inteliģences koeficients

Aizsāka IQ 

IQ
inteliģences koeficients
30.07.2010 13:06
Vai ir iespējams ar testu palīdzību palielināt IQ? Piemēram ir tādas grāmatas kā ''Mensa Exercise Your Mind Math'', ir uzdevumi smadzeņu treniņiem, dažādas spēlītes? Vai arī tas viss ir pupu mizas?
Re: inteliģences koeficients
30.07.2010 16:55
Risinot dažādus uzdevumus un trennējot smadzenes protams, ka palielinās IQ.
Re: inteliģences koeficients
30.07.2010 22:39
Regulāri spēlējos
http://en.ludanto.org/
http://www.lumosity.com/
http://www.brainmetrix.com/

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Murrr
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 12:42
es reiz zobārsta rindās sēžot padarbojos ar mazu grāmatiņu "atmiņas treniņš". pildot tur dotos vingrinājumus, īsā laikā pamanīju, ka ir stipri uzlabojusies gan atmiņa, gan iztēle un koncentrēšanās spēja. iesaku. bet tas prasa piepūli.
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 13:04
Es tikai nesaprotu priekš kam tas ir vajadzīgs... lai izietu uz lielceļa vai stacijas laukumā un sāktu savu inteliģenci špricēt uz visām pusēm? Mana inteliģence ir tieši tāda kā man vajadzīga un ja nu pēkšņi es izjūtu robu savā inteliģencē tad es to aizpildu... Bet man nenāk ne prātā tērēt savu laiku inteliģences testēšanai un vēl mazāk man interesē ko par manu inteliģenci domā citi...

p.s. Bet ļoti patīk izteikt viedokļus par citu inteliģenci... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 15:28
Nu man piem vnk patīk tie prāta uzdevumi :)
Bet nemaz nezinu cik man tas IQ ir :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 15:37
Man IQ mainās atkarībā no testa :)
Tas jau ir tāpat kā mērīties ar krāniņiem. Varētu būt tā, kam liels IQ, tam mazs krāniņš. Daba mīl līdzsvaru :DDD
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 18:05
Šķiet, ka man viss vidējs... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 21:54
ku jau arī sports nepatīk :) Un nekas cits ar, ja vien pamatā nav kāda vajadzība :)) Mans IQ kādreiz bija kādi 120 punkti laikam. Bet ar smadzenēm jau tā esot, ka, ja specāli netrennē, tad viņas paliek slinkākas. Skolā kādreiz mācījos dzejoļus ar 10 pantiem. Tagad drošvien augstākais vienu varētu.
Re: inteliģences koeficients
31.07.2010 23:37
Atmiņa un IQ nu gan nav īsti viens un tas pats.
No atminjas kraaninjsh neaug :D
Re: inteliģences koeficients
01.08.2010 00:24
Mateus, mierini vien sevi :D
Re: inteliģences koeficients
01.08.2010 12:50
Ja no atmiņas augtu krāniņš tad man laikam ir šausmīgi garš krāniņš :D
Vai arī jo labāka atmiņa jo īsāks krāniņš? :o nu tad man ir maziņš krāniņš :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: inteliģences koeficients
01.08.2010 14:13
Man vispār nav :-))))))))))))))))))
IQ
Re: inteliģences koeficients
02.08.2010 02:01
Kur varētu dabūt rubiku kubiku? Ebayā nav tie īstie.
Re: inteliģences koeficients
02.08.2010 11:34
IQ Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kur varētu dabūt rubiku kubiku?

Es pirku bērnu spēlīšu veikalā. Ne vienmēr ir, bet dabūt var.
Re: inteliģences koeficients
02.08.2010 23:25
...nja...mēgināt iziet IQ, jaucot inteligences un intelekta jēdzienus...murgs...
...bet ja tā paštuko - a kam tas ir vajadzīgs???...lietderības Q šai visnotaļ pašapziņu uzfrišinošai vai arsūdiemaplejošajai (tas atkarīgs no pašvērtējuma) nodarbei ir gaužām zems...
fox
Re: inteliģences koeficients
03.08.2010 10:48
Kāpēc tas jāpalielina, IQ tests nav gudrības, inteliģences un veiksmes mēraukla. var palielināt smadzeņu aktivitāti, atmiņu, reakcijas ātrumu. Ja dzīves mērķis ir spēt saskatīt likumsakarības kvadrātiņos un aplīšos, tad gan jau ir kāda iespēja.
IQ
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 10:57
pieņemsim ka čalis bērnībā un jaunības gados daudz sitis galvu - 2 smadzeņu satricinājumi, ārsti pēc laiciņa pārbauda, viss kārtībā, palaiž. vai var būt tā, ka cilvēks pats neapzinās ka ir mentāli atpalicis? kā pārbaudīt? es par sevi.
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 11:03
Tā pateici, it kā būtu kāda mēraukla kas ir un kas nav normāls/neatpalicis :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
IQ
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 11:52
atpalicību tomēr arī iedala - mazliet, vidēji un traki. 'mazliet' kategorija aizņem vislielāko daļu no mentāli izaicinātajiem... :)) tie ir apmēram 8-11 gadīga bērna līmenī. avots - http://www.dialforhealth.net/healthchannel/mental/levelmental.asp
tā ka es ietilpstu šajā kategorijā, jo joprojām dzīvoju pie vecākiem. sociālais skils točna nav attīstījies, jo nav draugu.
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 12:33
pa manam liela daļā visas šitās bioloģijas (arī it kā organika sistas galvas dēļ) ir pilnīgas blēņas. tur ir baigi daudz nianšu un specam jābūt ļoti augstā līmenī. bet pie mums ar to mētājas pa labi un pa kreisi. aizej pie Latvijas psihiatriem un psihiatrijas sistēmas psihologiem: viņi Tevi saņems atplestām rokām. protams, protams, organiski traucējumi... pasaki tikai viņiem, ka Tev vienreiz plūme no koka uz galvas uzkrita.... domāju, ka liela daļa interneta raksteļu arī ir tādā pašā līmenī. pats sev šai jomā neko diagnosticēt nemaz nevar.

visbiežāk visam, ko te raksti, cēlonis ir emociju sistēmā, audzināšanā utt.

tādi kārtīgi organiski traucējumi izskatās diezgan iespaidīgi.

tās manas neprofesionālās domas; vienu konkrēti zinu, kam par varas makti organiku un atpalicību gribēja piesiet. vairāk tur bija bailes uzņemties atbildību, riskēt utt. pamazām sāka, un kaut kā tā “organika” izzuda.

sociālie skili vnk jāsāk trenēt. kaut, piemēram, ejot uz kādiem kursiem, baznīcu vai jebko tamlīdzīgu.

pazīstama skolas medicīnas māsa ar 50 gadu stāžu teica, ka tagad gandrīz katram bērnam, kurš nokļūst skolas psihologa rokās ar mācīšanās grūtībām, diagnosticē organiskus traucējumus... viņa tikai nevarēja saprast, kāpēc sarunās ar viņu neviens bērns tādas grūtības neuzrāda, kāpēc daži skolotāji tiek galā, citi ne. šīs lietas ir baigi relatīvas un prasa, kā jau teicu, augstu profesionalitāti un diezgan pacietīgu pieeju.

vajag sākt iet pasaulē. tas nebūs viegli, bet apcerēt iespējamo organiku ir diezgan riskanti. vienmēr būs "speci", kas palīdzēs nogrimt ar lielu burbuli.
fox
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 13:24
Pazīstu divus cilvēkus ar kaut ko līdzīgu. Vienam puisim " draugi " uzmeta kasti uz galvas no 5 stāvu mājas jumta, otram bija auto avārija. Skaidri redzams, ka attīstība apstājusies kaut kur drusku. Bet puiši ļoti aktīvi, draudzīgi, sabiedriski. Ļoti strādīgi, grib izpalīdzēt. Abiem runas traucējumi. Bet nekādas zāles nav jālieto, un mainīt arī neko nevar. Bet abi ir pieskaitāmi, vienīgi ļoti ietekmējas no pāŗējo viedokļa, trūkst pašiem savu viedokļu, pieslēdzas apkāŗtējiem. šādā situācijā, es domāju, nekāds IQlimenis nav paceļams, bet tas ir tikai tad, ja notikušas neatgieseniskas izmaiņas smadzenēs. Arī pēc insulta cilvēks zaudē daudzas iemaņas, bet tās ir atgūstamas. Pie smagas depresijas arī izmaināš cilvēka personība, bet tas nenozīmē, ka nav iespējamas izmaiņas.
Murrr
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 16:48
te kaut kā diskusija ir aizgājusi turpat kur vienmēr. arī es nezinu, vai tieši vajag IQ ciparu celt. bet ja autors vaicā, vai ir vērts trenēt smadzenes - noteikti ir vērts. kas notiek, ja smadzenes netrenē, var redzēt pie pensionāriem, kas visu dienu sēž pie tv; viņi teikuma beigās aizmirst, ko teikuši teikuma sākumā. esmu jau mazliet ietrenējusies pie veciem cilvēkiem atšķirt, kuri pārsvarā skatās tv un kuri lasa grāmatas. pirmajiem vispār sava viedokļa nav. ar otriem ir interesanti parunāt. smadzenes ir jātrenē tāpat kā muskuļi. un netrenētas tās kļūst tizlas, tāpat kā muskuļi.
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 17:15
laikam jau tā ir, ka tēma atkal pavilkusies filozofiski, bet, ja runa par psihi, ir ļoti maz konkrētu lietu, ko var tā droši teikt par cilvēka perspektīvām.

starp citu, es kaut kad pasen lasīju psihoanalītiķa Donalda Vinikota grāmatiņu. Viņam bija paciente bijusi, jauna meitene ar šizofrēniju, bet ļoti augsts IQ, neatceros, cik, bet netipiski augsts. tā kā tās organiskās un atgriezeniskās/neatgriezeniskās izmaiņas arī nav viennozīmīgi vērtējamas. bet šizofrēnija taču psihiatrijā skaitās pilnīgs kirdik.



Edited 1 time(s). Last edit at 04.08.2010 17:15 by Runcene.
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 17:40
Bet visi lielie ģēniji parasti ir šizofrēniķi vai autiski. Neviens normāls cilveks nespēj visu savu uzmanību koncentrēt uz kaut ko vienu, lai kļūtu par mega ģēniju. Nav jau arī nekas neparasts, ka šizofrēniķim var būt nenormāli augsts IQ. Moška viņam ļoti patīk ņemties ar tām ģeometriskajām figūrām un tiem citiem bezjēdzīgajiem IQ fufeļiem.
Murrr
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 17:49
tiešām jūs te domājat, ka IQ ir iedzimts vai kā tamlīdzīgi? uz kādām banalitātēm un virsvirspusīgām tenkām jūs vēl esat spējīgi? autors te jautāja par smadzeņu treniņu. atcerējos, ko lasīju iekš new scientist. tās datorizētās prāta trenēšanas spēlītes lielākoties tiešām ir bullshit; klasiskie treniņi ir efektīgāki.
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 17:51
Uz autora jautājumu jau sen ir atbildēts, ja Tu neesi pamanījusi.
Murrr
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 17:55
nu kurš, izņemot mani, atbildēja uz autora jautājumu? visi te murmuļo kā bērnudārznieki, kas grib izrādīt, ka prot lasīt.
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 18:13
Jautājums vispār bija tāds, uz kuru varēja atbildēt ar- jā vai nē. Un atbilde sen ir sniegta, vai Tu neproti lasīt?
Murrr
Re: inteliģences koeficients
04.08.2010 18:17
jautājumam bija vairāki apakšjautājumi. nu labi, atšūmējos. man labāk patīk, ja ļaudis cenšas runāt par lietām, par kurām ir īpaši interesējušies un tāpēc var kaut ko jaunu pastāstīt citiem.

autor, ja lasi angliski, paguglē vēl brain gym un brain gymnastics. un iekš www.newscientist.com ir vesela regulārā sadaļa par smadzeņu darbību, tur tavs jautājums kādu laiku bija topā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 25?
Ziņa: