Ko isti dara pie psihoterapeita?

Aizsāka sky1 

Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 10:18
Es arī pati galā netiku, lai gan mēģināju gadiem ilgi. Aizgāja līdz tam, ka jebkurā vietā, jebkurā laikā varēju pilnīgi bez redzama iemesla sākt raudāt. Skaidrs bija tas, ka pēc iespējas ātrāk jāizbeidz šī nožēlojamā eksistence.
Protams, draugi un ģimene centās palīdzēt, bet pa īstam labāk kļuva pēc pāris psihoterapijas mēnešiem. Tas laikam pat skaitās ļoti ātri, bet vēl ir daudz darba.
Jā, sanāk dārgi, bet es jūtu rezultātu.
Ir lietas, ar kurām cilvēks var pats tikt galā, un ir tādas, ar kurām netiek. Es, piemēram, brīnos, kad man prasa, kā pareizi jāraksta, piemēram, iesniegums par atvaļinājumu, vai cik piparu likt zupā, toties matus krāsot nekad neuzticu ne sev pašai, ne draudzenēm. Nemaz nerunājot par zobu labošanu, mašīnas remontēšanu, u.tml.
Es psihoterapeitu uztveru vairāk kā treneri. Kad, piemēram, mugura sačakarēta un sāp, cilvēks iet uz ārstniecisko vingrošanu, lai kaut kā muskulīšus mazliet attīstītu, muguru izstaipītu, lai sāpes pārietu. Trakākos gadījumos, ja ļoti sāp, protams, der arī pretsāpju zāles padzert, tāpat pie smagas depresijas antidepresantus. Bet ar tabletēm vien neviens mugurkaulu nav izārstējis, tāpat arī psihes problēmām AD ir īstermiņa risinājums. Ir vienkārši jāuztur veselīgs dzīvesveids un jāvingro.
Nu jā, un ir tādi, kurus muguras sāpes nekad nepiemeklē, bet pat ja kaut kur iedur, pietiek ar vienkāršu masāžu vai izstaipīšanos. Tādi tiek galā paši. Atkal jau var vilkt analoģiju ar psihiskām sāpēm.
Bet, ja es redzu, ka ilgi jau cilvēks sēž, piedodiet, sūdu bedrē, gaudo, bet neko nedara, lai sev palīdzētu, vai arī nesanāk pašiem tikt galā, tad nu piedodiet, mans nelūgtais, bet vērtīgais padoms: ātri pie psihoterapeita!



Edited 1 time(s). Last edit at 20.07.2010 10:18 by gaga.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 10:26
strawberry

Redzi, es esmu 60tā gada produkts un toreiz mums isiem zemapziņā ierakstija "tu vari pats" un laikam tas darbojas... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 10:38
sky1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ko isti dara pie psihoterapeita?manu draudzeni tur
> velas sutit?


Mēģina cilvēkam nodiktēt ka tagad jādzīvo, vadoties pēc katra psihoterapeita individuālās morāles un pieņēmumiem.
Der cilvēkiem, kuri paši ir pārāk vāji. Attīstītajās pasaules valstīs sūta pie psihiatra pat tad, ja klubā kāds Tev iedod pa purnu :D nu vai arī Tu kādam. Vai arī piem sieva nosauc vīru par kretīnu... tad viņam arī vajag psihiatru lai tam tiktu pāri... :D

Ar līdzcilvekiem jarunā... tiem ar kuriem dzīvojam un esam. Nevis svešiem smadzeņu koderiem :)
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 11:20
Es gan neesmu dzirdēju, ka psihoterapeits klientam kaut ko mācītu vai dotu padomus. Un nevajag jaukt psihiatrus ar psihoterapeitiem, atšķirība ir milzīga, piemēram, kā anesteziologs un ķirurgs.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 12:40
:D
a nē zini.. viņi visi pēc vienas grāmatiņas visu dara :D
Ko Tavuprāt tad tur dara? ;)
Konkrēti uzspiež savu viedokli un morāli. Reizēm cilvēkam tas ir pieņemami citreiz nē un tad meklē nākamo padomdevēju ;)
NEVIENS padoms nav vnk globāks, bet ir individuāls psihoterapeita viedoklis, kuru ietekmē arī viņa principi un morāle.
Ir jābūt sevišķi naivam, lai domātu citādi.

Un psihiatrs nenodarbojas ar psihoterapiju. Nez kādēļ lai es tos jauktu :D Varbūt vnk negribi atzīt, ka psihoterapija ir principā smadzeņu skalošana? :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 13:02
Pilnīgas muļķības, Mateus, pilnīgas; psihoterapeits trenē psihi, piemēram, uz izturību; tāpat kā Tu savu rumpi. nekādas morāles neesmu dzirdējusi, grāmatiņu arī ir ļoti daudz.

viedoklis ir tāds, kāds nu jau ir iegūstams, piemēram, arī ar pozitronu emisijas tomogrāfiju. izmaiņas ir bioloģiskas, mīlīt. tāpēc jau zāles sākumā daudziem palīdz un nav vajadzīgas pēc tam, kad cilvēks ir spējis celt pašvērtējumu un ar depresiju vairs neaizsargājas. tas viss par tiem viedokļiem ir blēņas. ja atrod "savu" psihoterapeitu, kas ir līdzīgs pēc būtības, tad daudzi viedokļi sakritīs jau pirms tam, bet tos reti kad apspriež un terapeits netērē tamklienta laiku un naudu.

protams, varētu vēl visu ko rakstīt, bet tas jau ir pateikts. iebilstu tik vien kā par morāli, viedokli un padomiem. vispār neko nezinu par sava psihoterapeita morāli; par viedokļiem šo to zinu, bet to es varu tikai izlasīt šur tur žurnālos. ir piedāvātas versijas lielu šaubu brīžos (vairākas) un tās ir izspēlētas, palīdzot pieņemt lēmumu, kas ir visatbilstošākais man un nes vismazāk zaudējumu, kā arī neliek mest daudz cilpu, nonākt pie rezultāta ātrāk; tas arī viss par tiem viedokļiem. klients dara, kā pats grib. guļ ar ko grib, taisa biznesu, kā grib. padomus arī neesmu dzirdējusi. nedod viņi padomus, nevajag spamot slima suņa murgus. padomus var dabūt līderisma akadēmijā, baznīcā un pie amvejistiem. varbūt vēl šur tur, bet ne nu psihoterapijā.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 13:03
Mateus, nu man likās, ka Tu jauc psihiatrus un psihoterapeitus, jo vienā teikumā runāji par vieniem, bet nākamajā - par citiem. Bet varbūt vienkārši strauji mainīji tēmu, un es to nepamanīju. :-))

Žēl, ka Tev bijusi tik bēdīga pieredze ar psihoterapiju. :-(
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 13:19
Mateusam pieredzedzes un saprašanas nav. Toties ir viedoklis;)
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 14:05
Ir pieredze... man pietika ar diviem seansiem kur mani nosuutija peec viena incidenta.
Ja man saka - tas nav pareizi, pareizi būtu šitā... da pašol viņš :D

Agrāk visi paši tika galā, tagad sākam līdzināties tiem par ko smejamies - jeņķiem

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 14:10
nu ja Tu kaut kur izkāvies un Tevi pēc tam kaut kur nosūtīja, tad tur scenārijs var būt citāds, bet tā nav gluži psihoterapija. es gan tagad izdarīju pārsteidzīgus secinājumus pēc tā, ko salasīju pa Taviem postiem, varbūt tā nebija, bet nu psihoterapija jebkurā gadījumā nav tas, ko esi pieredzējis.

Turklāt parasti tādos gadījumos ir daudz dusmu uz visu pasauli un lietas var saprast tikai tad, kad viss norimst.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 14:11
Mateus
Tad Tu jauc psihologu ar psihoterapeitu. Starpība liela. Psihologs var pamācīt, un vēl kā.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 14:54
Par uzspiesto viedokli ir pilnīga taisnība. Pie tam tas ir jau zemapziņas līmenī, cilvēks pats to nejūt. Vienā balsī psihoterapeitētie runā vienas un tās pašas lietas. To tepat var izlasīt biezā slānī.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 15:08
oi, kur tad nu biji aizķērusies?

pastāsti, kāds ir neuzpiestais viedoklis, neterapeitētā...

tas, ka vairogdziedzera mezgli ceļas no tā, ka nierēs sulas skraida aplamā virzienā?
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 15:14
Ui, Runcene, tas pilnīgi noteikti ir no tā, ka cilvēks neiet pie psihoterapeita. Un nomirst arī tāpēc, ka neiet pie psihoterapeita.
Bet Tu būsi Kaščejs bessmertnijs:)
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 15:22
ko nu izlēji bēbi ar visu ūdeni... stāsti, kurā vietā tādas ilūzijas esmu lolojusi? turklāt pilnīgi noteikti esmu diezgan daudz nokavējusi un ir lietas, ko veselības ziņā nevar atgūt. bet vismaz nemānu sevi.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 16:19
Kas tev par teicieniem, Runcene. :D Ko tas vispār nozīmē, neesmu dzirdējusi, ka tā saka?
Bet vai var atgūt, vai nevar atgūt- ļoti daudz var, ja grib, dara un zina, ko darīt. Ja pietiek gribasspēka.
Sevis iespējama mānīšana nav tas sliktākais, tieši otrādi, cerība palīdz realizēt domāto.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 16:36
Interesanti, ka viskaismīgāk par psihoterapeitiem strīdas tie, kas pie viņiem nav bijuši jeb saskarsme ir bijusi minimāla un acīmredzot negatīva. :)
Neviens nevienam tur neko neuzspiež. Ārstam var būt savs viedoklis, bet viņš nevienu nezombē.Ideālā variantā palīdz klienatm pašam rast savu problēmu risinājumus un tikt skaidrībā ar lietām, kas garīgi un emocionāli nogājušas greizi.
Jau atkal zilā vakarā dzied birzī lakstīgala, viss nāk un aiziet tālumā, un sākas viss no gala...;)

Tas nu tā, par tēmu un ne par tēmu....
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 17:35
Nu ja, Runcene un Alstere ir šveicari- iekšā rāvēji:DDD
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 18:42
bet strawberry ir lūrējusi gar aizkaru malu vismaz 6 gadus (ja mani atmiņa neviļ par citām interneta vietnēm) un prot visiem naivajiem ienācējiem spilgti izskaidrot, kas viņus šai krodziņā sagaida...



Edited 1 time(s). Last edit at 20.07.2010 18:46 by Runcene.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 18:44
Ak, internets, lai slavēts tas! :D
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 23:12
Mateus, ļauj man Tev uzdot jautājumu: kad bija tas agrāk, ka visi tika paši ar visu galā, un kas ir tie visi, kas tiešām tika galā. ;-)
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
20.07.2010 23:32
Agrāk un arī tagad vienai lielai cilvēku daļai palīdz reliģija. Savukārt tie, kas netiek galā nodzeras vai nonarkojas.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
21.07.2010 11:06
Nedzeru, nesmēķēju, nodarbojos ar sportu, kaujos tikai tad ja nav citas izejas, mājās cītīgu audzinu meitu un palīdzu sievai. Ak jā - narkotikas arī nelietoju. Reliģiju ignorēju, dievam neticu, psihologi utm frīki ar' netiek lietoti. Es ko no marsa? :D

Tas ka kāds ir pārāk vājš un paļaujas uz likteni, dievu, psihoterapeitu... nevis pats cīnās un dara, nenozīmē ka tādi ir visi. Nemaz tik ļoti aizņemti tie psihoterapeiti nav ;)

Ja kāds nemāk pats dzīvot, lai dzīvo kā grib.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
21.07.2010 11:11
Pārāk vājš, tāpēc iet pie psihoterapeita. :-) Nu jā, izplatīta klišeja.
Tikai nez kāpēc tie "stiprie" tā sāpīgi uztver tos vājos. :-)
Ja kāds lasījis vienu no pēdējā laika bestselleriem un patiešām vienu vērtīgu grāmatu "Eat. Pray. Love" ("Ēd. Lūdzies. Strādā" vai kaut kā tā), varbūt atcerēsies no Indijas sadaļas pārdomas par patiesu spēku un drosmi.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
21.07.2010 11:12
Mateus ir normāls vecis:)) (Tikai ko dara šajā sadaļā?)
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
21.07.2010 11:26
vot, vot

baigi daudz te to normālo, bet es,protams, arī saku, ka jams normāls; ja nu vienu otru reizi nikns, bet kam negadās :)

varbūt normālie grib mūs atgriezt, nezinu.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
21.07.2010 11:36
Es te daru to pašu ko visā šajā forumā :D
Laiku tērēju lieko :)

Pa lielam atvēru lai apskatītu, ko tad tur citiem dara, tikai man apnika lasīt :D
Pa manam ir tā, ka ja mājās būs kaut viens, kurs māk izrullēt visādas grūtas situācijas, nebūs vajadzīgi nekādi terapeiti. Bet atkal jau - ir svarīgi runāt... protams, ja mājās visiem besis tad laikam citādāk :)

P.S.
"Ja kāds lasījis vienu no pēdējā laika bestselleriem" <-- bestselleri tiešām ir labākā literatūra ko lasīt... to ko lasu es, nelasa masas, bet lasa daudzi. Bet visu laiku lielako bestselleru bībeli, tomēr izlasīju un pat izstudēju un kad lasīju, ticēju tai, bet tikko sāku analizēt... pilnīgi noteikti smadzeņskalotāju grāmata. VIENALGA ko lasa, jālasa analizējot, nevis tupa visu laižot sevī. Ja kāds jautātu man ko es iesaku... Tā runāja Zaratustra un Bhavadgīta, bet lasīt lēnām, uzmanīgi un izvērtējot, kas konkrētam indivīdam der un kas nē.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 2 time(s). Last edit at 21.07.2010 11:41 by Mateus.
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
21.07.2010 11:47
Zini, Mateus, Tu man patīc. Jo tavi posti man patiesi liek smaidīt. :-))
Re: Ko isti dara pie psihoterapeita?
22.07.2010 18:58
redziet es draudzenei palidzeju ar nelilu apskati interneta vinjas raksturojums ir neirozei lidzigs var but ta ka neiroze ir pie vainas...vinjai berniba ir bijusi loti smaga lidz 13 gadu vecumam
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 17?
Ziņa: