Skatīt e-pastu
Jaunumi

Pieejamāki kļuvuši veselības aprūpes informatīvie pakalpojumi

Autors: Aija Bukova-Žideļūna, veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre

Ar mērķi veicināt sadarbību un komunikāciju ar sabiedrību, Veselības ministrijas padotībā esošajā Veselības inspekcijā ir izstrādāti vairāki e-pakalpojumi, kas turpmāk ļaus samazināt administratīvo slogu un padarīt pieejamāku informāciju par dažādiem ar veselības aprūpi saistītiem jautājumiem.

Portālā www.latvija.lv, autentificējoties ar internetbanku, e-paraksta, e-ID vai Mobilā ID autentifikācijas sertifikātu, ir pieejami tādi pakalpojumi kā iesniegums Veselības inspekcijai, paziņojums par darbībām farmācijas jomā, pieteikums atļaujas, atzinuma vai novērtējuma saņemšanai, paziņojums par kontroles laikā uzlikto pienākumu izpildi, kā arī informācijas sniegšana uzraudzības objektu katalogam.
Lai mazinātu administratīvo slogu izglītības iestāžu uzraudzībā, izstrādāts un Veselības Inspekcijas mājas lapā pieejams e-pakalpojums izglītības nozares profesionāļiem, kā arī informācijas meklētājs par prasībām, kādām jāatbilst pakalpojuma sniedzējiem, piedāvātajam pakalpojumam un precei, lai tas būtu drošs patērētājiem.
„Svarīgi pēc iespējas mazināt birokrātiskos šķēršļus un atvieglot iespēju gan iedzīvotājiem, gan mūsu sadarbības partneriem sagatavot un iesniegt elektroniskos dokumentus, kas ļaus ietaupīt gan laiku, gan resursus,” norāda Veselības ministre Ingrīda Circene, piebilstot, ka „šis ir tikai viens no soļiem ceļā uz efektīvu e-veselību Latvijā”.

Sīkāka informācija par Veselības inspekcijas piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem pieejama Veselības inspekcijas mājas lapas www.vi.gov.lv sadaļā e-pakalpojumi.