Palieku veca?

Aizsāka Janetty 

Palieku veca?
18.03.2011 11:03
Bet varbūt arī pavasara saasinājums, kā jau visiem garā vājiem?
Pēdējā laikā sajutos kā vecs tantuks :( Sevišķi tagad.... Nu jau nedēļu esmu šausmīgi miegaina (lai gan cenšos izgulēties un guļu labi), atnāku uz darbu, apsēžos pie datora (ar atvieglojumu), sāku strādāt un jau 'pēc neilga laika miegs gāž no krēsla.... vienu dienu, kad ofisā biju viena pati, pat iesnaudos uz dažām minūtēm :))) - galvā mazliet apskaidrojās, varēju turpināt strādāt... kafija vairs nelīdz... varu uz nakti izdzert stipru kafiju un likties uz auss aizmiegot pēc dažam minūtēm :))))
Zinu, ka sēdošs darbs par labu nenāk.... Pēdējā laikā sajutu, ka mazliet paskrienot (piemēram uz tramvaju) , sirds dauzās kā traka it kā būtu skrējusi baigo krosu.... un ja ilgāk jāpastāv, sāk sāpēt mugura... lai gan esmu slaida, bet tāda sajūta, ka sveru kādus 100 kg :( Un galva sāp jau trešo dienu.... agrāk tādu problēmu man nebija...
Nu vot... pasūdzējos par savu grūto dzīvi! :))))) Sākt vingrot? Godīgi sakot, slinkums... Pēc meitiņas savaldīšanas un mājas darbiem vairs nav spēka ... vienīgā doma - GULTA..... Tagad arī acis līp ciet, vakar jau gribēju pielīmēt skoču pie plakstiņiem.... tikai tad nevarētu mirkšķināt....
Pāris mēnešu atpakaļ man analīzes uzrādīja dzelzs trūkumu.... Varbūt viņa līmenis krītas? Varbūt nevajadzēja samazināt Elify devu? Bet varbūt no AD šis nogurums....
paliek bail no vecuma.... kas tad ar mani būs 50, 60 gados? Protams, ja nodzīvošu tik ilgi! :)))) Jūtos kā veca grabaža.... Tagad arī gribu ielīst kādā stūrī saritināties kā kaķis un čučēt ilgi ilgi....
Re: Palieku veca?
18.03.2011 11:05
Tikko izlasīju...
"Dzelzs deficīta anēmijas gadījumā simptomi attīstās pakāpeniski ilgākā laika periodā, un tie ir: reibonis, nogurums un vājums, galvassāpes, trūkst izturības, veicot dažādus fiziskus vingrinājumus, āda un gļotādas ir bālas, kāre pēc dažādām neēdamām vielām (ledus, māla, krīta u.c.), paātrināta sirdsdarbība, elpas trūkums, īpaši pie fiziskas slodzes."

Man ir visi šie simptomi, izņemot neēdamas lietas :)))
Re: Palieku veca?
18.03.2011 11:06
Man tas pats...Kritu nost no kajam, jo nenormala miegainiba jau no pasa rita... Un ta ta dzive paiet... Kads risinajums? pagaidam vel neesmu atradusi.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 11:09
Just me
Vai Tu lieto kādas nervu zāles? Vai sportot esi mēģinājusi? Cik Tev gadu?
Re: Palieku veca?
18.03.2011 11:19
Zinu, ka AD ietekmē trombocītu līmeni asinīs (man tas līmenis tiešām ir zēmāks), bet varbūt dzelzs līmeni arī? par to gan nebija rakstīts anotācijā....
Re: Palieku veca?
18.03.2011 11:23
depresija izjauc daudzus normālus ritmus rumpī + pavasaris, kā jau visiem.

dodies pie ģ. ā., lai kaut ko iesaka. uztaisīsi analīzes un tad varēsi domāt, ko lietot.

turklāt zini, ka trūkst dzelzs, bet tik mierīgi perē tālāk... vieglprātīgi.



Edited 1 time(s). Last edit at 18.03.2011 11:24 by Runcene.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 12:26
Gulēt patīk visiem :) Kāpēc nepagulēt, ja var pagulēt? Galu galā slodze- darbs- ģimene ir liela diezgan, un kaut kādā brīdī ir nepieciešam lielāka atpūta.
Dzelzs trūkums tiešām rada miegainību un nogurumu. Iesaku Hofi dzērienu (īpaši tagad pavasarī). pacels gan dzelzi, gan imunitāti, gan skalos laukā mēslus. Būs vairāk enerģijas.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 12:45
strawberry
Gulēt - tas ir labi, bet ja guli 8 stundas un tik un tā dienā esi miegains???!!! Es taču nevaru pat normāli pastrādāt, sēžu un šupojos...
Re: Palieku veca?
18.03.2011 12:50
nupat bi rakstīts presē, ka melatonīns, kā ziemā ieskrējies, tā izdalās, bet pēc laika šis piebrmzēs. tā kā var cerēt, ka pāries :)
delta
Re: Palieku veca?
18.03.2011 12:57
Ir cilvēki, kam reāli vajag gulēt ilgāk par 8 stundām.
Ir cilvēki, kas dažādus stresus spēj "izgulēt". Man ir draudzene, kas, ja gadās kādi pārdzīvojumi vai sarežģījumi, noguļ 14-16 stundas un tad ir tam pāri, var jau normāli skatīties uz lietām. Man kā bezmiega mocītam cilvēkam tā šķiet īsta dāvana...
Jautājums tikai, cik ilgi katrs savā konkrētajā dzīves situācijā var atļauties gulēt.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 14:07
Mireja Matjē guļot 11 stundas.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 14:27
Pierakstījos pie ģīm.ārsta... nevaru vairs normāli strādāt, iekavēju darbu, būs jāiet brīvdienā jāsarauj.... Man tā nav bijis agrāk....
Re: Palieku veca?
18.03.2011 18:50
janetty, man 24 gadi. Ja, loietoju AD sertealinu un neiroleptiki Fluanxolu. bet jasaka, ka miegainiba un nofurums man bija arii pirms so AD lietosanas, sie ir tie depresijas simptomi, kas mani visvairak nomoka. Analizes man visu laiku normas robezas. Ta ka nezinu, kas par lietu.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 21:16
klau, Just me, man jautājums Tev. Es arī lietoju Sertraline (50mg) un man ir pilnīgi sviestaina blakne, par ko kautrējos teikt ārstam - kopš sākās menstruācijas (pirms nedēļām trim) tās vairs nebeidzas, šausmīgi sāp vēders un nieres ar it kā. Vai Tev arī ir kāda blakne no šīm zālēm?
Es Sertraline lietoju tikai trīs nedēļas, pirms tam gadus septiņus Cipralexu. Šorīt bija tik lielas sāpes, ka nolēmu nedzert AD. Ko lai dara? Varbūt kāds, lūdzu, var ieteikt?
Re: Palieku veca?
18.03.2011 21:40
ai, droši vien vajadzētu gan pateikt ārstam.
Re: Palieku veca?
18.03.2011 21:59
tā var arī nebūt blakne...
par tādu blakni nav dzirdēts.
Re: Palieku veca?
19.03.2011 08:28
Sertraline un Zoloft kā blaknes ir asiņošana, divas dienas zāles nedzēru tad pārgāja, kā turpināju lietot, tā atkal. Laikam jau neder man tas medikaments.
Re: Palieku veca?
19.03.2011 11:02
Sodien vispaar staigaju guledama... Meitina kaa speciaali jau no 7.00 augsaa.... (liidz sim brivdienaas guleja vismaz liidz 8.30).......... Nu OK... iesu vakaraa agraak guleet, bet man nepatiik vaajums.... Meituks sauca speleet kakjus un peles (es biju protams, kakis), man bija jaatelo snaudosu kakji un kad piezogas "pele" - jaaker, strauji ceelos, dazus metrus paskreeju un sajutos kaa krosu skrejusi, elpa kaa kilometru skrejusi.... Nekad nekas tml nav bijis :( Dienaa aizmigt nevaru....speeka nav bet meitina iet kaa atspole... :)))) iesu pie gim. arsta, ceru, ka noskaidrosu iemeslu.

Runaajot par Sertraline.... visi AD pazemina trombocitiu limeni asiniis (liidz ar to var buut stipraka asinosana), bet tikai tad, ja lieto ilgstosi un videjas vai lielas devas.... Ja Tu lietoji Cipralex vairakus gadus, tad vajadzeetu paarbaudiit trombocitus.... Bet ja saap nieres (?) , tad iespejams apsaldeejies.... katraa gadijumaa taapat kaa man jaadodas pie gimenes aarsta! :)
Re: Palieku veca?
19.03.2011 15:15
Es ari dzeru sertralinu 50 mg tikai, balakusefektu it ka nav. Ja, par to asinosanu, noteikti jaiet pie arsta, jo kaut kaa neticas, ka taa varetu blakne, bet nu, kas to lai zin, medz jau arii visadi brinumi notikt. Varbut tad tiesam nelietot, ja jau asinosanas nav, kad nelieto. Ai, kapec partrauci lietot Cipralexu, ja jau 7 gadus lietoji?
Re: Palieku veca?
21.03.2011 19:44
dakteris izdomāja, ka vajag nomainīt zāles... a es tagad ilgojos pēc cipralexa... ;(

Just me, Tu jau ilgi lieto Sertraline? Un kā?
Re: Palieku veca?
22.03.2011 12:28
Lietoju jau vairak ka pusgadu. Godigi sakot, nekada ipasa efekta pie maniem simptomiem. Bet vismaz no sita man nav blakusparadibu. Laikam vnk nepanesu zales, jo domaju, ka sito ar metisu nost, jo nelidz...
Re: Palieku veca?
27.03.2011 02:58
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> strawberry
> Gulēt - tas ir labi, bet ja guli 8 stundas un tik
> un tā dienā esi miegains???!!! Es taču nevaru
> pat normāli pastrādāt, sēžu un šupojos...


8 stundas dažiem pietiek. Dažiem pat 7. Bet man piem. oblgāti vajadzīgas 9. Zinu personīgi cilvēkus, kam vajag kā minimums 10-11. Tas katram ir induviduāli. Nevar uzlikt vienu standartu- cik nu visiem tagad pienākās miega laiks.
Re: Palieku veca?
27.03.2011 18:58
Bet liidz sim laikam man pietika 8 stundas...
Re: Palieku veca?
29.03.2011 10:28
Mja..... tikko atklāju iemeslu manam vājumam... tiešām zems hemoglobīns (10,6) , bet jābūt vismaz 12..... Bet psiholoģiski palika vieglāk :)))) Es jau sadomājos gan par sirdi, gan sazin vēl ko.... Bet fiziski ..... šodien knapi uzkāpu 3.stāvā.... turēdāmās pie margām un pat apstājos, lai ieelpotu vairāk gaisa... Jāsāk ēst naglas.... :))))
Re: Palieku veca?
31.03.2011 12:51
Ziniet, kā man gāja vecāku sapulcē dārziņā? Katram vecākam vajadzēja izteikties... kad tuvojās mana kārta, jau trīcēju un drebēju kā apses lapa... nelīdzēja ne elpošana ne skaitīšana ....sirds dauzījās tā, ka varēja redzēt, kā vibrē blūze.... (tā ir bijis arī skolā, kad pati biju skolniece) es piespiedu rokas pie krūtīm, lai blakussēdētāji nepamana un kautko stomīdamās nopīkstēju, lai gan patiesībā gribēju pateikt vairāk un gudrāk... Elpa aizrāvās, sāka griesties galva un fiksi nobeidzu savu teikumu.... Sirdspuksti atsitās galvā, kājas kā no vates.... labi, ka nenokritu no krēsla.... pēctam sajutos kā izspiests citrons....
Re: Palieku veca?
14.04.2011 01:57
Njā, kāds reāli ir sagrāvis Tavu pašvērtējumu... Pats no sevis šitais nekad neattīstās.
Re: Palieku veca?
15.04.2011 10:54
existential fool
Sen šeit neesmu bijusi :))) Ņe do etova! Tagad pārslēdzos uz mazasinības tēmu! :)))) Mazliet pat piemirsu par šo forumu un savām garīgām problēmām! Ēdu dzelzi, sāku ēst liellopa gaļu............ Nevaru ātri paiet, par skriešanu vispār nerunājot.... Bet kopumā garastāvoklis labs, turklāt, tuvojas manas Princesītes dzimenīte! Sarunāju viņai svinēt dzimeni bērnu izklaides centrā ar Feju! :))))
Jā, pāsvērtējums man ir pazems, lai gan it kā nebūtu iemesla.... (skolā mācījos viduvēji, bet augstskolā - teicami, esmu labs darbinieks, esmu izskatīga, izveidoju jauku ģimeni.....).... Cik sevi atceros... jau laikam no pirmsskolas vecuma esmu bijusi nerunīga, noslēgta... biežāk slikts garastāvoklis, ne kā labs, garastāvokļa svārstības, kautrīga, ar lēnu domāšanu slikta garastāvokļa laikā.... nu un līdz ar to man grūti bija iejusties sabiedrībā un arī es pati nelikos interesanta cilvēkiem.... lai gan iekšējā pasaule tik bagāta, bet ārēji - skaista, bet neinteresanta lelle... Nu pasaki, kā var reaģēt cilvēks, kurš jūt, ka es esmu saspringta ar viņu, lai gan cenšos pasmaidīt, bet visa trīcu...?:))) Es arī negribētu kontaktēt ar šādu trauksmaino cilvēku. Normālam cilvēkam liktos, ka esmu iedomīga vai vnk "jocīga".... Starpcitu, esmu pamanījusi, ja esi kopā ar cilvēku, kurš nervozē, pašam tas pielīp un jūties neomulīgi.... Ar laiku pieradu un samierinājos, ka ne visi bet daudzi mani neizvēlas par sarunu biedru (par draudzību es vispār nerunāju)....
Re: Palieku veca?
15.04.2011 17:12
"Jā, pāsvērtējums man ir pazems, lai gan it kā nebūtu iemesla...."

Tas nekad nav bez iemesla. Tas tiek ielikts pirmajos 3 gados, vēlāk arī protams, bet tas mazais vecums ir tas, kas veido personību un priekštatu par šo pasuli- cik droša vai nedroša tā ir.
Re: Palieku veca?
22.04.2011 21:34
Sveetki..... daudz brivdienu un atkal pasliktinajaas garastavoklis :(((((((((( Izguleejos, bet esmu leena, miegaina, slinka, itkaa manii 100 kg. darbdienaas esmu energiska un garastavoklis normas robezaas....
Sodien pat nosnaudos dienas viduu.... Tada sajuuta, ka nostradaaju smagu darbadienu....Ritaa buus jaapiespiezh sevi braukt uzjjuuru cept shashlikus :(((((( Taa ir sevis izvaroshana! Es nogurstu no brivdienaam! Riit buus jasmaida caur asaraam... bail, ka
nevareesu sevi savaakt. Viirs ar meitinu priecajaas par ritdienas braucienu, bet man prieksaa - koncentracijas nometnes mocibas... Es atturejos, bet gandrizz ieminejos viram, ka labpraat paliktu majaas - sakoptu dzivokli, sagatavotu gardus edienus..... :( Un prieksaa veel vasara! WTF! Labaak uzreiz - rudens un katru dienu lietus, lietus, lietus............ Tad es vareetu omuliigi pavadiit laiku ar savu gimeniti, nu OK, dazas sienas bez lietus, lai vareetu ar meitinu parkaa patuseet......... apmekleet pasakumus berniem, pulcinus..... un neko vairaak....
P.S. Un alko vairs nepaliidz....
Re: Palieku veca?
22.04.2011 23:54
Tagad jau labak..... atkal garastavoklja svarstibas :(((
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 10?
Ziņa: