Diazepāms. Kā?

Aizsāka GM 

Diazepāms. Kā?
04.07.2011 10:54
Sakiet lūdzu vai vienreizējai panikas lēkmes novēršanai der diazepāms. ja jā, tad vai to var tieši pirms panikas iedzert, vai arī jālieto kādu laiku jau pirms tam?
zive
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 14:21
Jā, Diazepāms der.
Labāk tomēr to dzert tikai tad, kad panikas lēkme jau ir uznākisi, jo:
1. regulāri (ilgākā laika posmā) lietojot, var rasties atkarība no medikamenta
2. tik un tā pašu panikas cēloni tas neārstē, tikai noņem nepatīkamo panikas sajūtu.

Lai medikamenta iedarbību paārtrinātu,to var izšķīdināt, paliekot zem mēles,
Vienkārši norijuot - iedarbība ir apm. pēc 30 minūtēm (citreiz ātrāk, pēc min. 10 - 15 - 20)...
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 14:36
paldies :)
Tieši tas man vajadzīgs :) notikums svarīgs, bet es gāžos kā miets zemē, ja nespēju paniku apvaldīt :( Mocos jau gadiem un ir milzīgs kauns! :(
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 14:59
tikai jāskatās, kāda pašam reakcija.

es neņemtu dienā diazepamu, vismaz veselu ne.

teorētiski viņš der, teorētiski der visi benzodiazepīni ("-zepami"), bet diazepams ir viens no tiem, kas atslābina šķērssvītroto muskulatūru, tātad arī sirds muskuli. ilgi un bieži lietot arī tāpēc nav labi + var būt slābanuma sajūta sirds apvidū un izteikta miegainība.

man šķiet, ka labāki ir t. s. dienas trankvilizatori bez miega efekta (vesles lērums, piem. grandaxin) un prettrauksmes līdzekļi (adaptols).

Slavenie lexotanil un xanax arī kā kuram.

tātad varēt var jebkuru, bet, ja nav mēģināts, sajūtas nav pilnīgi droši prognozējamas.
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 15:38
Visur raksta, ka muskuļu relaksanti iedarbojas tikai uz skeleta muskulatūru un sirds nav no šīs kategorijas, lai gan arī ir šķērssvītrotais muskulis.
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 15:43
Farmakoloģijas grāmatās raksta visu, kā ir, ka veciem cilvjiem uzmanīgi utt.

Vispār visās medicīnas grāmatās, nezinu, vai tik nebūsi atkal netu pārlasījies.

Psihiatri saka vienkārši, ka "krīt uz sirdi".

Bet nu ne jau no pāris tabl...
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 16:56
kāds uz sirdi? vecums = 30. man sirds strādā kā pulkstenis... regulāri skrienu krosiņus, trenējos, brīvdienās fiziski strādāju, izkustos pa laukiem.
Gāžos zemē no uztraukuma situācijām. Tūlīt būs viena ļoti svarīga situācija, kur man ir tikai mēmi jāstāv. tad nu to man arī vajag - lai varu nostāvēt neapkaunojot sevi un neizgāžot pasākumu!



Edited 1 time(s). Last edit at 04.07.2011 16:57 by GM.
trrr
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 17:14
GM
Precēsies? :D
zive
Re: Diazepāms. Kā?
04.07.2011 21:43
bija man dzīvē posms pietiekami ilgstošs, kad lietoju tieši diazepama preparātu (tolaik to sauca "relanium" - sastāvā tas pats diazepāms, tikai ar citu nosaukumu) un tolaik lietoju es to daudz - nekad, pilnīgi nekad neesmu jutusi jebkādu ietekmi uz sirdi!
Tieši otrādi, diazepāmam pa virsu uzdzēru kafiju, kafijai - cigareti un..., dažkārt arī alkoholu...
Principā, ar to lietošanu toreiz sākās mana "saslimšana" - es tiešām ķēru kaifu, reizēm "uzēdu" to pat 10 gab. (visas dienas garunā, ik pa pāris stundām "piemetu pa pagalītei, lai tā malka deg"... (ak, šausmas!!!).. :)
Tā es pakaifoju kādus 4 mēnešus un tad..., tikai tad biju kļuvusi atkarīga, savukārt atkarību gāju ārstēt pie psihoterapeita....

p.s. DANGER!
neieteiktu atkārtot!!!

p.p.s. bet tas bija sen un tā vairs nav patiesība! :) (bet viegli izlausties no tā atkarības "mūžameža" nebija!)
Re: Diazepāms. Kā?
05.07.2011 00:08
GM,

ir diazepam uz sirdi. Ja vēl skrien, tad to vēl labāk izjutīsi.

Gadījās man un treniņu atnākt, kad iepriekšējā vakarā pirms gulētiešanas Diazepak bija dzerts. Nebija ne "uzrāviena", ne izturības.

Un kā jau te minēja, dienas trankvilizatori būtu labāka izvēle, diazepams pataisa dullu, tad dīvainu un tad vienīgās domas ir par ātrāk gultā.



Ja satraukuma iemesls ir publiska uzstāšanās, pie tā pierod, ja tās atkārtojas pietiekami regulāri un iemācās pirms tam nekoncentrēties uz savām sajūtām.
Tūlīt pēc vidusskolas bija kāds pasākums klubā, varbūt kāds vēl atcerās nosaukumu, "Slepenais Eksperiments". Bija jāuzstājas. Iedzēru leponex. Telpā aiz skatuves gulšņāju, uz skatuves norunāju savu tekstu, bet ne uz kādu saspēli no pasākuma vadītājas (Tūrisma skolas direktore) nebiju spējīgs. Neiroleptiķi bloķē radošās spējas, atslēdz domāšanu nestandarta vai negaidītās situācijās.

Diazepak ir maigāka iedarbība. Tas bija vēl nesen. Studējot filologos, paralēli mācīju angļu valodu. Kaut kādi uztraukumi, pavasaris, gribēju atnākt izgulējies uz darbu, vakarā diazepak. Pats piefiksēju, ka pēc pamošanās neesmu īsti adekvāts. plkst 9:00 kaut ko stāstu par modālajiem darbības vārdiem, man šķiet, ka auditorija nojauta, ka esmu kaut ko salietojies. Pat blakusparādībās minēts par neadekvātu uzvedību. Zināms kaifs gan tādā stāvoklī bija, bet ja ir svarīgi atstāt "normāla" cilvēka iespaidu, tad uztraukumu sabiedrība un mietpilsoņi uztvers kā saprotamāku parādību nekā izlēcienus zem benzodiazepīniem.

Un ja stresains notikums ir pārvarēts bez medikamentu vai alkohola palīdzības, ir lielāks gandarījums, rodas ticība saviem spēkiem.
Re: Diazepāms. Kā?
05.07.2011 09:37
Es to visu jau zinu, bet man nāk virsū jau tagad panika!

Un nē, es neprecēšos :D

Man vajag kautko, kas man palīdz tādā brīdī, jo, ja nebūšu neko lietojis un nedod Dievs neizturēšu, tad ir skaidrs, ka nākošajā reizē pļumpēšu iekšā vienalga ko un cik daudz, lai tikai izvairītos no sekām! nevēlos apkaunot sevi un citus, tas arī viss. Gribu būt pārliecināts par izdošanos. šādi gadījumi manā dzīvē ir retums, tāpēc par tablešu rīšanu diendienā near būt ne runas. ikdienā es jūtos pat vairāk nekā labi :)



Edited 2 time(s). Last edit at 05.07.2011 09:39 by GM.
Re: Diazepāms. Kā?
05.07.2011 23:57
Valocordin jauks un pilināms
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 10:40
Valocordin taču ir sirdij! man nevajag neko sirdij, bet gan nerviem :|
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 10:52
Interesanti, ko sirdī ārstē buldurjānis kopā ar fenobarbitālu... ??? un vēl mentols...

es arī par Valocordin... dažas piles nevienam nekaitēs, arī tā "drausmīgā" fenobarbitāla nē; deva ļoti niecīga.

der arī sirds pilieni ar mentolu, bet tie ir švakāki, tīri ķīmiski.

citiem nepatīk...

nu vienkārši es neņemtu diazepamu dienā, jo no viņa var klasiski aizmigt un atļimt.

un te nav runa par vecumu vai jaunumu; ja viela atslābina sirds muskuli, tad kāda starpība, cik cilvēks vecs. kā var nesaprast.

bet nu gan jau būs ok.
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 11:16
Man neaiziet! tad es varu to diazepāmu aizvietot ar to valocardin? Un vai to var nopirkt bez receptes?

kopš seniem laikiem man atvilktnē stāv nekad nelietoas divas tabletes lexotanil 1,5mg. Lietojamas? termiņš? :|
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 11:26
tātad Tev ir gan diazepam, gan lexotanil... kāda pieredze ar abiem līdz šim?

es ņemtu lexotanil, neesmu lietojusi, bet izvēlētos pēc definīcijas, tīri teorētiski. termiņš pofig, esmu lietojusi (ļoti sen) 10 g. vecu radedormu, no omes apcirkņiem, nebija ne vainas.

Valocordin pārdod pret recepti, jo klāt minētais barbiturāts; tā ir vairāk padomju laiku zāle, 30 g. cilvis var nezināt.

bērēs pēc viņa toreiz vienmēr smaržoja :/ — tradicionāli.

kā tagad visi tur kabatā (tie, kam vajag, īpašiem gadījumiem) lexotanil, xanax, tā senāk valstīja tazepam vai valocordin...

incantas atmiņas parāvās...

daži ļoti demonstratīvi toreiz pilināja, lai visi redz, cik tālu cilvēks novests :) cik asaraini...
tas bija svētā mocekļa skats, un tad vēl tie vieglie baldriāna garaiņi, kas virmoja ap cietēju...

es neņemtu kaut tāpēc, ka var just, bet, ja panikas lēkme kādā nesaviesīgā situācijā, nav ne vainas.
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 12:42
Runcene,klonazepāms ir slikc? Kapē?
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 13:58
neko tamlīdzīgu nekad mūžā neesmu lietojis, tāpēc nezinu neko par pieredzi stāstīt.

Cik un kā man to lexotanil lietot? man ir divas nezināma termiņa lexotanil 1,5mg tabletes. kad viņas jādzer tieši kad sākas pasākums, vai vēlams jau iepriekš no rīta teiksim iedzert?
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 14:05
Es jau jums iemetu, no youtube kādas sekas ir no diazepāniem(klonazepāns), ko jūs vēl gribat lietot tos diazepāmus!
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 14:09
GM Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> neko tamlīdzīgu nekad mūžā neesmu lietojis,
> tāpēc nezinu neko par pieredzi stāstīt.
>
> Cik un kā man to lexotanil lietot? man ir divas
> nezināma termiņa lexotanil 1,5mg tabletes. kad
> viņas jādzer tieši kad sākas pasākums, vai
> vēlams jau iepriekš no rīta teiksim iedzert?


GM Es dzeru lexotanilu, jau 3 mēnešus, sākumā dzeru 3 mg tableti. Tagad dzeru pusiti, 1,5 mg. Lexotanilu parasti dzer pirms guletiešanas. Ja Diazepemāmus dzersi dienas laikā staigasi, kā flegma, man tas neder, jo man ir jāstrādā, un jābūt skaidrā! Vispār labāk dzert ir ik pēc kāda liaika!
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 14:10
Lāsēns♥ Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene,klonazepāms ir slikc? Kapē?


Lāsēn tu esi atkal apnarkojies skaties youtube kāpēc klonazepāms ir slikts http://www.youtube.com/watch?v=uDbPnAQ-c1o&feature=related
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 14:30
neviens, GM, nezina, ko un cik Tev dzert, ja nekad neesi dzēris...

vot pamēģini, i būs pirmā pieredze. vai nemēģini...

man būtu pofig, ko kāds domā.

ja kāds domā, ka man jāizskatās nevainojami (viņa izpratnē) un es nedrīkstu izgāzties, un ja es uz šito iekritīšu, tad slikti.

piedrāzt.

nu paņem vienu lex kādu stundu pirms, otru kabatā, visa psihotropija ir eksperimenti ar 30% veiksmes. ja atrod "savas" zāles, biku vairāk veiksmes.

no alko arī neviens vienmēr nejūtas vienādi. vieglie narkomāni, protams, atkarīgs no devas.
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 14:55
Nu man vienkārši kauns nepārtraukti tamlīdzīgos pasākumos sākt pēkšņi grābstīties pa kabatām meklējot ožamo spirtu :|
zive
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 15:16
nu gan te pamatīgi sadramatizēts attiecībā uz to diazepāmu.

GM - nemudinu aizrauties ar trankvilizatoriem (diazepāms u.c.), bet jā, tādos gadījumos cilvēki iedzer tieši trankvilizatoru grupas medikamentus...
Piemēram: ja cilvēkam ir klaustrofobija (bailes no slēgta tipa teplām), bet ir obligāti kaut kur jālido ar lidmašīnu, zinu daudzus gadījumus, kad pat ģimenes ārsti izraksta diazepāmu vai tamlīdzīgu trankvilizējošu medikamentu - galvenais, neaizrauties ar tā lietošanu.
Vari izmēģināt tableti iedzerot kaut kad parastā vakarā... Jā, tablete var izraisīt nelielu miegainību, īpaši jau, ja nekad neesi tās tbl. dzēris, bet, ja tbl. paredzēts lietot dienas laikā, to miegainību var novērst ar kafiju - efekts būs līdzīgs, kā, kad mazliet būtu iedzēris alkoholu...

Bet nu, protams, galvenais ir, nesākt to ļaunprātīgi izmantot, t.i, lietot bieži...
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 15:43
A kāpēc nav vieglāk, aiziet, pie ģ.ārstes un pastāstīt, kas tev kaiš, to tev arī bail stāstīt, tad tu esi riktīga baile!
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 16:24
vnk. mana ģimenes ārste neizceļas ar īpašu gudrību :D

un man nav bail stāstīt - man ir milzīgs kauns stāstīt :|
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 16:32
kas tur ko kaunēties??? tā taču var gadīties gandrīz jebkuram...
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 16:40
bezceris. jo vairāk kauns, jo sliktāk būs.

katra ģimenes ārsta palīgs māk izrakstīt lexotanil... nekāda gudrība tur nav vajadzīga, un kompleksus jau ģimenes ārsti neārstē.
zive
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 16:42
GM - kā Tev ar finansēm? Ja nauda ir, tad jau gan labāk izmantot labu psihoterapiju...
Tablete jau ir tikai tāds īstermiņa "risinājums"...

p.s. tajā psihoterapijā jau arī nav uzreiz jāstāsta, bet terapiju tieši ar to arī var sākt, kā Tu tikko uzrakstīji: "man ir problēma, par kuru es nevaru runāt, jo man ir neērti, tomēr dažās situācijās tā man traucē normāli justies"...
Neviens Tev ar varu neliks runāt par to, par ko runāt neesi gatavs...
Un ja nu galīgi nevarēsi par to problēmu parunāt, terapiju varēsi pārtraukt jebkurā brīdī, bet..., vismaz būsi pamēģinājis..
Re: Diazepāms. Kā?
06.07.2011 18:26
Enfurgo,ko tu te mani baidi :).Runcene,kapē neatbildi uz manis izvirzītiem jautājumiem?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 4?
Ziņa: