Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?

Aizsāka Es(a) 

Vai tieðâm bçrnu klîniskajâ slimnîcâ ir vissliktâkâs mâsas?

Bet varbût par mâsâm varçtu bût vispâr jauna diskusija. Bûtu interesanti palauzt ðíçpus, izteikties, pakaðíoties un argumentçt savu viedokli.
nu-s no manas pieredzes - tâ tieðâm ir Bçrnu KUS (neonatoloìijas centru neskaitîsim)- paðlaik runâju nevis par kompetenci, bet par attieksmi pret pacientiem.
Bet tas jau ir galvenais mâsas darba - profesionalitâtes pamats - attieksme pret pacientu.....Un ja mâsa to nesaprot, tad viòa nevar bût mâsa vârda burtiskâ nozîmç, bet gan vienkârði aizòem mâsas vietu... Kompetenci pacients nevar objektîvi novçrtçt, bet pacients var novçrtçt attieksmi un tas ir bûtiski attiecîbâ uz aprûpes darba kvalitâti.

kas bûtu jâdara, lai mainîtu mâsu attieksmi un pacients saòemtu tâdu attieksmi ar kuru bûtu apmierinâts? Tikai "èuriki" - nesaki, ka nauda t.i. alga, nu neizmaina attieksmi algas lielums...............................
es jau arî neuzskatu, ka nauda diþi ko maina, precizâk sakot diez vai tâ var kaut ko mainît jau vecâkai mâsu paaudzei, t.i. tâm mâsâm, kas ir nostrâdâjuðas jau pumûþu. domâju, ka tomçr pastâvîgs naudas trûkums ir iespaidojis viòu attieksmi pret cilvçkiem, tai skaitâ arî pacientiem.
tas ir tikai loìiski, ka ja cilvçks visu mûþu dzîvo finansiâli nestabilâ situâcijâ - viòam visu laiku ir savas problçmas, un ko tur lîdz citiem. protms, ir arî profesijas fanâti, bet tâdu ir maz.

kâpçc jaunas mâsas nâk ar tâdu attieksmi? nu-s man domât:
1. uz mâsu skolâm bieþi vien nâk meitenes pçc vidusskolas, jo mâsu skolâs ir viegli tikt iekðâ - ne tev îpaðs konkurss, ne profesijas izvçles motivâcijas pârrunas. Praktiski, òem visus gribçtâjus ar daudz maz ''apmierinoðu'' attestâtu, respektîvi nâk daudzas tâdi kadri, kas nekur citur nevar nokïût.
2. mâsu studijas programmâ nav priekðmetu (vai arî atvçlçts maz stundu), kuri stâstîtu par cilvçku attiecîbâm, kâ tâdâm, t.i. saskarsmes psiholoìija (nevis nekam nevajadzîgi ievadi psiholoìijâ), kaut kâda cilvçku attiecîbu çtika vai estçtika, utt.
3. praktiskajâs nodarbîbâs maz laiþ pie pacientiem runâties. viens ir aiziet patrençties vienam, vai otram injekciju uztaisît, otrs ir aiziet pie pacienta - izjautât, uzklausît, uzmundrinât. to nevar iemâcît darît. pasniedzçjiem jâliek to darît, jo man domât, ka tikai tieðajâ saskarsmç ar pzaientu topoða mâsa var attîstît sevî empâtiju, utt.
4. apburtais loks - prakðu laikâ topoðâs mâsas redz ''veco'' mâsu attieksmi pret pacientiem. kapçc viòâm - jaunajâm jâbût savâdâkâm?

kas attiecâs uz situâcijas uzlaboðanu - manuprât da neko tur nevar izdarît. vienmçr bûs gan ''sliktâs, gan labâs'' mâsas. jâsaka arî, ka kas vienam slikts, tas otram labs, vai ne? :)
bet ja nopietni, tad manuprât, grûta tâ situâcija ir - nevar jau neviena eksaminâcijas komisija vai kadru daïas vadîtâja objektîvi novçrtçt - kuru var laist pie darba un kuru nç..
Re: Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?
03.09.2005 20:22
bezjçdzîga diskusija , kamçr uz ielas nestâvçs mâsas , kas ir bez darba
Re: Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?
03.09.2005 20:43
ievîesîs vçl Eiropas normu, ka mâsa nevar strâdât vairâk kâ 8 h , tad vispâr bûs d....., jo nezinu , kas Latvijâ bûs ar mieru 23 : 00 uz darbu braukt
Norma par 8 st bûtu ïoti loìiska un atbalstâma, nesenâ pagâtnç arî par 12 st pretenzijas bija un vçl par 1.0 slodzi. Neko ir un darbojâs. Visam savs laiks. Darbs nav domâts, lai atnâktu izgulçties, bet. lai strâdâtu....

Rinda aiz vârtiem nav vajadzîga - ne ASV, ne Îrijâ, ne Anglijâ tâdas nebût nav un tas nebût nensaka attieksmi pret pacientiem...
To ridaika..
Par to saskarsmi, nu vismaz pçdçjos 3 gadus katrâ kursâ ir saskarsmes kurss, jautâjums ir izpildîjums, nu par saskarsmi vismazâk es varçtu izglîtîbai pârmest un iebilst

Pesimistiska attieksme tev ir par mâsu attieksmi. Vai tad tâpçc studçt ej , lai tomçr kaut ko nemainîtu savâ profesijâ?

Redz, lielâ mâsu sabiedrîbas daïâ dominç uzskats, dodiet lielu naudu, bet pûïçties un kaut ko darît to gan nç un vçl, ja arî ðî nauda tiek pienesta uz zelta paplâtes, nu tâ par ne ko, tad arî vçl padomâ - vai òemt....Un tur tad arî tâ attieksme.....

Þçl, ka neviens no Jums neseredz valsts iejaukðanâs un noteiktu prasîbu noteikðanas svarîgumu mâsas darbam ar mçríi ietaupît naudu, lai to varçtu saòemt mâsas.............
par to pesimistisku attieksmi teikðu tâ >>

pagaidâm ïoti miglaini redzu kaut kâdas tur radikâlas izmaiòas pacientu aprûpes jomâ, jo nav tas atkarîgs no ierindas mâsam, un vispâr mâsâm, godîgi sakot.

es varu runât tikai par sevi - es daru, ko varu. strâdaju godîgi un ar mîlestîbu pret cilvçkiem, kas ir manâ aprûpç. iemâcît citus darît tâpat nav ne manâ, ne Tavâ - ne kompetencç, ne spçkos.
Re: Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?
03.09.2005 22:27
to otto
Konkurence ir vajadziga, protams. Bet nu taja pasa Somija, piemeram (darba birzas lappa) karajas apmeram 880 sludinajumi par nepieciesamo darba tirgu medicinas personalu (5 milj iedzivotaju), ta tad ari seit ir liels trukums mediku. Ko dara somi. Ar videjo personalu nosledz laika ligumus. Parasti uz gadu. Ko tas dod, tas dod tadu ka nelielu stressu un stimulu cilvekam, jo visi jau grib ieklust tajas siltakajas vietinas, protams arodbiedribas ar to cinas, bet nu ir ta ka ir. Protams atalgojums ir tads normals ))) Bet nu taja pasa Norvegija, Zviedrija vai ASV lielaks. Protams ka Latvija vins vispar nau ne ar ko salidzinams, laikam tikai ar Krieviju un Afriku....



Ziòojums rediìçts (03-09-2005 22:28)
Es te nejaushi pavasari iegadijos traumatologiskaja slimniica. varu teikt tikai to labako par sho slimniicu un protams ari par maasinjaam. Tiku cubinats ka turku sultaans. Paldies vinjam. Iet runa par 2. nodaïu.
Re: Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?
03.09.2005 23:42
Jeep. Ari man tikai to siltako Traumu masinam ))) It ipasi vienai skaistulei ))) Tik tiesam masinas tur super )))))) No vis visadakam pusem ))



Ziòojums rediìçts (04-09-2005 12:34)
Pilnîbâ piekrîtu! Arî kâ kolçìes traumu mâsiòas ir atsaucîgas, enerìiskas un ïoti pretimnâkoðas.

To ridaika..

Arî revolûcija sâkas no apakðas, tâtad to ierosina ierindas cilvçki............
un kâpçc tad Tu neesi vçl neko ierosinâjusi? vai arî esi - tad padalies....
Tas ir atkariigs no ieksheejaas inteligjences..........Un to ir gruuti ''iemaaciit''.......
Neesmu maasa, bet man visi mani pacienti ir vienaadi..., taapat kaa cilveeki Dieva priekshaa....
pilnîgi piekrîtu Elvai - iemâcît bût par labu mâsu nevar.
Var. Arii bailes zaudeet savu vietu ir motivaacija, ja citaadas nav. A taa- pashreizeejaa algas un darba apstaaklju diskusijaa ko mainiit var cereet tikai kaads iesaaceejs teoreetikjis.
bailes nevar motivçt kïût atsaucîgam un cilvçciskam.
Bet bailes var motiveet nebuut klaji rupjam un neatsauciigam kaada ir dalja medpersonaala.
maybe. maybe not.
var bût arî paradoksâla reakcija :)
Var. Bet kopumaa liela dalja suu.. ir no visatljautiibas.
Jo zin, ka padariit neko nevar.
Ierosinâjumus esmu ieteikusi pietiekoði daudz un paveikts arî ne mazâk,..... tikai daþreiz ïoti grûti vienam, jo viens jau nav karotâjs, neskatoties uz to viss notiek pârâk lçni, gribas nedaudz âtrâk. Vispâr jau maz to ieinteresçto mâsu profesijas attîstîbâ, ðeit es reâli runâju par tiem darba tirgus apstâkïiem, ar izglîtîbu jau esam pietiekoði tâlu tikuði. Izglîtot ta izglîtojam, a uz priekðu praksç nekas nenotiek.... Mâsu asociâcijai tur maza ieinteresçtîba, ministrijâ vispâr beztolks......
Re: Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?
04.09.2005 19:27
katram pasâkumam un precei ir jâbut pieprasîtai
paðreiz jûs radat produktu, kas Latvijâ nav nevienam vajadzîgs, jo tam nav pârçjo priekðnoteikumu un mçìinat viòu ar varu uzbâzt
Man nodaïâ varbût no 30 slimajiem ir 1 kuram vajadzîgs aprûpes plâns un ðî speciâlâ aprûpe un tas ir jâsastâda mâsai kopâ ar ârstu !!!!!!!!!
Kamçr viòs tiks mâkslîgi uzspiests visiem un nesaskaòojot ar ârstu nekas tur nenotiks.
Mâsu asociâcijai tur maza ieinteresçtîba, ministrijâ vispâr beztolks...... >>>

te arî Tava atbilde. var perties cik vien gribi, ja ''augðâm'' uz to po..., nekas rî nebûs.
domâ es maz esmu darîjusi mçìinot mainît vismaz kaut ko??? tâlu neiesim - nodaïâ, kur strâdaju, da do figa projektu esmu piedâvâjusi apstâkïu, darba, utt uzlaboðanai. visiem patîk, visi piekrît, nodaïas vadîtâja staro - a a slimnîcas vadîbai viss po.
tâpçc esmu izvçlçjusies sev citu stratçìiju >> kad strâdâju - atdodos darbam un pacientiem. a runâjot par ''lielâm izmaiòâm'' - kad pienaks tas laiks, kad bûs kaut kas reâli veicams - nevis sarunu lîmenî - tad arî skatîsimies.
Man nav iistas paarlieciibas, ka tas, ko proklamee shaabriizha RSU maasu beidzeejas ir tas, kas mums shiibriizha situaacijaa ir prioritaate.
interesanti bûtu zinât, ko RSU mâsas - beidzçjas proklamç? :)
A Tu parunaa ar kaadu :-)
Dalja vinju ideju nav sliktas, tik vinjaam (vismaaz taam, kas man paziistamas) gandriiz nav vai pavisam nav prakstiskaas pieredzes un zinaashanu par reaalo situaaciju, bet ir daudz augstu teoriju, liidz ar to visi spriedeleejumi ir tik teoreetiski, ka reaalu iespeeju to ievieshanai esoshajaa situaacijaa es neredzu.
Re: Kurâ slimnîcâ ir labâkâs mâsas un kurâ vissliktâkâs?
04.09.2005 23:43
Bet ka vinus, sos labos teoretiskos planus var ievest, ja nav teiksim - materialicilveciskas bazes un stimula (alga) ? Vienkarsi nodalas nepietiek personala. Tas tas pats ka grausta veikt eiroremontu... Bet nu vajadzigi ari RSU masas, varbut ari no vinu darba un blaustisanas mainis vecos standartus... Bet nu ja nesanaks Latvija tad - welcome to Europe & USA ))))))
Shiibriizha situaacijaa tas ir kaa piedaavaat pirkt shtopkuukas laikaa, kad pat maizei naudas nava
Nu nav varçðanas ðobrîd mâsâm ieiet Eiropas darba tirgû, nu nav, jo:
1. angïu valoda,
2. sâkt visu no gala,
3. birokrâtija attiecîbâ uz reìistru.

Tâs, kas aizbrauc strâdât, strâdâ mâsu palîgu lîmenî... ðtati ðobrîd vispâr ir slçgti Latvijas mâsâm, Anglija - stipri ierobeþoti - sanitâru un mâsu palîgu iespçjas.....

Tas viss ir ilûzija - sava mâsas varçðana Eiropâ ir jâpierâda un reti, kura Latvijas mâsa reâli ir gatava pieòemt ðo izaicinâjumu...........
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 7?
Ziņa: