Neesmu smule, bet..

Aizsāka Bubis555 

Re: Neesmu smule, bet..
09.04.2007 22:08
ar kâdiem vârdiem lai pasaka, ka gaïa cilvçkam ir vajadzîga?
:)

mûþu dzîvo, mûþu çd!
Re: Neesmu smule, bet..
09.04.2007 22:10
ai nu nekas nav labâks par kârtîgu gaïas gabalu (vçl labâk ir ja tas ir pajçls steiks)
Re: Neesmu smule, bet..
09.04.2007 23:28
Es teiktu, ka augiem arî ir sava dvçsele. Viòiem ir atmiòa un sajûtas. Ne jau velti vienam tie aug griezdamies, bet otram nekâ. Tâtad augus çst arî nevajdzçtu. Kartupeïi, tâdi bumbulîði, cik piemîlîgi tie tup èupiòâ, kamçr cilvçks viòus neizrok!. Es nerunâju par riekstiem un ogâm. Veselu vasaru krûmi pilda savu misiju - raþo savu nâkotmi, rudenî tai lemts izklîst pa visu apriòíi, bet pvasarî no katras sçkliòas varçtu izdîgt jauna lazda vai tomâts. Bet atnâk cilvçks un krûms paliek ne ar ko. Cilvçks pçc sava prâta kontrolç dzimstîbu floras valstîbâ. Es pat nerunâju par ravçðanas postu. Ja seko tâdai loìikai, tad jâmirst badâ.
Ir pietiekami daudz cilvçku, kam veselîbas problçmu dçï, jâievçro diçtas un jâierobeþo sava çdienkarte, bet lai tâpat - nesaprotu. Starp citu, man, kam gaïa tieðâm garðo, (arî pagatavota austrumu gaumç), piemetusies slimîba, kas raksturîga veìetârieðiem. Nenovçlu nevienam. It îpaði kamçr noskaidro, kâda ir diagnoze. Un it îpaði paðreizçjâ medicînas stâvoklî, un it îpaði pie paðreizçjâs zâïu piegâdes. Un visu to uzòemties labprâtîgi?! Nekad nesapratîðu.
Re: Neesmu smule, bet..
09.04.2007 23:32
...Plant, daudziem ir raksturîga snobiska attieksme pret çðanu...tâ gadâs:))...pilnîgi pievienojos Tavam viedoklim...
Re: Neesmu smule, bet..
09.04.2007 23:48
Cilvçki labprâtîgi dara daudz muïíîbu... Es arî kâdu laiku biju praktiski atteikusies no gaïas çðanas, bet bez gaïas çdienkarte kïûst stipri vienveidîga un arî netiek uzòemtas visas vajadzîgâs uzturvielas. Tagad atkal çdu gaïu un liekas, ka pçc tâ pârtraukuma, kâre pçc gaïas dubultojusies...
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 00:16
piekrîtu Plantam par tâm dzîvîbas formâm. starp citu, uz linsçklu eïïas etiíetes bija rakstîts, ka tâ (eïïa) ir dzîva...

nepiekrîtu att par to bezgaïas çdienu vienveidîbu. neesmu veì., gaïa man garðo, bet tomçr cenðos pârâk ar to neaizrauties. un bez gaïas tieðâm var daudz daþâdus çdienus pagatavot.
Neziòa
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 12:40
Es neesmu uzkâpusi uz diçtas, es vienkârði izvçlos savam íermenim un garam to paðu labâko :) Kopð tâ laika ne tikai sviedri ir beiguði ost, bet pati jûtos un izskatos aizvien labâk un labâk!
Tad, kad jûs savu íermeni nomocîsiet un sâksiet staigât pie dakteriem, tad nedomâjiet, ka viòi jums izrakstîs kâdas brînumzâles un nekas paðam nebûs jâdara - pirmais, ko jums prasîs ir - ko çdat un kâ atpûðaties.
plants no cita PC
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 14:36
Man parakstîja diçtu: obligâti gaïu, vçlams neaizrauties ar termisko apstrâdi, aknas, un tâlâk sekoja pârçjie man svarîgie produkti. ko nu?
Atcerçjos, mani dienvidu radi apgalvo, ka viòi dzerot vînu tik ilgi, kamçr èura kristâltîra un smarþo pçc dârza. Ja galvenais ir organisma, kâ lai to saka, izdales produktu tîrums un aroms, tad var pielietot vînu. rî variants.
Neziņa
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 14:53
Labāk sarunājam iebazarēt pensijas vecumā un uzrīkot vien' krosiņu :D
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 15:43
man domaat, ka paardienaas vai biezaak eed skaabus kaapostus.
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 16:14
vçl labâk ir katru dienu çst ziròus.
plants no cita PC
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 16:43
Ooo, baidos, ka kad Tu sasniegsi pensijas vecumu, es jau bûðu labâkajos medîbu laukos un brokastîs dzerðu ambroziju ar nektâru
Neziòa
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 17:16
Ei, nu! Vai tad gaïu çdot nevar lîdz 100-ta novilkt?!
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 18:25
Man domât, ka ar "novilkt" tas drîzâk par veìetârieðu dzîvi. Gaïçdâji bauda dzîvi. Lîdz 100 gadiem arî. Bet... Tu teici par pensijas vecumu. Nu nebûð mums tie spçki lîdzvçrtîgi, kad Tev tâ pensijas dieniòa pienâks. Es tâds þirgts, simtgadîgs cilvçciòð. Tu kundzîte ap 65 - bâla, tieva nomocîjusies ar "pareizo" dzîves veidu
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 18:28
:D
Es personîgi pazîstu vienu, kura nekad dzîvç gaïu nav çdusi (reliìiskâs lietas, visa ìimene tâdi). Ançmijas viòu vajâ visu dzîvi, neteiktu ka viòa baisi vesela bûtu.

Citi akal saka, ka veìetârieði ar îsti pareizi neesot, vajagot but vegâniem, vispâr neapstrâdâtus zaïumus grauzt - tie gan ir ekstrçmisti..
Neziòa
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 20:40
Nu nebûs mums tie spçki lîdzvçrtîgi, kad Tev tâ pensijas dieniòa pienâks. Es tâds þirgts, simtgadîgs cilvçciòð. Tu kundzîte ap 65 - bâla, tieva nomocîjusies ar "pareizo" dzîves veidu
------
Nu, tad kâ reiz varçsi padiþoties ar sevi un savâm spçjâm :)

Nevienu negrasos pârliecinât, vienkârði izklâstu savu pieredzi un sajûtas. Manu analîþu rezultati (to skaitâ Ferratîna un B12) ir normâli tâ kâ neredzu pamatu satraukumam. Gûstu baudu no tâ cik labi izskatos un ka katru rîtu ceïos ar prieku :))
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 21:48
uz prieksu, bet tas ne visiem der :)
btw, Tu lieto kâdus uztura bagâtinâtâjus arî?



Edited 1 time(s). Last edit at 10.04.2007 21:48 by Noela.
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 22:02
Starp citu, B12 rezerves organismâ pietiek ka tik ne gadiem 8 (precîzi neztceros, bet kaut kâ lîdz 10). Tâ kâ Tu patiesîbâ nezini, var bût jau dzîvo uz to rezervju rçíina. Un kad izsmelsi, ienâc forumâ, padalîðos ar injormâciju.
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 22:06
plant, tas ir tas kas Tev? A iemesls zinâms?
Neziòa
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 22:24
Varu Tevi iepriecinât - B12 rezerves uzkrâjoties tikai 3 gadiem. Nenoliedzams ir fakts, ka B12 sintezçjot zarnu trahts pats. Bet diskutabls ir jautâjums par to, vai B12 nepiecieðamîba nav tieði proporcionâli saistîta ar gaïas patçriòu?

Nu stâv jau virtuvç uz plaukta zivju eïïas kapsulas un Osteonorms, ja neaizmirstâs ieòemu.
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 23:02
Jâ, man ir B12 ançmija.
Iekðçjâ faktora trûkums. Bija ïoti traki, nu ir normâli. Tâpçc jau nesaprotu ne tos, kas bez redzamas vajadzîbas ierobeþo uzturu, ne tos, kas bez jçgas dzer vitamînus un UB. Tas lîdzsvars ir tik trausls.
inka111
Re: Neesmu smule, bet..
10.04.2007 23:46
pirms padsmit gadiem eedu shaadaa rezhiimaa kaadus 2 gadus, nenoliedzami, apbriinojamas paarmainjas organismaa, pozitiivas + veicu citas aktivitaates, energjijas paarbagaatiiba.
tad saakaas kaut kaada bada sajuuta, arii apnika, ka tik daudz no savas dziives jaaveltii eediena gatavoshanai un sagaadei.
dalju ieradumu patureeju, bet neko drakonisku vairaak nepasaaku.
Neziòa
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 11:06
Labâk jau bûtu meklçt iemeslus, kapçc nenotiek B12 uzsûkðnâs nevis rît kilogramiem termiski neapstrâdâtas gaïas. Gan jau vçl kaut, kas ir izgâjis no ierindas. Nevar bût slims viens orgâns veselâ organismâ. Bet ko nu, Tev jau labâk zinâms.
plants no cita PC
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 11:28
Neziòa, ja Tu to man, tad galîgi garâm.
Es neriju termiski neapstrâdâtu gaïu. Es baudu garðîgi pagatavotus gaïas çdienus. Un cçloòus meklçt man vairs nav vajadzîbas. Tas jau ir sameklçts - iekðçjâ faktora trûkums. Man ir arî sava teorija, kâpçc tas tâ notika. Un tas nozîmç, ka mans organisms vienkârði neatpazîst B12, tâpçc vispârpieòemtâ veidâ to neuzòem. Pagaidâm izskatâs, ka visu atlikuðo mûþu man tas bûs jâðpricç. Ïoti bçdîga pieredze, nevienam nenovçlu.
var jau
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 13:24
plant
no kâ tas rodas?Kâ Tu atklâju,ka trûkst tieði B12?

Mçìinâju bez gaïas dzîvot,uz zaïumiem.Noguru no domâðanas vien,ko pagatavot.
Gaïu var lietot,piemçram,sautçtu ar dârzeòiem.Protams,ne jau desas stumt iekâða.

vispâr man arî smirdçja sviedri pçc urîna,atteicos no kafijas,un viss OK.
Esmu redzçjusi daþus raudîjumus,kur ekspermentç ar izteikti veseliem un sportiskiem cilvçkiem,kaut vai viena,kura piedalîjâs olimpiâdç-sprintere.
Sâka lietot kafiju.Tad arî tika sekots lîdz kâ manâs viòas sajûtas un veselîba.Protams,rezultâti nebija iepriecinoði.Jo cilvçks nonâk apburtâ lokâ,naktî nevars vairs pagulçt,bet no rîta iedzer kafiju,lai nenâktu miegsutt.

Tâpat mçìinâja kâ ir,ja nelieto gaïu.ðajâ gadîjumâ,pierâdîjâs,ka gaïajâlieto,jo cilvçkam vairs nebija iepriekðçjâ enerìija un spçks.Tas tika pârbaudîts arî otrâdi,kad grupa,kura neçda gaïu sâka lietot.atzina,ka ir daudz vairâk spçka.
Nesanâk visu to tâ parakstît,bet domâju,ka lietot var visu ko,bet ar mçru un lielu devu sportiskâm aktivitâtçm.
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 14:36
var jau
Kâpçc, lai kafija arî bûtu ïaunuma avots? Dzeru visu mûþu un daudz. Sviedru maz un nesmird. Guïu labi, pamostos moþa. Dzeru ne mundrumam, bet tâpçc, ka ïoti garðo.
plants no cita PC
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 15:11
Tâ B12 ançmija var rasties daþâdu faktoru iespaidâ. Es domâju, ka katram organismam ir savs pacietîbas mçrs un îpatnîbas, kas pie noteiktu apstâkïu sakritîbas, noved pie viena vai otra stâvokïa vai saslimstîbas. B12 ançmijas raðanos var izraisît- kuòìa un zarnu trakta saslimðanas, ja ir operçts kuòìis, ja ir vegâns vai veìetârietis, arî ja dzimtâ tâ kâdam bijusi- risks palielinâs. Neesmu ârsts, visus cçloòus neminçðu (nezinu). Bieþi ir vecâkiem cilvçkiem (ap 60gadiem). Ja cilvçkam piemetas ançmija, to jau nevar nejust. Pazîmes negribu rakstît, ja kâdam vajag pilns nets. Bet konkretizçt tieði kâda var ar asins analîþu palîdzîbu. Var noteikt Dzelzs, B12 râdîtâjus un kâ tie atbilst normai.
Tâlâk nosaka, kâpçc tas tâ ir. ja, teiksim, ir bijusi smaga operâcija vai vçl kaut kas, kas izskaidro tieði ðâdus râdîtâjus, tad tik jâizdzer ârstu parakstîtie vitamînu kursi un viss. Ðad tad kontrolçt. vismaz es tâ to saprotu. Ja ar acîmredzamâm lietâm to izskaidrot nevar, tad meklç tâlâk. Un vçl, ja tâ ir tieði B12 ançmija, tad jau pçc pirmâm tâ papildus uzòemðanas dienâm jût, ka paliek labâk.
Nevajag pret organismu izturçties, kâ pret virtuves kombainu - ko ieliksi pa vienu caurumu, 100% sagaidîsi kaut kur citur. Katrâ produktâ ir kâds íieìelîtis, kas nepiecieðams labsajûtas un veselîbas sekmçðanai. Redzi, tagad jau runâ, ka kafijâ ir antioksidanti. Es domâju, ka daudz lielâka mâksla ir bût nevis sava organisma tirânam, bet gan mçrenîbu piekritçjam. Kâpçc dzert litru kafijas? Nu izdzer vienu tasîti, labas dienas sâkumam un uzsmaidi. Ja izdzersi ûdens spaini, arî diez ko jauki nejutîsies, bet ne jau ûdens pie tâ vainîgs.
Ja pusdienâs, pie dârzenîðiem apçdîsi jauku gaïas gabaliòu, tad lîdz vakaram nedomâsi - ko lai ieçd. Un ejot pçc darba uz veikalu nepiepirksi pilnus ratus.
Izdzer piena glâzi, nepatîk, pieðauj pienu pie kafijas. Nedaudz to, nedaudz ðito. Bet vçlams precîzos laikos un neko pa starpu. Starp citu bada sajûta ir organisma signâls, ka viòam nav no kâ celt to mûsu labsajûtu. Tâpçc brînos par tiem, kas sevi izdzen sporta zâlç un pçc tam mirst nost aiz bada. Nepârtraukts stress. Jaunîbâ ir vairâk darâmâ, lielâki uzdevumi, vairâk tiek uzòemts un vairâk tiek tçrçts, tâpçc pastâv zinâms lîdzsvars. bet bieþi vien meitçns napamana, ka uzòem barîbas tik pat daudz, cik mâcoties, piem, augstskolâ, bet nu jau gads kâ sçþ ofisâ un visaktîvâkâs ir acu kustîbas sekojot kursoram uz ekrâna. Paðlaik bieþi çdu pusdienas kafeinîcâ, kurâ nâk jaunieði no apkârtçjâm firmâm. Ja es çstu tik, cik daþa laba, sen iesprûstu starp sûri un sçdekli. daudzveidîba un mçrenîba un viss.
Un vçl. Nesmird mûsu sviedri. Es tâ domâju. Smird tas, kas no tiem paliek uz mûsu âdas daþâdu baktçriju darbîbas rezultâtâ. Tâ ka pat ja iedzersi savas mîïâkâs smarþas....
Neziòa
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 17:47
Es domâju, ka katram organismam ir savs pacietîbas mçrs un îpatnîbas, kas pie noteiktu apstâkïu sakritîbas, noved pie viena vai otra stâvokïa vai saslimstîbas.
-----
Vai tad labâk nav (kas nenoliedzami ir darbietilpîgâk) savest organismu kârtîbâ nekâ uzsçsties uz adatas?

Es atkal dzirdçju, ka apetîte norâda par veselîgumu. Kad organismâ ir nonâkusi gaïa, tad viòð nabadziòð vairs ne par kâdu papildus maldîti i domât negrib. Organisms cînâs ar sekâm, ko izraisa gaïas sadalîðanaða reakcijas galaprodukti. Lai to izdarîtu âtrâk ir jâpanâk, lai cilvçks netçrçtu papildus enerìiju un vienkârði ietu pagulçt. Tâpçc jau cilvçkiem pçc sâtîgas maltîtes uznâk miegs.

Vegançju jau pusgadu un nedomâju pârtraukt. Saldumu tûres uznâk, kad jâmâcâs, bet tâ jau ir psiholoìiska problçma. Nekâdus smiòíus tâpçc neesmu beigusi lietot. Agrâk kaut vai katru dienu varçji duðoties - tâpat oda. Kaut gan var jau bût, ka tas ir individuâli, tâpat kâ tas, ka daþiem spçku pietiek visu dienu iztiekot ar sauju rîsu :)
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 18:41
Neziòa.
Es nesapratu, Tu atkal man atbildi un iesaki sakârtot organismu, tâ vietâ, lai ðpricçtu? Vçl aizmirsi pieminçt, ka man jâtiek skaidrîbâ ar apspiestâs bçrnîbas traumâm un jâatrisina iekðçjais konflikts.
Tava teorija par diendusas gulçðanas saistîbu ar gaïas çðanu, mani nepârliecina. Tad jau gaïçdâjiem vajadzçtu pa naktîm sirot riòíî, jo Tava teorija man stipri atgâdina Âfrikas savannâ notiekoðo.
Cilvçkiem ir raksturîgs, izvçlçties kâdu teoriju vai ideju, un pçc tam ar apbrînojamu mçrítiecîgumu meklçt daþâdus tâs apstiprinâjumus. Tâ veidojas vienpusîba. Labâ ziòa ir tâ, ka maz tâdu, kas pie savâm teorijâm spçjîgi noturçties ilgu laiku. Vietâ nâk citas idejas.
del
Re: Neesmu smule, bet..
11.04.2007 19:56
Tas nu ir fakts, ka ne visiem der veìetârisms. Es arî mçìinâju, jo daþâdu apstâkïu dçï tieðâm ïoti labprât gribçtu neçst gaïu. Pçc kâda pusgada man sâka nâkt virsû tâdi "trakuma" periodi, ka nezinâju, kur likties. Varçju rît un rît, kamçr jau slikti metâs, bet sâta sajûta neradâs, skaidri jûti, ka organisms kaut ko prasa. Cînîjos vçl kâdu pusgadu, bet tad atgriezos pie ïoti mçrenas gaïas çðanas. Pçc laika tâ slimîgâ bada sajûta pârgâja un vairs nav atkârtojusies.
Tai pat laikâ zinu daþus ilggadîgus veìetârieðus, kas jûtas ïoti labi.
Bet nu par to smirdçðanu… Sorry, bet tâdai teorijai, ka no gaïas çðanas kâ tâdas bûtu smirdîgâki sviedri, gan neredzu praksç nekâdu apstiprinâjumu. Tur nu bûs tomçr kâda cita vaina organismâ.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 4?
Ziņa: