Psihoterapija,vai palidz pie panikas?

Aizsāka bobene 

Sveiki,man te delikats jautajums.Man nu jau 5 gadus moka panikas lekmes,trauksme,dazas fobijas.Esmu gajusi gan pie neirologa,gan psihiatra,ari dzerusi antidepresantu 1gadu.Bet,bet viss atkal atgriezas.Tad nu aizgaju pie psihoterapeita.Un,luk,biju 3reizes ,pirmajas divas man bija jaklasta viss mans dzivesstasts sikumu sikumos berniba utt.Itka jau palika vieglak no ta vien,ka daudz no sevis izliku ara,bet 3reize,kad tikamies psihoterapeite man pazinjo,ka ja man vajadzes nakt pie vinjas varbut menesi,varbut gadu,varbut 5gadus,katrs redziet savadaka laika perioda tiek uz pekam,un vel ka pec 10reizes man busot ljoti slikti,visi simptomi saasinasies un tikai pec 10 reizes pamazam saksies uzlabojums.Nu,luk,es vairs neko nesaprotu,vai ka mans virs saka,ka tas ir majiens,ka vel labu laiku vajadzes maksat labu naudinju,lai tiktu uz pekam vai ta ir tada terapija?Ludzu,padalieties,kurs tiesam ir gajis psihoterapiju,vai tiesam ta ir plika naudas izmesana vai kads tik tiesam uz visiem laikiem ir ticis no panikas un trauksmes valja?Nezinu vai man turpinat vai mest mieru?
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
21.08.2010 23:52
tas ir populaars viedoklis, ka tas ir nez kaads maajiens. es teiktu, ka tas ir smiekliigi. panika tachu Tev ir shaa vai taa, ne? ar zaalem, ja ilgstoshi ielaidiisies, vareesi njemties visu muuzhu un nozaaljoties. taas neko neaarstee un paliidz tikai tik ilgi, kameer taas lieto.

nezinu, vai peec desmitaas vai kuras tur reizes, citiem peec gada, bet tieshaam var palikt sliktaak. nemaaceeshu izskaidrot gudri, jo neesmu psihoterapeits, bet man shkjiet, ka tas saakas tad, kad it kaa nonjemas depresijas vaaks. vismaz man taa bija.

tas, ko Tu raksti, nav aatri aarsteejams psihoterapeitiskaa celjaa. tas parasti saakas ljoti agriinaa vecumaa, par kuru Tu nekaa neatceries. aatri tur neko nevar dariit, vienkaarshi sakot, lai Tu nesajuktu praataa. makjeniit aatraak un taatad leetaak buus hipnoterapija jeb hipnoze, bet var naakties atkaartot. turklaat ne visiem der un ir pienjemama.

ja negribi psihoterapiju, meklee kaadas netradicionaalas metodes. dazhiem paliidz religjijas, meditaacijas un tml. lietas. ja vien tas pasham ir pienjemams un der, bet tad tam jaanododas regulaari.

turklaat, lai pashai buutu skaidriiba un droshiiba, palasi kaut kaadas teorijas un principus, kaa tas straadaa, citaadi maz ko katrs saka. psihoterapija jau nav nekaads dievs, kam akli jaatic. rezultaatus var pieraadiit ar visaadaam tomograafijaam (piemeeram, protonu emisijas), bet Latvijaa taas veel neveic, tachu profesionaalos zhurnaalos par to jau labi sen un gana daudz tiek runaats. vienkaarshoti runaajot, kameer cilvis dziivo ar panikas leekmeem, vinja smadzenees ir redzamas zinaamas izmainjas, kas peec psihoterapijas zuud.

dikti leeti tas nav, te nu tiesa. 5 gadi arii var sanaakt, varbuut 3 vai 4. tas tieshaam ljoti individuaali. bet, ja man buutu ottreiz jaaizveelas, es teiktu, ka es nozheeloju laiku, ko skopodamaas nobumbuleeju ar zaaleem; turklaat, jo ilgstoshaak taas lieto, jo gruutaak tik nost. vismaz manas domas.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
22.08.2010 08:36
Par psiholiģiskām sāpēm. Traumatologs E Štraus , to pašu minēja , kādā starptautiska muguras ķirurgu kongresā esot demonstrētas magmetiskas rezonanses bildes u t t . ja arī viņš savā praksē bieži sastopas ar to ka sūdzūbas ļoti konkrētas bet atradne nav . Man tagad gremošnas problēmas ..barībasvada kamols , čutene saka vaina paurī
Jā, tā ir tiesa- psihoterapijas procesā var būt gan kāpumi, gan kritumi. Kad tev liekas, ka kļuvis sliktāk, psiht piekļust dziļāk tavām problēmām un zina skaidrāk, kurš ''mozaīkas gabaliņš'' iztrūkst un kas jāmaina uztverē domāšanā utt. No tā nevajag baidīties. Bet galvenais ir - atrast savējo ārstu, kuram tu uzticies, un kura rokās jūties droši un labi, tā ir fantastiska sajūta. No pieredzes varu teikt, ka man nācās nomainīt divus ārstus, jo intuitīvi jutu, ka nav īsties, arī progress nebija, tikai naudas kāšana, tā bija gan. Bet lai veicas, un lai izdodas savējo atrast uzreiz, un veselība lai turās, tas ir pats galvenais!
Runcene,gribeju tev jautat,cik tu maksaji pie sava psihoterapeita par viziti?Man prasa par 50min 20ls,man jau liekas par traku,ja rekina,ka jaiet bus gads vai vairak.Vai musu valsti nav pieejama bezmaksas vai vismaz letaka psihoterapija?Cik noprotu esi saja lieta daudz interesejusies,tadel jautaju.Un,tu zini hipnoze mani ari interese,kur tadu veikt?Paldies jau ieprieks.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
22.08.2010 11:00
Pingvinam ari gribeju jautat,vai vari ieteikt labu psihoterapeitu?Jo,es ari intuitivi jutu,ka nav ista tagad kur eju.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
22.08.2010 13:46
bobene, var dabuut leetaak, par Ls 15 noteikti, pat par Ls 10... RSU rezidenti ir bez maksas, te bij nesen links. es gan bezmaksas variantu neizveeleetos.

bet psihoterapeits ir jaameklee peec patiik/nepatiik principa. Tev var nededreet tas, kas der man, pingvinam utt. vienkaarshi ljauj sev saprast, kaa ir. bet vajadzeetu iztureet kaadas 3-4 reizes, vismaz taa iesaka, jo citreiz pirmajaas paaris reizees domas nestraadaa, sajuutas iisti neregjistree notiekosho, jo cilvis dikti baidaas; man gan pirmajaa reizee par visiem ieprieksheejiem bija taada sajuuta, ka vinji ir muljkji, bet tas, pie kaa es paliku, man patika no pirmaas reizes.

nezinu, es teiktu, ka tas arii nav iisti profesionaali, ka meegina prognozeet, kad tieshi vareetu buut kaads kritums. kaut kaa muljkjiigi izklausaas.

hipnoterapeits ir Aivis Dombrovskis; www.psihoterapija.lv, meklee regjistraa.
3 reizes terapijā ir ļoti mazs laiks, lai sajustu reālus, ilglaicīgus uzlabojumus. Kaut gan tas varētu būt atkarīgs no terapijas veida. Ar kādu terapijas veidu Tava terapeite / terapeits strādā?
Mana pieredze ar terapiju (analītisko) ir visnotaļ pozitīva. Panikas lēkmes pārgāja, trauksme - te ir, te nav, fobijas - joprojām ir, bet lēnām kaut kas mainās. Terapija turpinās, jo tā "palikšana labāk" ir ļoti, ļoti, ļoti lēna, ar cēlumiem un kritumiem (manā gadījumā tie tiešām ir gadi, ne mēneši. Bet problēmas arī senas.). Manuprāt, pateikt, cik ilga būs terapija, pirms tās uzsākšanas ir praktiski nereāli, jo nevar paredzēt, kā psihe "uzvedīsies", kādas aizsardzības nāksies pārvarēt utt.. Ja terapijas ilgums biedē vai nepatīk, tad labāk izvēlēties kādu "ātro" metodi.
Un, nē, nekad neesmu terapiju uztvērusi kā naudas kāšanu vai jutusies apkrāpta. Šī ārstēšanas metode man subjektīvi ir pieņemamāka nekā pasīva tablešu dzeršana rītā, dienā, vakarā, neirologa un psihiatra regulāras konsultācijas un jaunas recepšu zīmes.
Noteikti piekrītu, ka terapeitam ir tīri cilvēciski jāpatīk, jāsajūt to, ka var uzticēties.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
23.08.2010 10:24
Man neviens neprasīja, bet es vienalga pateikšu. :-))
Es arī maksāju 20 latus par reizi. Reiz saņēmos drosmi un paprasīju, vai nevar lētāk, nē, nevar. Dažreiz, ja maks spriež, vienu otru reizi nācies atcelt, bet kopumā kaut kā nejūtos nabagāka, jo darba spējas ir ievērojami uzlabojušās un šādu tādu naudiņu pat sanāca uz tā rēķina atpelnīt. Lai gan, protams, daudzas lietas šobrīd neatļaujos. Varbūt rudenī, kad būs mašīnai riepas jaunas jāpērk, nāksies uz brīdi iztikt bez psihoterapijas. :-)

A pat terapijas ilgumu bija tā, ka nevis es prasīju, kad varētu būt rezultāts visiem maniem "pasūtījumiem", bet psihoterapeits man prasīja, kā man liekas, cik ilgu laiku tas varētu prasīt. Tā, nevis ar prātu izkalkulēt, bet tīri uz sajūtām. Es teicu: gads, divi. Bet tagad liekas, ka būs ilgāk. Bet es nenožēloju, priekš manis tas ir, iespējams, lielāks ieguldījums savā dzīvē, nekā augstākā izglītība ar visu maģistra grādu.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
23.08.2010 10:50
Parasti jau ieguldītā nauda atmaksājas ar uzviju.
Iespējams, ka bez psihoterapijas darbā (un, protams, arī finansiālā ziņā) būtu sasniegusi daudz mazāk, ja vispār spētu strādāt.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
23.08.2010 10:54
Visu cieņu Gaga! Izklausies dikti sakarīgs cilvēks. Arī es psihoterapiju vērtēju augstāk nekā savu augstāko izglītību un pagaidām nepabeigto maģistratūru. Bail pat rēķināt un skaļi teikt, cik es viņai esmu samaksājis pa šo laiku. :O Bet domāju, ka pat tas ko esmu ieguvis uz šo brīdi (vienmēr jau gribas vairāk un labāk) ir katra iztērētā lata vērts.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
23.08.2010 11:51
Fuzzy, paldies, es pat mazliet sakautrējos. :-))
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
25.08.2010 13:37
> ja negribi psihoterapiju, meklee kaadas
> netradicionaalas metodes. dazhiem paliidz
> religjijas, meditaacijas un tml. lietas. ja vien
> tas pasham ir pienjemams un der, bet tad tam
> jaanododas regulaari.

Runcen, Tu nu gan " dod"! - "Netradicionālās metodes"!
Joga (un meditācija ir karaliskā joga!) ir vismaz 3000gadus sena Indijas zinātne. Salīdzinot ar to, psihoterapija ir ļoti "netradicionāla" metode.
Jā, man palīdzēja atrisināt manu lielo Jautājumu tieši karliskā joga, psihologi/ psihoterapeiti ne.
Trauksmēm, panikām, distonijām joga var būt pat ļoti laba risinajuma metode, tāpat kā psihoterapija.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
25.08.2010 15:47
Man liekas, ka Latvijā gan psihoterapija, gan joga tā īsti sāka attīstīties pēc padomju laikiem, tā kā abas ir "netradicionālas". :-))
Es mēģinu kombinēt abas, man tā ir labāk. Nupat vakar vēlreiz pārlasīju savu "pasūtījumu" sarakstu, ko biju iesniegusi savam psiham terapijas sākumā. Nošausminājos, ka tā varēju dzīvot un vēl joprojām palikt dzīva.
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Joga (un meditācija ir karaliskā joga!) ir
> vismaz 3000gadus sena Indijas zinātne.
> Salīdzinot ar to, psihoterapija ir ļoti
> "netradicionāla" metode.
> Jā, man palīdzēja atrisināt manu lielo
> Jautājumu tieši karliskā joga, psihologi/
> psihoterapeiti ne.
> Trauksmēm, panikām, distonijām joga var būt
> pat ļoti laba risinajuma metode, tāpat kā
> psihoterapija.
mana pieredze it tada ka jamekle sevi atbilde intuitiva, panikas un visādi murkgi nenāk no sevis bet no
kautkurienes (nu telaini sakot), nu ta liekas tjipa liec mani miera, a jogas psihi un citi ir citi ta ir "palidziba" no malas
un isteniba jebura veida atkariba pakļaushana... es saku ka pie sava sauceja nonacu intuitivi
un protams tas ari saskan ar dalu no ajurvedam un citam gudribam ,bat man nav guru vai kads
padomdevejs tas ir ieksha... pret citam ietkmem palidz visadi dabas produkti kas ir ari ajurvedas
bat tos var atrast tepat daba... es jau esmu smiekligs palicis bet metodes atbilde ir zalju tirguu...
meditet ir diezgan bistami ari jogas saka ka nesaciet bez padomdeveja var iekulties ziepes...
joga ir vairak ka sievietem deriga bet tad ar tiem virieshiem saskjobas lietas... taka tur viss putra liela...
.....isak sakot ari jogiemir jamaksa bet but pasham nemaksa neko, bet tad murgis sakas kamer
kadam nepaklaujies :-) kapēc ta?
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
25.08.2010 17:46
Aberz- Tava piredze ir tāda, ka jāmekle atbilde ir sevī, bet pieredzes ar jogu nav nekādas. Kapēc izsaki savus spriedumus par lietām ,par kurām neko nejēdz?
Būs jau kādi 8-9 mēneši, kopš sāku meditēt. Literatūra ir lasīta diezgan daudz par šo tēmu, ir izbaudītas arī diezgan neparastas izjūtas meditāciju ietekmē. Es kaut ko par to zinu, bet Tu- muldi.
Šo mēnešu laikā esmu iztērējusi par meditāciju nodarbībām 6Ls (ziedojumi), vēl kāda naudiņa aizgāja par garām telefona sarunām ar senu paziņu (Viņš man padomus deva, kad saskāros ar neparastām, traucējošām izjūtām pēc meditācijas). Vēl nopirku grāmatu, kurā bija aprakstītas dažādas meditācijas tehnikas- apm 4Ls. Viss.
Nez, cik pa šo laiku es būtu samaksājusi psihtrpeitam?
Saka gan, ka ari joga ne visiem derot.
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------

lai veicas, man pieredze nav bat ir ciesha saskarsme ar tiem kas to dar jau ugstos tur
limenjos ir bijushi uz meness staigajushi un dzivo 3010 gadu, zina ka nākamā saule
būs jupiters un ka kali juga iestajas par agru kautkā... ka uz jantram varēja kādreiz
lidot un ka cilvēks ir bezgalīgs enerģijas avots... tas viss ir labi, bet... tas ceļšir aprakstīts
arī Egiptes piramidas uz sienam, bet vienīgais ko redzu, kā neiesaistījies, ir tikai tas
ka katrs nākamais ar laiku paliek pat tādu, kas meklē nākamo... kā izplatītāju piramīdās
bet vaig atcerēties ka tu atsakies no laicīgās dzīves un yogas kulminācija ir izrauties no
dvēseles pārdzimšanas cikla un ailidot kosmosā, bet fiziski tas izskatās, kā tibetas
kalnos meditējot izbeigt dzīvību, jābūt augstai motivācijai to darīt un vaig arī saprast no kā
jāatsakās.. varbūt ka man nav taisnība, bet izkļūt no turienes nevar,.. tas jau zināms sen omitem
pirms Romanovu ģimenes krievija bija nauda ar swastikas zīmi un zvaniem raxtic bija virsū
gandrīz sanskritā, tie zvani vēl ir apskatāmi tikai uzraksti nokasīti... bet ir ari citas izveles
pirms pirkt bulcinju var izveleties un pirms pirkt japaskatas kas vel labs...
tā izvele paliek vienmer, tapec es drusku velak izvelesos ..

> Šo mēnešu laikā esmu iztērējusi par
> meditāciju nodarbībām 6Ls (ziedojumi), vēl
> kāda naudiņa aizgāja par garām telefona
> sarunām ar senu paziņu (Viņš man padomus deva,> kad saskāros ar neparastām, traucējošām
> izjūtām pēc meditācijas). Vēl nopirku
> grāmatu, kurā bija aprakstītas dažādas
> meditācijas tehnikas- apm 4Ls. Viss.
> Nez, cik pa šo laiku es būtu samaksājusi
> psihtrpeitam?
> Saka gan, ka ari joga ne visiem derot.

nu re jau zem hipnozes, driz tu pate tirgosi materialus, bet ja bez hipnozes nevar tad ta ir
patikama un ar laiku var ari patrikt darbojoties yoga... vaiksmi, vismaz AD nav jadzer ..
un ajurveda tiesam ir veseliga aptieka daudzko var nopirkt
to pasu ar latinisku nosaukumu
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
26.08.2010 10:44
Es ar par jogu neko nezinu, tik viens draugs stāstīja, ka viņam ir paziņa, kura nodarbojas ar jogu. Viņai ar esot pēdējā laikā tāda tieksme visus pārliecināt, cik joga ir laba, vajadzīga u.t.t. Draugs relaksācijai dzer šņabi :) un tad viņiem sanāk karsti strīdi, kas vairāk palīdz un kam lielāka jēga - jogai vai alkoholam.
Es no savas pieredzes varu teikt, ka mani dara bažīgu fakts, ja cilvēks par visu varu grib citus pārliecināt, ka tas ko viņš dara ir tas labākais un grib arī citus iesaistīt un pārliecināt. Gandrīz kā sekta. Ja jau Tev ir labi, tad priecājies, kāpēc uztājīgi aģitēt? Kas gribēs, pats pievienosies.
Tiem, kas aizrāvušies ar jogu- jāsaprot, ka tā nav vnk ķermeņa staipīšana, kuras rezultātā paliek ''labi''. Joga- ir filozofija, sava veida reliģija utt.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
26.08.2010 11:42
Mani dzīves novērojumi liecina, ka vislabāk cilvēkam der tas, kam viņš ir motivēts. A kā rodas motivācija, to es īsti nezinu pateikt. Par sevi zinu, ka šobrīd tieši psihoterapijai esmu motivēta, daru ļotu daudz un tāpēc progress ir milzīgs. Vai arī: pēkšņi ir parādījusies ļoti uzskatāma un, galvenais, ļoti personiska vajadzība zināt franču valodu, un pēkšņi vairs nav slinkums pa vakariem sev dzīt galvā visus l'imparfait un subjonctif. Pirms tam divus gadus, stingri zinot, ka darba un turpmākai karjerai būs ļoti noderīgi, tomēr muļļājos.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
26.08.2010 12:29
es arī īsti nezinu, kā rodas motivācija. vispār pirms psihoterapijas es biju izmēģinājusi šausmīgi daudz, ieskaitot arī reliģijas. tāpēc zināmu laiku esmu bijusi ļoti uzmanīga; bet nu realitāte ir tā (secinājumi, ko esmu izdarījusi), ka man bija saskare ar ļoti fanātiskiem cilvēkiem. taču es tik un tā sevī esmu sapratusi, ka psihoterapija man kļuva par lielo rumbu, kas groza riteni un palīdzēja saprast, ko man vajag no tā, ko citi jau ir izmēģinājuši un ko es vēl pati varu atklāt. tagad man ir tā, ka no visa lietoju pa bišķim.

ne visi kristieši, ne visi budisti, ne visi, kas nodarbojas ar jogu un meditē, ir fanātiķi. un arī ne visi amway, oriflame utt. izpalatītāji ir nez kā sazombēti. un visas šādas pasaules ir nepārtrauktā mainībā; katrā no tām iespējams atrast domubiedrus, bet virtuālā vide var būt ļoti maldinošs rādītājs.

psihotiskas bailes no psihiatriem, antidepresantiem, meditācijas, jogas, utt. kāda starpība, no kā, galvenais, ka neveselīgas, arī nav nekāds sasniegums. tas pats arī fanātiska aizraušanās. ir man paziņa, kas ceļas un guļas pie dziednieka. nezinu, bet viņa iztērē šausmīgas naudas par to; 2x ned. apmēram iet un savu dziednieku vien citē. tāpat citi iet uz baznīcu un atdod tur pusi algas, vēl citi dzer 5 nervu zāles, kas faktiski ir jau ļoti liela neveselība, un klausās psihiatrā ar vaļā muti, taču paliek arvien drūmāki un resnāki...

aberzam tagad panaceja ir tēja 4x dienā ar alko; nu, dies ar Tevi, ja palīdz un vari dzīvot, lai Tev viss izdodas, bet tak tāpēc citiem nebūs kaitīgi meditēt vai kauču stāvēt uz galvas.

visos gadījumos problēma sākas tad, ja citiem kaut ko aizliedz un uzspiež savu, ar nicinājumu izturoties pret cita dzīves ceļu. arī psihoterapija var kļūt par vāli, ar kuru var sist. tur es arī zinu pāris nelabus stāstus no dzīves.



Edited 1 time(s). Last edit at 26.08.2010 12:33 by Runcene.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
26.08.2010 12:54
Runcene Rakstīja:
> visos gadījumos problēma sākas tad, ja citiem
> kaut ko aizliedz un uzspiež savu, ar nicinājumu
> izturoties pret cita dzīves ceļu.

Žetons par šo. Es dažreiz apbrīnoju, cik daudz ir apkārt cilvēku, kuri ļoti labi zina, kā citiem cilvēkiem būs dzīvot. Vai tas mums no vēl pavisam nesenas totalitāras pagātnes? Bet nu, kaut kāds labums man no tā tiek, jo liek katru reizi aizdomāties, vai pati neuzspiežu pārāk agresīvi savu "vienīgo pareizo" viedokli. :-))

Bet vispār man liekas, ka cilvēka dzīve kļūst daudz pilnvērtīgāka, kad viņš pārstāj regulēt citu cilvēku dzīves. :-))
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
26.08.2010 13:01
kachenite, neredzu jēgas stresot par "tradicionāls" vai "netradicionāls". Tev nav iemesla justies aizskartai. starp citu, RSU psihoterapeiti atzīst tikai vienu metodi: psihodinamisko, bet pārējās uzskata par "palīgmetodēm". un izskatās, ka tas kašķis un pravu kačāšana no viņu (vismaz dažu) puses nekad nebeigsies, bet tas ir atsevišķs stāsts, taču man šķiet, ka "palīgmetode" ir krietni sliktāks un aizskarošāks vārds, jo tas pasaka, ka ir kaut kas nevienlīdzīgāks. par netradicionālu parasti sauc to, kas vienkārši nav tik ļoti zinātniski pamatots. jautājums ir, vai tas ir nepieciešams.

ja, piemēram, paņem tikai vienu mazu psihoterapijas niansi, tad jāatzīst, ka tur ir zināmi grēksūdzes elementi. šaubos, vai tas raksturīgs tkai kristīgajai baznīcai un ir dzimis tur (un kristietība ir jaunāka par 3000 gadiem un aizņēmās daudzas lietas no tā, kas bija apkārt). neviens taču īsti nepateiks, no kurienes šāda pieeja vispār uzradusies.

humānistiskā psihoterapija satur tik daudz no visādām filozofijām, ka pat nav iespējams aptvert.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
26.08.2010 15:05
Es kautkā rūpīgi abreza tekstus nelasīju , man šķita ,ka šamais tik uz tējām spiež ,bez alko
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
28.08.2010 17:18
Ja nu kādam šķiet, ka es fanātiski uzbāžos, lai pārlasa uzmanīgāk manu komentu 25.08.2010. 17:46:

kachenite Rakstīja:
> Saka gan, ka ari joga ne visiem derot.

Un es neizslēdzu iespēju, ka varbūt meklēšu vēl vienu psih..u (zinu jau, kuru- biju seminārā par to tēmu!), ko kombinēšu ar jogu, jo vienu jautājumu man nekādi neizdodas "pārkost".
Runcen, Tu audz ārā no sava psihoterapijas fanātisma :0
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
28.08.2010 17:47
Šobrīd manā lasīšanas kārtībā ir grāmata
Чарльз Тарт. "Изменненые состояния сознания". Grāmatas autors ir psihologs. Izmainītas apziņas stāvokļi- miegs, transs, hipnoze, u.c. bieži sastopami un tiek mērķtiecīgi izmantoti gan dažādās reliģijās, gan jogā (kas nav reliģija!), pie šamaņa, pie dziedniekiem, pie ekstrasensa, lūgšanā, arī psihoterapijā. Par tādiem iestādījumiem kā CIP un VDK nemaz nerunāsim- tāpat skaidrs.

Ja nu kādam ir bail, ka ar viņu citi ko sliktu var izdarīt, tad izrādās- visi cilvēki ik dienas brīžiem atrodas izmainītas apziņas stāvoklī. Tas ir tad, kad darba pauzē jūs ejat uzpīpēt un vienlaikus apcerat savu dzīvi, tas ir arī tad, kad divatā ar kādu patīkamu personu jūs lūkojaties zvaigznēs vai vienkārši kādu minūti skataties ārā pa logu un itkā neredzat neko...Kino, teātris, koncerts, u.c. arī var veicināt tādu stāvokļu rašanos.



Edited 1 time(s). Last edit at 28.08.2010 17:48 by kachenite.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
28.08.2010 17:50
ah, kachenit, es vienkaarshi uz rudens pusi palieku atklaatakaa :), varbuut rudens depresija tuvojas. ja nu shajaa forumaa taa varbuut shkjiet (tur gan maz var liidzeet), tad man tomeer jaasaka, ka psihoterapija shai jomaa man nav bijusi vieniigaa interese, bet tai pashaa laikaa atsleega uz to, ko gribu. taa apmeeram. taapeec nemainiigi arii turpmaak staaveeshu un kritiiishhu par to. ja ir bijis kaads fanaatisms, no kura esmu izaugusi, tad arii pateicoties psihoterapijai, kaut vai tas buutu psihoterapijas fanaatisms. bet mana pieredze buus saprotama tikai tiem, kam bijusi shkjietama bezceriiba liidz ar zemi (bez speejas saskatiit citas versijas un dziivi vispaar, miglas bilde vien, bez kontuuraam), un psihoterapija ir atveerusi vairaakas durvis. varbuut arii tiem, kas bijushi ilgi atkariigi no zaaleem. tie, kas nav bijushi, to nez vai var saprast. i nevajag. tas nav fanaatisms, vien taa briizha redzesspeeja.

jogu, meditaacijas nevar, ja ir organiski gljuki. sees things, hears things utt.

kachen, lai veicas!



Edited 2 time(s). Last edit at 28.08.2010 17:55 by Runcene.
Re: Psihoterapija,vai palidz pie panikas?
28.08.2010 18:04
To, ka joga visiem neder, man teica psihologs, kurš arī bija atnācis uz meditācijas pasākumu.
Viņš arī teica, ka ar psihoterapiju var būt tā- aizej pie viena makan laba "speciālista"- viņš tev tā smadzenes saskalos, ka būs jāmeklē cits, kurš labos tā pirmā "speca" (ne)darbu. Pēc tam var izrādīties, ka būs jāmeklē vēl 3., lai labotu, ko otrais pshtrp. savārījis.
Man tagad ir zinamas bail's ielaisties tādos eksperimentos ar sevi, jo personīgā pieredze rāda, ka tā var būt :(

Liekas, ka varu saprast, par ko Tu raksti.



Edited 1 time(s). Last edit at 28.08.2010 18:06 by kachenite.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 6?
Ziņa: