildiibu ariidzan, kaa beerns ar potenciaali trauksmainu mammu jutiisies. un tas ir nopietni, jo laikam 100% sheit rakstoshajiem pashiem mammas ir bijushas ar liidziigu veesturi... taatad ir risks, ka var nodot savas probleemas taalaak, jo beerni ljoti agriinaa vecumaa uzsuuc mammas "psihologjiju".

aiz to domaaju, ka vispirms sevi jaasaved kaartiibaa... nevis jaacer, ka trauksme vnk nebuus... tas ir nedroshi, jo gruutnieciiba ir arii slodze... kur nu veel neguleetaas naktis ar beebi...

Donalda Vinikota grâmatiòa "Bçrns un viòa mâte" ir taa veerta, lai to palasiitu un tad vareetu saprast, kaa labaak riikoties... vinjam ir arii citas graamatas angliski.

un izdomaat, ko mees gribeetu dot kaadam, kuru miilam... vai trauksmes savilktu kjermeni uz 9 meeneshiem... vai laikus izdomaat kaartiigu scenaariju tieshi savam gadiijumam, ko dariit, ja nu gadiijuma tomeer izlemj par beebi... plaanam jaabuut... Latvijaa ir laba profesionaalaa paliidziiba tagad. tikai naudu vajag, tas gan tiesa.
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
25.10.2008 13:12
Brasilia Wrote:

un no paðas grûtniecîbas arîi bail, ja ar sevi
netieku galâ, kâ tikðu ar bçbi...


Preciizi manas domas. Gribaas dot savam beernam visu to labaako, bet ja to nespeeju, tad varbuut labaak nevajag vispaar.....
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
25.10.2008 13:26
ir veerts...

un ir veerts iemaaciities paaraak perfektai arii nebuut...

vnk veelaak dziivee buus zheel par to, ka nav meegjinaats...

it kaa pretrunaa ar to, ko ieprieksh rakstiiju, bet vismaz mana saprashana ir taada -- jaasprauzh meerkji un jaaiet uz tiem...

njemot paliigaa visus liidzekljus, kaadi vien naak praataa un ir zinaami no citiem...

jaameklee, jaadomaa, jaastraadaa...

tagad 30 gadi ir tas pats, kas agraak 20...

teorija par draudosho Daunismu, kas daudzas biedee dzemdeet veelaakos gados, neaataisnojas...

padoties nedriikst. tas ir taapat, kaa kalnaa kaapjot nedriikst apstaaties, tad tikai ljaunaak top....
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
25.10.2008 14:14
Es nevaru iedomaaties, kas ar mani galu galaa buutu noticis, ja man nebuutu manu 4 deelu. Ar visu VD/depresijas bukjeti visu tiku galaa un sliktaak no taa noteikti nebija. Tagad vinjiem ir no 21 liidz 35 gadiem un var spriest par rezultaatu. Pilniigi skaidrs, ka neesmu vinjiem nodariijusi paari. Ir izaugushi patstaaviigi un meerkjtieciigi viirieshi, kuri ir labi teeti pagaidaam 4 mazbeerniem. Baigi iedomaaties, ka man taa visa vareetu arii nebuut. Protams bija citi laiki un mazaak bija domu "ja nu kas" vai "kaa galaa tikshu". Protams, gruutnieciibas laikaa zaales netika lietotas un piipeeshana arii tika nolikta malaa:)
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
25.10.2008 15:21
Alstere

tajaa laikaa ari iespeeju ko jel dariit bija mazaak. Un, domaaju, piekritiisi, ka shajaa zinjaa esi vairaak iznjeemums kaa likumsakaraiiba...

Piekriitu Runcenei, ka vipirms ar sevi jaatiek galaa un tad jaadomaa par beernu. Beerna pasha labaa.
Man visas trauksmes, panikas, depresijas saakaas tiesi pec grutnieciibas. Taa, ka taam, kam ir jau shiis kaites, ieteikti kartiigi apdomaat - jo beerns ir loti liels stress un atbildiiba.

Vai, ja nu patiesi ir tie milzu maates instinkti un to bernu tik loti gribas, tad kartigi izarsteties, atputinat organismu gadu, divus no visiem depresantiem, trankvilizatoriem utt un tad domat un vel reiz pardomat.

Vismaz es esmu sapratusi, ka otru bernu laikam vairs nevelos.
Cerîgâ
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
26.10.2008 22:13
Redzi, ir cilvçki, kas tomçr vçlas bçrnus. Trauksme nav mirstama kaite, bet diezgan pamatîgi traucç dzîvot. Taèu sieviete paliek sieviete.
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
26.10.2008 22:42
Ir proatams cilvçki, kuriem nav tie mâtes instinkti-tad nav ar` ko censties, bet ir tâdi, kas tomçr ïoti vçlas bçrniòus!Taam arii jaaciinaas
Man gan nav panikas lçkme, bet ar trauksmi, elpas trûkumu un visâdiem citâdiem sû... jau sirgstu ilgi. Pirms grûtniecîbas lietoju Lexotanilu, AD pretojos un nebiju lietojusi. Bçrniòu gribçju ïoti. Un zini, vai nu atkâpâs VD sajûtas, vai arî es sevi iegalvoju, ka tagad nedrîkst nekam tâdam bût. Un var teikt, ka bija ðis tas, bet ïoti vieglâ veidâ un tiku bez zâlçm cauri. Var jau palietot piemçram Notta vai baldrejâòus (placebo efekts). Arî dzemdîbâs viss Ok bija.
Bet trakâkais bija tad, kad bçrns piedzima, bija ïoti nemierîgs, ïoti stipras vçdergraizes. Es gandrîz sajuku prâtâ (varbût ar stiprâku psiholoìisko veselîbu sievietçm bûtu bijis veiglâk). Bçrns negulçja, piens man pazuda un vispâr negribas to sâkumu atcerçties. Pçc tâ visa gan trakâk sâkâs trauksme utt. Ðoreiz gan sâku lietot AD un vismaz ðobrîd baigi uzlabojas psiholoìiskais stâvoklis, esmu atguvusi iekðçjo stabilitâti un priecâjos par jautrîti man mâjâs.

Zini, ja ar zâlçm galîgi nevar iztikt, var to grûtniecîbas laiku kaut kâ paciesties un pçc piedzimðanas lietot maisîjumu, tad var lietot zâles. Bet zîdîðanas laikâ nedrîkst lietot medikamentus.
Galvenais jau arî laikus psiholoìiski sagatavoties bçrnam, arî lai labs vîrietis bûtu blakâm. Jo bçrns-tâs ir arî grûtîbas, arî stresa brîþi, negulçtas naktis, jâbût lielai psiholoìiskai izturîbai un palîgiem blakus :)
 runâjot par grûtniecîbas laiku, es tieði paliku baigi mierîgâ, flegmâtiskâ. JO paliku arvien apaïâka, lempîgâka, tâpat neko baigi nevarçju padarît. Daudz gulçju, atpûtos un tas protams samazinâja VD simptomus.
Pçc maniem novçrojumiem ir tâ - tad, kad ir reâlas, îstas problçmas vai nepatikðanas, kas pilnîbâ pâròem cilvçka prâtu, panikai nav laika, jo prâts ir nodarbinâts ar citâm lietâm.
Grûtniecîbas laikâ biju harmoniskâkais cilvçks pasaulç:) dzemdîbu laikâ vispâr nav laika ne par ko domât un tur no panikas pilnîgi noteikti nav jâbaidâs.
pçc tam - ir fiziski grûti, bet apziòa, ka esi atbildîga par bçrnu, neïauj padoties un liek turçties râmjos. Tajâ laikâ man pat nebija nojausma, kas ir VD un panika, likâs, ka esmu smagi slima. Bet Jûs (tâs, kas grib bçrniòu un baidâs no VD) taèu tik daudz jau zinât par ðo kaiti, zinât, ka no tâs nemirst, ka visa vaina ir galvâ, un, ja kas, grûtniecîbas laikâ sieviete uzplaukst un atjaunojas:)
Viss bûs kârtîbâ!
Autorei,
Psihoterapija ir ðîs kaites risinâjums! To var izârstçt bez zâlçm. Es tiku galâ, paldiesm manam ârstam :)
un ka tad sauc tavu arstu?
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
03.11.2008 13:11
Ja jau tâs bailes ir lielâkas par vçlçðanos pçc bçrniòa tad labâk laikam viòu netaisît...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
16.04.2009 23:13
Sākumā man bija bailes no dzemdībām, pēdējā laikā, kad bērna tēma kļuvusi aktuāla, esmu sapratusi, ka bail ir no pašas grūtniecības. To labi sapratu, kad kādu laiciņu padzīvoju ar sajūtu - esmu stāvoklī vai neesmu...Arī iepriekš tāda sajūta bija.
Man nav bail no tā, ka būs jāuzņemas atbildība par bērnu, viņš jāaudzina - tas ir tas, ko es gribu...Man ir bail no sajūtas, ka man pēkšņi grūtniecības laikā var galvā aiziet kaut kāds TINKŠ un parādīties nekontrolējamas vai uzmācīgas domas...jātiek ar sevi galā...
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
17.04.2009 13:13
Visticamākais, ka nekāds TINKŠ grūtniecības laikā nebūs jo hormoni organismu tā regulē lai šajā cilvēces svarīgākajā periodā nekādi TINKŠi nebūtu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
17.04.2009 17:02
Visus komentus neizlasīju, bet mana personīgā pieredze - tieši grūtniecības laikā sākās trauksme un pēc dzemdībām smaga depresija :( Par savām izjūtām rakstīju diskusijā "Kā jums izpaužas depresija"..........
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
17.04.2009 17:06
Tas ir individuāli un to nekad iepriekš nevar paredzēt, kā tieši būs, tāpēc, ja ir depresija vai trauksme, grūtniecība ir risks. Ir teorijas, kuras pauž, ka auglis izjūt visu mātes trauksmi.
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
18.04.2009 19:46
ku! es ļoti ceru.

vēl man viens risinājums ir - vienkārši palikt stāvoklī un tad nebūs, kur mukt, būs jādzīvo tā kā ir...ar cenšanos nekaitēt bērnam tos 9 mēnešus..

citreiz domāju - bail jau parasti ir no nezināmā, kad šis nezināmais pienāk, patiesībā tas nav tik biedējoši ,un ir pat ok.

man ir bail no bailēm, no tā, kas varētu notikt, bet tā jau laikam ir īstākā neiroze...
Sibilla
Re: Trauksme un panika un grûtniecîba
10.05.2009 05:24
mana pieredze grūtniecības laikā iztiekot vien ar homeopātiju bija ok, es gan nebaidījos specifiski no grūtniecības, bet pēc tam .. man nācās steigšus atgriezties psihoterapijā (bērnu jau var ņemt līdzi, nav jāmeklē, kur atstāt), jo psihoze apdraudēja bērna dzīvību.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 12?
Ziņa: