sadziivot ar epileptiki...? vai tas iespejams?

Aizsāka burundux 

Man ir jautâjums, uz kuru lûdzu atbildçt tikai tos, kam ir bijusi kâda saskarsme ar ðo problçma.. vai nu tuvâka vai tâlâka..

Sabiedrîbâ vçj joprojâm ir diez gan, manuprât, nepareiza attieksme pret epileptiíiem, ko varçtu nodçvçt vienâ vârdâ - bailes.. Man ðo baiïu tik daudz nav un ðobrîd man blakus ir viens cilvçks, kam ir epilepsija..
Pastâtiet, lûdzu, cik grûti un vai vispâr reâli ir sadzîvot ar ðâdu cilvçku, ar ko man bûtu jârçíinâs? Esmu jau izlasîjusi visu iespçjamo no medicîniskâ viedokïa, taèu mani vairâk satrauc sadzîviskais...

gºûti var bût tad, ja ar laiku iestâjâs t.s. epileptiskâ encefalopâtija un defekts.
ar lçkmçm sadzîvot nav problçmu.
ridaika

vai vari mazliet vairaak pastaatiit - kaa saprast encefalopaatija? Vai dziivo kopaa ar kaad epileptiki? Paldies tev liels!!!!
epileptiskâ encefalopâtija - demence (plânprâtîba) kas var veidoties ilgstoði un aktîvi slimojot ar epilepsiju. to nosaka nervu ðûnu zudums.
tâds stâvoklis var arî neveidoties - atkarîgs no slimîbas norises.

epileptiskais defekts - personîbas izmaiòas, kas var ar laiku pievienoties (ïaunatminîgums, dusmu lçkems, sîkumainîba, garastâvokïa maiòas, utt)
un par ko liecina atminjas zudumi?
par daudz ko var liecinât. arî par to paðu encefalopâtiju.
tikai, lûdzu, nevajag tagad likt paðai nekâdas diagnozes un secinâjumus veikt.
vislabâkais, ja ðî problçma Tev ir aktuâla - abiem diviem aiziet uz konsultâciju pie ârsta.
"sviests" vislielâkais ir tâds, ka viòð maksimâli to visu no manis slepj... izvairaas.. es pat ne vienu lekmi neesmu redzejusi, jo vins acimredzot jau zina kad vinam taas ir ..
vispar tur mani taa drosaa ataalumaa, ar mani kopaa pie arsta nekad nepiekritiis iet.. To, cik nopietni vai nenopietni ir ar tam atminjas problemam, arii varu tikai mineet

Sobrid esmu izmisumaa - no viens puses liekas pratigak aiziet, kamer vel nav tik liela piekersanaas, no otras puses jutos jau atbildiga, zel un ari patik tas cilveks..
par lçkmçm - tieði tâ, daïa epileptiíu jût, kad tuvojas lçkme.
vel reiz - tâs visas slimîbas komplikâcijas ir atkarigas no daudziem faktoriem, tâpçc neviens jau droði nevar pateikt, vai konkrçtâ gadîjumâ tâs piemekles vai nç.
pavisam cits jautajums ir tas, ka viòð no tevis kaut ko slçpj... te vairs neiet runa par slimîbu, bet gan par uzticîbu, patiesîgumu utt.... atmet domas par slimîbu, noðíir to no cilvçka kâ tâda, un padomâ, vai cilvçks, kas no Tevis slçpj sev svarîgâs lietas - vai Tev tas ir pieòemami?
un vçl - par ko Tu jûties atbildîga?
sveikinji!!! Tas ko seit izlasiju mani sokeja! Cilveki er epilepsiju ir tada pati sabiedribas dala ka, piemeram, cilveki ar astmu vai diabetu. Pati ar so slimibu veiksmigi sadzivoju jau vienpadsmito gadu un nekadas planpratibas pazimes vel nejutu... starp citu man bus 24 gadi... un vel ar so slimibu var saslimt KATRS, piemeram, pec encefalita un nav nemaz jaiekoz ercei, jo to slimibu var dabut ari cita cela. Meitenei velu pienemt puisi milet un cienit vinu, tici man cilveki ar veselibas problemam ir iekseji daudz veselaki par parejo sabiedribas dalu... Integresim nevis ar vardiem, bet ar darbiem!!!
to maktub:

kas tevi tâ ðokçja? nevienâ vietâ nav teikts, ka epilepsijas slimnieki nav sabiedrîbas daïa. un neviens arî neteica, ka visi epileptiíi kïûst plânprâtîgi vai invalidizçti.
un nostâja Tev arî laba, malacis :)
Atbildiiga juutos laikam tadeelj, ka ja gadijumaa es aizietu, tad vins to noteikti sasaistiitu ar savu kaiti, ja arii taa nebuutu.. vienkarshi man liekas,ka cilveki, kam ir kada problema, ir juutiigaaki..

Nevaru nodaliit to nestaastisanu un epilepsiju, jo domaju, ka nestasta visu, jo baidas mani pazaudet..

Maktub, saki vai ir iespejams samazinat lekmju biezumu? cik tev tas ir biezi? un vai tev pasai ir draugs/ gimene? Man skiet, ka tava pieredze man varetu loti paliidzeet!!!!!! Paldies!!!!!!
ir jâiemâcâs nodalît slimîbu un cilvçku. to, ka vîrietis jutîs, ka esi ar viòu un piekâpies konfliktos, jo visu saisti ar slimîbu neko labu nesola.
jebkurâ gadijuma, protams, vçlu tikai to labâko.
Savâ jaunîbâ dzîvoju kopâ ar epileptiíi.Un,lai gan esmu gatava ðeit sagaidît nosodîjumu ,teikðu..es to nevarçju izturçt.Manam draugam bija epilepsijas lçkmes,smagas,ar sekojoðu atmiòas zudumu vairâku dienu garumâ.Vîrietis jauns,spçcîgs pilnîgi zaudçja sajçgu,kas ir viòð,kas esmu es,kas -mans mazais bçrns..Kïuva agresîvs,runâja un darîja aplamîbas.Draudçja,baidîja.Ja lçkme notika ârpus mâjas,pats saviem spçkiem mâjas nevarçja atrast.Ieliku kabatâ zîmîti ar mâjas adresi un manu telefonu.Dzîvoju bailçs dienu no dienas,gaidot nâkamo lçkmi.
Bija gadîjumi,ka lçkme ir uz ielas un viòð tika aplaupîts,kabatas iztîrîtas,kamçr kâds þçlsirdîgais izsauc âtros.
Man bija bail par savu bçrnu un par sevi.Starp lçkmçm-visjaukâkais,mîïâkais cilvçks,radoða profesija-liels talants..Bet..es neizturçju un aizgâju...
bet es îsti neizprotu, kâ tie atmiòas zudumi var bût saistîti ar lçkmçm?
Manam draugam,atmostoties pçc lçkmes,bija stipri izteikti atmiòas traucçjumi. Pçc daþâm dienâm pârgâja un tâ lîdz nâkamajai.
Pçc gada jau radâs personîbas izmaiòas-nenormâla greizsirdîba,prasîbas pçc neíîtra seksa,periodiska lielummânija mijâs ar smagiem kompleksiem..
Murgs..Pierunâju doties pie ârsta,pçc galvas rentgena noliedza peldçðanu,maðînas vadîðanu,bet draugs to visu neòçma vçrâ.Protams,ka kopâ ar viòu braukt neuzdroðinâjos-ja nu lçkme..Tâ nu attiecîbas izjuka.
klasisks gadîjums. var jau spriedelçt, ka ''ai-ai-ai" slimîbas dçï pameti... bet îstenîbâ pareizi darîji, tâdçjâdi nodroðinâji sev un galvenais - savam bçrnam normâlus dzîves apstâkïus.
burundux
epilepsija
02.10.2005 17:33
saadaa gadiijumaa es arii, protams, pamestu...

Sakiet, ridaika un xxxx, kaa reageeja Juusu gimenes, vecaaki, kad uzzinaaja par jusu otras pusiites probleemaam?
Centos slçpt no draugiem un vecâkiem,ka manam draugam ðî problçma.Negribçju,ka viòi sâktu savâdâk attiekties pret manu draugu.Kad vairs noslçpt nevarçja-mana mâsa,nezinot,kas draugam par slimîbu,reiz teica-zini,liekas viòð nav îsti normâls...biju ðokâ un pastâstîju taisnîbu.
neviens mani îpaði neatrunâja-tik teica..nu,nu,domâ pati,vai spçj to uzòemties..
Izðíiroðais iemesls attiecîbu pârtraukðanai bija drauga atteikðanâs ârstçties un uzskats,ka viss ir ok..
to burundux:
nebaidîties no kaites un bût cilvçkam blakus ir ïoti cçli. man ïoti patika xxx x takstîtais: "..domâ pati vai spçj to uzòemties.."
es atkârtoðos - ne jau 100% gadîjumu ðîs te personîbas defekts rodas. bet prâtâ jâpatur, ka tas ir iespçjams. pavçro savu draugu - vai paðlaik nav kâdas rakstura îpatnîbas, ko tu vai viòð ar slimîbu saista, vai arî nesaista... pamçìini atslçgt emocijas un objektîvâk izvçrtçt situâciju..
vins jau par laimi dzer zaales, tacu peedeejas nedeelaas saka, ka taas galiigi nepaliidzot.. esot taada sajuuta, ka nav starpiibas dzer vai nedzer, taa pat leekmes... pie tam tagad tas ir palikusas biezaakas

vins ietur baigo distanci, taapeec man ir gruti noveerot taas rakstura ipatniibas. Vieglak, protams, butu jau tagad pielikt punktu, jo velak to bus izdarit daudz grutak.. Tacu varbuut arii tas butu parsteidzigi..
vai tieðâm vairâk nevienam nav pieredzes ðajâ jautâjumâ? ;(
Es arî slimoju ar ðo slimîbu jau kâdus 9 gadus...Nekâ patîkama jau nav jo esi vienâs bailçs.Kaut arî lietojot zâles lçkmju nav bailes paliek.Saslimu bez iemesla-pçkðòi.Tas var notikt jebkuram.Par to slçpðanu-negribas jau afiðçt,zina tikai tuvâkie,tie kuriem uzticies.Ðobrîd ir sieviòa,bçrnelis,dzîvojam pilnvçrtîgi.Iepriekðçjâs attiecîbas izjuka ne jau manas slimîbas dçï,bet tâpat kâ citiem-nevarçjam sadzîvot.Vienu gan varu pateikt droði-pirms uzsâkt attiecîbas jâinformç arî otra puse:)
Nemo, saki - vai tad , kad dzer zales, lekmes izzuud? cik saprotu, tad vinam lekmes vel joprojam ir un vins saka, ka dzer zales..
ja zâles bûtu viennozîmîgi tik efektîvas katra atseviðíâ gadijumâ, mums jau sen nebûtu cilvçku ar epilepsijas lçkmçm...
Jâ, bet tâs zâles, kas ka'dreiz palîdzçja vairs nepalîdz....
tas nozîmç, ka laiks apmeklçt savu ârstu, un pârskatît terapijas iespçjas. pie tam, nedrîkst pçkðni pârtraukt medikamentu lietoðanu, pat ja liekas, ka nepalîdz. strauja pretepilepsijas zâïu lietoðanas pârtraukðana var izprovocçt bieþâkas un smagâkas lçkmes.
es jau nevaru izkonroleet, vai viòð tâs zâles dzer...;((( Saki, ridaika, atvaino par tik personisku jautaajumu, bet vai tavam draugam arii ir ðî problçma??
atsûti e-mail, tad teikðu :)
Dusma no cita pc
Re: sadziivot ar epileptiki...? vai tas iespejams?
02.10.2005 22:32
Riskçðu un teikðu, ka epileptiíi nav tâdi kâ visi cilvçki - es to nedomâju negatîvâ nozîmç, nekâdâ gadîjumâ!!!
Ir ar daudz ko jârçíinâs, ir lietas, ko epileptiíis nevar/nedrîkst/nav vçlams darît.
Jebkuram cilvçkam, kurð ir saslimis ir kaut kâdi ierobeþojumi, kaut vai ja ir gripa, tad guli mâjâs, puòíojies un blisini acis no segas apakðas.
Un, ja kâds vçlas saistît savu dzîvi ar slimu cilvçku, tad, pirmkârt, ir jâbût godîgam pret sevi - vai tu to varçsi un ja rodas ðaubas, tad labâk nesâkt, jo nekas nav stulbâks kâ uzkâpt lîdz kalna pusei un tad uz pakaïas noðïûkt atpakaï lejâ.
Nevajag baidîties, vajag tikai reâli izvçrtçt savas spçjas un varçðanu!
Burundux - vçlu veiksmi lai ko Tu arî izvçlçtos!
dusma savâ elementâ - patçtiski, bet ïoti precîzi :)) neesi rakstniece gadîjumâ? :))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 6?
Ziņa: