Sajūta, ka Lietuvēns piemeties

Aizsāka Kāpurītis 

Kāpurītis
Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
23.04.2013 19:35
Man ir bez 5 minūtēm 30 gadi. VD ir jau kopš pamatskolas uzstādīta kā pamatdiagnoze visām šaizēm.
Jau nedēļu mocos ar periodisku kamola sajūtu kaklā, kas robežojas ar sāpēm - konkrēti tā, it kā ilgi, ilgi būtu čukstēts, tad no saspringuma mēdz tā specifiski sāpēt kakls iekšpusē, vairogdziedzera rajonā. Sauss kakls. Tikko noriju siekalas vai padzeros, tā atkal sausā, pat salīpošā sajūta.

Kuņģis ir pārbaudīts pirms pusotra gada, bija perfekti viss. Atvilnis izslēgts tika.

Vairogdziedzeris man ir nedzaudz palielināts, bet kontrolējamās robežās. Jodu lietoju kopā ar folskābi jo ar vīru vēlamies bērniņu. Pagājušās nedēļas beigās domāju, ka piemetusies pat kāda angīna vai atkal skāde ar žokļa locītavām. ĢĀ apskatōja, kakls nebija pie vainas, limfi nebija palielināti, uztaisīja pilnu asinsainu, kā arī CRO marķierus - viss lieliski, normas robežās.

Nedēļas nogalē uz 2 dienām sabiju atpūsties, kamola sajūta pazuda. Vakar vakarā - atkal. Šodien visu dienu bija labi, tagad vakarā atkal.

Mazliet pagrūti savākties. Lai gan zinu epizodes, kad ir bijis tā, ka pat siekalas nevaru norīt, bet tas nekad nav vilcies TIK ilgi un izteikti.

VD vai vairogdziedzeris? Lūgt dokam USG un analīzes uz hormoniem? Kauns jau paliek, ka netieku galā.
Piebildīšu, ka nesmēķēju, ir pazemināts asinsspiediens, ļoti emocionāla būtne, vienlaikus - pragmatiska, spēju savākties ikdienā. Darbs ar sevi notiek visu laiku...

Pat nezinu, kāpēc rakstu, laikam uz sitiena vajag viedokļus un uzmundrinājumu.

Paldies!
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
23.04.2013 19:44
vajag psihoterapeitu :)
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
23.04.2013 19:46
Paldies!

Skan tas dramatiski manām ausēm. Lai gan apzinos, ka vajadzētu, bet līdz šim esmu tikusi kkā pati galā un uzskats, ka cilvēkam ir pašam resursi, tikai... laikam Jums taisnība. Ar ko sākt? Man arī ir pagaidu informācija, ka tas ir samērā dārgs pasākums un... ilgstošs.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
23.04.2013 19:56
Latvijā ir divas profesionālās organizācijas:

www.arstipsihoterapeiti.lv
www.psihoterapija.lv

Derēs tas, kas cilvēciski patiks. Piezvani, pataujā cenas, palasi rakstus, papēti bildes, meklē kādu, kurš uzrunā vai vnk cilvēciski patīk, kuram varētu uzticēties. padomā, vai gribi vīrieti vai sievieti, cik vecu.

Vienu zinu, kurš nav dārgs:

http://www.psihoterapeits-blumbergs.lv/lv/par-mani
Cena Ls 15, bet protams nezinu, vai ies pie sirds; bet, ja nauda ļoti no svara, tad var sākt arī no tādām pieejas pozīcijām, ka nolemju iet pie tāda, kuru varu atļauties.

Palasi internetu, visādus tautas "par" un "pret"; forumus (šo, calis.lv, sapforums.lv); daudzviet par to ir diskusijas, cilvēku domas un pieredze ir dažādas.

Ja galīgs krahs, krīžu centrā "Skalbes" var tikt ļoti ātri, cena Ls 10.

Bet VD ir aplamas domāšanas izpausme, ne jau kāda slimība, vairogdziedzeris jau ir pavilcies uz iekšēju stresu. VD ir tieksme pārvērsties īstās slimībās.

Man reiz vien doka teica: "Gribi sev kaut ko neārstējamu?" Bija veselīgi padomāt.
Sausums mutē varētu būt no A vIt deficīta-trūkstot jodam,A vitamīns neuzkrājas.Ja ar to kkas nav kārtībā-nekāda savākšanās nedarbosies,jeb-darbosies vāji.
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
23.04.2013 21:42
Paldies, BMW, bet es jau norādīju, ka dzeru FOLIO jeb vitamīnus, kuros ir gan jods, gan folskābe. Papildus tam, ilgstoši dzeru B strong B vitamīnus. Sausums rīklē rodas tikai tad, kad ir tā kamols kaklā sajūta, pārējā laikā - nejūtu, viss kārtībā.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 00:15
Ieteiktu no savas dzīves izmest šito "Darbs ar sevi notiek visu laiku..." un sākt dzīvi drusku arī baudīt... Un nekādus psihoterapeitus vai tamlīdzīgus prāta pisējus...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 00:41
jā, šajā sadaļā ku! atbild ļoti kompetenti.. man vispār žēl,ka tik reti komentē :D
aberz
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 01:13
Kāpurītis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paldies, BMW, bet es jau norādīju, ka dzeru
> FOLIO jeb vitamīnus, kuros ir gan jods, gan
>

es neiesaku neko pshihiem
starp citu no ad tiem ur sausums mute pazud siekalas
un slapst vislaiku

īstenībā tev nekas nav
aizej pie vairogdziedzeru ārsta utt

runcene ir kā atomātiskais atbildetajs jo vinja te modere un sūta visus pie ārstiem psihiem
nu tas ir bizness te ir dr.lv nu ne jau par velti viss tas taisits un merkjis ir sniegt pakalpojumus
un sanjemt peļņu... tapec pie jebkuras kaites tevi piedavas psihotreapeitu no sava kantora
ja bus kantori acu arsts piedavas kataraktas operaciju un pieputis ka tas ir no folujskabes

īstenībā a kas ja kamols sauss??? izrakstīs tev ADtus būs sauss visu laiku un zobi izkritīs
un no jaukas emocionālas būtnes tu pārvērtīsies par antidepresīvu būtni ar diagnozi depresija
un ierakstu datubāzē ka esi savējā, ko vadā līdz visās medicīnas mašīnās un ja noģībsi no spiediena
ātrie vedīs tevi uz tvaika ielu jo datubaze esi lai tad vinji tiek galā, galu galā kautkur jāved

nu padomā, ja atpūties tad sausums nav
nu ok,,, kad atpūties tu esi citā vidē?
vai nemainās ēšana, ūdens ko lieto gaiss, varbūt mējās esi un tur kur parasti atpūties smēķētava tuvu?
vai darbā blakus kādi elpojami dūmi, vai piem kautkas

izskaitļo tā varbūt alerģija no kautkā
varbūt emocionāla reakcija, piem kautkāda situācija kas radījusi emocionālu stressu kas ir aizmirsts
un palikusi tikai reakcija, sausums

tu tak kad redzi citronu sāc rīt siekalas :-)
kāpēc nevar būt ka kad redzi kautko kas atgādina astmu vai iedzertu kautko pretīgu nejauši
nesākas sausums

sausumu mutē novērš sviedrējoši līdzekļi (nu es neesu spec bet ta domaju)
nu ko lieto dāmas lai pirtī svīst?
liepziedi avenes upenes (nezinu vai nesamaz asinspiediedienu uzman)

tā ka neiesaku nekādus psihus
pati tiksi galā

ja gribi placebo efektu tad vairogdziedzeru palielinātu kautkas iesaka dzntara krelles(dabīgā)
tuvu kaklam
pirmais ko atradu ir ja palielinats vdz vaig tīru ūdeni un jodu, tatad skaties kuras tejas un
edienos ir jods,
Visvairāk joda ir jūras un okeāna zivīs un augos. Uztura zinātnieki iesaka vismaz divas reizes nedēļā lietot uzturā jūras produktus - zivis, jūras kāpostus. Bez tam nedaudz jodu satru arī olas, dārzeņi, piens un augļi. jodetais sals

tur kautkas par limfiem bij pieminēts, a limfus tīra ar arbūziem, rudenī paēd arbūzus kādas dienas tikai

tādā garā kautkā

sāksi pasihiatreties
nekas labs nebūs, ja tas ir no kautkadas emo traumas pasihi sahinitizes vel trakak
cik zinu mo pieredzes, nokode no alkohola cilv nedzer a rodas citas reakcijas neizskaidrojamas
jo blokesanas (manuprāt) notiek uz baiļu principa, dzersi nokritis roka vai edisi raugu izaugs lieli pupi
principa un tas sākās ...

tā lūk
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 01:26
autor, priekš VD pat ir savs forums.... tiesa es nezinu ko tur darīt, visi ņuņņā cik viss ir sūdīgi un ka no tā nevar ''izārstēties''.. nu skaties pati... vienīgi var iemest aci, lai pasmietos par citiem un padomātu, ka pašam viss ir ok. jo - ja mēģināsi kko ieteikt, teikt ka no vd var atbrīvoties... tevi fiksi izsvilps, pateiks, ka neko nesaproti un ganjau vd nemaz nav bijis :))



vispār smagākais vd gadījums kas redzēts tīmekļa pusē ir enfuego.. interesanti vērot kā viņam iet.. bet nu jā.. es tak neko nesaprotu :))
vel personiski pazīstu kādu dāmu- jaunu,turīgu un talantīgu. vd viņai ir tikai ziediņi. bez tās ir slimības, kas savos nu teikšu apmēram - ap 30, var likt dzīvi pamest... jau sen varēja likt... bet malacīgi dzīvo, cīnās. apgūst sevi un dara visu ko normāls cilveks dara.. lūk tas ir veselīgs piemērs :)



Edited 1 time(s). Last edit at 24.04.2013 09:29 by normālis.
aberz
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 10:07
nedēļu?

tas varbūt apdedzināts kakla gļotada, karsta eļļa, no rīts kartupelis vai arī
no ledusskapja saldēts salds vai spirtots kas atdziest zem -10C radiem un ir skidrs
vai glotadas infekcija tur ir mandeles vai limfi kauur kas iekaist pirmie uz infekcijam
un vel varbut tu sac krākt
krāc un viss, kad atputies nekrāc...
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 10:22
Ku!, Tu kāreiz pats esi prāta pisējs, un ļoti konkrēts. Cilvēks dzīvo ar VD teju 15 gadus, ir cīnījies, tātad gribasspēka ir daudz, noteikti tiks galā ar psihoterapeita palīdzību.

Piedod, lūdzu, autore, bet mums ar ku! šai ziņā ir domstarpības kopš neatminamiem laikiem, un es parasti nevaru kaut ko nepateikt :)

No savas necilās pilnīgi parasta cilvēka un nedārga psihoterapeita apmeklētāja pieredzes vēlreiz silti iesaku. pati arī mocījos apmēram tikpat ilgi; ja man būtu bijusi tā saprašana laicīgi... tas ir kā sev labot zobus. ehhh.
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 11:37
Laba diena!

Paldies par viedokļiem! Jāsaka, ka AD man ir Lexotanils, kuru es ikdienā NEDZERU un SOMNOLS miegam (stāv tagad tikai ārkārtas gadījumiem, bija smagi miega traucējumi, dēļ kuriem sākās problēmas ar sirds ritmu). Pāris gadus atpakaļ, kad bija pamatīga kārtējā VD panika slēkme ar visiem ātrajiem, es nosolījos, ka nekad, nekad vairs līdz kam tādam neaiziešu. Ātro ārsti man teica: raudāt vairāk vajag! Iespējams. To es daru reti, ikdienā savaldos un esmu pragmatiska. Tas man ir pēc pirmās šķiršanās, kas bija gadus 6 atpakaļ.

Parasti cenšos apsēsties un klusi pārdomāt, kas ir izraisījis konkrēto organisma reakciju - kkas nepateikts, neizteikts, kādas bailes, kuras neizrādu pat bieži pati sev... Ikdienas ritmā nav vienkārši tas. Pēdējā nedēļas nogalē pēc ilgiem gadiem izbaudīju nekā nedarīšanu, nekur neskriešanu, atpūtu un nedomāšanu par sadzīvi, darbiem, ikdienu, ko citi dara, domā, pat par bērniem nesatraucos.

Jāpiebilst, ka man ir sirdij papildus vadīšanas ceļš (zīdaiņa vecumā bijis miokardīts), kas reizēm rada kūleņošanu, sāpīgus pārsitienus. Vairs gan neesmu kardiologa uzskaitē (biju visu pamatskolu un vidusskolu), bet reizēm tas visu pastriprina fiziskajās sajūtās. Ir man teikts,ka to var novērst ar nelielu operāciju, bet ar dakteri esam izrunājušās, ka pagaidām varam vēl piebremzēt, jo manam organismam nav vēlama nekāda ķirurģiska iejaukšanās. Organismam ir tendence ātri sadziedēt pušumus utml., bet - veidot keloīdus.

Jā, šos gadus esmu pati tikusi galā, neesmu gājusi, lai gan domājusi esmu, pie psihoterapeita. Tā ir laba skola un smalka padarīšana - izprast cēloņus un atrast to balansu. Jāsaka, ka es neesmu ņaudētāja, uz mani neiedarbojas tas, ka citiem ir "vēl grūt'\ak, tas pats, kas man utml.", negribu es to visu lasīt tikai lai mākslīgi celtu kkādu sajūtu, ka viss nav tik traki. IR LABI! Bet, acīmredzot, ir kāds periods šobrīd, kas man ir uznācis, tā teikt, bagāža liekā jāatsijā. Mazliet jāsavācās. Tāpēc lūdzu viedokļus, vienkārši parunāties.

Nē, ar depresijām neesmu aizrāvusies, tas mani garlaiko. Dzīve ir pārlieku koša un skaista, lai pamestos zem slinkuma un sevis žēlošanas ratiem.
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 11:40
Aberz

Nē, daktere apskatīja rūpīgi kaklu, viss ir kārtībā. Sausuma sajūta rodas tieši mirkļos, kad pievēršu sasodīto uzmanību tam kamolam kaklā. Tas viss ir psihosomatika. Es to ļoti labi apzinos. Sajūtu. Neomulīgi tikai. Ļoti neomulīgi.

Tika taisīta pilna asinsaina un ņemti vairāki iekaisuma marķieri - viss ir ideāli!
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 13:52
Psihoterapeits, pirmkārt, vienmēr ir skats no malas. Neesi manījusi, ka dažkārt draudzene šo to redz labāk? Vai Tu palīdzi draudzenei kaut ko saprast? Jo neesi tik emocionāli iesaistīta.

Bet psihoterapeits ir mācījies + nav emocionāli iesaistīts Tavā dzīve, viņš spēj būt objektīvāks.
Turklāt ja tas Tev sākās jau pusaudžu gados, tad galvenais "audzējs" ir tur. Iespējams, ka Tu ar viņu dzīvo un ka ar Tavām pašas aktivitātēm ir par maz, lai līdz tam aizraktos un tiktu no tā "audzēja" vaļā. Tāpat ir iespējams, ka Tu ņemies tikai ar "metastāzēm". Atvainojos par šo netīkamo salīdzinājumu, bet tas ir ļoti līdzīgi.

Man arī "kaut kas" sākās pusaudžu vecumā, slavenie veģetatīvie traucējumi vai astēniskais sindroms, kā to toreiz sauca, utt., un apmēram 30 gadu vecumā sākās pa īstam. Tātad līdzīgi. Man vajadzēja diezgan daudz zāļu, pašrocīgā cīņa nebija sekmīga, nonācu galīgā pī. Bet es vēl astoņus gadus štukoju. Katram savs; man šis laiks bija vajadzīgs, lai pieņemtu lēmumu un arī saprastu, kas tas psihoterapeits par zvēru ir.. bet toreiz bija daudz mazāk informācijias, pieredzes no klientiem gandrīz nekādas, jo psiholoģiskā palīdzība bija tikai nesen sākusies. Daudzi uzmetās par psihoterapeitiem, kaut galīgi neatbilda šim nosaukumam. Tagad, kaut arī ir divas profesionālās organizācijas, kam ir zināmas domstarpības, vismaz +/- ir sakārtota sertifikācija, resertifikācija un ārzemju specu piedalīšanās šajos procesos, jo viņiem psihoterapijā ir pēctecība un senāka prakse. Nav gandrīz riska, ka varētu iekrist kāda bezcunftes bārddziņa nagos.

Tāpēc es neuzspiežu, vienīgi diezgan stingri iesaku: nevelc garumā. Ir ļoti lielas iespējas, ka tiksi nost no nepieciešamības lietot zāles, jo, cik saprotu, neesi ar tām vēl īpaši cieši saradojusies. Tu esi jauna, Tev ir ļoti labas izredzes.
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 14:35
Runcene

Paldies! Es parasti esmu tā, kura palīdz citiem. Redzu daudz ko. Dziļāk, reizēm tas robežojas pat ar to, ko citi sauktu par... netradicionālo... kaut ko. Tas tā!

VD man ir uzstādīta pamatskolā, ap 10 gadu vecumu, kad 2 gadus pēc kārtas man bija biļete uz Bulduru sanatoriju. Tātad - stāžs man ir ilgāks, ņemam vērā, ka tika tikai medicīniski tas konstatēts, izpausmes... acīmredzot krietni agrāk. Ar to sadzīvoju, jo uzskatu, ka VD piemīt stipriem cilvēkiem, kuriem ir iespēja augt un mācīties ne caur īstām slimībām, bet gan to "emocionālu" iestudējumu, kas imitē īstu slimību simptomus un izpausmes. Visbiežāk cilvēks arī aiziet no šīs pasaules bez "iedomu" slimību realizēšanās. Ja nestrādā ar sevi, tad aiziet samocījies un nobijies vai dusmīgs uz visu pasauli. Tas nav, protams, jaukākais variants.

Runājot, rakstot šeit, es vairāk mēģinu palūkoties no malas, izjust, kur ir tas, kas ir parāvis lielbagāžas striķīti. Pa kripatai - tas izdodas. Jo SAJŪTAS var iemācīties nevis ignorēt, bet tām nepievērst uzmanību, netraucēti strādājot tālāk, vērojot sevi un izokšķerējot - kur slēpjas tie mozaīkas gabaliņi. Jo zinu, ka iestrēgt nedrīkst, ignorēt arī gluži nē, bet 100% ļaujoties sajūtām, kuras ir būtībā - spēļu spogulis,- arī nē. Tas ir tas msalkais balanss, kuru minēju iepriekš.

Es nenoliedzu psihoterapiju. Nenoliedzu arī to, ka mana rocība ir tikai ceļā uz to, lai es varētu atļauties 2x nedēļā pa 15 Ls. Iespējams, zemapziņā neļauju, neesmu tam vēl gatava. Iespējams. Bet es vēlētos izprast dziļāk, uzzināt citu cilvēku pieredzi.

Runcene - ar ko sāki, kā Tev gāja sākumā, kā ir tagad? Es priecātos par Tavu pieredzi. Un citu cilvēku viedokli, arī pretēju. Paldies!
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 15:08
2 x nedēļā? Kur Tu to ņēmi? 2 x galīgi nevajag. Tad tas ir kā pie ārsta. 1 x pilnīgi pietiek; man ir draudzene, kura iet, kad jūt vajadzību, pāris mēnešus iet, tad atkal nē. Ir vajadzīgs laiks pašam ar sevi, lai izvērtētu un apstrādātu saprasto. 2 x ned. varbūt ir vēlams, ja ir risks teju vai nokļūt slimnīcā (psihenē), visu laiku jāraud, pilnīgi nevar gulēt: nu tāds stāvoklis, kas jau robežojas ar darba nespēju, bet citādi nez vai...

Par pārējo, ko jautā, mazliet vēlāk.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 15:09
Runcene

Tu lūdzu neapvainojies. Es saprotu, ka Tu esi psihoterapijas adepts. Atrodi to par labu esam un Tev vienmēr šķiet, ka visas problēmas risināmas ar psihoterapeita palīdzību. Bet man arī ir savs viedoklis un tiesības izteikties. Cenšos pārāk nebojāt savdabīgo psihiskās veselības sadaļas atmosfēru bet gaiss te ir sastāvejies un vajag šad tad atvērt logus un izvēdināt... Arī man ir diezgan liela pieredze ar dažādiem VD un garā vājajiem. Droši vien nevaru lepoties ar Taviem rezultātiem bet man ir savs skatijums šajā lietā un arī zināms skaits pozitīvu rezultātu. Negribu teikt, ka tas der visiem (jo kas der visam tas neder nekam) taču tiem kam mans piegājiens ir derējis, ir ātri un lēti tikuši uz augšu. Un pats gavenais, viņi ir ieguvuši no psihoterapeitiem, psihiatriem un farmaceitiem brību pieredzi kā pārvarēt grūtības un vajadzības gadijumā ar vieglumu var tās atkal izmantot. Pareizāk sakot viņi ir tā mainijuši savu dzīves uztveri, ka tas visu laiku vairāk vai mazāk darbojas un ceļ uz augšu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 15:50
ku!

Man ir cilvēki rakstījuši, ka Tu uzbāzies ar saviem padomiem un ka tie viņiem šķiet ļoti dīvaini; ir bijuši jautājumi, kas Tu tāds vispār esi (ja par prāta pišanu); bailīgām sievietēm Tu esot ieteicis meklēt vardarbīgus vīrus utt.... Var jau būt, ka viss cilvēku rakstītais ir aplamības, bet reizēm nezinu, ko domāt...

Es domāju, ka Tu neesi slikts cilvēks un nevienam ļaunu negribi un nevēli, bet acīmredzot kaut kas Tev pašam arī nebūs gājis rakstā.

Esmu pastiprināti jūtīga pret neformālu VD ārstēšanu (to es par sevi atzīstu un apstiprinu), jo es no tā gandrīz nomiru (man normāli nedarbojās neviena orgānu sistēma un ļoti strauji zuda svars); tā kā attiecībā uz mani nemaz cita reakciija nevar būt; es iebraucu dziļā depresijā tikai dēļ apkārtējo baisajiem aizspriedumiem pret psihoterapiju un psihiatriiju, kuru man diemžēl beigu beigās jau vajadzēja. Protams, neesmu visas pasaules piemērs, bet tāds scenārijs tātad arī var būt.

Turklāt es te nevienu neārstēju, vienīgi dalos savā pieredzē; un tās ir divas dažādas lietas.

Tāpat mums ar Tevi nesen bija diskusija ārstniecības sadaļā par medicīnu kopumā, kur vispār psihoterapeiti netika pieminēti. Medicīna Tavā izpratnē arī ir mafija... tas kopumā velk uz šīs sadaļas sirdzēju (smago sirdzēju) domāšanas modeli.

Ja Tev šķiet, ka ir labāk visu pa kaktiem ārstēt, tad ok, bet es teiktu, ka tas ir riskanti un bīstami. Es jau neslēdzu Tavu "praksi", izteikties arī vari (nez kāpēc Tu sadomājies, ka es to liedzu, es vnk nepiekrītu saturam), bet, atšķirībā no Tevis, man nekādas kreisās prakses nav, es tikai iesaku cilvēkiem speciālistus, kurus uzskatu par labiem; arī nemudinu nevienu man rakstīt, ja nu kāds pats grib, tā ir viņa darīšana; te daudzi reģistrētie savā starpā sarakstās ar PM. Mūsdienās ir speci, kas ir mācījušies 10 gadus (gan medicīnā ārsts, gan psihoterapeits), un viņi ir labi savā jomā.

Tu domā, ka viņi piš prātu, bet es domāju, ka nē. Redz, tā.

Un nez vai Tu tiksi galā psihoterapeitiskā bezzāļu līmenī ar reāliem psihiskiem traucējumiem, tādējādi pasargājot cilvēku no diabēta un citām smagām neiroleptiķu blaknēm. Tās ir tādas nereālas ilgas, kad cilvēki domā un cer uz to labāko un par komplicētām lietām runā kā par ļoti vienkāršām; izaugsme nekad nav īsa un to nevar un nevajag citiem iedresēt. Nav te nekāds suņu klubs.

sorry tēmas autorei par offtopic... :(



Edited 2 time(s). Last edit at 24.04.2013 16:03 by Runcene.
Kāpurīt!
Interesanti-ko Tu saproti ar to-darbs ar sevi?Jo-visupirms tomēr būtu jāsaprot,ka ātro ārsti ieteica pareizi-emocijas vajag izraudāt,nevis apvaldīt.
Tas gan nenozīmē,ka negatīvām emocijām vajag ļaut vaļu-jo Tu vari raudāt par kādu senu aizvainojumu kaut 10 gadus,ja Tu nepielieto kādu psihotehniku,lai no tā tiktu vaļā,tad nekas nebūs.Ir psihotehnikas,kas ļauj saprast-kas īsti notika vai nenotika bērnībā,ja godīgi-nekā smalka vai sarežgīta tur nav,ko dara psihoterapeiti.
Bet nu es domāju,ka Tu līdz šim kko neesi sapratusi pareizi-jo savaldoties Tu apspied to kas ir zemapziņā,bet vajag nevis apspiest,bet-tikt no tā vaļā.
Pamatā visu problēmu cēlonis ir meklējams bērnībā,tas ,kas notiek vēlāk,jau ir sekas-un vēlāk arī protams,ka notiek......
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 17:09
Runcene,beidz pūst pīlītes.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 17:25
Lāsēn, Tu neesi pieklājīgs. Esmu ļoti sarūgtināta....
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 17:33
Runcene

Nu redz kā. Man gan par Tev vēl neko nav jautājuši :) Bet cik atceros, tad es jau Tev dažus mājienus devu, ka mums vajadzētu pakomunicēt privāti un manuprāt nebūtu slikti ja mēs atlicinātu mazliet laika lai iepazītos personīgi. Varbūt tad būtu vieglāk zināt ko tādos gadijumos domāt...

Esmu vecs, atmiņa arī vāja... Atceros, ka esmu ieteicis turēties no varmācīgiem vīriem pa gabalu. Bet ka būtu uzmācies un ieteicis meklēt vardarbīgus... neatceros... vecums... :)

Katram jau ir savs skatiens uz lietām. Vieniem mani ieteikumi dīvaini, citiem Tavi... Bet es nenoliedzu, ka man patīk jautājumus skatīt asi. Nu tāds es esmu. Besī mani tas psihiskās veselības sadaļas mīkstums un auklēšanās ar visādiem "slimiņajiem". Tā tas ir. Nenoliedzu. Un kuri tad ir tie kam viss gājis rakstā? Pat nemēģinu apgalvot, ka mana dzīve būtu gluda bijusi. Daži no tiem kas mani reāli pazīst pat nedaudz ir šokēti par to, ka esmu saglabājis veselību un mieru. Bet es esmu redzējis kā ar stingru un lietišķu nostāju var daudzas lietas atrisināt. Bet ko tagad cilvēkiem māca? Jūs neko paši nevarat, Jūs neko paši nespējat. Jums jāgriežas pie speciālista. Un drīz nav tas laiks, ka pateiks, ka Jūs paši nemaz nedrīkstat mēģināt. Un tad būs tā kā amerikā, ka policistam kas piedalijies apšaudē jāiet pie psihoterapeita bet nelaimē nokļuvušais iet bojā tāpēc, ka nemēģina sevi glābt jo to drīkst darīt tikai sertificēts glābējs un mēģinot glābties pašam uzreiz tiek zaudēta apdrošināšana.

Ok, ok, es turpmāk vārdu mafija aizstāšu ar korupcija. Jo patiešām mafija šī vārda tiešajā nozīmē tā nav. Kaut gan korupcija ir tikai daļa no visas problēmas un neraksturo to ko es gribu pateikt. Bet es saprotu Tavu domu. Visi kas kritizē medicīnu, un it īpaši psihoterapiju ir garīgi neveseli. Tāpat kā Padomju laikos visi kas kritizēja Padomju varu...

Bet kāpēc Tu domā, ka man ir kāda kreisā prakse? Es vienkārši komentāra parakstā izceļu to, ka man var rakstīt arī privāti. Un daru to tāpēc, ka daudzi cilvēki citādi to neiedomājas un tad ir tā kā pucei, ka viņai tēmā jautā kā varētu ar viņu sazināties privāti kaut gan parakstā skaidri ir redzama viņas e-pasta adrese. Bet runājot par pašu ideoloģiju, jāsaka ka tad ja cilvēks grib uzturēt un virzīt kādu alternatīvu viedokli tad viņam kaut kas ir jādara lietas labā jo pretējā gadijumā šis viedoklis neizplatīsies. Ar PM man ir pilnīgi nepietiekami jo tur var ietilpināt tikai 100 vēstules kas man ir daudz par maz. Bet nevajag domāt, ka es kādam uzplijos. 98% cilvēku pirmie raksta man paši un tikai varbūt kādi 2 no 100 ir tādi kam es pats piedāvāju komunicēt jo redzu, ka viņi ir apjukuši vai arī man ir pārliecība ka es varu kā palīdzēt. Un nekad nerakstu cilvēkam vēl un vēl ja viņš neizrāda interesi. Tāpat nekad nepiedāvāju neko fetišu vai neķītru cilvēkiem kas konsultējas tīri medicīniskos jautājumos. Kaut gan daudzi te forumā domā, ka es meklēju kam piesieties. Cita lieta ir ja cilvēkam interesē un viņš grib par kādām fetišām lietām runāt, tad lūdzu. Ar par to varu runat. Bet tādu cilvēku ir liels retums.
Un vēl, es nemaz netaisos te tikt galā ar visiem psihiskās veselības sadaļas klientiem. Kaut ko rakstot vai iesakot vados tīri pēc tā kas man uz sirds. Un apzinos, ka tas var būt kļūdaini.

Ja ir vēl kādi jautājumi par manu "praksi", raksti prīvāti. Mēs varam par to parunāt :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 18:17
Man gan joprojām nav īsti pieņemams moments par korupciju: ka tas būtu kaut kas pilnīgi absolutizējams. Mafija vai korupcija – nav dižas atšķirības, tik nez kāpēc visās tēmās, kur runa par iespējamo iešanu pie kāda speca, tūlīt jāpagriež lieta tā. Tur es nesaskatu veselīgu pieeju.

Par parastu ārstu vai kauču psihoterapeitu praksēm to nez vai tomēr var teikt.

Man daudz sliktāks šķiet Microsoft.

Un kas attiecas uz šo sadaļu, tad pie psihologa vai psihoterapeita aizgājis cilvēks drīz vien (nepateikšu gan, kurā vizītē – katram savs) sapratīs, ka būs pašam baigi jāsvīst, ja vispār kaut ko gribēs panākt. Tā kā tas ir kaut kur dabūts aplams priekšstats, ka kaut ko aizliedz vai ierobežo.

Bet forumā Tu nezini, kas par cilvēku aiz kadra ir; VD sirdzēji kā reiz ļoti bieži ir baigie varoņi, kas mirdami nekā neizdvesīs un četrrāpus iet uz darbu gan ar trauksmi, gan depresiju.

Pie mums ir cienījami un modē novest sevi līdz pilnīgam bezspēkam (depresijai utt.) un tikai tad domāt, ka kaut kas ir greizi.

Ārzemēs cilvēki pie psih. t. iet vidēji daudz īsāku laiku, jo nav lietas tik dziļi ielaiduši, tas arī iznāk krietni, krietni lētāk.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 18:45
Runcene

Es saprotu Tavu domu. Protams, viss nav tik vienkārši. Un protams, ka tas nav absolutizējams. Un galu galā es taču neteicu ka visa medicīna ir korumpēta un tur nav ko meklēt. Tu taču pati zini, ka es tāpat komentāros diezgan bieži rakstu, ka jāiet pie ārsta. Es domāju, ka Tu kā ar medicīnu saistīts cilvēks, to vienkārši sāpīgi uztver. Protams, ka vienkāršam ģimenes ārstam ar visu to nav nekāda sakara. Bet piemēram slimnīcas jau ir diezgan spēcīgi tajā visā iekšā. Bet tas nāk no augšas...

Jā, ar Microsoft situācija noteikti nav labāka. Bet Tur ir drusku citādāka situācija. Var lietot aizkostā ābola produkciju ar Mac os vai piemēram bezmaksas Ubuntu kas patiesībā ir ļoti normāla os ja nevajag darboties ar specifiskiem Microsoft piesaistītiem produktiem. Un laimīgā kārtā valdība vēl nav izdevusi rīkojumu, ka tikai Microsoft produktus drīkst lietot un pārējais viss ir "ņikošerno"...

Un vēl ko es gribēju piebilst! Es nekad neesmu teicies - nākiet pie manis (rakstiet), es Jūs izārstēšu!

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 19:02
Uh, jūs nu gan esat padiskutējuši. Sēžu ar aizspiestu rīkli un nezinu: smieties vai raudāt par ;seit notiekošo. :D

Kad kkas tāds noteik (kamols kaklā, ka pat muskuļi sāp jau), ir pagrūti koncentrēties uz ko citu. Pie fiziskas vainas justu nepārtraukti. Bet acīmredzot - viss ir uz emociju pamata.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 19:30
Tā tam bija jābūt,man ir tiesības pieņemt jebkurus lēmumus.Tie visi būs PAREIZI
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 19:54
Kāpurītis

Protams, ka smieties... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Kāpurītis
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 20:06
Ku!

Paldies! Tā arī daru. Atļāvos pēc ilgiem laikiem iedzert Lexotanil. Nevis lai atkratītos no vajadzības pašai tikt galā, bet gan divu iemeslu pēc:

1. Lai atlaiž spiediena sajūtu un varu mazliet atpūsties, koncentrējot domas citur.
2. Lai pārliecinātu sevi, ka patiesi ir pie vainas VD.

Jāsaka, ka pārdomas radās arī: vīrs ir emocionālāks sava prieka vai dusmu izrādīšanā. Es parasti ieturētāka (tas man pēc pirmās šķiršanās sākās). Jo īpaši pie kašķiem vai pie ne pozitīvu emociju uzplūdiem no otras puses (ne agresija, bet skaļāka balss, ātri pāriet), es ieraujos sevī, klusēju un nekad, nekad nesaku neko, ko domāju vai jūtu. Zinu, ka otrs ātri nomierināsies (kā jau auns pēc horoskopa) un viss atkal būs mierīgi. Iespējams, ka tas ir tas, kas akutalizējis manu pēdējās nedēļas sajūtu problēmu...

VD ar panikas lēkmēm man sākās gadu pēc 1. laulības šķiršanas, kad sāku kādas ilgstošākas attiecības, bet pretī bija ļoti ātras dabas cilvēks un es uzsvēru sev, ka nekad neielaidīšos strīdos vai arī ar savu mieru palīdzēšu tam neattīstīties līdz dziļākam kašķim.
Re: Sajūta, ka Lietuvēns piemeties
24.04.2013 20:30
Kāpurītis

Ļoti labi. Ja Tev ir pārliecība, ka vajag Lexotanil tad dzer to. Visu jādara ar pārliecību...

Runājot par pārējo, no Tava teiktā ļoti labi iezīmējās Tava problēma... Nu pati redzi. Ja nē, tad pārlasi savu komentāru... Lai piedod Runcene bet nesaprotu kā te var palīdzēt psihoterapija. Iemācīt efektīvāk paciest to ko negribās ciest?? Vai iemācīt izteikt savas domas skaļi un riskēt dabūt galvā...?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 22?
Ziņa: