Iesakiet no pieredzes

Aizsāka Anonima 

Anonima
Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 13:11
Sveki!
Tatad ap depresiju (ta man ir diagnosticeta) es "nemos" jau 4 gadus kops viena loti sapiga notikuma, no kura uzpeldeja vel citas bernibas traumas, sapes un ieksejie konflikti. Ir bijusas 2 nopietnas arstesanas (gan medikamenti, gan p-terapija) pie psihiatriem, kuras nebija ta teikt "pabeigtas" (vienu reizi atsuva arsts, otro reizi neplanotas naudas problemas) un vienu isaku reiziti pie psihologa. Ir bijusi kapumi un kritumi. Sobrid ir pagajusi 2 menesi kops pedejas arstesanas, kura tika parrauta, bet atsakt nevaru.
Iesakiet man tos variantus, kuri musu valsti vel pieejami pa loti nelielam naudam. Apnika man si depresija, un lai kadus psihologiskus panemienus pret sevi nemeginu, viss velti, vel jo vairak tapec, ka citas dzives jomas ari tuvu galigai nullei. Pasnavibu uztaisit nevaru mazdusibas un bailiguma del, ka ari filozofisku un savu religisko apsverumu del.
Paldies.

P.S.
Vai ta taisniba, ja nav iziets tas noteiktais medikamentozais arstesanas termins, tad pec tam vairs si slimiba nepadodas arstesanai ar medikamentiem?
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 13:34
No tīrās "ārstēšanas", nezinu ko ieteikt. Mana pārliecība ir, ka depresija nav slimība, bet dzīves pieredze, kas, iespējams, pasargā cilvēku no vēl kaut kā trakāka. Kāda tur ārstēšana.

Dzīvesziņas atgūšanai var līdzēt joga, maksa, atkarībā no vietas, ir kādi 4-6 lati par nodarbību. Te gan arī, līdzīgi kā ar psihoterapiju, var ilgāk taustīties un meklēt, kamēr atrod savu īsto skolotāju.

Minēji par reliģiju. Ja esi kristiete, vari mēģināt kristīgo meditāciju, tas ir par brīvu. Savas grupiņas tagad ir katoļiem (meklē Jēkaba katedrālē) un luterāņiem (Rubeņa draudzē), par citām konfesijām nezinu, bet meditācijas būtība nav atkarīga no konfesijas. Meditēt var arī mājās, turklāt tas ir pat ļoti ieteicams.

Rumpis, protams, jākustina jebkurā gadījumā. Pat pilnīgi vesels cilvēks bez pienācīgas fiziskas slodzes var pārvērsties par idiotu. IMHO. Lūdzu, nevienu neapvainoties. :-))

Gudras grāmatas, filmas, mūzika arī palīdz, vismaz man. Savulaik, patiesībā gluži nesen bija ļoti noderīga Dorotijas Rouvas grāmata "Depresija. Izlaušanās no iekšējā cietuma". Varbūt ne īsti precīzi atceros nosaukumu. Grāmata vēl ir pieejama veikalos. Vāks zilā krāsā. :-))

Ak, jā, un "Būda" (autors Viljams P.Jangs) ir mans pēdējā laika lielākais atklājums.

Veiksmi! Dzīve joprojām mēdz būt skaista! :-)))
Star dust
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 13:43
Ja ir domas par pasnavibu un cik noprotu, tad smaga depresija, tad smadzenes kaut kas nav kartiba ari biologiski. Jo sis stavoklis rodas mijiedarbojoties musu biologijai, jo tadi esam un apkartejai videi.
Ko var darit? Medicina+filozofija (ta pati psihologija)
Ja vel spej funkcionet un iziet no majas, pieversies savai garigai pusei un ieksejai harmonijai, palasi filozofiska rakstura gramatas (vai psihologiska), vai atrodi kadu dzives gudru cilveku, vai aizej pie macitaja.
Ja ir tik traki, ka nespej pildit ikdienas darbus vai trakaka gadijuma nespej piecelties pat no gultas, tad seit viss ieprieksminetais var reali izgazties. Tad jamekle kads kas atbalstis vienkarsi tapat, paauklesies kadu laicinu lidz nosatjies uz savam pekam ar kadu dzives jegu un aizej pie psihiatra, lai izraksta kadas zales, lai nostabilizetu tev lidzsvaru, pec tam kad attopsies varesi pieversties savai ieksejai sakartosanai jebkada veida, kas tuvaks. Velu veiksmi!
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 13:58
īpaši neticu nekādiem šausmu stāstiem par medikamentiem, bet, ja sāk, tad lieto kādu stabilu laiku, nemētājoties, lai tas ir kā savākšanās posms, kad domā, kā sevi darīt stiprāku un stabilāku. kas ir kurss? 6 mēneši? manuprāt, tas ir virspusēji spriests.

es vienīgi piekrītu idejai, ka zāles var vajadzēt arvien vairāk un stiprākas, ja cilvēks savu dzīves filozofiju nemaina, jo esmu to redzējusi notiekam, un tur ņe pri čom "sliktie" psihatri. bet arī tas nav nekas akmenī iecirsts.

katram savs. psiholoģijas filozofija saduras ar psihiatrijas bioloģiju. tās apvienot nekad nav viegli, bet dažkārt nākas.

jautājumā izskan vēlme dabūt precīzas atbildes, kas nav iespējams.

par lētajām iespējām esmu še rakstījusi daudz, to var atrast, bet es zinu, ka cilvēki tās neizmanto. NAUDA NAV ARGUMENTS. esmu pārliecināta par visiem 100.

baznīcas, priesteri, mācītāji, mūķenes, psiholoģijas un psihoterapijas studenti, atbalsta tālruņi, visādi centri sievietēm. bet kaut kas no tur saņemtā ir jāliek aiz auss.

es zinu, ka es neapzināti gribu savu depresiju, jo tā sargā. un katru dienu man ir kaut kas jādara, lai es viņu gribētu mazāk un mazāk, liekot vietā citu skatu uz lietām, ejot iekšā dzīvē. nekādas kampaņas, pamatīgs ikdienas darbs. nav nekāda quick fix.



Edited 1 time(s). Last edit at 01.11.2010 14:09 by Runcene.
Star dust
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 17:22
Runcen, nu ka nauda nav arguments, un ka vel. Nesapratis tie, kam tadas situacijas nav bijusas, ka nav santima pat maka, ne darba neka, partiek no partikas iekrajumiem vai no kada zelastibas, nu sobrid tas socialas pakas izglabj no bada. Pasam bijuas situacijas, ka gatavs vai butu to pedejo naudu atdot, lai taptu vesels, mazak paest, bet neka, naudas vienkarsi nav, un kas gan aizdos, ja nav darba, un ja vel nav radu, kas ipalidz vai labu draugu, nu nezinu.

Starp citu esmu dzirdejis, ka socialaja var dabut bezmaksas psihologu un pat palidzibu ar medikamentu iegadi veselibas problemam, bet tur jau drosi vien savi noteikumi, bet varbut verts paintereseties.

Ja ġaligi cabigi, tad pie valsts psihiatra, vismaz atvieglos sis mocibas. Uj ka zini, kas tas ir. Turies.
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 18:05
Star dust

nu Tu tagad sev bišku pretī sarunāji...

valsts psihiatrs vienmēr kaut ko izdomās, neviens, kam ir galīgi slikti un nav naudas, netiek aizsūtīts mājās. viņi ļoti bieži iesaistās sociālo problēmu risināšanaā, kas patiesībā tiem nebūtu jādara.

par citām ļoti lētām vai bezmaksas iespējām es jau minēju.

tāpēc nauda nav arguments, tas var būt problemātiski un grūti, tur piekrītu, bet ne nu tā, ka nekā...

turklāt cilvēki bieži neiet pēc palīdzības, bet tikai žēlojas. iesaki viņam to, šito, bet nē, nomaina niku un rullē. šajā froumā pierasta lieta.
fox
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 20:00
Runcenei žetons par- nomaina niku un rullē;)
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 20:41
fox
Man arii tadas aizdomas :)
aberz
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 22:07
gaga Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
> Dzīvesziņas atgūšanai var līdzēt joga,
> maksa, atkarībā no vietas, ir kādi 4-6 lati par
> nodarbību. Te gan arī, līdzīgi kā ar
> psihoterapiju, var ilgāk taustīties un meklēt,
> kamēr atrod savu īsto skolotāju.
>
> Minēji par reliģiju. Ja esi kristiete, vari
> mēģināt kristīgo meditāciju, tas ir par
> brīvu. Savas grupiņas tagad ir katoļiem (meklē
> Jēkaba katedrālē) un luterāņiem (Rubeņa
> draudzē), par citām konfesijām nezinu, bet
> meditācijas būtība nav atkarīga no konfesijas.
> Meditēt var arī mājās, turklāt tas ir pat
> ļoti ieteicams.

GAGA te ir sakarīgākais cilvēks, man priex dzirdēt katko sirsnīgu un jauku
bet yoga un kristietība ir pretējas lietas pašā būtībā
bet nu citi saka ka Kristus 30 gadus mācījies yogu

kautkas tur ir, tomēr manuprāt ja ir pasaulē pretpoli tad tie ir
tieši šeit

zinātniskā pieeja noliedz abus, bet emocionālā GAGAs pieeja
var no nākt pretrunā

bet tās tikai mans domas
es vairāk kautkā uz kristietību
bet ja GAGA saka tad yoga iegūst pievilcību

te ir smalki diegi
ar depresiju tur nav nekāda sakara, vairāk ar dzīvi tās (dzīve ir viņš vai viņa?)
augstākajā izpausmē
aberz
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 22:09
fox Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcenei žetons par- nomaina niku un rullē;)

manuprāt viņai jau no sākuma ir vairāki
bet nu un kas, smadzenēm arī ir divas puslodes
runā ar kuru gribi....
fox
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 22:36
un pateicoties tādai pusložu savienojošai vielai var runāt ar abām kopā;).......;).........;)
aberz
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 22:51
fox Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> un pateicoties tādai pusložu savienojošai
> vielai var runāt ar abām
> kopā;).......;).........;)

a kas ir ja tā starp puslodēm saruna aizbrauc pa labi vai kreisi
vai AD nerada kautkādu tur nobīdi?
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 22:55
No jogas, ja nu savs kristīgais skatpunkts savādāk neļauj, tad varot izmantot tikai tās fizisko daļu, tas ir, vingrošanu jeb hatha-jogu, tad pat gudrie un autoritatīvie kristieši neesot pret. :-)))
fox
Re: Iesakiet no pieredzes
01.11.2010 23:12
saruna nekur neaizbraus, viņa nevar nekur aizbrauk. Nobīdi var radīt tikai tad, ja puses atdala. Lasīju par tādu eksperimentu, kur epilepsijas slimniekiem bija izoperēta ta savienojošā viela. Viņiem nekas nekaitēja, sarunu spēja uzturēt sakarīgu. Bet problēmas bija ar vizualo. Viņiem rādīja priekšmetus, kad tie atradās pa labi viņi tos atpazina, kad pa kreisi tad nepazina, un kad tiem lika pieskarties priekšmetam, viņi to varēja izdarīt tikai ar kreiso roku, ar labo nē. vot tādi pīrāgi...
aberz
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 00:04
fox Rakstīja:
-------------------------------------------------------
atradās pa labi viņi tos atpazina, kad
> pa kreisi tad nepazina, un kad tiem lika
> pieskarties priekšmetam, viņi to varēja
> izdarīt tikai ar kreiso roku, ar labo nē. vot
> tādi pīrāgi...

tad es neko nesaprotu, domāju ka labā kreisā tur māksla vai motori
bet laikam tā nav,,
lasīju arī viedokli ka smadzenes ir hologramma, griez pa gabaliņam nost
viss salabojās tikai bilde bālāka...

bet inetresanti, žēl ka neko nesaprotu, bet interesantu
aberz
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 00:26
gaga Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> No jogas, ja nu savs kristīgais skatpunkts
> savādāk neļauj, tad varot izmantot tikai tās
> fizisko daļu, tas ir, vingrošanu jeb hatha-jogu,
> tad pat gudrie un autoritatīvie kristieši neesot
> pret. :-)))

nu es šo jautājumu izpētīju pa savam, klausījos lekcijas TV kautkādas autoritāres gudrākās un secinājumi
ir tādi ka yoga bez garīgā nav yoga, tā ir hipnozei līdzīga sistēma un ir kautkāda enerģija ko viņi pumpē...
GAGA sauc to par negatīvo enerģiju, ko jāizlādē
hatha yoga ir pozas kurās noteiktās enerģijas centros krājās tā enerģija... viņu var izlādēt utt.
to dara kaķi, zirgi un daži kas nemāk arī... austrumu cīņās liela loma tam , viņi sit nevis ar roku bet ar to enerģiu
šitā bites lido utt..

tāka Kašpirovskis vien ir... hathu nevar nodalīt
bet tas saistīts atvainojos ar vienu no divām, kosmiskajām matērijām, un mazo pirkstiņu
un visu roku

kristietība ir hipnoze savādāka,
īstemībā bībele sākas līdzīgi kā yogas nodarbība bet viena otru noliedz
mozus stāsts ir līdzīgs, manuprāt avots ir viens un taspats
un nāves tēma arī

GAGA yogas saka ar katru elpas vilcienu tuvijamies nāvei
varbūt tas tev nodara pāri emocionāli

bet jaunā derība ir tas ko mēs saprotam ar kristietību
nu humāna lieta, bet manuprāt cilvēku radīta

bet tās tikai manas domas

bet GAGAi par to nav jādomā lai tiktu pie savas harmonijas
kurai viņa ir tuvu

dejot ir brīnišķīgi, īstenībā tā tikapt liela uzlādēšanās kā austrumu cīņas
jautrākais ko es atceros no tā ir, ka rezēm pieskaroties otram izlādējās
statiskā elektrība... nu ja pa lielu tepiķi dejojām, tas bija jox
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 17:15
Loti divaini, vai nu kadam gluzi identiski ka man, vai kads velas man palidzet un stasta manu "stastu", turklat tas kads ir atradis manus pierakstus.
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 17:22
Velos pastasti ka man iet.
Arstejos pie psihiatra pirms 2 menesiem, bet tad atkal piemekleja naudas problema un zales partraucu lietot, viss bija daudz maz ok. "Noturejos" uz laba vilna vel 2 menesus, bet tad man jau ka 2 nedelas svarstas noskanojums un "uzpeld" vecas problemas. Tas ta nepatik, bet cinos ar so nejauko vajibu.
Driz saksu iet uz vingrosanu, kas mani priece. Meginaju izmantot RSU piedavajumu, ko man ieteica, bet tur no tiem kontaktiem sanaca tik sakontakteties ar vienu, bet nekas nesanaca.
Vispar jau turos, un "laimes" izjutu tagad vairak nosaka citas ikdieniskas problemas, nevis tikai dzili psihlogiskas.
Nu ta isuma.
mad iezviedz
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 17:51
...gaga severnaja ptica...
...gaga sņega ņe boitsja....
...gaga možet na ļetu...
...počesatj svoju pi_du...

....johaidī, ieskrēja prātā pionieru laika gaga...:)
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 18:11
fui, mad

meitenes, beidziet ākstīties...

te katrs cenšas cits citam palīdzēt, cik nu sanāk laika. nevajag sūdzēties tad, ka mātes manipulē, izmanto, ir agresīvas, dzer utt... bet pašas?

valsts psihiatrs pieņem ambulatori 6 dienas ned. ja cilvēkam nav naudas, viņi vienmēr kaut ko izdomās. tur nav nekāda Hārvarda klīnika, bet nomirt nevienam nevajadzēs. ko nozīmē RSU nesanāca? es zinu ļaužus, kam sanāca...

grūta dzīve? nav kur dzīvot? laukos cilvji nevar atrast normālus māju pieskatītājus. labas mājas, kas jātur kārtībā par jumtu virs galvas, kartupeļi pagrabā... nē, nevienam nevajag.

labs ir, katrs dzīvojam, kā gribam, bet nevazājam aiz deguna. es visu dienu n gadus kaut ko lasu un rakstu, katram cilvim ir tikai viņa rakstīšanas stils, kā pirkstu nospiedumi. man IP nevajag, lai pateiktu, kas notiek. tas ir nesmuki.

punkc.
Pūka labprātīgi
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 19:33
Nez vai ir tik ļauni domāts. Man arī šis ir otrais ''vārds'' jau. Jo brīdī, kad kaut kas mainījās, negribējās vairs to žēlīgo iepriekšējo likt. Kaut ko sev patīkamāku sagribējās noskaņas ziņā.
Varbūt citiem tāpat ir.
Vēl varbūt, ka cilvēki kautrējās pie sākotnējām lietām stāstīt vēl kaut ko klāt, jo domā, ka kopumā izklausīsies pārāk briesmīgi. Vai arī baidās no nosodījuma. Tāpēc raksta ar vēl kādu vārdu.

Runcene, paldies, ka ''padalījies'' ar savu dzīves stāstu tēmā Nežēlīgās skumjas pirms laika. Ja vēl kāds atzīstas, ka ir gājis diezgan sarežģīti līdzīgā kontekstā, tad arī uz savu problēmu var paskatīties savādāk. Ne ar tik lielu kauna sajūtu, kā iepriekš.

Tas var būt ir tas labākais, saprast, ka mēdz būt arī tā.... lai nemitīgi nešaustītu tikai sevi.
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 22:19
Ar RSU nesanaca, jo visiem uzrakstiju e-pastu un atbildeja viena sieviete, meginaju sarunat, bet vina uz to bridi nevareja man piedavat konsultacijas un pec tam jau par so iespeju piemirsu.
Mans otrs niks bija filozofe, un nekas cits, sausmigi nepatik, ka netic man. Pie mana datora majas tiek daudzi, un man jau nojausma, kurs te uzdarbojas, bet es nedusmojos, jo cilveks velejas palidzet, nemaceja man savadak...viss ok.
Bet cik te parliecinati dazi tik par savu taisnibu...
Par valsts psihiatru jau doma ir, vienkarsi taja sistema nepatika tie minusi.
Par tiem laukiem un darbu, nu piesieta esmu Riga, jo studijas...ne visi var ta aizbraukt, japienem tak ari kadi iznemumi..
Bet, Runcene, ieteikumi jau tev labi, esmu jau nemusi vera daudzus...
aberz
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 22:37
Anonima Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
> P.S.
> Vai ta taisniba, ja nav iziets tas noteiktais
> medikamentozais arstesanas termins, tad pec tam
> vairs si slimiba nepadodas arstesanai ar
> medikamentiem?


arsts teica ka ja pārtrauc tad nāk pēc laika atkal un esot jādzer vairāk

ārsts teica ka jādzer kurss līdz galam

es zinu tikai savu pieredzi, ka neviens nepasaka kad ir jābeidz dzert
es neklausīju un ir ok zinu cilv, kas savas zāles izmet miskastē un
dzīvo tālāk, zinu kas dzēruši zālles un ir ... sliktas lietas

es visu laiku klauvēju lai kāds pasaka, kurš ir idzēris to kursu līdz galam
un vesels, vai slims pavisam
es saku ka ārsts saka tā kā narvesenā pārdevēja, ka desiņas ir labas,
tāpēc ka darbs tāds, bet ... pati pa ceļam gaļu nopērk no zemnieka
piem, kad prasu kā nokāpt, klusums

no neirileptiķiem ir atkarība
no AD nav
ja AD pievieno NL tad pacients ir savējais un ilgu laku
ja palielina devas tad pavisam savējais

bucas
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 22:48
Es dzeru so miksejumu AD+neiroleptiki, nezinu pec cik ilga laika rodas atkariba, bet man tada neradas (3 menesi), nacas partraukt, un neko, varbut tas nozime, ka uz mani nedarbojas?
mad ar pilnu vēderu
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 23:07
...te runā par atkarībām...un pstrpist un psatru izrakstīto vielu galēju neefektivitāti....nebrīnos, ka soross izgāž mazliet siknaudas, lai legalizētu efektīvākas lietas...
Re: Iesakiet no pieredzes
02.11.2010 23:15
ok, vientuļa...

bet tas nemaina to, ko bildu. tad vnk tas neattiecas uz Tevi, bet uz būtni x. tā vispār ir nepatīkamākā manipulāciju, ko varu iedomāties. es negribētu šādu "palīdzību". vai tas Tev tagad palīdzēja? galu galā, katrs var darīt, ko grib, arī depresot, cik un kā grib. katram ir tiesības uz savām rakstura īpatnībām.

vai kādam kaut kur jābrauc vai nav jābrauc, to arī neviens nevar pateikt. kaut ko kādam spiest un, ja neklausa, tad apvainoties, būtu tāda pati manipulācija. es to pieminēju vairāk filozofiski, jo tāda ir realitāte. ir vajadzīga drosme, lai pieņemtu palīdzību.

par kaunu, ko piemin Pūka...

to noteikti visi ir izjutuši, bet ir jau kāds laiks, kopš domāju, ka par šīm lietām nav jākaunas, arī par sastrādātajām muļķībām, jo neviens nav šādā situācijā brīvprātīgas izvēles dēļ, tātad nav vainīgs pie tā. no vienas puses, tāpēc ir labi depresijā nepieņemt nopietnus lēmumus.

dažas sekas būs jādzēš, bet kļūdīties ir normāli, no tā cilvēks visu laiku kaut ko mācās.

jebkurā gadījumā vajag sargāt savus datus. tas var atspēlēties. angliskajos forumos, kur cilvēki runā par sensitīvām lietām, esmu manījusi, ka tiek doti padomi, kā nodrošināties pret nevēlamiem info ieguvējiem. cilvēki ir visādi, arī ļoti maziņi.

kā kādreiz Alstere te teica: cilvēks var gaidīt pilnīgu izpratni tikai no vecākiem, ja ir bērns, un no psihoterapeita, ja ir pieaudzis.
Re: Iesakiet no pieredzes
06.11.2010 19:58
Garāmejot: kamēr es dažas dienas atpūtos pa laukiem, skatos, par mani pantiņš sacerēts. Lai arī rupjš, bet sasmējos riktīgi. Vēl joprojām smīnu. :-)))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 10?
Ziņa: