jaut. zobârstam

Aizsāka Daiga 

Daiga
jaut. zobârstam
08.09.2005 15:41
Pirms pâris nedçïâm iesâpçjâs priekðçjais zobs, godîgi uzreiz devos pie zobârsta (deþurçjoðâ, jo bija sestdiena). Daktere uzreiz izurba, izòçma nervus, 2 ned. nostaigâju ar zâlçm, tad sapildîja kanâlus, bet uztaisot rentgenu, paziòoja, ka kanâls nav sapildîts lîdz galam, jo tas vai nu aiziet sâniski, vai arî dubultojas un tur viòa netiek klât. Un viss, uzlika plombu un izstûma mani no kabineta vairâk neko nepaskaidrojot. Tas bija pagâjuðo piektdien, bet man tas zobs tagad sâp tâ, kaâ nav visu ðo laiku sâpçjis. Sâp uzkoþot, reaìç uz aukstu un karstu.'Vai tas tâ sâkumâ var bût? Bet nu jau gandrîz nedçïa ir apkârt. Protams, zvanîðu dakterei, bet, ja godîgi, îpaðu uzticîbu man viòa vairs neizraisa.
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 15:50
Ir tada probleema. Peec veciem standartiem taads zobs buutu jaaizrauj bet var meeghinaat vinju saglaabt ar nelielas operaacijas paliidziibu. Varu ieteikt zobaarstu Aldi Rozenblatu no somatologhijas instituuta. Tel. 9417602. To visu labaak dariit aatraak jo kad sapamps tad diez vai ko varees liidzeet.
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 15:52
Ja kaadi jautaajumi vari man rakstiit uz e-pastu guru03@inbox.lv
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 21:18
ku! ko tu muldi?!

Daiga:

uz karstu un aukstu var sâpçt tikai dzîvs nervs.
nedzîvs sâp uzkoþot, ðíiet, ka ir izvilcies, jûtîgs un uzpampis ir virs zoba.

iespçjams, nav izòemts lîdz galam nervs piem., papildus kanâls vai sareþìîta kanâla anatomija.
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 21:22
ja gribi aiziet pie laba endodonta (kanâlu speciâlists), tad ej Institûtâ pie Ritas Kundziòas vai Andas Minderes.
zb
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 21:23
kaa jau daktere teica - netika liidz galam un neiznjeema visu nervu. paprasi tai dakterei lai iesaka/nosuuta pie dr. kas to vareetu izdariit.
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 21:24
bet tu, ku! , nevarçtu, lûdzu, labâk komentçt apakðçjâs problçmas, kuras tev noteikti padodas labâk!
zb
Re: jaut. zobârstam
08.09.2005 21:25
jaa, vai pa taisno pie puces ieteiktiem speciaalistiem!
Daiga
Re: jaut. zobârstam
09.09.2005 12:13
Paldies par atbildçm! Ïoti jauki, ka ir profesionâïi, kas neliedz padomu. Paldies!
Re: jaut. zobârstam
09.09.2005 18:03
...Ja nervu iznjems _liidz galam_ , tas mainiis kraasu, buus kosmeetiskais defekts...

ku!
To operaaciju sauc par rezekciju?
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 01:08
Teda:

Zobs maina krâsu arî no tâ, ka nervs nav lîdz galam izòemts, jo kopâ ar nervu kanâlâ ir vçl asinsvadi, un porainie zoba audi (kas zem emaljas) piesûcâs ar asinîm un paliek melnas...

pirms rezekcijas kanâls ir labi jâiztîra, jâdezinficç un jâsapilda, bet par to ðinî gadîjumâ ir pamatotas ðaubas...
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 16:11
puce

Tu nepamatoti man uzbrauci. Pilniigi nepamatoti. Daigai zobs saap uzkozhot kas vareetu buut no iekaisuma ap zoba sakni. Juutiigums uz aukstu vai karstu shajaa gadijumaa nav buutiskaakais. Katraa zinjaa manis nosauktais speciaalists probleemu atrisinaatu jebkuraa gadijumaa. Cik man zinaams tad kanaalu var taas pashas operaacijas gaitaa sapildiit no otra gala.
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:15
puce
Manam viiram peec rezekcijas zobs ir palicis tumshaaks..operaaciju veica kaut kaadi studenti; vinjam to veica citto-peec atgrireshanaas no aarzemeem..kanaalu nesapildiija liidz galam un muusu zobdr. atkal dabuuja to kanaalu pildiit..Tas ir augsheejais zobs..Kaada ir prognoze..cik ilgs vareetu buut taada zoba muuzhs..? Vai tas nevar aatri noluuzt?
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:15
cien. prof. ku!

"Juutiigums uz aukstu vai karstu shajaa gadijumaa nav buutiskaakais."

jûtîgums uz karstu un aukstu IR bûtiskâkais, jo uzkoþot var sâpçt kâ nedzîvs zobs ar iekaisumu ap sakni, tâ arî dzîvs zobs ar akûtu pulpîtu.

kanâlu pilda "no otra gala", ja vismaz 2/3 saknes ir sapildîts sterili un blîvi, par ko pârliecîbas nav.

man patiess prieks, ka vismaz tev par "ðo gadîjumu" viss ir pilnîgi skaidrs!!
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:18
Es:

nu, protams, zobs ir palicis trauslâks un sakne îsâka, bet ja to saudzîgi lieto (negrauþ kaulus, nevelk koríus ârâ no vîna pudelçm utml.), tad tas var nostâvçt vçl 100 gadus.
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:31
puce
Paldies par prognozi. :)
Pacik kaulu graushana un korkju taisiishana/vinjsh ir pedants, arii alkoholu lieto 1-2X gadaa;/ izpaliek, arii nesmeekjee.. Paldies.. Uzmundrinaashu vinju. :)
Man gan patiik grauzt vistu kaulus. ;)
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:34
Es:

man arî patîk:)
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:40
puce
Kopsh beerniibas netieku valjaa no taadas atkariibas.. :)
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:47
Es:

nu bet ja zobi ïauj, tad uz veselîbu :)
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 17:50
puce
Paldies. :)
hmm
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 22:37
Vai ar proteezeem arii var grauzt vistu kaulus? :)
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 22:55
man nâk regulâri reizi gadâ viens tantuks lîmçt kopâ savu plati, jo ðai ârkârtîgi patîk grauzt sausiòus, un jo cietâkus, jo labâk:))
To hmm
Re: jaut. zobârstam
10.09.2005 23:13
Nu ar proteezeem tev nebuus grauzt kaulus... ;)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 10?
Ziņa: