Nezinu kā to nosaukt..

Aizsāka neticība.. 

Sveiki,

Ir problēma, bet nezinu kā to nosaukt, kas tas ir un kā no tā atbrīvoties.
Situācija tāda , ka ir grūti iziet no mājas - liekas, ka nav aiztaisītas durvis/logi.
Ar durvīm - aizslēdzu paris soļus paeju nost un liekas , ka durvis nav aizslēgtas, bet kad pieeju, tad zinu, ka durvis ir ciet un uz kuru pusi atslēga griežas, pārbaudu - atslēdzu , atkal aizlēdzu un eju prom un atkal tikko aprakstītā situācija.
Varbūt izklausās smieklīgi - bet ir diezgan traģiski, ja tā var teikt , bez 5 pārbaudēm no mājas ārā nevaru iziet.. :(
Tapat ar logu , aiztaisu bet reizēm daudzas reizes ir jāatgriežas, lai vēlreiz to aizvērtu.
It kā apzinos, ka ir ciet. Kad pieeju, zinu, ka ir ciet un kas ir jādara lai atvērtu..
Vaļā arī nekad nekas nav palicis, bet lai aizietu prom reizēm vajag daudz laika un mēģīnājumus.. :(

Centos apmēram aprakstīt situāciju, varbūt kāds zina, kas tas ir un kā no šīm sajūtām tikt vaļā - traucē dzīvot..

ar cieņu,
Uldis
dove
Re: Nezinu kā to nosaukt..
08.09.2011 22:09
aizsledzot durvis 1x paraugi - pie sevis pasaki - ir ciet un ej atceroties to sajutu - ir ciet. Un ta ar visu parejo. Vajadzetu nostradat, ja vien tas nav kaut kas nopietnaks.

man ta ir ar modinataju, uzlieku telefona, bet tad vel kadas 2x parbaudu vai esmu uzlikusi, ja nav loti svarigi, tad audzinu sevi un neparbaudu.

Vienkarsi jamegina palauties uz sevi un taja viena reize, kad to dari, specigi piedomat pie ta, ka tiesham esi to izdarijis.
Paldies par atbildi.

tur jau tā lieta ,ka reizēm murminot staigāju vairākas reizes , ir pat gadījies no autobusa pieturas atnākt atpakaļ, protams durvis ciet..
Mēģināju kautkad arī stiprāk atslēgu pagriezt , lai uz pirksta uzspiež un ir tā sajūta, ka atslēgu esmu griezis ( izklausās smiekligi, bet...) , bet tāpat nepalīdz..
ar modinātāju arī ir bijis , bet daudz mazāk , laikam tā nepareizā sajūta vairāk saistīta ar sekām, kas var notikt vai kaut kā tā..nezinu.

ar cieņu,
Uldis
ikdiena
Re: Nezinu kā to nosaukt..
08.09.2011 23:22
Nekas iepriecinošs - obsesīvi kompulsīvi traucējumi, pameklē info angļu valodā.
Paldies,

Tagad vismaz zinu, kas tas ir..
Man jau vairakus gadus ta ir un ne tikai,ardurvis aizsledzu un it ka janofotografe,ka ir ciet,visi mani kaimini jau zin,ka es raustu durvis 10 x un skrienu citreiz atpakal,bet man jau vienalga,jau ir tads vienaldzigums pret cilvekiem,ko vini doma par mani,ka ta atkal man ir vieglak dzivot-nav jaraizejas,ko doma citi cilveki citas dzives situacijas,ta vienaldziba ari sakas tiesi ar so parbaudisanu un 50x roku mazgasanu diena,vienreiz ta ravu,ka izravu visas keskas ar rokturi,tas pats ir ar gazes klokiem,logiem,udens kraniem u.c.,tapec ar dzivoju viens,ka visu laiku aiznem ta suda parbaudisana.voobsem tas ir ocd,uzmacibas.nekas labs!!!
Nu man ja pareizi atceros tad 4 gadus noteikti jau ir . Un arī ir gadījies vienas durvis sačakaret atslēgu griežot šurpu turpu. ari fotografējis esmu - bet maz palīdz.
Par plitim tieši tas pats - tapec no rita vispāŗ brokastis netaisu un neko nedaru virtuvē, tāpat logus neaiztieku , tad vismaz par dažām lietām mazāk , pie kurām atgriezties..
Tagad uz pēdejiem stresiem ( pēdējais gads diezgan pasmags ) ka tik šitā padarīšana nav pastiprinājusies..
Cik tikko paspēju palasīties - staigā roku rokā ar laimes hormona trūkumu un depresijām.
Nekas labs nav gan, īstenībā biju iedomājies kaut ko ne tādu..
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 07:15
Mana,m vectēvam bija tāda problēma, iziet no mājas ārā, un tad pēkšņi apstājas un domā ko aizmirsa un tad atcerās un iet atpakaļ uz dzīvokli, bet izrādās ka neko nav aizmirsis,(Neiroze)
pingvins
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 08:47
Kad tas sākās un cik ilgi jau tā? Uzmācības ir ārstējamas.
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 09:27
Katru re4izi kad tu zini ka var rasties šāda situācija ievies piezīmju blociņu/kalendāriņu un pieraksti. Piem, isejot no ma'jas ātri blociņā ieķeksē-durvis ciet u.t.t kad sāc atkal šaubīties atver blociņu un būs sirdsmiers :)


___________
Be happy
pingvins Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kad tas sākās un cik ilgi jau tā? Uzmācības
> ir ārstējamas.

Nu ja tā labi padomā, varētu būt ka ir jau gadus 6. Bet saistībā ar pēdējiem notikumiem laikam sajūta ir pastiprinājusies.
Kā šo sajūtu izārstēt? Ir reizes , kad tas diezgan pamtīgi traucē..

Uldis
pingvins
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 10:54
Ilgi gan. Bet tā kā tas ir tik traucējoši kļuvis, jāmeklē palīdzība. Labs psihoterapeits var pārraut šo ''rituālu'' ķēdi. Tādām šķietami kaitinošām un uzmācīgām lietām parasti apakšā sēž samilzušas iekšējas problēmas, bērnības traumas utt. Cilvēki vien esam, un katram no mums ir savi ''tarakāni''. Eh, vēlu veiksmi, lai pietiek spēka un apņēmības, drosmes kļūt brīvam un laimīgam!
Kādas ir vidējās cenas pie pshioterapeitiem?
Cik saprotu viesošanās neplānojas būt tikai viena vien , bet diezgan regulāri apmeklējumi nepieciešami?!

Uldis
Čorvena
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 13:13
To mūsdienās ārstē.

Tikai ne ģimenes ārsts vai psihiatrs, tad ieberzīsies līdz ausīm zālēs. Protams, var jau to darīt, bet tā ir tāda diezgan fufeļaina izvēle, kad vienā brīdī būs skaidrs, ka tās zāles sākumā tākā bišku palīdz, bet beigās tāpat diezin ko nepalīdz, bet bez viņām arī dzīvot jau vairs nepratīsi.

Es šos ārstus pieminu vispirms tāpēc, ka tā ir tradicionālā lieta, ko parasti iesaka, bet labāk tur neiet, ar to nesākt.

Labāks būs psihoterapeits. Tās ir sekas kaut kādiem procesiem. Katram savi iemesli, tāpēc nekādas vienādas ārstēšanas nav un nevar būt. Ieteikt arī tieši tāpēc nekā daudz nevar, jo katram savs ceļš.

Nebūs lēti, arī sevišķi ātri ne, bet tā ir vērtīga investīcija savā veselībā.

Īsāks ceļš ir hipnoterapija, bet ne visiem palīdz, un arī tāpat būs ar sevi jāstrādā. Arī kognitīvi biheiviorālo var pamēģināt. pēdējā ir diezgan īsa. Vienīgi nav garantijas, ka neatkārtojas.

Ja negribas neko, kur jāmaksā nauda, jāmeklē cilvēks, kam uzticies un kam par savām raizēm vari pastāstīt; bet tāds, kas nenosoda, kas uzreiz baigi visu ko neiesaka, nenorāda utt., resp. jāmēģina izkratīt sirdi; kaut kas dzīvē ir ļoti piegriezies, bijis bērnībā smagi utt.

dažiem ļaudīm visādu nervu grūtumu gadījumos palīdz mācītājs vai kas tamlīdzīgs, bet tas ir ļoti individuāli, jo savukārt ir ļaudis, kam tas absolūti nav pieņemams.

Tātad principā nekāda "obligātā" standarta nav, bet psihoterapeits, manuprāt, ir vislabākais; var būt ar ārsta vai psihologa pamatizglītību; jāmeklē sev cilvēciski pieņemamāks, patīkamāks.

www.psihoterapija.lv
www.arstipsihoterapeiti.lv
Čorvena
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 13:16
esmu dzirdējusi, ka ir arī ap Ls 10-15, bet parasti ap Ls 20-25.

www.centrstaka.lv, piemēram, bija norādīts, ka ir Ls 15.

ir terapeiti, kas ņem vērā ienākumus, ir, kam ir noteikta vienāda cena visiem, jāzvana un jātaujā.

šis nav dārgs:

http://erviins.lv/
Par zālēm piekrītu - tas ceļš nav prātīgākais Gribas tikt vaļā, nevis iegūt palīglīdzekļus ar ko šito padarīšanu nomākt..

Paldies par atbildēm/ieteikumiem :)

Uldis
ikdiens
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 15:48
Zini, man arī ir šie paši traucējumi,tāpēc manus ieteikumus vismaz apdomā.
1) Sameklēju labu maksas psihiatru, dzeru zāles, ilgi cīnījos bez zālēm, bet diemžēl slimība tikai progresēja. Mans psihiatrs kategoriski aizliedza hipnoterapiju, jo tas var tikai manu stāvokli pasliktināt.
2)Psihoterapeits man neder, jo pati ļoti labi apzinos savas problēmas, pati varu būt sev psihoterapeite un pie maniem traucējumiem, lai gūtu rezultātus būs vajadzīgi 3 - 5 gadi, tieši tā gadi. Man ir jādzīvo šeit un tagad, bet ne pēc 5 gadiem.
3) Palasot info angļu un citās valodās par ārstēšanos ir minēta kognitīvi biheiviorālā terapija, tā ir terapija, kas Tev iemācīs kā rīkoties, ja sagribēsies entās reizes durvis aizslēgt. Latvijā ir maz speciālistu, kas šo terapiju izmanto.
4) Te būs adrese http://www.lef.org/protocols/emotional_health/obsessive_compulsive_disorder_01.htm, šeit ir ieteikumi, par nekaitīgiem ārstniecības līdzekļiem. Ja neproti angliski, lai google palīdz iztulkot, domu sapratīsi. Ja Tevi šie uztura bagātinātāji ieinteresēs, kā piemēram, inositol, varu ieteikt, kur ASV šos produktus var pasūtīt.
5) Dari ko darīdams - paļaujies uz sevi, bet noteikti konsultējies arī ar labu ārstu!
ikdiena
Re: Nezinu kā to nosaukt..
09.09.2011 15:56
Šeit par alternatīvām

http://www.alternativementalhealth.com/articles/ocd.htm
aberz
Re: Nezinu kā to nosaukt..
10.09.2011 06:55
čorbena
ja daudz strādā rodas stress un šķietamais miers rada pārkaršanu
redzi tas sakrājas un tad sprāgst un man liekas ka sprādziens ir tuvu

īstenībā ir ta ka manuprāt izbadējušīes
sihiatri nezina kur likt zāles kurām sāķ beigties temiņs un paši reklamē sevi
te imitējot visādas ģļukainas situācijas lai var beigās uzraksīt ka tas maksā tikai
15 - 20ls
uzsēdināšana uz trankviļiem profesionālā veidā
un tad staigāšana sviestā pie tā psiha un jadzer visu mūžu

bet nu
katram savs

šitā prostitūtas oašas par
sevi raksta atsauksmes internetā
vai viņu pārdevēi tjipa labi ir atnācu aizgāju un bija fošī
,.............

bet cõrvena no pārkaršanas ir jāsargās
tas burbulis var sprāgt un tad pienāks laiks kad visi psihaitru
pacieti nāks murgos psihiatriem virsū un prasīs, ko ar viņiem ir
izdarījusi, tapec sāc jau pirmās iemaksas kŗāt
uz jaunām zāļu kūrēm
sākumā ar leponexu tad kventiaxu
varu palīdzēt .. ja nevar saņēmties var palūgt kādam lai pieber
pie kafijas kamēr neviens neredz i nepamanīsi ka būsi vesela
un tos pakalpojumus reklamēs citi kam nav naudas dzīvvoklim
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 1?
Ziņa: