zobaarstnieciiba

Aizsāka deviln 

vikucis
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 15:56
Protams ir arii taadi cilveeki un parasti ir iespeejams arii salabot leetaak (varbuut ne tik ekskluziivi)- piemeeram pie studentiem. Bet tie jau parasti arii nesuudzas un neraud, ka daargi. To dara dalla kas arii vareetu to atllauties un tie arii breec ka ir daargi (protams ne visi)....lielaakoties cilveeki Latvijaa nenoveertee veseliibu, jo taa visu laiku ir bijusi par briivu vai pa leeto...
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 15:57
Tas gan tiesa, ka tie lielie bïâvçji parasti nav tas sociâli neaizsargâtâkais slânis.
vikucis
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 16:03
Tur jau taa lieta, taa ir muusu sabdiedriibas vaina (un diemzheela tajaa ietilpst arii zobaarsti, kas pashi uztur to taadaa liimenii). Es uzskatu, ka cenaam ir jaabuut lielaakaam un kvalitaatei labaakai un aarstiem izgliitotaakiem (vaardusakot vairaak pashiem jamaacaas un jaaiegulda liidzekli arii izgliitiibaa).
Rey
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 17:27
Kaut Tev Vikuci un lîdzîgi domâjoðiem zobârstiem nâktos izdzîvot par manu algu un vçl klausîties augstprâtîgâs nievâs par nespçju samaksât uzskrûvçtâs cenas par zobârtsa pakalpojumiem! Dzîvç notiek daþâdi brînumi un skaties, ka nenonâc mazturîgo kârtâ.
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 17:47
rey: no turienes naakam....
Rey
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 18:00
Neizskatâs! ;(
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 18:03
Rey: paskaidro
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 18:10
Rey

Mana pirmâ alga tâlajâ 94. gadâ bija Ls34. Pat priekð tiem laikiem nebija daudz.
Jâ, un kad studçju rezidentûrâ, tad vecmâmiòas pensija (kaut kur ap Ls60) bija vairâk kâ mani Ls52 par pusotru darba slodzi ;-)
vikucis
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 18:47
Rey....tieshi taa daudzu no turiens naak....un...
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 21:32
Vikuci tu pareizi domâ.Es tev pilnîgi piekrîtu.
Ir protams Latvijâ mazturîgie,bet vai visi?Un vai zobârsts par to ir pie vainas.Ïoti liela daïa no mazturîgajiem varçtu ko mainît savâ dzîvç,bet vieglâk ir gausties un visus lâdçt,jo tâ ir vieglâk un nav stresa.
Es domâju,ka zobârstam nav jâjûtas vainîgam par to,ka kâds nav desmit gadus gâjis pie ârsta un atnâk ar drupâm,kuru restaurâcija prasa lielu darbu un ir riskanta.Man ïoti þçl,ka cilvçki nenovçrtç otra darbu,jo ir gadîjumi,kad ârsts cenðas izglâbt neizglâbjamo,lai ieekonemçtu pac.naudu,un,ja neizdodas saka,"vai kâdu naudu plçð un nekas nesanâk",neiedziïinoties detaïâs.No ârsta pozîcijas bûtu vieglâk riskantos zobus izraut un lieki neèakarçties,saskrûvçt implantus ,uzlikt kroòus un paòemt naudu.Tad gulçt mierîgi,nevis veselu dienu sakumpuðam rakâties pa sapuvuðâm zobu saknçm ,cenðoties tâs restaurçt un naktî murgot.Pasaulç jau sen riskantiem zobiem kanâlus neârstç,jo tas sanâk dârgâk nekâ likt implantus.Un vai mçs negribam kvalitât kâ pasaulç?To te visi prasa,bet labâk,ja par velti.Tâ esam raduði.
Runâjot par pasules cenâm,es ceru,ka tâs drîz ienâks arî Latvijâ,jo strâdâjam mçs ar tiem paðiem materiâliem un tehnoloìijâm,ekonomçjot tikai uz savu peïòu.Un tas beidzot motivçs cilvçkus(protams pensionârus neminçðu,jo valsts tiem atòçmusi jebkâdus normâlus iztikas lîdzekïus)laicîgi apmeklçt zobârstu un higiçnistu,kas atradîs jau nelielus bojâjumus,tâdejâdi attâlinot dârgâs ârstçðanas,jo ielikt nelielu plombi vai nopucçt ir nesalîdzinâmi lçtâk un veselîgâk nekâ "celt"augðâ saknes.
Un tie,kas prasa garantiju,padomâjat,kâ var dot garantiju tam,kas 24h atrodas agresîvâ vidç?Vai kâds reizi izârstçjot angînu garantç,ka vairs neslimosiet?Parasti zobârsti plâno,ka zobam vajadzçtu kalpot bez problçmâm 5 gadus.Tâ ir normâla prognoze.Bet tie,kas dod kaut kâdas konkrçtas garantijas laiku ir vienkârði smieklîgi.Pat Mersedes maðînâm ir tikai 2 gadu garantija...Un tâ ir tehnika nevis dzîvs organisms.
Vajag atrast ârstu kam uzticaties,jo zobu ârstçðana ir ne tikai ârsta darbs,bet abpusçja sadarbîba.Un,ja ir problçmas,es domâju jebkurðs ârsts pats tâs varçtu atrisinâtu,ja tas tiktu tam pateikts,bet bieþi
par to tiek runâts tâdâ forumâ kâ ðis un ârsts par to nemaz nezina.Nekïûdâs tikai tie,kas neko nedara
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 21:38
Un ja kâds domâ,ka ja plombes cena ir Ls 40 ,tad ârsts tos visus arî nopelna,tad tas rûgti maldâs.Kur tad izdevumi par materiâliem,telpâm,personâla uzturçðanu?
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 21:41
tev ir taisnîba, Charisma, pilnîgi tev piekrîtu.

vienîgais - vai mûsu ienâkumi nekïûs mazâki, ja, gadîjumâ, autoservisa darbinieki, santehniíi, taksisti, kurpnieki, frizieri un visi citi arî gribçs eiropas algas (un viòu lietotie materiâli un tehnika taèu arî ir tie paði, kas ârzemçs? ) ;)



Ziòojums rediìçts (12-04-2006 21:42)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 21:54
zelta vaardi charisma.

puce: ja maksaasim tevis mineetajiem cilveekiem eiropas algas, muusu ienaakumi nesanaaks mazaaki, jo tie proporcionaali arii kjluust lielaaki(eiropas liimenis).
kas mainiisies ir nauda kas paliek paari peec visaam nomaksaam. piemeeram ja tagad meenesha beigaas peec visiem "obligaatajiem" maksaajumiem paliek paari 100Ls, tad tad tas buutu, teiksim, 1000Ls.
preceem cenas vairs nevar mainiities - taas jau ir eiropas liimeni. tas noziimee ka vareesim nopirkt vairaak graamatas, dreebes, celjojumus, sleepes utt.
Re: zobaarstnieciiba
12.04.2006 22:36
zb:

kopumâ piekrîtu. (nezinu gan, kuram normâlam zobârstam mçnesî pâri paliek 100 lati vien, bet nu tas tâ).

skatos uz savu draudzeni, kura nostrâdâja ðeit 3-4 g. par zobârsti, tad aizbrauca uz Vâciju un nu jau 3-4 gadus strâdâ tur.
pelna normâli, bet! nodokïi ''aprij'' 1/3-1/2 no algas ---> sanâk tas pats, kas ðeit...
Re: zobaarstnieciiba
13.04.2006 00:25
puce:

100ls bija tikai piemeers.
pie mums jau ar 1/3 aiziet nodokljos.
kas paliek paari - tas ir cits jautaajums :)
to charisma
Re: zobaarstnieciiba
13.04.2006 09:13
"Ir protams Latvijâ mazturîgie"... Ðodien izlasîju statistikas datus - 73% Latvijas strâdâjoðo alga ir zem 200 Ls. Piepluso pensionârus.
vikucis
Re: zobaarstnieciiba
13.04.2006 11:18
Bet lielaakaa dalla no shiem, kas sannem zem 200 Ls paareejos 300....500... 1000 Ls sannem aploksnee nemaksaajot nodokllus. Taa kaa taa statisktika kakkim zem astes.
to vikucis
Re: zobaarstnieciiba
13.04.2006 11:24
Kâda daïa varbût, bet ne jau visi. Ak, jâ diez vai pasðizobârsti godprâtîgi maksâ visus nodokïus? Un savâm mâsiòâm, asistentçm un apkopçjâm laikam jau arî Eiropas lîmeòa algas:)))
Re: zobaarstnieciiba
13.04.2006 13:40
Tâ statistika toè ir kaíim zem astes. Pârâk daudz man zinâmi strâdâjoði "bezdarbnieki" vai minimâlâs algas saòçmçji ar vairâku simtu ienâkumiem.
vikucis
Re: zobaarstnieciiba
13.04.2006 20:11
es maksaaju pilniigi visus nodokllus :D Par citiem nennemos spriestdeviln rakstîja:
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 6?
Ziņa: