mainîjusies zobu krâsa

Aizsāka zaika 

zaika
mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 13:13
Man pirms kâda laika mainîjâs zobu krâsa.. pçkðòi, bez kâda iemesla par kâdiem 2 toòiem kïuva dzeltenâki... dîvainâkais ir tas, ka viens priekðzobs palaika iepriekðçjâ baltajâ tonî, bet pârçjie palika dzeltenâki..
kad sâku interesçties, kâpçc tâ, man teica, ka tas ir veselîbas problçmu dçï... vai tas var bût no tâ, ka man bija muguras operâcija un tagad 2 skriemeïi ir saskrûvçti ar plâknîti un 4 skrûvçm?
un vçl - pçc operâcijas gandrîz gadu ârstçjos no depresijas un dzçru zâles..
Paldies par atsaucîbu!
zobu krasu nosaka emaljas biezums,zem kuras atrodas dentins,kas ir viegli iedzeltens,jo planaka emalja,jo dzeltenaki zobi...Manuprat muguras operacijas del tas nevaretu but,varbut vienigi no lietotajiem medikamentiem...
w
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 18:57
100 % no lietotajiem medikamentiem!
zb
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 19:07
vai tam baltajam zobam ir kronis/plombes/plaaksniites?
medikamenti parasti ietekmee zobu kraasu to attiistiishanaas periodaa...
kas prieksh tevis ir peeksnji? ja driiskt jautat - cik jums gadu?
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 20:21
var bût jûs par daudz esat lietojusi cietâs birstes un abrazîvas zobu pastas? belisima pareizi saka, emalja plânâka-->spîd cauri dzeltenais dentîns...
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 20:22
a pie higiçnas tas nenoiet nost?
zaika
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 21:05
man ir 28 gadi un zobu krâsa acîmredzami mainîjâs pçdçjâ pusgada - 8 mçneðu laikâ, t.i., pçc operâcijas un depresijas.
Nç, baltais zobs ir pilnîgi parasts, ar vienu mazu plombîti.. nekas îpaðs.. nç, pie higiçnista tas neiet nost... pçdçjo reizi biju pie cita higiçnista un viòa brînîjâs - kâ tev tas viens zobs tâds baltâks nekâ citi.. viòa pat îsti nenoticçja, kad teicu, ka man pirms laiciòa visi zobi bija tik balti :(
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 21:10
a kâpçc bija muguras op?
trauma?
Re: mainîjusies zobu krâsa
12.09.2005 21:12
varbût inervâcija ir/bija traucçta--> zobi palika nedzîvi--> tumði?
zb
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 00:51
naaksies parunaat ar zobu dakteri lai uztaisa rentgenus, paarbauda vai nervi zobos dziivi un citus testus un tad var izpraatot kas vareetu buut pie vainas.
x1
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 01:04
iz novçrotâs pieredzes: no psihotropo medikamentu lietoðanas tas ir ïooooti iespçjams... Tie ietekmç ïoti specifiski un ir tâda iespçjamîba, ka tie ir ietekmçjuði kuòìa gremoðanas sistçmas izmaiòas, kâ rezultâtâ izmainîjâs siekalu sastâvs un mutes mikroklimats... (atvainojos par neprofesipnâlismu komentâ, jo neesmu dr, bet ir novçrojumi pie daþâm paziòâm, kuras lietojuðas daþâdus psihotropos medikamentus un pçc tam sûdzçjuðâs par zobiem)...
zb
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 01:15
interesanti tikai kaapeec 1 zobs ir normaalaa kraasa.....
...
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 01:18
Par tiem psihotropiem vairâk ticami man ðíiet tas, ka paðas slimîbas vai zâïu iespaida higiçna ðad tad klibo un ar to tîrîðanu tâ ir kâ ir. Tik vienalga tad dîvaini par to vienu zobu...
zaika
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 08:25
es lietoju antidepresantus, nevis psihotropos medikamentus... zobus tîru un tîrîju regulâri, neskatoties uz depresiju..
muguras operâcija bija muguras kakla daïai un gadu pçc avârijas
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 09:36
aizej, zaíît, un Dzirciema ielu, lai uztaisa tev panorâmas rtg (ortopantomogrammu), kurâ visus zobus redz ar visâm saknçm. un dakters lai uztaisa vitalitâtes testus, ja vçl nebûs skaidrs.

... :

vienîgais nenoòemamais, kas parâdâs uz zobiem sliktas higiçnas dçï, ir kariess. viss pârçjais higiçnas laikâ tiek noòemts nost. bet pçc apraksta kariess tur "òi pri èom" :)
...
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 10:26
Es jau neko, tik pratuljoju
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 10:40
es jau ar' neko :)
zeds
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 15:14
biezaak vajag zobus mazgaat:)))
w
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 18:18
No personiskas pieredzes - analoìiska aina, arî pçc depresijas ârsteðanas. Un diemþçl zobu krâsa ir tikai sâkums, vispârçjais zobu stâvoklis turpinâ pasliktinâties. Neskatoties uz higiçnu. Par vienu balto zobu jautâjet stomatologam.
zb
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 19:50
ja zaales samazina siekalu daudzumu mutee, tad noveerojam vispaareeju kaariesa "uzliesmojumu" ja laikus neveicam profilaktiskus pasaakumus.
1. ja var - nomainit zaales kas izraisa siekalu samazinaashanos
2. lietot "maaksliigaas siekalas
3. daudz uudens lai mute nav sausa - visu dienu.
4. birsteet peec katras eedienreizes.
5. fluora aplikaacijas katru dienu.
6. biezha higienista un dr. apmekleeshana.



veel aizvien interesanti par 1u baltu zobu....
zaika
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 22:02
tas ir fakts, ka interesanti par to vienu balto zobu, bet kâdi risinâjumi, idejas, kâpçc tâ? :(
ûdeni lietoju daudz - dienâ kâdus 2-2,5 litrus, higiçnistu apmeklçju reizi pusgadâ un ar to viss ir ok, aplikums man nav...
ja tas ir no antidepresantiem - depresijas, tad man ir cerîbas? Sodien ar ârstu nolçmâm, ka antidepresantu lietoðanu var pârtraukt, jo viss daudzmaz ir OK :)

Pûce, kas ir vitalitâtes testi?
Re: mainîjusies zobu krâsa
13.09.2005 22:04
pârbaude, vai nervi zobos ir dzîvi
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 1?
Ziņa: