Īs miegs

Aizsāka Cossa 

Īs miegs
12.09.2010 07:56
Gulēt eju ap 22-23 ja uzreiz neaizmiegu tad stilnox. Bet !!!!! parasti vienmēr mostos ap 3.00 . Un vispār pē'dējos nēnešus ilgāk par 5 .00esmu gulējis reti jo reti . varbūt vēl vasaras murgs ( gaisma , karstums )

Kāda ir Jūsu miega higiēna , kā sagatavojaties ....pastaigas ,,,vakara sports vai tieši otrādi rīta sports ..vanna pirms gultas .
Re: Īs miegs
12.09.2010 11:45
Naktīs neuļu gandrīz nemaz
dienās tā līdz 2viem tad 5 līdz deviņiem
tad kā sanāk naktī reizēm aizmiegu
nezinu kas tas i varūt no clozepīniem palicis
ka jāguļ no ripām.... varbūt atmiņas no kādreiz
nakts dežūrām vispārējās galvas putras robežās
......
Re: Īs miegs
12.09.2010 22:19
Es vienkārši dzeru vīgriežu tēju, ja nevaru iemigt. Citreiz ir tā, ka pa nakti kaut kas satraucošs maļas pa galvu, tad pa vidu pamostos un nevaru iemigt. Ja tā notiek, ceļos augšā, slēdzu kompi iekšā un drukāju dienasgrāmatu, par visiem saviem satraukumiem, kas tobrīd ir. Ļauju pirkstiem pašiem drukāt. Pēc pāris lapām parasti noskaņojums kļūst mierīgāks un miegs līdz rītam arī. :-))
Re: Īs miegs
13.09.2010 08:41
Tā karstā vasara un agrā saules gaisma (protams arī citus gadus spīdēja) pamatīgi sajauca visas miega fāzes , tagad lai cik labi iemiedz vienalga pēc 3-4 stundām augšā
Re: Īs miegs
13.09.2010 10:35
A kam tagad viegli? :-))
Es vakar pēc sēņu lasīšanas domāju, ka no pārguruma nevarēšu iemigt, iedzēru to nomierinošo tējiņu. Šorīt kā sesks snaudu līdz astoņiem.
Re: Īs miegs
13.09.2010 11:25
No tējiņas nakti nav jāskrien ?
Re: Īs miegs
13.09.2010 11:34
Nu es tak netempju litriem un tieši pirms aizmigšanas. :-))
Re: Īs miegs
13.09.2010 11:39
Kuru tējiņu lieto
Re: Īs miegs
13.09.2010 13:43
Cossa, es tak teicu, vistīrākās vīgriezes. Nekā pretlikumīga. :-))
Re: Īs miegs
13.09.2010 15:13
Starp citu, kur tādas vīgriezes var nopirkt. Neko nezinu par tādām tējām, cik esmu pamanījis Rimi nekā tāda nav. :O
Re: Īs miegs
13.09.2010 15:33
rimi neviens tējas nepērk 8 )

nu vismaz vīgriezes ne.

pērk:
aptiekā
pie tantēm tirgū
pats lasa
Sgbaltīte
Re: Īs miegs
30.09.2010 05:29
Mani arī moka miega problēmas. Eju gulēt ap 22-23 ar krietnu miega zāļu devu, bet jau ap 3-4 esmu augšā un tā jau ilgstošu laiku.
Agrāk arī lietoju Stilnox, bet viņa iedarbības laiks ir 3-4 stundas (vairāk domāts, lai iemigtu), tagad lietoju spēcīgākus līdzekļus bet vienalga nepalīdz. Esmu jau samierinājusies ar šo situāciju.
Re: Īs miegs
30.09.2010 09:30
A es dzeru parasto piparmētru tēju. Tad, kad esmu horizontāli gultā, lasu grāmatu. Parasti pēc pāris lapas pusēm - game over. atslēdzos. Un nekādu stilnox nevajag. Un, ja gadās arī pa nakti pamosties, tad ieslēdzu kompi un parakstu dienasgrāmatu [pie nosacījuma, ja man kāds satraukums vai nemirs, ja šitā X'a pēc es pamodos] un tad atkal palasos pa grāmatu un aizmieg :)
Re: Īs miegs
30.09.2010 09:30
sarugtinot runceni varu tekt, ka ar zalem nekads miegs nav
tagad tikai sāku atcerēties kas ir miegs, no kura pamodies
kā no jauna piedzimis un svaigu gaisu galvā un visas problēmas
paliek ........ aiz muguras.......
ar zālēm ir tā ka 10gadus neesi gulējis.... negribu rūgtināt dazus
protams ka es dzēru tur kautko "īpašu" vai ko, bet tas ir reāli no savas
ādas.... nevis instrukcijas, kas raxtīta novērojot trusīšus
atvainojos, ja kādam uzdzinu skumjas
bucas

īstenībā es naktī neguļu drusku, guļu dienā drusku, bet man pietiek
jo miegs paliek "īsts"
Re: Īs miegs
30.09.2010 14:27
runcene patiesībā nemaz nebūs tik sarūgtināta

jo

viens miegs ir ar zālēm, pilnīgi cits – bez... te es piekrītu. saproti, aberz? piekrītu

bet

ja nav miega vispār, tad jādara viss, lai tas būtu, jo tas ir saistīts ar mūža garumu. ja gribas ilgāk šeit paspēlēties, tad ir vērts domāt. ja visas tējas ir izmēģinātas un visi citi lidzekļi arīdzan, bet miega joprojām nav, tad zāles tomēr būs labāk nekā jukšana prātā.
aberz
Re: Īs miegs
01.10.2010 00:03
tad jādara viss, lai tas
> būtu, jo tas ir saistīts ar mūža garumu. ja
> gribas ilgāk šeit paspēlēties, tad ir vērts
> domāt. ja visas tējas ir izmēģinātas un visi
> citi lidzekļi arīdzan, bet miega joprojām nav,
> tad zāles tomēr būs labāk nekā jukšana
> prātā.

labi labi
tikai es neesmu redzējis nevienu, kam nav miega (esot izņemumi, daži cilvēki pasaulē)
cilvēks savas 6 stundas dienā salasa vienalga jebkādos apstākļos
Re: Īs miegs
01.10.2010 07:10
Dažreiz nesalasa un turklāt ilgstoši. Man draugu lokā ir vismaz viens tāds cilvēks, ja kaut kas miegu iztraucē, tad ir vāks, var neaizmigt, pat ja pirms tam vispār gulēts pusstundu. Mājās naktīs ir ierakstu studijas režīms, neviena troksnīša, tad var gulēt.
Re: Īs miegs
01.10.2010 11:02
Yap. Man ar tā pie lielākiem stresiem gadās, ka nevaru aizmigt kādu nakti. Pa dienu vispār nespēju pagulēt. Un tad aizmiegu tikai otrās dienas vakarā. Kaut gan atceros ir bijuši gadījumi, kad pa divām naktīm kopā esmu gulējis stundas četras. Bet vispār mans secinājums, ka stresot un negulēt ir baigi kaitīgi. Labāk paņemt kādas ripas kaut vai. Bet nu man tagad vajag ļoti stipras no vājajiem bezrecepšu ne silts ne auksts.
delta
Re: Īs miegs
01.10.2010 12:10
Ja varētu dzīvot brīvā režīmā un gulēt tad, kad nāk miegs, tad jau droši vien salasītos tās vajadzīgās stundas, bet ja uz klasisko 8 ha darbu jāiet, tad tur nekas nesanāk.
Man mēdz periodiski tāda shēma panesties, ka raujos naktī 3 vai 4, vai labākajā gadījumā 5 augšā, tad nevaru aizmigt, bet ap pus7 sāk nākt baigais lūziens, bet tad jau vairs nav vērts gulēt, jo tāpat drīz jāceļas. Pa brīdim pat bez kāda īpaša stresa veselu nakti nevaru aizmigt, vismaz ne normālā miegā.
Man reizēm liekas, ka visas dzīves problēmas atrisinātos, ja varētu regulāri 8 stundas izgulēties.
Kādas tad vispār ir atziņas, ja ar miegu ir problēmas un bezrecepšu līdzekļi nepalīdz nevienā acī, vai labāk ir tiešām dzert kādas miega zāles?
Es personiski it kā defoltā esmu pret jebkādām tabletēm, izņemot ļoti retos gadījumos, kad nu tiešām vajag, kaut doki vairākas reizes mēģinājuši kādus xanaxus iemānīt to pašu miega un iekšu problēmu dēļ.
Reizēm aizdomājos, kas tad ir lielāks ļaunums, vai regulāri neizgulēties jeb dzert kādas tabletes?
Un tad tas tablešu miegs tiešām ir līdzvērtīgs dabiskajam?
Re: Īs miegs
01.10.2010 13:12
stilnox (zolpidem), somnols (zopiklon) ir iemidzinātāji (hipnotiķi). no rītiem galva ir ok. jāiet gulēt uzreiz un jāzina, ka varēsi gulēt 7–8 stundas.

visi trankvilizatori, ko lieto miegam, padara cilvēku miegainu uz dienas pirmo daļu vismaz. ir labākai un ļaunāki. radedorm skaitās maigs, diazepam sliktāks, bet katram ārstam tomēr sava filozofija.

ja ir ilgstošs bezmiegs, tad vienmēr iesaka antidepresantus, jo tie nomierina dienas gaitā un miegs parasti nāk pats. vismaz tāds ir mēŗkis un centieni to panākt.

bet gandrīz visus šitos (no galvas precīzi nepateikšu kurus) var atrast urīnā, tātad nedrīkst vadīt auto. ja nu gadījumā kas notiek, tad būs sankcijas kā par auto vadīšanu narkotisko vielu reibumā.

ilgstošs bezmiegs ir vēždraudes kaite. par to ir tik daudz rakstīts spec. med. literatūrā, ka to vairs nevar noliegt. sirdij arī riski. miegā rumpis atjaunojas un sakārtojas. ja nav miega, tad turpinās iepriekšējās dienas smagumi.

bet zāles padara cilvēku bremzētāku, mazāk spējīgu darboties radoši, es teiktu, ka visas, lai vai kā psihiatri to noliedz un optimistiski saka, ka AD nav tik traki. bet ko gan citu cilvēkam teiksi, ja viņam varbūt mūžs ar ripām kopā lemts. ar laiku ir jūtamas problēmas. vismaz es noteiktu jūtu, un psihoterapeits arī saka, ka tas ir no zālēm.

tā kā zāles vienmēr ir runga ar diviem galiem.

ja vienreiz esi pamēģinājis, tad āķis ir lūpā. psiholoģiskā atkarība arī nav nekāds joks.
delta
Re: Īs miegs
01.10.2010 16:44
Paldies, Runcene, par tādu izsmeļošu apskatu.
Visu laiku domāju, ka vajadzētu pastudēt kādas meditācijas vai autogēnā treniņa mākslas vai kādas austrumu metodes, gribētos vēl šo to izmēģināt, pirms ķerties pie zālēm, bet parastais variants - ikdiena pārāk trauksmaina, slinkums pārāk liels, tālāk par domāšanu netieku...
aberz
Re: Īs miegs
02.10.2010 01:43
gaga Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dažreiz nesalasa un turklāt ilgstoši. Man
> draugu lokā ir vismaz viens tāds cilvēks, ja
> kaut kas miegu iztraucē, tad ir vāks, var
> neaizmigt, pat ja pirms tam vispār gulēts
> pusstundu. Mājās naktīs ir ierakstu studijas
> režīms, neviena troksnīša, tad var gulēt.

salasa tikuntā
es piem zinu cilvēkus kas no cieša miega ir modināti ar kārtīgi atvēzētu spilvenu vai
zābaku, kas strādājuši bez miega ilu laiku līdz nemaņai, kas ir gulējuši nu līdz galam neiemiegot
nu trauksmes režīmā, kad pamostās no mazākā trokšņa, bet miegs ir savākst viemēr...

...... runa varētu būt par miega kvalitāti un procesiem, kas notiek paurī miega laikā
tavs draugs ir gudrs viņš nevis nevar gulēt, bet nevar "izgulēties" tā liela starpība....

pieņemu, ka liela daļa sabiedrības ir tādi, kas guļ un neizguļas, un tablešu miegs ir tads pats (manuprāt)
īstenībā cilvēks guļ tikai 1,5stundas esot trīs fāzes iemieg guļ tad tur dzilāk kautkāda mostās utt.
un cikls ilst 1,5 stundu tad atkal no jauna... tā ir sarežģīta lieta un gulēto stundu skaits nav kritērrijs
vispār.....

es piem vislabāk guļu ja iedzeru kafiju pirm miega
daudzi zinātnes atklājumi radušies pusmiegā, nu kautku starp miegu un nomodu
uttt.
bucas
Re: Īs miegs
02.10.2010 20:21
Es arī esmu dzērusi miega zāles (somnolu), ja zinu, ka vajag agri celties, bet parastais man normālais aizmigšanas laiks ir ap pusvieniem vieniem naktī. Dzīve veic savas korekcijas, un zāles, protams, ir kā pātaga- guli! celies! Bet, ja no rīta vajag skaidru galvu, kādreiz nav izvēles.
Bet tad, ja nav jāceļas, aizmiegu bez tām, pieradums neveidojas. Ārste saka arī tā, ka tad, ja sanāk pamosties pirms laika, tad var iedzert vēl pustableti, lai atkal aizmigtu.
Miegs patiešām ir svarīgs. Bet nedomāju, ka tam būtu vajadzīgi AD. Tie taču tiek lietoti ilgstoši, bet šīs- pēc vajadzības.
Meditācijas un tml. lietas palīdz, taču ne jau vienmēr šādi ir iespējams atslēgt domas. Tad vajag, lai nebūtu arī neviena traucējoša faktora mājās.
aberz
Re: Īs miegs
03.10.2010 01:27
strawberry Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> pieradums neveidojas. Ārste saka arī tā, ka
> tad, ja sanāk pamosties pirms laika, tad var
> iedzert vēl pustableti, lai atkal aizmigtu.
> Miegs patiešām ir svarīgs. Bet nedomāju, ka
> tam būtu vajadzīgi AD. Tie t

> vienmēr šādi ir iespējams atslēgt domas. Tad
> vajag, lai nebūtu arī neviena traucējoša
> faktora mājās.


piekrītu pilnīgi, vēl manuprāt miegs ir viena lieta, kas pakļujās
ieradumam , vai režmam, pieradumam, ja vienmēr guļ vienā laikā,
tad pierod un miegs ir labs, problēmas rodas, ja maina to režimu
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 11?
Ziņa: