Psihiski vesels jeb nē?

Aizsāka Fuzzy 

Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 21:46
Mani kādu laiku nomoka doma, ja cilvēkam ir pašnāvnieciskas domas vai arī viņs to izdara, vai tā ir slimības pazīme? Vai var tā būt, ka vesels cilvēks izdomā kaut ko tādu izdarīt, kā dažiem patīk teikt gļēvuma, vājuma dēļ vai kā nu tur vēl saka.Egoists u.t.t Principā jau dzīvē vajadzētu būt tā, ka nekādas problēmas nevar būt tik trakas, lai atņemtu sev dzīvību. Man vajag jūsu viedokli šai sakarā.
Nette
Re: Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 21:51
Cik noprotu, tas var buut dajebkas - vienkaarshi personiibas kriize, depresija, izneemuma gadiijumos arii kaadas salimshanas paziime...
Re: Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 22:10
Kompleksa lieta... bet slimība tā ir mazāka mērā... tad jau drīzāk tas ir gudrības rezultāts... jo cik zinu, tad dzīvniekiem tas nav raksturīgi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 22:20
Zinu vienu ģimeni laukos, kur tēvs to izdarīja un pēc neilga laika arī dēls. Palika māte ar divām meitām. Man kaimiņos viens arī kādu laiku atpakaļ. Varbūt viņiem visiem bija depresija? Mana psihoterapeite arī visu laiku cenšās izzondēt vai es neesmu, ko sadomājis. Interesējas par manām domām šai sakarā. Nē nu bet tik traki vēl nav un ceru, ka nebūs. Vienkārši tā tēma man interesē. Nevaru saprast šādus cilvēkus. Un negribētu pats nemanot attapties kādā brīdī, kad man tā varētu likties labākā izeja.
Nette
Re: Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 22:24
Domaajams, ja Tava dr. saskata trauksmi, nomaaktiibu, tad droshiibas peec noskaidro, vina nekaadaa gadiijumaa nedriikst taas palaist garaam gadiijumaa , ja klientam shaadas domas buutu, bet citaadi - nav un loti labi:)
Re: Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 22:30
Es gan daudz neuztraucos par tiem kam tā gribas traukties projām... Bet tai tieksmei ir kaut kāda ģenētiska saikne un mierīgi var būt, ka to izdara gan vecāki gan berni... Zinu vienu vecu skolotāju kurai divas meitas pakārušās a pati kā kas, tā uzreiz draud visiem ar kāršanos... Suņiem jāsmejas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Psihiski vesels jeb nē?
12.04.2010 23:28
Vispār ko nozīmē "vesels" un ko nozīmē "slims"?
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 08:56
Manā uztverē vesels ir tāds, kas var bez problēmām iekļauties sabiedrībā un darīt visu, ko pārējie. Tāds kam ir interese par dzīvi, laba pašsajūta un normāla aktivitāte. Kaut kā tā. Šī definīcija gan ir subjektīva un domāta vairāk man pašam. Kāds cits to iespējams definētu savādāk.
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 10:36
Bet ja kads saka, es negribu iekļauties šajā sabiedrībā... Tad viņs ir slims? Citi droši vien domās, ka slims...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 12:18
ja ir depresija, tad ir bioķīmiskas izmaiņas smadzenēs. nosacīti slims, jo depresija nav slimība klasiskā izpratnē, to cilvēks ietekmē ar savām domām. diabētu nekādi neietekmēsi, apendicīts arī domām neklausīs.

varbūt ir vērts palasīt kaut kur internetā to cilvēku stāstus, kas "tur" ir bijuši...

es teiktu, ka tas nav gļēvums, bet citas izejas neredzēšana. kad nasta, kas jānes, ir kļuvusi smagāka par spēju to nest. kaut kā tā. padošanās tā ir, bet arī ne klasiskā izpratnē. katram cilvēkam tā nešanas spēja ir atšķirīga.

ja psihoterapeitam ir doma, ka ir bioķīmiska depresija, nevis vnk nomāktība, viņš tādas lietas jautās.
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 20:37
...ietekmeesi gan 2. tipa diabeetu, ai, kaa ietekmeesi... par pirmo var striideeties...
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 22:42
Man gan liekas, ka visi ir mazliet "slimi", tikai visi cenšas cik nu spēj saglabāt publisko masku un sevišķi nekrist laukā no masas ar nosaukumu- normālie. Dažkārt par "visnormālākajiem un veselākajiem" cilvēkiem tādas lietas atklājas, kādas pat iedomāties grūti.

Un par pašnāvību- man liekas, ka tā ir pat ļoti normāla lieta un jebkurš var nonākt tādā situācijā, kad tā ir vienīgā izeja. Daudzi uzreiz bļaus- "bet tas taču nav risinājums!!!". Es gan domāju, ka ir. Man tik žēl, ka man pašam dūšas nepietiek...
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 23:09
Viedi vārdi... Un vēl, kādreiz, sen senos laikos man arī bija noveduši līdz pašnāvības domām bet tad es nomaniju, ka dažiem cilvēkiem kas piedalijās tajā "novešanā" būtu baigais prieks ja es tā izdarītu un es kā īstens latvietis, tūdaļ pieņēmu lēmumu šo prieku aplauzt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Psihiski vesels jeb nē?
13.04.2010 23:11
Īstenībā ja paklausās yogas nodarbības un visādas Indijas gudrības
tad sanāk, ka vinji visi ir slimi jo Dalailama ir cilvēkā iemiesojies gars
var runāt ar mirušiem un lielākais gods ir kādas izcilas pagātnes personības reinkarnācija
Budas ceļa kulminācija ir pašnāvība Tibetas kalnos

Interesanti ir redzēt bērna reakciju kad viņš redz "Prieka vēsts" draudzes kopā sanākšanu
vinš tiešā tekstā saka ka viņi ir jukušī.... arī kristiešī reizēm taisa kolektīvu pašnāvību

tā ka slims vesels ir plašs jēdziens... atceros kā kaut kad brīvības sakumā zemnieks pašnāvējās jo nevarēja
kredītu atdot par traktoru un gods bija sadragāts, bet ziņās stāsta kā "mūsējie" prasījušī mersedesam 2 000 000 kukuli
lai Rīgā brauktu viņu autobusi hhehe

bet kad ir slikti vaig atrast kādu kas pasaka ka es tevi mīlēšu tāpat par baltu velti arī ja pakārsies.....
tas palīdz, kautvai svešs cilvēks kautvai internetā un par naudu :-)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 10?
Ziņa: