Olanzapīns un depresija

Aizsāka ūdensputns 

Olanzapīns un depresija
15.12.2011 19:07
Vai kādam ir pieredze ar Olanzapīna lietošanu depresijas, kas nepadodas antidepresantu terapijai un ilgst jau 3,5 mēnešus gadījumā? Daudzus gadus slimoju ar bipolāriem traucējumiem.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.12.2011 19:38 by Runcene.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 20:06
Dzēru kādu mēnesi, kā monoterapija nebija efektīvs bipolārai depresijai,bet mānijai gan. Nācās komplektēt ar fluoksetīnu (Flux), tad bija ok ,taču tā kā nespēju atturēties no nepārtrauktās kāres ēst, nācās pārtraukt straujā svara pieauguma dēļ. Dzēru 10 mg.
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 21:20
Paldies par atbildi,qwerty-lv! Vai Tu lieto kādas citas zāles, lai nebūtu paasinājumu? Man nav līdzējis ne litijs, ne finlepsīns, orfirils un lamoktils. Vai tiešām depresijas vajās visu mūžu? Hipomānija, protams, nav traucējoša. Vai Tev abas fāzes mainās pakāpeniski vai vienā mirklī no vienas otrā?
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 22:07
Jā,diemžēl bez zālēm nevaru pagaidām. Arī man finlepsīns nelīdzēja,no lamiktāla bija alerģija. Pašreizējais zāļu kokteilis šāds:

Depakine Chrono (valproāts) 1000mg - stabilizators
Kventiax (kvetiapīns) 450-600 mg - neiroleptiķis
Flux 40 mg - AD

Sķiet, ka visvairāk ir palīdzējis kvetiapīns.

Jā,hipomānija nav tiešām traucējoša,parasti tās izbaudu,bet pēdējās reizēs tai klāt nāca satraukums,pilnīgs bezmiegs,apjukums, un tad jau sāka traucēt.

Parasti mainās pakāpeniski uz depresiju,kas ilgst kādu mēnesi un parasti strauji uz hipomāniju,kas ilgst maksimums kādu nedēļu,bet oktobrī bija jauktā epizode,novembrī depresija,bet tagad pilnīga simptomu remisija,cerams ka ne uz īsu brīdi.
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 22:20
Piedod, ka neliekos mierā, bet man tas ir ļoti svarīgi...Kā saprotu, tad tikai kādas 2 nedēļas ir stabila remisija. Cik ilgi tiek lietots šis triju medikamentu kokteilis? Un vai paredzēts to lietot bezmaz mūža garumā? Kvetiapīns apetīti neietekmē? Vai to lieto uz nakti?
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 22:31
Kvetiapīns nopietnā devā (virs 300mg) no jūlija,tieši tas ir visvairāk stabilizējis un nav tik krasas svārstības kā agrāk,bet novembrī vajadzēja sākt lietot AD,jo bija jau diezgan smaga depresija,tieši pateicoties Fluxam tiku ārā no depresijas un pašlaik esmu stabils. Un Depakine arī no jūlija,depakins vairāk domāts, lai noņemtu mānijas,depresijai viņš pārāk nepalīdz,bet to atsver Fluxa un Kventiax antidepresīvā darbība.

Pašlaik neesmu domājis,cik ilgi lietošu šos medikamentus. Salīdzinot ar olanzapīnu kvetiapīns daudz mazāk ietekmē apetīti,bet tas var variēt individuāli. Kvetiapīnu lielāko daļu devas 300 mg dzeru uz nakti un 150 no rīta.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 22:34
Un kā tev mainās fāzes, un cik ilgi tās ilgst? Kā sadzīvo ar depresiju?
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:05
Man fāzes mainās ļoti strauji-varu pateikt stundu un minūti, kad iekrītu depresijā un arī izeju no tās. Iziešana visbiežāk notiek naktī pamostoties un tad nedrīkst aizmigt līdz rītam. Tagad depresijā esmu no 2. septembra.Bija 2 dienas, kad pēkšņi kļuva labi-26. okt. u n 16. nov., Bet vakarā mierīgi aizgāju gulēt bez miega zālēm, bet no rīta-atkal depresija. laikam nevajadzēja gulēt. Šobrīd lietoju Wellbutrīnu 150 mg. Var kaut kā eksistēt, bet neko strādāt nevaru, baidos, ka darbu nāksies zaudēt, bet, ja atrastu īsto zāļu kombināciju, dzīves jēga atjaunotos. Depresijās ir bijuši vairāki nopietni suicīda mēģinājumi, bet brīnums mani ir izglābis. Šoreiz pirmo reizi dzīvē nav vēlēšanās pielikt tam visam punktu. Nezinu, vai tas ir labi vai slikti-varbūt sākas pilnīgs vienaldzības trulums...Depresijas fāzes ilgst 1,5-4 mēnešus, stabils st. vai hipomānija ar lieliski saglabātu miegu 3,5 mēn.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.12.2011 23:07 by ūdensputns.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:12
Arī man ir bijuši suicīda mēģinājumi,kopš pēdējā ir pagājis gads.

Cik saprotu Wellbutrin nepalīdz pret depresiju? Ārsts izrakstīja olanzapīnu?
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:23
Wellbutrīns palīdz eksistēt, ne dzīvot. Bet vismaz trauksmes nav. Miegam dzeru Leponex 1/4 no mazās-25 mg tabletes.
Spēju neuztraukties par to, kas būs tālāk. Man pēdējais suicīds bija vannā ar ūdeni-ieliku pliku elektrības vadu, bet dabūju vien sitienu pa pirkstiem. Atkārtoti mēģināju ar stiprām miega zālēm, mēģināju griezt miega artēriju. Tagad saprotu, ka man tas vienkārši nav lemts. Bet depresija ir tik briesmīga...Par olanzapīnu bija tikai telefonsaruna-psihiatriem tas tikko reklamēts lekcijā.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.12.2011 23:24 by ūdensputns.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:26
Saprotu cik briesmīgi tas ir,citi to nevar pat iedomāties,tā ir elle... bet kāpēc jautājums bija par olanzapīnu?
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:37
Pazīstama psihiatre pirmdien klausījās lekciju un tur tika teikts, ka bipolārajām depresijām antidepr. nelīdzot vispār un vienīgais, kas der, esot Olanzapīns. Izlasīju instrukciju un sāku šaubīties, tāpēc arī jautāju šjā forumā un man prieks, ka varu runāt ar cilvēku, kurš lieliski saprot šo problēmu.iešām ir būt mirušam, nekā ilgstoši atrasties depresijā-elle zemes virsū.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.12.2011 23:39 by ūdensputns.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:38
Skaidrs.. Lielākajai daļai, kam nepalīdz AD, parasti palīdz neiroleptiķi,tā kā varbūt ar ārstu var apspriest par tā pievienošanu. Varētu jau celt devu tam pašam Leponex,taču tā parasti ir pēdējā iespēja,ja nepalīdz citi atipiskie neiroleptiķi,jo var izraisīt agranulocitozi.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:42
Man gan šķiet, ka kvetiapīnam būs izteiktāks antidepresīvais effekts,tam pat indikācija ir bipolārā depresija,un mazāka iespēja uz metaboliskajiem blakusefektiem (holisterīna celšanās, svara pieaugums).

šeit kvetiapīna instrukcija,vari izlasīt - http://www.zva.gov.lv/index.php?id=377&top=112&ON=kventiax&IN=&RA=&PN=&RN=&M=0&ATC=&P_U=&IN_C=&NC=1&ES=1&SA=1&DC=1&PI=1
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:44
Pārāk maza tā Leponeks deva, lai izraisītu agranulocitozi. Ja mānijas stāvoklī man sākas miega problēmas, pietiek padzert kādas 2 dienas un viss kārtībā. Patreiz domāju par Flux, šķiet, ka tas nav mēģināts. Ja Depakīns nenovērš depresiju, tad man laikam nav vērts.
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:50
Cik lielā mārā Tev izpaužas depresija, vai esi pilnībā uz gultas? Es šoreiz dīvainā kārtā spēju spēlēt muļķīgas datorspēlītes, daudz maz sakarīgi runāt pa telefonu un rakstīt. Absolūti nevaru koncentrēties lasīšanai un TV skatīšanai. Nevaru atcerēties, kas notika pirms neilga laika. Nootropils it mēģināts?
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:52
Nu jā,labāk nomainīt Leponex uz kvetiapīnu vai olanzapīnu un dzert katru vakaru,jo svarīgi ir dzert zāles regulāri,ne tikai kad ir pavisam slikti. Ja domā par flux vai kādu citu SSAI AD ,tad obligāti jabūt klāt kādam stabilizatoram,kā piem. Depakin. , jo vieni paši AD tikai pasliktina bipolāros traucējumus,jo daudz biežāk un izteiktāk svārstās garstāvoklis.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
15.12.2011 23:54
Smagākajās dienās (kulminācijas) uz gultas,sadzeros daudz nomierinošos līdzekļus,lai varu truli gulēt un atslēgties no šīs pasaules. Kad nav tik smagi tad varu darīt vienkāršas lietas,t.i., eksistēt. Ir mēģināts,bet šķiet ka nav uzlabojis koncentrēšanās spējas.
Re: Olanzapīns un depresija
16.12.2011 00:06
Vēlreiz paldies! Ņemšu vērā, jo ieteikumi no cilvēka, kam ir tādas pašas problēmas, ir vērtīgāki par profesoru lekcijām. Paskatījos kvetiapīna cenu. Pārāk daudz. Ja zaudēju darbu, jāmeklē lētāks variants. Antidepresantiem jau ir 50% atlaide, par neiroleptiķiem un antiepileptiķiem man šobrīd nav datu. Ja visu šo es zinātu vasarā, kad bija mana "zvaigžņu stunda", viss būtu citādi.
qwerty_lv
Re: Olanzapīns un depresija
16.12.2011 00:09
Arī kvetiapīnam būs 50% atlaide,iesaku vēl nokārtot maznodrošināto pabalstu,tad atlikušos 50% arī kompensē.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 1?
Ziņa: