vai kâds zin par eksâmeniem??

Aizsāka ridaika 

Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 20:35
LU bija divas komisijas iepriekðçjos gadus, bet RSU tie gan dala reflektantu plûsmu vairâkâs dienâs......
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 20:39
Ndaaa.
Cik zinu masas uz bakalauru ir verts macities ja gribi but nodalas vecaka masa (parasti macas tas kuras jau sez saja amata), ja gribi but pasniedzeja med. skola (nav pieprasits ipasi cik saprotu), ja gribi aizbraukt no valstis (lai stradatu normala amata).

No medicinas tiesibu limena - nekas netiek dabuts.

Kada jega?
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 20:42
aizbraukt no valsts un strâdât normâlâ amatâ ;)
Taa ir iespeeja maasaam, vecmaateem un feldsheriem ieguut augstaako izgliitiibu!
Tikai izbriinii tas, ka tik daudz gribeetaaju...
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 21:19
daïçji jau taisnîba, praktiski veidojot izgl'it'ibas programmu m'as'am ieceres ir sekojoðas:
1. mâsas ar augstâko izglîtîbu nepiecieðamas sareþìîtu aprûpes procedûru veikðanai - reanimâcijas nodaïâs, anestezioloìija, operâciju bloks, utml
2. vadîba - mâsâm - vadîtâjâm noteikti bûtu jâbût augstâkai izglîtîbai
3. izglîtîba - te gan Raimond, parâdi man mâsu skolu, kur brîvi var tikt par mâcîbu spçku, tâ ir silta vietiòa un, ja daþus gadus bija problçmas, tad tagad konkurence lielum lielâ
4. pçtniecîba - mâsu profesijas attîstîbai un veicinâðanai - vâji izteikta , drîz apm. pçc 2 gadiem bûs pirmâs mâsas ar doktora grâdu veselîbas zinâtnçs, medicînas doktores arî daþas.... bet lîdz mâsu praksei pamatotai âr pçtniecîbas faktiem vçl tâlu......tie bakalaura darbiòi ir tajâ virzienâ, bet valsts tos neprot vçl paòemt un izmantot...

No likumdoðanas starp citu valsts pçc klasifikâciju klasifikâtora nodroðina algu augstâku, nu tas attiecas uz valsts iestâdçm.... vçl slimnîcas piemaksâ par izglîtîbu, piem Rîgas 1. slimnîcâ - 15 Ls mçnesî, parçíini cik âtri atmaksâsi iztçrçtos lîdzçkïus, arî studiju kredîtu labi dzçð,ja strâdâ profesijâ. Uzskatu, ka virzîba uz profesijas atzîðanu un prestiþu ir, lçna, kûtra, bet ir ...
vairaak tas izskataas peec papiira papiira peec, tas "taapeec, ka augstaakaa izgliitiiba''
Jaa jau jaa! Ir jau labi! Tikai buutu veel labaak, ja arii feldsheriem un aarstu paliigiem buutu iespeeja ieguut bakalaura izgliitiibu! Vai ne dr. asist. Raimond?
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 21:37
No problem! Zinu tagad daþus ârstu palîgus, kuri mâcâs, arî es savâ laikâ feldðere bûdama aizgâju, zinu vairâkas vecmâtes, tikai jautâjums ko tu esi iecerçjîs ar augstâko izglîtîbu..........Vispº jau grûti pârvarçt sevi un citu spriedumus par to aizieðanu uz mâsâm kâ mazdakterîtim .Atklâti sakot nenoþçloju, lai gan par âtrajiem ilgi vçl sapòoju, bet nekur tâlu tikusi nebûtu un uz âtrajiem vçl tagad braukâtu un pieciestu visas stulbîbas par algâm, jo citur jau kur aiziet nebûtu. Bet dzîvç viss iznâca savâdâk..............
Nu es par to runaaju, ka feldsheriem nav izgliitiibas izaugsmes iespeejas- savaa profesijaa, taada ir maasaam, bet mums nav... KÂPÇC????
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:02
to Look! - kur augt? Nakosais solis - arsts )). Arsti un Arstu biedriba nekad nelaus arsta paligam reali piemacities klat, piemeram kadus 3 gadus + rezedenturu un klut par arstu - konkurenti nav vajadzigi. Vienigais kad bus liela problema ar pasiem arstiem, tad ko varbut izdomas. Prieks arstiem mes vienmer busim otras skiras cilveki kurus var ekspluatet, pasam sezot un lasot aviziti. Lai tas arsta palidzins furunkulus un strutas rij... Ta luk ))))

Starp citu - planos ir macit arsta paligus jau ar augstako medicinisko. Pat arstniecinas likums jau mainits. Sadala par arsta paliga un masas profesiju pateikts ka arsta paligs ir specialitate ar videjo specialo, augstako izglitibu..., tikai tiesibas saglabajas tas pasas. Vispar es jau saku saprast ka tas nosaukums BAKALAURS neko nedod - ja Biznesa skola to var dabut pa 2 gadiem.... Tuksums vien ir. Driz par vertibu klus tikai magistrs. Bakalaurs bus ka atskiribas zime piemeram starp santehniki un mediki ka tadu.



Ziòojums rediìçts (26-07-2005 22:05)
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:03
nu nezinu, es piemçram paralçli LU bakalauriem domâju mâcîties arî uz ârsta palîgiem - primâri jau tas priekð sevis, un arî nebûtu slikti prakses dçï pastrâdât uz ÂP. nedomaju, ka ja man bûs ðî ârstu palîga izglîtîba, uzskatîðu sevi par augstu mâsas darbam, pie tam tâ atðkirîba, man ðíiet nav TIK bûtiska, un vairâk nâk ar pieredzi nevis tâm zinâðanâm, ko dod skolâ mâcoties..
bet par to augstako - viòa ir un paliek augstâkâ, un tu esi ves.zin. bakalaurs, un kâda tur diþa atðíirîba kâdâ jomâ? :)
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:08
Interesanti, Raimond, kur tâs muïíîbas Tu rauj, ka ârstu palîgiem bûs augstâkâ medicîniskâ un pat ârstniecîbas likums mainîts.............. nu blefs, neviens to nedara un neko nemaina..............'arstu palîgi ðobrîd iegûst pirmâ lîmeòa profesionâlo augstâko izglîtîbu pçc medicînas koledþas pabeigðanas un viss, ja grib tâlâk - jâiet vai nu uz ârstiem vai mâsâm.Ðobrîd tâdas tâs izglîtîbas perspektîvas, interesanti no kurienes Tev tie "jaunumi". Starp citu vecmâtes tâ jau gaida 10 gadu................
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:10
to ridaika
nesaki vien. Man macija aprupes stundu skaits - liekas ka 40, bet masinam tas bija ap 300
Mums terapiju, kirurgiju, pediatriju, neatliekamo, ginekologiju spieda loti nenormali. Ari anatomijai un fiziologijai bija cita limena izjautasana... Ari stundu skaits vispar lielaks... Programmas ir dazadas. Tu kludies ))) Eeee varam salidzinat. Va kada masina var panemt diplomu savu un paskatities kas cik macits un uzrakstit? Es tad ari uzrakstisu, varesim salidzinat ))))



Ziòojums rediìçts (26-07-2005 22:37)
to ridaika
Tu nevareesi apvienot shiis maaciibas!!!
Taadeelj vien, ka aarsta pal. 1 kursaa buusi aiznjemta no plkst. 8.00-20.00. Taa. ka paraleeli nesanaaks gan.
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:16
Skaties 44 pantu. Un ludzu. Sakuma parbaudi - pectam runa ))))

Saeima ir pieòçmusi un

Valsts prezidents izsludina ðâdu likumu:

Grozîjumi Ârstniecîbas likumâ


Izdarît Ârstniecîbas likumâ (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziòotâjs, 1997, 15.nr.; 1998, 7.nr.; 2000, 13.nr.; 2001, 15.nr.) ðâdus grozîjumus:

1. Aizstât visâ likumâ vârdus “Labklâjîbas ministrija” (attiecîgâ locîjumâ) ar vârdiem “Veselîbas ministrija” (attiecîgâ locîjumâ).

2. 1.pantâ:

izteikt 8.punktu ðâdâ redakcijâ:

“8) medicîniskâ izglîtîba — likumâ noteiktajâ kârtîbâ atzîtai izglîtîbas programmai atbilstoðs zinâðanu un prasmju kopums, ko apliecina izglîtîbas iestâdes izsniegts izglîtîbas dokuments;”;

izteikt 19.punktu ðâdâ redakcijâ:

“19) rezidentûra — darba tiesiskajâs attiecîbâs ar izglîtîbas programmu îstenojoðu ârstniecîbas iestâdi esoða ârsta izglîtoðana specialitâtes iegûðanai saskaòâ ar akreditçtu profesionâlo rezidentûras izglîtîbas programmu medicînâ.”

3. Izteikt 4.pantu ðâdâ redakcijâ:

“4.pants. Veselîbas aprûpes organizçðanas un finansçðanas kârtîbu, to ârstniecîbas pakalpojumu veidus un apjomu, kuri tiek apmaksâti no valsts pamatbudþeta un pakalpojumu saòçmçju lîdzekïiem, kâ arî ðîs samaksas kârtîbu nosaka Ministru kabinets.”

4. 8.pantâ:

izteikt 4.punktu ðâdâ redakcijâ:

“4) nosaka kârtîbu, kâdâ veidojami, papildinâmi un uzturami ârstniecîbas personu, ârstniecîbas iestâþu, medicînisko ierîèu un preèu reìistri;”;

izteikt 7.punktu ðâdâ redakcijâ:

“7) sadarbîbâ ar Latvijas Ârstu biedrîbu un ârstniecîbas personu profesionâlajâm asociâcijâm izstrâdâ obligâto prasîbu projektus ârstniecîbas iestâdçm un to struktûrvienîbâm;”.

5. Izteikt 9.pantu ðâdâ redakcijâ:

“9.pants. Ar noteiktâm slimîbâm slimojoðu pacientu reìistru izveides, papildinâðanas un uzturçðanas kârtîbu nosaka Ministru kabinets.”

6. Izteikt 17.panta pirmâs daïas otro teikumu ðâdâ redakcijâ:

“Ðâda palîdzîba tiek sniegta tajâ laikâ un vietâ, kur tâ ir nepiecieðama, un ârstniecîba ðâdos gadîjumos tiek veikta atbilstoði veselîbas ministra noteiktajâ kârtîbâ izstrâdâtâm klîniskajâm vadlînijâm.”

7. Izteikt 26. un 27.pantu ðâdâ redakcijâ:

“26.pants. Patstâvîgi nodarboties ar ârstniecîbu savas kompetences ietvaros atïauts ârstniecîbas personâm, kuras ir sertificçtas un reìistrçtas ârstniecîbas personu reìistrâ.

27.pants. Veselîbas ministrija nosaka ârstniecîbas personu specialitâðu nosaukumus, specialitâðu klasifikâciju un sadalîjumu pamatspecialitâtçs, apakðspecialitâtçs un papildspecialitâtçs un pçc saskaòoðanas ar Latvijas Ârstu biedrîbu un ârstniecîbas personu profesionâlajâm asociâcijâm apstiprina ârstniecîbas personu nolikumus.”

8. Izteikt 37.pantu ðâdâ redakcijâ:

“37.pants. Ârsts ir ârstniecîbas persona, kura ieguvusi izglîtîbu, kas atbilst likumâ “Par reglamentçtajâm profesijâm un profesionâlâs kvalifikâcijas atzîðanu” noteiktajâm prasîbâm, un kura ar zinâtniski pamatotu medicînisko darbîbu tieði vai netieði iedarbojas uz cilvçku un savas profesionâlâs darbîbas ietvaros:

1) izmeklç pacientus fizisku un psihisku slimîbu konstatçðanai vai noliegðanai un ârstçðanai;

2) novçrtç slimîbas un to radîtâs sekas;

3) ârstç ðâ panta 1.punktâ minçtâs slimîbas;

4) veic profilaktiskos pasâkumus slimîbu novçrðanai;

5) sniedz dzemdîbpalîdzîbu;

6) veic rehabilitâciju;

7) izdara lîía sekcijas.”

9. Papildinât likumu ar VI A nodaïu ðâdâ redakcijâ:

“VI A nodaïa

Zobârsta profesija

43.1 pants. Zobârsts ir ârstniecîbas persona, kura ieguvusi izglîtîbu, kas atbilst likumâ “Par reglamentçtajâm profesijâm un profesionâlâs kvalifikâcijas atzîðanu” noteiktajâm prasîbâm, un kura savas profesionâlâs darbîbas ietvaros:

1) veic alveolârâ izauguma un mutes dobuma gïotâdas, þokïu un ar tiem saistîto audu slimîbu profilaksi, diagnostiku un ârstçðanu;

2) pçta ðâ panta 1.punktâ minçto slimîbu izcelsmi un profilakses iespçjas.”

10. Izteikt 44.pantu ðâdâ redakcijâ:

“44.pants. (1) Mâsa ir ârstniecîbas persona, kura ieguvusi izglîtîbu, kas atbilst likumâ “Par reglamentçtajâm profesijâm un profesionâlâs kvalifikâcijas atzîðanu” noteiktajâm prasîbâm.

(2) Ârsta palîgs ir ârstniecîbas persona, kura ieguvusi vidçjo profesionâlo izglîtîbu vai pirmâ lîmeòa augstâko profesionâlo izglîtîbu, vai augstâko izglîtîbu saskaòâ ar akreditçtu ârsta palîga studiju programmu.”

11. Papildinât likumu ar VII B nodaïu ðâdâ redakcijâ:



Ziòojums rediìçts (26-07-2005 22:17)
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:22
Tas gan ar to savienoðanu varçtu bût problemâtiski, jo tas, ka nedçïu mâcîsies nenozîmç,ka pârçjâs bûs brîvas. Sados,ko darît, jo ne velti programma ir pilna laika, bûs mirkïi, ka nepaspçsi un atlikuðâs 3 nedçïas bûs pa maz. Un ko darîsi ar ârstu palîgiem vai nedçïu neiesi? Tas nav nopietni. Uz âtrajiem, ja ïoti gribas tiek òemtas arî mâsas strâdât....

Ârstu palîgu izglîtîba ir tâ, kur tiek iedota kolosâla klîniskâ domâðana, ja man tâs nebûtu, tâlu netiktu. Mâsâm jau no paðiem pirmsâkumiem saka, ka jâklausa ârsts, bet ârstu palîgiem - dg uzstâdît, glâbt dzîvîbu, raxtît rp, atboldîba..............tas ir tas ko mâsâm nu nekâdi nevar ieborçt.............
Esei (a) taisniiba. Ridaika, taa doma par maaciibu savienoshanu- slima kakja murgi!
to Raimondam!
Uzrakstiit jau var daudzko! Kaa Tu domaa sho bakaulaura izgliitiibu kaads dos bez piemaaciishanaas? Un var buut tur ir rakstiits, kur un kad to varees izdariit?
IIsteniibaa tas buutu lieliski!!
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:35
aaa, Tu par ðiem labojumiem, pretrunâ jau nekas nav.............pirmâ lîmeòa augstâkâ ir - koledþa (medskola), piebildç aiz komata visa sâls ir AKREDITÇTA, lai pçkðòi kâds krûmu kantoris neidomâtos, ka var realizçt ðo programmu , kâ piemçram Baltijas Krievu Institûts , jo darba tirgus to prasa. Es ðajâ sakarâ runâju par to, ka vajadzîgajâs vietâs nav cilvçkresursu, lai ðo programmu izveidotu un lai vispâr kâds to uzsâktu veidot just for fun,nu RSU jau toèna nç. Ja nu vienîgi Ðtrihs samaksâs un pasûtîs, varbût arî tagad iecerçs par tiem cilvçkresursiem saistîbâ ar neatliekamo, varbût.........Bet augðas vçl dus mierîgi.............Vienkârði labojumi ðobrîd ir taisîti daudz maz profesionâli, lai nav jâmaina atkal nâkoðgad.............Es vçrtçju iespçjas no paðreizçjâs situâcijas puses.........un jebkurâ gadîjumâ gads ir atkal jâgaida, jja ne vçl ilgâk,jo akreditçt programmu gada laikâ ir "nâves variants"un ja labi maxâ.............
Es(ei)
Gribi teikt, ka slodze apguustot maasziniibas LU ir tik liela?
nastix
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:41
Raimond, es tagad nemçìinu apstrîdçt TAvu vai kâda cita kompetenci, bet tikai uzsvert to, medicînâ pieredzei ir milzîga nozîme. var bût feldðeris, kas pusmûþu strâdâ ÂMP un viòa prasmes un zinâðanas lielâkâ daïa situâcijâs bûs lielâkas nekâ kâdam ìimenes ârstam vai plastiskajam íirurgam. Var atkal bût ka mâsiòa, kas strâdâ uz ÂMP zina daudz vairâk nekâ feldðeris, kas nodarbojas ar ko daudz mazâk ekstremâlu.
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:42
oops sorry cits vârds, bet tâ biju es :)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:43
to Luuk!
par tam koledzam:
http://www.aiknc.lv/lv/prog_list4.php?id=63

Ârsta palîgs

P.Stradiòa veselîbas un sociâlâs aprûpes koledþa
Ârstniecîba 1.lîmeòa profesionâlâ studiju programma

Rîgas Medicînas koledþa
Ârstniecîba 1.lîmeòa profesionâlâ studiju programma

Sarkanâ Krusta medicînas koledþa
Ârstniecîba 1.lîmeòa profesionâlâ studiju programma

Par audstako izglitibu pagaidam ne muuu ne guuu . Nav nekur.
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:45
ar to apvienoðanu - tad jau reedzçs.. mâcîties man patîk un daudz. pie tam òem uz otro kursu. galu galâ par tiem ârstu palîgiem nav jâmaksâ, un kad rodas izsîkuma sajûta vienmçr var paòmet akad.atvaïinâjumu.
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:48
nu tâdu mâsu, kuras klîniskâ ziòâ ir labâkas par feldðeriem ir ïoooooooooooooti maz, visa sâls tai klîniskâ domâðanâ un reti kura to apgûst, tur tad arî svarîgs ir personîbas faktors............

vispâr jauka diskusija, es par to varçtu runât un raxtît lîdz bezgalîbai, labâk pie alus vai vîna glâze, bet jâiet gulçt, rîtâ paturpinâsim .............man jau patîk par tâm mâsâm..................
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:49
to Luuk!

un kas kâdam kaía murgs, tas citam nav gan. arî slodzes tolerance katram sava...
to Ridaika

Nav Tev ko dariit... nav nauda jaapelna un beerni jaabaro....
Bet es Tev par to slodzi jautaaju?
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:52
to Luuk!
nç, nejautâji gan.. priekð kam tad tik asi? mçs tak te tik draudzîgi sâkâm.. :)))
Es(a)
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:54
Raimond, Tu atkal par to.....koledþa jau to nozîmç, ka tâ ir augstâkâ mâcîbu iestâde.......... vienîgâs problçmas ir ar 1.med.skolu, jo ðiem tur baigais miðungs. Visi koledþu beidzçji ðogad beidzot saòçma diplomus ar 1.lîmeòa augstâko profesionâlo izglîtîbu- mâsas. Ârstu palîgus pçc ðîs izglîtîbas programmas sâka sagatavot tikai pagâjuðogadu, tâ kâ tie vçl tikai bûs............
Labi lîdz rîtiòam............
ridaika
Re: vai kâds zin par eksâmeniem??
26.07.2005 22:55
to Es(a)

labu naksniòu ;)
Sorry ridaika..biku miseejaas- par slodzi Lu gribeeju nojautaat Es(ei), kaut kaa neticaas, ka tik nopietni..
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 23?
Ziņa: