mâsas

Aizsāka chpox 

doctus
Re: mâsas
17.02.2006 23:18
Es toch augu:))))
Nu, kaa kurai maasai taas algas. Vinjas jau savaacaas mistiskaas slodzes. Mums anest.maasai blokaa uz rokas 300ls, vecaakaa sev mistiski 600ls nokrukjii:) A rezidentiem kjirurgiem.....
,,,
Re: mâsas
17.02.2006 23:23
Nu bet par tiem trîssimt slatiem strâdâ droði ka katru otro diennakti.
doctus
Re: mâsas
17.02.2006 23:26
Tik traki jau nava, bet nu....
Bet saliidzini darbus- katetru maasa (ja nekas nenotiek- gulj), vai kjirurgs?
,,, ko neguli? :)
aarija
Re: mâsas
17.02.2006 23:29
Es te taa lasu un secinu, ka Dr. asist. Raimonds katru tematu jau vismaz no 2004 gada paarveersh par teemu-aarstu mazaas algas, nesakaartotaa mediciinas sisteema. Nu cik var, tas, ka katraa temataa tas tiks atkal no jauna apmulljaats neko nemainiis! Sho forumu lasa galvenokaart cilveeki, kas saprot, ka shajaa sisteemaa viss nav ne tuvu kaartiibai. Varbuut juus vareetu teereet savu laiku straadaajot pie reaaliem projektiem, kuros buutu pateikts, kaa sakaartot sisteemu un meegjiaat aizdabuut tos liidz tiem 100, kas neko nedara, nevis tikai kurneet, kaa vecai tantei? Bet varbuut Jums Raimond beidzot pienaacis laiks mainiit profesiju? Un vai tieshaam pashu aarstu neprofesionalitaati var attaisnot ar zemajaam algaam? Vai tieshaam straadaat vienalga kaadaa profesijaa naudas deelj ir pareizi? Cik ilgi cilveeks to var ar shaadu motivaaciju. Un no kura laika cilveeki iet studeet par aarstiem naudas deelj? Kas tas par aarstu, kuram pirmajaa vietaa nav veel me paliidzeet un glaabt cilveekus? Protams arii aarstam gribas dziivot labi, bet vai tieshaam cilveekam, kas ir tik neapmierinaats ar savu dziivi, ka gatavs lamaat pacientus un pret tiem neveeriigi attiekties, buutu jaaturpinaa straadaat shajaa profesijaa?
,,,
Re: mâsas
17.02.2006 23:37
Pirmajâ vietâ nekad ar nav bijis glâbt cilvçkus. ja neskaita tos roþainos censoòu tekstus iestâjeksâmenos.
Pirmajâ vietâ katram cilvçkam ir viòð pats.
Ja visi, kas lamâ klientus, sadarbîbas partnerus utt. mainîtu profesiju, laikam lielâkajai daïai iedzîvotâju tas bûtu jâdara...
Re: mâsas
17.02.2006 23:38
Tie simti lattu ir ismiekls )
Seit (Somija) masina vissliktakas kategorijas sanem 1400 euro uz rokas. Tas ir ap 950 Ls. Normala masina sanem ap 1120 Ls. U tas par vienu slodziti. Ja, loti labs 3 istabu dzivoklis menesi te maksa 380 Ls (kredita savejo, vai valsts aptuveni vienadi). Bet nu parejas cenas tadas pasas ka Latvija, partika dargaka gan. Aptuveni uz kadiem 25 - 30%. Degviela ta pat. Bet sadziviskas mantas un aparatura tik pat ka Latvija vai pat letak. Izmaksajot dzivokli masinai paliek 700 - 740 Ls uz rokas. Atnemot 30% cenu starpibu 500-518 Ls.

500Ls - apmeram tik daudz masinai jasanem par vienu slodzi Latvija, ar esosam Latvijas cenam un vissu parejo. Uz doto bridi. Un Somija nav ta bagataka valsts, ar viduveji apmaksajamo medicinu Eiropa. Zviedrija ta situacija pavisam citada.



Ziòojums rediìçts (17-02-2006 23:46)
aarija
Re: mâsas
17.02.2006 23:39
Bet varbuut tas buutu ariilabaak.... hmm
doctus
Re: mâsas
17.02.2006 23:39
Vispaar es arii nevienu nezinu,kas tikai taa kaa masa Tereeze buutu gatavs visu atdot citiem, glaabt citus utt. Tas tikai skaistos romaanos un pasakaas. Arii taa liekas tiem,kas nav maaciijushies mediciinu un vidusskoleeniem. Shausmiigi, bet fakts
,,,
Re: mâsas
17.02.2006 23:40
kas bûtu labâk?
Re: mâsas
18.02.2006 00:12
TO DR.Raimonds.

gaudies tieðâm kâ tâda veca tirgus vecene. kas tad bûs tie gudrie un labie kas mainîs situâciju?? paðiemarî kaut kas jâdara kaut vai jâm;acâs kâ lietas sakârtot, gût pieredzi citâs valstîs, kat vai par to paðu pacientu aprûpes modeli un tajâ nenoliedzami strâdâ arî ârsts...

nekur pasaulç neeksistç tâda profesija kâ ârsta palîgs. to visur dçvç par emergency nursing - palasi grâmatas un iepzîsties ar veselîbas aprûpes sistçmu kaut vai NOrvçìijâ, Zviedrijâ un Dânijâ. un ja tu zini kas ir latviski nursing tad padomâ ko runâ.

vispirms par to algas jautâjumu - reizçm liekas ka par ko mâsai un ârstu palîgam maksât vairâk - lieku reizi dibenu no kr''esla nepiecels un ja ko lûgsi pretî saòemsi nelaipnu purpinâðanu....tâ varçtu uzskaitît vçl un vçl

vai zini, ka viens pçtîjums jau Latvijâ veikts par to vai mâsa saòem pietiekoðu atalgojumu par to ko viòa dara deþûras laikâ slimnîcâ - un lai cik tas neskançtu drastiski saòem viòa par daudz, jo visu dienu nosçdçjusi un atbildçjusi uz telefona zvaniem un rakstîjusi kaudzi papîru, bet ne veikusi pacientu aprûpi. tâpat ar âtro palîdzîbu - atbrauc pie pacienta vispirms saraksta kaudzi papîru tad izmçra temp. un iedur analgînu ar dimedrolu vai tavegilu iedot sonopax tableti un saka ja nepaliks labâk lai rît iet pie ìim,enes ârsta. var jau teikt sistçma vainîga. bet kas tad to sistçmu mainîs, kurð bûs tas kas atnâks un teiks tagad mçs strâdâsim savâdâk un labâk . neviens - paðiem ar savu darbu, zinâðanâm un pieredzi ir jâmaina situâcija
,,,
Re: mâsas
18.02.2006 00:16
Nu bet Tu tak Dþeina mâcot jaunos, ko ta nemâci kâ pareizi jâstrâdâ? Un vai par papîru rakstîðanu mâsai nauda nebûtu jâmaksâ?
Mums sistçma tâda ieviesta, ka pacients pie kâjas, galvenais ir papîri. Un ja ÂP pacients tiek cauri ar analgînu un tavegilu, viòð vispâr nav ÂP pacients. Citâs valstîs kolçìi gauþi brînâs par ko tik pie mums ÂP nesauc.
Jebðu Tu piedâvâ kâ Èikâgas cerîbas filmâ strâdât un intubçt un reanimçt pat tos, kam to nevajag? Nu, tjip, lai izskatâs, ka baigi kruta strâdâ?
aarija
Re: mâsas
18.02.2006 00:17
Varbuut buutu labaak, ka visi, kas izveeleejushies nepareizaas profesijas taas maniitu :), bet labi, esmu jau es ideaaliste, tur neko nevar padariit :(

Bet kaapeec tad vispaar kaads iet straadaat par aarstu, ja zina, ka suudiiga vinjiem dziive Latvijaa, pie tam taa tachu jau bijis gadiem? Kaadi vel var buut motiivi, ja ne paliidzeet cilveekiem un taapeec justies labi?
,,,
Re: mâsas
18.02.2006 00:19
Domâ, ka samainot pârdevçju ar kasieri vietâm situâcija mainîsies? Bez naudas cilvçkmîlestîba ilgtermiòâ nesanâk.

A iet tâdçï, ka jauni un dumji un tic ideâliem. bet kad atdurs pret to, ka komunâlos maksâjumus un maksu par maizi veikalâ ideâlos nepieòem...
aarija
Re: mâsas
18.02.2006 00:25
Paardeveeju pret noliktavas paarzini, lai ar klientiem nav jaakomunicee, ja jau neiet pie sirds... Bat ir veel trakaak, ja tieshaam iet pie sirds cilveekus saruugtinaat un nolamaat, ir tachu taadas tantinjas, ka s peec tam labsajuutaa noelshas :(
,,,
Re: mâsas
18.02.2006 00:27
Ne jau aiz labas dzîves cilvçks uz citiem izgâþ savas negâcijas. Un ko tad liksim to neapmierinâto pârdevçju un medmâsu vietâ? Nezi vai atradîsi kaudzi ar jaukâm un mîïâm.
aarija
Re: mâsas
18.02.2006 00:32
Es kaa ideaalists teiktu, ka to vietaa maksaasim vairaak tam mazumam, lai straadaa chaklaak un ar prieku :) Un kad cilveekiem buus ilgi dikti jaagaida , lai sanjemtu apruupi, pacelsies probleema sbiedriibas dienas kaartiibaa un varbuut aatraak saaks risinaat. Tikai nez vai ar manu ideologjisko skatiijumu varees samazinaat mirstiibu...hm Bet taa jau muusu sabiedriibaa notiek kameer nenotiriec veselu kaudzi cilveeku, uz ielas gulosho policistu neuzstaada (tas taa, saliidzinaajums)
,,,
Re: mâsas
18.02.2006 00:35
Mums jau ir mazums, ja skatamies pçc ârzemju standartiem. Cilvçkiem daþâs sfçrâs jau ir gana ilgi jâgaida uz palîdzîbu un mçs labi redzam, ka nevienu tas neinteresç, tikai kâ paðu.
Atstâsim nodaïâ nevis vienu medmâsu, bet pa medmâsai katru otro nakti? Tas zinâmâ mçrâ varçtu bût risinâjums. Tâpat jau viòa svisu nakti tik nekrietni guï, neko nedara. Ai nafig i katru otro nakti. Vienu procedûru mâsu pa dienu un pietiek. Pa nakti jâguï.
Re: mâsas
18.02.2006 00:46
jau 8 gadus strâdâju ðajâ lauciòâ un ar prieku, jo viss mainâs un attîstâs un iet uz priekðu, bet nevar gaidît ka mâcîbspçki vieni paði izmainîs situâciju, kamçr pretî sçdçs tie saucamie praktiíi ar samçrâ lielu stâþu un visu laiku kurnçs un îdçs, par ikkatru pârmaiòu un jauninâjumu un potçs jaunajiem speciâlistiem - priekð kam tev tas jâdara, tâ dzîvç neviens nedara, ko tu tur ar tiem pacientiem krâmçjies un tik daudz runâjies, tâpat tev to nesamaksâs uttt un tâ joprojâm.....

a jaunajiem ir jâtic ideâliem, jo kam tad lai tic - sliktajiem, neideâlajiem???
Re: mâsas
18.02.2006 00:48
Dzeina - man nav komentaru. Esmu soka.

Neatliekamas palidzibas masas redzeju darba. Un redzeju daudz. Kopa ar tiem stradaju. Somija tas darbojas loti kvalitativi. Bet diemzel vini ir un paliek paramedicinas limeni.
Bet godigi runajot es esmu par kaut ko lidzigu paramedicinai uz atras palidzibas. Bet, lai tadu ieviest vajag lai uznemsanas nodalas butu loti specigas. Lai butu reali sodi pacientiem par viltus izsaukumiem. Vajag lai gimenes arsti stradatu labak.

Diemzel Ltavija ir sai zina pa talu. Tapec ari bus tie feldseri un arsta paligi. Un isteniba, ja vini ir. Lai vini ari paliek. Jo seit atras palidzibas masas pastav tikai no ekonomiskiem aspektiem. Salidzinot tas kas ir Latvija, teiksu ka arsta paligam atras palidzibas dienests ir loti, loti piemerots. Starp citu tie pasi somi runa par brigazu kvalitativako apmacibu, jo jut un saprot ka so masu zinasanu nepietiek. Esosais Latvijas arsta paligs isteniba ir ideala vieniba prieks atras mediciniskas palidzibas. Kas vinam nedaudz trukst, tas ekstremalas medicinas kursa medicinas koledzas, praktisko nodarbibu veida, kuru viniem pasniegs ists arsts professionals. Mulazes, elektronisko lellu - manikenu, EKG simulatora, rupigas darbibas ar kardiomonitoriem, defibrilatoriem, kardioversiju, intubacijas ar ilgstosam apmacibam uz lellem. Darbibu ar istam vakuma sinam, citiem vakuma verkiem, nevis veciem Kramera tipa. Zinu ko runaju, jo tiesi so lietu man pietruka macoties man Latvija. Vajag vairak moderna.

Nevajag akli kopet vissu ko redziet un lasiet no savam brosuritem. Nevajag skaisti runat par lietam kuras jus drosi vien neparzinat no iekspusses.

Es dzivoju arzemes, runaju angliski un Somiski, ka ari Latviski un krieviski. Es zinu abas sistemas no iekspuses. Tapec varu runat to ko zinu.

Jus runajiet valoda kura runa labaka gadijuma teoretikis, kurs ar praksi neseskaras.



Ziòojums rediìçts (18-02-2006 00:54)
Re: mâsas
18.02.2006 00:57
PS
Esmu arsta paligs nevis DR. nejauciet ludzu dazadas lietas. Ja jus teicat ar ironiju, variet ticet, to labi sapratu.



Ziòojums rediìçts (18-02-2006 01:01)
Re: mâsas
18.02.2006 01:03
dr cien. asistent Raimond!

a ko aizskrçji uz Somiju? nâc Latvijâ strâdâ, izglîto un ievies jaunas un gudras lietas. man pie kâjas cik valodâs tu runâ. neredzu neko tâdu ar ko tev bûtu ko lielîties.
neraizçjies, arî mums ir visas ðîs nosauktâs lietas uz kurâm un ar kurâm var mâcîties un arî speciâlisti kas mâca ir pietiekoði gudri, neuztraucies viòiem ir ârsta diploms un pietiekoði liela pieredze âtrâs palîdzîbas un katastrofu medicînas darbâ.
runâjot par manu kompetenci - tad man tev nekas nav jâpierâda un jâpaskaidro, es zinu kas es esmu un ko varu un ko ne. un runâjot par manâm zinâðanâm tad jâ es atzîstu - somu valodu neprotu :))))
Re: mâsas
18.02.2006 01:52
Un si ir pasniedzeja.... NO COMENT'S
,,,
Re: mâsas
18.02.2006 13:02
Man ir pâris paziòas, arî mâszinîbu fakultâtes pasniedzçjas vai kas nu tur. Runâ ar apmçram Dzçinas stilâ- mçs visu zinâm, tik tâs praktiski strâdâjoðâs neko nesaprot. Pie kam paðâm praktiskâ darba pieredze 0. Bet zin, kâ pareizi jâstrâdâ ;-).
Kâ mçs sakaðíçjâmies, kad vienai bij nâcies mâtei âtro palîdzîbu izsaukt! Ðî tik- visi viòi tur idioti, neko nezin, neko nesaprot. Kâpçc mâte, kura sazin kâdu zobu smçri acî iesmçrçjusi jâved uz slimnîcu, acu traumpunktu, kâpçc nevar uz vietas neko izdarît. Saku- tâpçc, ka viòi nezin, ko tâda protçþu lîme acij var nodarît, es ar nezinu, nekad ar tâdu neesmu saskârusies. Bet nu teorçtiíe bij nikna par nepareizo situâciju. Arî tad, kad tçvs 2 nedçïas sûdzçjâs par sâopçm sirdî, bet izskautajai ÂP lîdz braukt atteicâs. Atkal âtrie bij vainîgi, ka nedomâ par viòa stçvu un ar varu neliek slimnîcâ uz izmeklçðanu :-)

Bet vispâr, ja jau pati pasniedzçja skundze uzskata, ka mâsâm par daudz maksâ, tad ko var prasît no pârçjiem. Es personîgi uzskatu, ka maniem bijuðajiem kolçìiem âtrajâ palîdzîbâ par to darbu, ko viòi dara maks;a daudz par maz. Lai gan skaidri apzinos, ka tas darba stils/veids ir tâlu no ideâla. bet ne tikai viòu vainas pçc. Viòu vaina pat tur ir tâ mazâkâ. Un galvenais dzîvç ir papîrs. Cilvçks tikai pçc tam. To Tev mâca jau augstskolâ un ïoti skaidri parâda pçc tam darbâ.
mâsiòa Norvçìijâ
Re: mâsas
18.02.2006 13:40
Es arî kaut kad ticçju ideâliem, strâdâju par mâsiòu slimnicâ, staigâju humpalâs, îrçju istabiòu komunâlajâ dzîvoklî, bet strâdâju no sirds... Un kâdâ brîdî sapratu, ka mani labâkie gadi paiet nabadzîbâ un pazemojumos. Tagad jau 3 gadus dzîvoju Oslo. Man ir savs dzîvoklis (protams, uz kredîta pirkts), maðîna, esmu apceïojusi visu Eiropu :) Tur mâsas ir cieòâ, mûs novçrtç, garantç labus darba apstâkïus un algu. Nekad neesmu saskârusies ar attieksi, tu jau tikai tâda mâsiòa esi :)
,,,
Re: mâsas
18.02.2006 13:43
Malacis ;-)
Re: mâsas
18.02.2006 14:38
To komatam

nu nepajokam mâki izteikties un skatos visâs tçmâs esi paspçjis ar kâdu sakaðíeties. laikam tâds dzîves nepamierinâts cilvçciòð esi. jâ viegli tev nav. es neuskatu ka medikiem par daudz maksâ, aprakstîju vienu pçtîjumu par kura rezultâteim ir vçrts aizdomâties...

mâsiòai no Oslo.

pagâjuðo gadu biju Norvçìijâ un nâcâs pabût Telemarkas centrâlajâ klînikâ un koledþâ un arî Oslo ðâda tipa iestâdçs. nevar salîdzinât divas nasalîdzinâmas lietas. un viena no tâm ir cilvçka kâ dzîves bûtnes vçrtîba, veselîbas vçrtîba un cieòas pret cilvçku kâ tâdu - slimu vai veselu. tas tur izpauþas ne tikai medicînâ, bet visâs citâs jomâs arî. mums galvenokârt vadâs pçc sistçmas ir cilvçks ir problçma, nav cilvçka nav problçma.

man jau apnika ðo tematu iztirzât. runât var daudz un plaði un mçtât baigi zinoðos. bet kad konkrçti vajag rîcîbu no kâda izspiest, tad pretî nekas nav, kâ tikai èîks†çðana, ak ko nu es lai jau tie citi utt.

man daudzas paziòas ir jau aizbraukuðas uz Oslo un citâm vietâm un jûtas ïoti labi un ieprecçjuðâs un dzîvo laimîgi. lai jums visâm veicas arî citur. un man prieks ka jums patîk strâdât ðajâ jomâ, lai arî visur citur mâsas darbs neskatoties ne uz kâdiem apstâkïiem ir ïoti grûts, bet ar lielu gandarîjuma sajûtu. lai veicas.
doctus
Re: mâsas
18.02.2006 19:33
Beidziet kasiisties un chiiksteet:))))))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 19?
Ziņa: