Lelles

Aizsāka udenszale 

Lelles
07.11.2010 14:26
Sveicinati!
Musu gimene viena aktuala problema,proti ,piecgadigai meitenei loti nepatik lelles un nekad ar tam nespelejas,prieksroku dod sunisiem,kakisiem,masinam,puukiem u.c..Iespejams ,ka ta psihologiska problema,bet varbut ,ka tas paries un viss bus kartiba.
Kads varbut saskaries ar lidzigu problemu un var padalities ar pieredzi.
Re: Lelles
07.11.2010 15:09
Kur tikai nevar atrast psiholoģiskas problēmas?
Kādreiz bērniem šādu rotaļlietu nebija, vismaz šāda problēma atkrita :D
Varbūt meitenīte patiesībā ir ļoti gudra, kas tad ir lelles? Neīstas lietas. Sunīši, kaķīši vismaz mīksti un pūkaini.
Varbūt mīlestības par maz? (šāda jautājuma uzdošana forumā par to arī varētu liecināt).
Re: Lelles
07.11.2010 16:02
Paldies!:)
Re: Lelles
07.11.2010 16:34
nesen netā pie kāda ziņu raksta manīju apmēram šādu komentāru:

"kā agrāk bija "partija", tā tagad "psiholoģija" un "problēma"."

psihologi ir visur: skolā, bāriņtiesā, domē, psihenē, sociālajā dienestā utt. vai ir kas mainījies? agrāk dzērājām bērnus atņēma viena milicijas darbiniece, tagad ar to nodarbojas vesels bars, kas 6 gados ir izlasījis 50 grāmatas par psiholoģiju, tikai nez kāpēc psiholoģēm pašām bērni pie psihiatra zāles ēd, kamēr mammas vāc citu pamestos bāreņus. agrāk bērnu nevarēja tik viegli iedabūt palīgskolā, kā var tagad, vajadzēja ilgāk novērot.

agrāk mammu bieds bija neirologs, pa vecam neiropatologs, kas mēdza sasolīt nezin ko: būs dumjš, nesēdēs, nerunās. visi tagad runā un nav dumji. nu bieds ir "psiholoģiska problēma". lai tas nenotiktu, mammai jābūt tādai, tādai un tādai, obligāti katrai latvietei 5 gadus pie psihoterapeita, jo "mēs esam slimi kā nācija".

kā mammai pašai ar pašvērtību? vai Tu esi ok, kāda esi? ok kā mamma?

jau pavisam mazs cilvēks vēro pasauli, jūt un lasa mammu un izdara savus secinājumus. piecos gados svarīgākie jau sen ir izdarīti.

neko konkrētu nevaru ieteikt, pašai jādomā, vai ir kas darāms, ko sirds saka...
Pūka labprātīgi
Re: Lelles
07.11.2010 16:45
Man arī īpaši nepatika lelles. Dzīvnieciņi, gan mantiņu, gan dzīvā veidā interesēja. Man patika vērot dzīvnieciņus, kukainīšus dabā. Grāmatas par viņiem.
Lelles man šķita salkanas, samākslotas un neglītas. Ar retiem izņēmumiem. Vēl man ļoti interesēja dažādi konstruktori, mikroskopi un tamlīdz. lietas. Tā vienkārši ir tāda uztvere, jo, vēlāk, iespējams profesionālā orientācija būs saistīta vai nu ar dabu vai nozarēm, kur inženierzinātniska pieeja vajadzīga (tāpēc arī var patikt mšīnas labāk).

Man bērnībā bija tāds mēnesgājējs, ar mirgojošām lampiņām. Ticiet, man neko citu nevajadzēja uz to brīdi! Nekādas lelles man neradītu tādu prieku, kā tāda tehniska rotaļlieta.

To , ko citas meitenes darīja ar lellēm, es labprātāk ar savu rotaļu suni un lāčiem. Gan ģērbu, gan dakterēju un tamlīdz.

Man kaimiņtantes arī pārmeta, kas es esot pa meiteni, ka gribot ar mašīnām spēlēties. Protams sakaunējos no tā.

Un vēl. Man patika lietas -rotaļietas, kas bija pēc iespējas līdzīgākas dabiskajām, reālajām, nevis tādas uci cuci. Varbūt tas saistīts ar iekšēju nopietnību. Es pat vienreiz apvainojos mājās, ka man uzdāvināja neīstu mūzikas instrumentu, tādu bēbīgu... Jo faktiski man īstas lietas interesēja.

Tāda uztvere vienkārši. Līdzīgi kā kādreiz ar izbrīnu attiecās pret vīriešiem pavāriem, šuvējiem , frizieriem.
Man par laimi ir tāda profesija, kur varu izpaust arī savas ''nemeitenīgās'' intereses. Kur puse pret pusi, vajag gan sievišķīgu domāšanu, gan racionālo.
Re: Lelles
07.11.2010 16:49
Runcene, par neirologiem ir tīra patiesība:D
Kad manam bērnam bija trīs mēneši, neirologs teica: u vas rebjonok sļiškam ņe spokojnij, popjom eķi ļekatstava, Pēc diviem mēnešiem: vaš rebjonok sļiškom spokojnij...skatās katiņā, a, ja pisala, chto ņe spokojnij, priģiralasj navernoje...(labi, ka zāles nedevu, tad būtu vēl turpinājums ;) )
Jā, un kāpēc lai par psih- ārstiem tagad nebūtu taisnība? Viņiem taču arī sava maizīte jāpelna;)
Re: Lelles
07.11.2010 18:57
Meitenite pagaidam gimene vieniga un atri visu uztver, apmekle skolu.
Taa jau laikam medz buut ,ja tikkai viens.
Pateicos par sapratni un atsaucibu,jo katraa komentara kautkas veraa nemams un vertigs!
Lai Jums visiem jauks vakars!
aberz
Re: Lelles
07.11.2010 19:21
strawberry Rakstīja:
-------------------------------------------------------
am bērnam bija trīs mēneši, neirologs
> teica: u vas rebjonok sļiškam ņe spokojnij,
> popjom eķi ļekatstava, Pēc diviem mēnešiem:
> vaš rebjonok sļiškom spokojnij...skatās
> katiņā, a, ja pisala, chto ņe spokojnij,
> priģiralasj navernoje...(labi, ka zāles nedevu,
> tad būtu vēl turpinājums ;) )

VOVO manuprāt jaciena bērns kāds viņš ir
ja spēlējas ar traktoriem nu un kas
draudzēsies ar puišiem un brauks ar motociklu
un dzemdēs dēlus.... tikai nevaig sākt pārtaisīt

varbūt mīlesības trūkst , kaķi mīļi
Re: Lelles
07.11.2010 20:54
Muusu meitinai 4,5 gadini - arii neinteresee lelles.... Viena pati tikpat kaa nespeleejas..... Bet audziite staasta, ka daarzinaa ar meiteneem gan speelee lelles :)))) Laikam vina ir tik loti sabiedriska, ka arii ar lelleem spelejas tikai kompanijaa:)
udenszale
Kapec Tu domaa, ka taa ir psihologiska probleema? Ir bijusas psihologiskas traumas? Vispaar doks mums iz uzstadiijis diagnozi UDHS..... varbuut tas visu izskaidro.... vina ir aarkartigi aktiva un liidz ar to mieriga spelesanaas vienatnee nav prieksh vinas....
Pūka labprātīgi
Re: Lelles
07.11.2010 20:59
Diez vai šajā gadījumā lellēm ir sakars ar UDHS. Jo es biju ļoti kluss, diezgan mierīgs un vientuļš bērns, bet tāpat ar lellēm ne visai. Ar citām lietām gan spēlējos labprāt.
Re: Lelles
07.11.2010 23:10
Nee, es nedomaaju ar to tikai lelles. Meitinai vispaar nepatiik vienatnee mieriigi speleties.... ja tas notiek, tad kaadas 10 min. pats ilgaakais :))) Dupsii ir iilens - viss aatri apniik.... skrien kaa vavere ritenii. Vienaudzu kompanijaa vina juutas kaa zivs udenii....... nav kompanijas = nav ko dariit. Nekaadas rotallietas neaizvietos vinai kompaniju. Iistenibaa vinai nav miilaako rotallietu - vinai vajag saskarsmi ar vienaudziem vai gimenes locekliem.... Pilniigs mans pretstats. Es vinas vecumaa biju bailiga, kautriga, un vareeju stundaam speleeties viena pati...
Re: Lelles
08.11.2010 00:27
Neparasti paškritiski komentāri priekš šīs foruma sadaļas... Man prieks... Sadaļas publika sāk atveseļoties... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Lelles
08.11.2010 10:45
ku!
Ja Tu domāji mani, tad es vienmēr esmu pataloģiski paškritiska :))), tāpēc arī iedzīvojos depresijā....
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 11?
Ziņa: