Cik tālu psihoterapijā esat?

Aizsāka Milda 

Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
12.07.2009 14:20
Tas, ka daudzi ir mazprofesionāli, tam es piekrītu. Un bez visiem diplomiem un sertifikātiem vajag arī talantu. Tas, ka nauda, kas tiek maksāta par vienu psihoterapijas seansu, ir neadekvāta iegūtajam-piekrītu daļēji. Ir reizes, kad tas tā ir, ir reizes, ka tā noteikti 100% atsver seansa laikā iegūto.

Bet kādas ir alternatīvas? Pašam tikt ar sevi galā? Ja problēmu ir daudz, var apjukt un netikt galā, un, galvenais, nekad neredzēt, ka kaut kas, kas ir bijis ļoti svarīgs, ir bijis blakus. Ja tu skaties caur savu prizmu, tu neredzi, ka ir iespēja skatīties caur citu prizmu, jo tu vienkārši nezini par šādas prizmas esamību. Psihoterapijas laikā tu daudz ko atklāj, arī to, ka ir savādākas prizmas.

Jā, tas ir ļoti lēni, pārmaiņas, kaut vai attieksmes ziņā pret sevi, bet tāda laikam ir cilvēka daba - cilvēks mainās ļoti lēni. Kam ir jānotiek, lai cilvēks mainītos ātrāk? Un kādas ir psihoterapijas alternatīvas, MADCYNICS, tavuprāt?
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
12.07.2009 22:47
...viens cilveks, kurš pārzin gan pstrpiju, gan niekojās ar okultām štellēm, sarunā reiz teica - griezies pie Dieva ar savām problēmām, konkrēti noformulējot ko tev vajag...kā vinš var palīdzēt kādam, ja tas lūdz kko abstraktu, par citiem, pats nezinot savas vajadzības???...lūdz un tev tiks dots...bet loti konkrēti...nja...tā pati motivācija vien sanāk, vai ne???...

...esam pieraduši slēpties paši no sevis, savā pārprastajā dotsdevējematdodas uzskatām, ka ir nepiedienīgi pirmkārt domāt par sevi, mīlēt sevi, citiem vārdiem - būt egoistam...tā ir vienīgā prizma, caur kuru vajag skatīties...un citas NAV...

...šodien bijām aizgajuši uz Dievnamu...pareizticīgo...pasēdējam, uzlikām svecītes...un pieķēru sevi pie tā, ka esmu aizmirsis skaidri noformulēt savas vajadzības...kamēs savācu galvu kopā, kāds laiciņš pagāja...

...alternatīva???...līdzāspastāvēt, nevis iznīcināt...katra nīdēšana ir destruktīva, kas savukārt rada pretdarbību...kas tikai paildzina procesu...

...katrs meklē savu ceļu kā izkļūt no tās vai citas ķezas...gatavas receptes te nebūs...



Edited 1 time(s). Last edit at 12.07.2009 22:56 by madcynics.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
12.07.2009 23:24
madcynics Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> ...alternatīva???...līdzāspastāvēt, nevis
> iznīcināt...katra nīdēšana ir destruktīva,
> kas savukārt rada pretdarbību...kas tikai
> paildzina procesu...


Šī ir laba doma. Pašā laikā man šobrīd.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
12.07.2009 23:50
Griezies pie Dieva - es Dievam vairāk neticu nekā ticu...līdz ar to šis man neder.

Par to vienīgo prizmu - ja tā nekad neesi skatījies, ir grūti pēkšņi sākt skatīties caur šo prizmu...bet cenšos.

"Katra nīdēšana ir destruktīva, kas savukārt rada pretdarbību..tas tikai paildzina procesu" - nu jau sāku tam vairāk piekrist. Kamēr tu to nesaproti, tu nīdi, un varbūt tā arī vajag, lai saprastu, ka tas ir bezjēdzīgi un vairāk nomocīs tevi nekā palīdzēs.

Katram savs ceļš...citam Dievs, citam saprast sevi caur runāšanu. Man ir otrais..Par cik mēdzu iestrēgt uz lietām, ir labi, ja blakus ir p-terapeits, kurš netieši uz to norāda. Tad arī pati sāku saprast, ka mēdzu iestrēgt un vairs neiestrēgstu..
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 00:23
var jau izdomāt, ka pati esi Dievs... tad var griezties pie sevis. dažiem tā izdodas.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 09:47
...he,he...es šeit nepaudu par kādu konkrētu dieveklību - būtu tas Krišna, Kristus vai Allāhs...hmm,kā to noformulēt precīzāk...Dievnams drīzāk ir kā katalizātors sarunai pašam ar sevi...palīglīdzeklis,kā izvilkt galvu no smiltīm...vieta, kur rast zināmu mieru...

...jau te kādu reizi esmu paudis - visnegodīgākie mēs esam paši pret sevi...

...viskrasāk šajā jautājumā, tīri no praktiskā viedokļa, man palīdzēja autogēnā treniņa ( kā šo procesu tagad apzīmē???) pamatu apgūšana un pielietošana tīri pratiski...pēc tam jau varēju pats sevi daudz maz regulēt...

...nja...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 11:24
madcynics, reizēm līdz ļoti vienkāršiem risinājumiem dzīvē ir jānoiet ļoti garš ceļš... un es neteiktu, ka tas tā viegli dodas rokā. viena otra dzimta pirms mūsu rumpīša ierašanās ir paguvusi šo to ļoti sarežģīt.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 13:41
Milda Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Bet kādas ir alternatīvas?


Alternatīvas jau patiesībā ir ļoti daudz. Ja pats nespēj izšķirties informācijas jūklī, kas ir derīgs, tad varbūt ir vajadzīga psihoterapeita palīdzība.
Nesen atradu šo. Tur, manuprāt, ir tik vienkārši pastāstīts, kas un kā, par emocijām, to rašanos , ko ar tām darīt un kā dzīvot.

http://www.youtube.com/watch?v=2qBIOjHEfr4
http://www.youtube.com/watch?v=PriZgqtSDVQ&feature=related
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 13:59
...ja jau pārmantojamība, tātad!?!...vēl vairāk iemeslu neieciklēties - OOO, man bērnības vai vecmāmiņas bērnības trauma...:)

...kādā kodienā, pie preiļiem, sanāca visādas ķezas - lietus, rudens, tumša nakte, dziļi grāvji, mājās iešana pa žampu, paģiras, brauciens uz rīgu bomžu paskatā un viss, kas pienākās tādā reizē...tad skroba māca manu sirdi - johaidī, nu ir kārtīgi sūdi!!!...šodien to atceros ar labdabīgu smīnu...

...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 21:17
Informācijas jūklī es spēju izvēlēties, kas man nepieciešams, un jūtu, ka ar grāmatām utt. ir par maz.

Par Dievu jeb ticību sev (ticību kaut kam)...viens no iemesliem, kāpēc eju psihoterapijā ir arī tāds, ka ļoti maz ticu sev...

Es tomēr vairāk ticu psihoterapijai. Manā gadījumā es pati diez vai lielās lietas atrisinātu, drīzāk iestrēgtu vai aizietu citā virzienā.

Strawberry, tie linki...interesanta un vienkārša gudrība, konkrētā brīdī iedvesmo, bet ... cik ir jātrenējas, lai dzīvotu šajā mirklī? Un vai tas izdodas?:) Tur runa gāja arī par "suppressing fear and avoiding them" - tieši to es arī psihoterapijā risinu..not to suppress and not to avoid them but to talk about them :))

Madcynics, nav situācija škrobes, diez kāda? Drīzāk jestri, kaut kas savādāks, interesantāks :))
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 22:09
Milda, lai kaut ko realizētu, protams, ir kaut kas jādara.
Tu netici sev, tāpēc Tev vajag blakus otru, un tas ir psihoterapeits. Vai viņš nesāk ar to, ka ļauj Tev noticēt sev pašai? Savam spēkam, savai intuīcijai, savai varēšanai?
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 22:21
Strawberry nu gan ir atklājusi ameriku...

es teiktu, ka psihoterapija lielā mērā ir tas pats, ko dara tie puiši, bet viņiem taču arī laiks tam paiet. tāpēc jau es bildu, ka visas vienkāršās patiesības nāk lēni...
Sibilla
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 22:23
es ticu Dievam un eju psihoterapijā, man nav tur pretrunu, galu galā psihoterapija ir tikai līdzeklis, tā ir metode nevis mērķis atšķirībā no Dieva.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 23:18
Ja es pilnībā ticētu saviem spēkiem, man psihoterapiju nevajadzētu...jo..kamdēļ? :))

Man psihoterapija ir līdzeklis, mērķis ir - ticēt sev, ka es VARU. :)
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
13.07.2009 23:19
Psihoterapeits ļauj man noticēt sev, bet tas nenāk tā...uzreiz. Diez tas vispār tā mēdz būt - tu gandrīz nekad neesi ticējusi sev un pēkšņi tu tici. Kam tad ir jānotiek? Man tā nav.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 00:39
Uzreiz un 100% visā- tā diez vai būs. Bet sākot ar kaut kādu sīkumu- izdodās un notici sev. Redzi, ka kaut kas sanāk, un tad ir skaidrs, ka arī citas lietas sanāks.
Visās lietās ir svarīgi : KĀ to darīt. Ne kā sevi pārvarēt, bet jāzina veids, kā realizēt to, kas nepieciešams.
Tā kā patiesībā nozīme ir zināšanām.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 00:42
...un te nu ir atšķirība no psihoterapijas pieejas, kur nozīme ir sajūtai... jo zinaashanas jau ir, bet ja ieksheejaas droshiibas sajuutas nav, tad nekaa... ar pliku praatu nesanaaks...
Kaķe
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 00:42
Empatijai psihoterapijaa ir visnoteicoshakaa loma no abaam puseem, bet kura netiek pienaciigi noverteeta...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 01:12
K



Edited 1 time(s). Last edit at 23.08.2012 20:10 by kachenite.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 11:05
,,, Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ...un te nu ir atšķirība no psihoterapijas
> pieejas, kur nozīme ir sajūtai... jo zinaashanas
> jau ir, bet ja ieksheejaas droshiibas sajuutas
> nav, tad nekaa... ar pliku praatu nesanaaks...

Sajūta rodas, ja zināšanas ir pieņemtas un uztvertas kā savējās. Ja tās neatrodas ārpus cilvēka kā teorija, bet organiski sasucas ar cilvēka intuīciju, ka tas tā ir.
Ne velti cilvēki izvēlas gan atšķirīgas reliģijas, gan dažādas mācības- tās, kas viņem saprotamā valodā ļauj saprast lietu būtību.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 11:13
...nop, tur ir cita fiška... tu lietaam vislaik vairaak taa kognitiivi biheivioraali pieej un taadus celjus arii atziisti par saviem... psihodinamiskajaa psterapijaa, kas lv ir izplatiitaaka, njem taas lietas dziljaak...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 11:16
Nav nozīmes, kā ņem, svarīgs ir rezutāts.
Efektivitāte ir patiesības mērs;)
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 11:22
...ja vien vinja ir...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 12:27
...komatiņš pareizi pateica - ja vien viņa ir...tikai kas - rezultāts vai patiesība???...rezultāti šķidri, patiesībai paši kāpj pāri...komatiņ,esi iezubrījusi? - bih...(grūti izrunāt, kur vēl uzrakstīt)..psihodinamiskā ( vo,šito jau vieglāk!)...

...kārtejā reize,kad smīkņāju pie sevis...šķidra gaudu dziesma par pašu nevarību un pstrpistu visvarēšanu...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 12:36
...ja tev ir disleksija, taa ir tava probleema...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 13:51
Tas ir viens no psihoterapijas stūrakmeņiem-pareizi izrunāt šito sarežģīto vārdu sakopojumu "kognitiivi biheivioraali " un vēl izprast, ko tas nozīmē, un vēl prast novērtēt citus cilvēkus no šāda aspekta :-)))
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 13:53
...komatiņ, nenovirzies no temata!!!...jautājums bija: ...tikai kas - rezultāts vai patiesība???...
...nu, kā t' iraid???...:)

...jeb visas bizsāles jau esi izšāvusi???...

...un kas ir disleksija???...:)



Edited 2 time(s). Last edit at 14.07.2009 13:56 by madcynics.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 13:56
...trakais caali, ir labi zinaams, ka veelies uzkasiities, bet tev shis prieks netiks...
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 13:57
...komatiņ, saldumiņ, ko nu tik sķidri???...dzīvelīgums izčibējis...

..kā t' iet pa ozolniekiem???...

...un kamdēļ neatbildi uzstādītajam jautājumam???..



Edited 1 time(s). Last edit at 14.07.2009 13:58 by madcynics.
Re: Cik tālu psihoterapijā esat?
14.07.2009 14:02
...buutu kas jauns, vareetu i uzkasiities... a taa, simto reizi viens un tas pats... gribeeshu uzkasiities, kjershos klaat mellenei un tu kaa maktens brunjinieks vareesi atkal glaabt nabaga cieteeju no ljaunaas pasaules...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 2?
Ziņa: