Wellbutrins

Aizsāka lilo 

Wellbutrins
07.01.2010 16:34
Vai forumā ir kāds,kurš lieto vai lietojis antidepresantu!-welbutrinu?kādas atsauksmes un pie kādām depresijas izpausmēm tas jums nozīmēts??
kundze
Re: Wellbutrins
08.01.2010 04:31
jā,labs jautājums. esmu dzirdējusi, salīdzinoši draudzīgs esot - maz blakņu, bet neko konkrēti. meklētājā arī nekā
kuj
Re: Wellbutrins
08.01.2010 13:48
aknu noēd labi, kā jau visi..
lilo
Re: Wellbutrins
08.01.2010 15:32
Ne jau par to ir mans jautājums...tas taapat skaidrs!!
Hmm,vai tieshaam tik maz to lietotaaju,ka klusums!
Re: Wellbutrins
09.01.2010 12:53
ir diezgan maz jēgas taujāt pieredzi; ja palasi forumus angliski, kur ir ļaudis no visas pasules, vienmēr būs tā, ka kāds vienas zāles nolīdzina līdz ar zemi, cits ceļ saulītē. traucējumi taču katram savi, vienkārši apmēram pēc 2 ned. (pat ātrāk) var izdarīt secinājumus, vai palīdz. katram arī cits rumpis.

aknai jaunās paaudzes antidepresanti kaitē ļoti minimālii, ne vairāk kā E vielas.

bet te ir bijušas tēmas un sarunas par šīm zēlēm, varbūt nepareizi rakstīts, ar parastu "v", varbūt citas kļūdas pieļautas.



Edited 2 time(s). Last edit at 11.01.2010 19:31 by Runcene.
kuj
Re: Wellbutrins
09.01.2010 22:47
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> aknai jaunās paaudzes antidepresanti kaitē ļoti
> minimālii, ne vairāk kā E vielas.

gribētos redzēt kādu pamatojumu šim apgalvojumam. patiesībā 'jaunās' paaudzes antidepresanti tika sintezēti jau 60tajos gados un kopš tiem laikiem ir ļoti minimāli mainījušies. pēc 20 gadu lietošanas cilvēkam aknas ir pilnībā iznīcinātas.
Re: Wellbutrins
09.01.2010 23:01
nē, netika sintezēti 60. gados.

lūdzu, nosauc vienu cilvēku, kura aknas ir iznīcinātas tieši cipralex, seroxat, wellbrutin u.c. radniecīgu medikamentu lietošanas dēļ.

šajā sadaļā laikam pret murgu rakstīšanu ir jāizturas ar iecietību...



Edited 1 time(s). Last edit at 09.01.2010 23:04 by Runcene.
Re: Wellbutrins
09.01.2010 23:56
Kādreiz runāju par šo tēmu ar savu bisušo psihiatru. Tā arī atbildēja:" Zini čalīt, es strādāju arī slimnīcā, kur pacientiem ar daudz smagākiem stāvokļiem tiek dotas šis zāles, bet daudz lielākās devās". Un tālāk viņa man paskaidroja, ka tiek veikta aknu un domājams citu orgānu analīzes pirms un pēc zāļu lietošanas. Pats es, protams, klāt nepiedalījos, bet mums bij tāda atklāta saruna, ka es nešaubījos par viņas patiesumu,
Antidepresanti, piedevām šķiet tie nu vizmazāk jau nu kaut kādi kaitīgie.
Bet man jautājums toreiz bij par antidepresantu, miegazāli, neiroleptiki, un trankvilizatoru kopā.
Es tā saprotu, ka var uztraukties par trankvilizatoru - ir jau reāli cilvēki, kas te dalās sajūtās pēc to nomešanas.
Re: Wellbutrins
10.01.2010 10:52
sajūtas pēc nomešanas ir viena lieta, turklāt par to psihiatri gan bieži nerunā, taču vajadzētu; tāpat nerunā par ilgstošās lietošanas rezultātā apgūstamo iemācīto bezpalidzību, bet viņiem jau psiholoģiju nemāca, taču vajadzētu.

psiholoģiskā atkarība nesēž aknās... ja nu vienīgi pārnestā nozīmē.

smagiem ilgstošā termiņā zāles lietojušiem slimniekiem attīstās problēmas, bet ne jau aknās. taču mūsdienu medikamenti (arī neiroleptiķi) kļust arvien draudzīgāki organismam kopumā; iespējams, ka pienāks laiks, ka šizofrēnijas slimnieks ar zālēm varēs dzīvot gluži pilnvērtīgu dzīvi, tiem, kas tagad var atļauties maksāt normālu naudu, tas jau notiek.
kuj
Re: Wellbutrins
11.01.2010 13:49
Runcene gan jau pati ir uzsēdusies uz AD un tagad sev un visai pasaulei cenšas iestāstīt cik viņi ir nekaitīgi. noteikti esi dzeltena no aknu pārslodzes :D
lilo
Re: Wellbutrins
11.01.2010 16:15
Paldies,Runcene!jaasaka gan,ka par wellbutrin diezgan maz esmu atradusi atsauksmes portaalaa!
Katra zaale kaut kadaa meeraa ir kaitiiga organismam,runa jau par to,cik svariigs tas medikaments ,lai normaali dziivotu!
Jaa,tas arii fakts,katram zaales iedarbojaas individuaali un taapeec jau interesee,kas tad dzirdams par shiim konkreeti.

...un tomeer katraa teemas izklaastaa shajaa portaalaa ir kaads,kam patiik savu žulti izgaazt un aizvainot !!
Re: Wellbutrins
11.01.2010 19:09
mans teevs lieto jau paaris gadus,bet kopaa ar vienu citu antidepresantu. pirms saakssanas lietot bija trauksme, nemiers, neveeleesanaas kautko dariit,sajuutas ka ir slikti ar sirdi. peec meenessa lietossanas vinns pats atzina,ka beidzot juutas kaa cilveeks, jo visi simptomi bija tikpat kaa pazudussi. wellbutrins ir ieviests latvijaa nesen. cik zinu vinss uzmundrina un savaa zinnaa arii dod speeku.
Re: Wellbutrins
11.01.2010 21:39
welbutrīns nav nemaz ik nesen. lai gan- ko uzskata par sen.
Re: Wellbutrins
11.01.2010 22:14
nu ne vairaak kaa 5 gadus vinnss sseit ir
Re: Wellbutrins
11.01.2010 22:18
Welbutrīns Latvijā ir vismaz no 99. gada.
Re: Wellbutrins
11.01.2010 23:00
tad kad teevs saaka lietot vinna aarste teica, ka wellbutriins ir nesen paraadiijies, peec taa vareeja saprast,ka tas nesen nevareetu buut gadi 6-7
Re: Wellbutrins
11.01.2010 23:02
nu, ja nepasaka konkrētu gadu, tad nekad jau nesapratīsi, ko tas otrs domā ar nesen :) Turklāt ne visi ārsti uzreiz uzzin par visiem jaunajiem medikamentiem, kas ienāk tirgū... Reģistrētā informācija liecina, ka pirmo reizi Welbutrīns Latvijā reģistrēts 99. gadā...
Re: Wellbutrins
11.01.2010 23:20
Es arī par wellbutrīnu esmu dzirdējis jau diezgan sen... Vispār reti diskutēju šajā sadaļā, bet ko gribēju teikt... Lieta tāda, ka visām tām depresijām apakšā ir kaut kāds celonis. Un es uzskatu, ka cēlonis lielākoties ir organiskas dabas (ko vairums še mītošie noliegs) un visu to antidepresantu lietošana burtiski "izdedzina" pēdējos spēkus. Protams, ka daļēji to kompensē labā pašsajūta bet tīri teorētiski šo medikamentu baudītājiem agrāk vai vēlāk (bet jebkurā gadijumā priekšlaicīgi) būtu jāsaskarās ar nopietnām veselības problēmām. Antidepresants, tā ir labsajūta uz kredīta...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Wellbutrins
12.01.2010 00:47
Ku!- palasi par tēmu "reaktīvā depresija"- nav depresijai vienmēr organiskas dabas cēlonis!
Re: Wellbutrins
12.01.2010 07:20
Domāju, ka arī reaktīvās depresijas gadijumā ir. Vnk pagaidām man nezināmu iemeslu dēļ ir cilvēku kas atrodas tālu no depresijas robežas bet ir tādi kas ļoti tuvu. Vairāk sliecos uz iedzimtību...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Wellbutrins
12.01.2010 09:40
...ir gana plaši pētījumi, kas pierāda, ka nav...
Vladimirs
Re: Wellbutrins
12.09.2010 12:17
Esmu lietojis Wellbutrin, taču neveiksmīgi. Lietoju tikai 3.5 nedēļas. Priekšvēsture tāda, ka agrāk dzeru Seroxat, kas uz mani iedarbojās kopumā ok, taču ne līdz galam. Pēc gada pārtraukuma ar medikamentiem sapratu, ka bez AD neiztikšu, taču nolēmām ar ārstu pamēģināt kaut ko citu. Sāku dzert Effexor (darbojas uz serotonīnu un noradrenalīnu) mēnesi 75mg bez rezultāta, tad 150 mg - knapi izturēju mēnesi no blaknēm, domāju būšu pagalam, uzlabojuma tā arī nebija. Pārgāju uz Wellbutrin SR 150 mg. No blaknēm bija bezmiegs - pirmo nedēļu esmu gulējis 3-4 stundas dienā, tad nedaudz uzlabojās. Bet 2.-3.-4. nedēļās kaut kāda stagnācija - nav tik slikti, bet nav arī labi, dullums galvā, nav ne enerģijas, ne motivācijas, sliktāk nekā pirms AD. Īsāk sakot neesmu ez šo visu izturējis un zinot, ka SASI man tomēr palīdz nolēmām ar ārstu pāriet uz Zoloft, tagad dzeru 5. nedēļu, pamazām paliek labāk.

Tāda lūk mana pieredze. Nav izslēdzams, ka vajadzēja dzert ilgāk. Angļu forumos daudz raksta, ka dažiem efekts sākas tikai ar 8. vai 10. nedēļu, taču pēc neveiksmīgiem mēnešiem ar Effexor nebija vairs spēka turēties. No otrās puses ir variants ka man nedrīkst aiztikt noradrenalīnu, uz ko iedarbojas gan Effexor gan Wellbutrin. Vēl ar velbutrīnu ir tāda parādība ka medusmēnesis (angļu forumos sauc "wellbutrin honeymoon") - pirmās 3-4 dienas ideāls stāvoklis, jūties itin kā pilnīgi vesels, pēc tam izzūd un sākas blaknes. Man arī tā bija.

Izskatās, ka bez SASI neiztikšu, taču nebūtu slikti kādreiz nākotnē izmēģināt kombināciju SASI+Wellbutrin. Pasaulē spriežot pēc angļu forumiem un vikipēdijas šādu dzer diezgan bieži, taču mana ārste ir pret to skeptiska. Vai kādam ir pieredze par šādu kombināciju?
Re: Wellbutrins
12.09.2010 15:42
Slinkums parakties , cik atceros welbrutin varēja lietot tikai vienu pašu un pirms vai pēc pāriešanas uz citu AD vajag pāris nedēļas starpā
Re: Wellbutrins
24.09.2010 12:02
Es esmu lietojusi Wellbutrin. Ar labu iznākumu. Bez blakusefektiem, viegli nomest, ātri iedarbojās un bija efekts.
Re: Wellbutrins
24.09.2010 13:59
Cossa
Tas attiecas uz Monoamine oxidase inhibitor! Wellbutrin, tāpat kā citus serotonīna un noradrenalīna atpakaļsaistes inhibotorus, var kombinēt ar serotonīna inhibitoriem. Piemēram, Wellbutrin+Seroxat, ja nepieciešama aktivizējoša iedarbība dienā + maza Seroxat deva uz nakti labam miegam. Man daktere par to bija ieminējusies. Pašlaik lietoju Venlafaxinum, palīdz labi - paliku aktīvāka, domāšana nebremzē utt... bet līdzsvaram vajag ko nomierinošu. Laikam piekritīšu lietot dienas otrajā pusē mazu papildus devu Seroxat. Bet viens pats Seroxat man nederēja tik labi, jo paliku tāda kā slinka, lēna, apātiska....
Re: Wellbutrins
24.09.2010 14:19
Nomierinošs papildus efekts man nepieciešams tikai soc.kontaktos. Tas attiecas pat uz vienkāršu vizīti pie doka, tikšanos ar kolēģi, nerunājot par viesošanos (pusgadu jau izvairos no ciemos iešanas, tikai tuvu radu lokā esmu bijusi).... Piemēram, pāris dienu atpakaļ biju pie doka, stāstu, ka jūtos daudz labāk (tā arī ir, skats uz nākotni arī optimistisks), garastāvoklis normas robežās, bet pati trīcu kā apšu lapa, nevaru noturēt acu kontaktu, novēršos. Bet tagad tas nebija tik traumatiski un nomācoši, jo depresija kā tāda mani vairs nemoka. Bet kompānijā gan tāda nevaru iet - "nepareizi sapratīs", sāksies jautājumi... a ko man atbildēt???? Ar trīcekli varu samierināties, galvenais, ka nav depresija. Un ja Seroxat palīdzēs līdzsvarot kaut minimāli.... tad jau nav par ko sūdzēties....
Nupat kolēģe uzaicināja uz kafē uz dzimenes svinībām, man no stresa sāka dauzīties sirds..... sirds tika sažņaugta un uz brīdi nosvārstījās garastāvoklis. Bet tagad atkal normā.... katrā gadījumā, man tagad vieglāk tikt galā ar sevi. Laikam tas ir AD nopelns, bet man ir vieglāk sevi pieņemt tādu - sociofobiķi. Dažreiz pat pasmejos par savu trīcekli. Bet ja labāk nejutīšos, meklēšu atteikuma iemeslu un neiešu uz pasākumu. Trakāk būtu, ja atteikties būtu ļoti neērti... ja uz pasākumu būtu aicināti arī vīrs ar meitiņu un viņi ļoti gribētu iet..... Laikam kautkas nomierinošs tomēr vajadzīgs, jo bieži jūtos kā uzvilkta stīga - optimistiska, enerģiska, bet trauksmaina... Šiverējot pa mājām, darbā (darbs nav ar cilvēkiem), kopā ar radiem jūtos ideāli..........
Re: Wellbutrins
08.07.2023 12:44
Dabīgs antidepresants - https://nplink.net/7fp1dzwd Zāles biju dzērusi pusgadu. Ļoti labi palīdzēja. Depresija izzuda pēc pusgada lietošanas restilen.
Šarlatāniem
Re: Wellbutrins
09.07.2023 18:54
Lisa0021 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dabīgs antidepresants -
> https://nplink.net/7fp1dzwd Zāles biju dzērusi
> pusgadu. Ļoti labi palīdzēja. Depresija izzuda
> pēc pusgada lietošanas restilen.


Cilvēki, neticiet šim lētticīgo naudas kāsējam, kas piespamoja visu forumu ar savu referal linku.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 16?
Ziņa: