hipofīzes adenoma

Aizsāka Solveiga 

hipofīzes adenoma
23.11.2009 21:32
Labdien!
Man ir divi jautājumi.
1. Man ir 21 gads un pagājušā gadā man atklāja hipofīzes adenomu. Šogad, oktobrī man izoperēja šo hipofīzes audzēju, bet ne visu, jo nevarēja dažās vietās tikt klāt. Tagad pēc operācijas turpinu ārstēties, jo kā endokrinoloģe apgalvo, ka šī lieta ir ļoti nopietna un ļoti nopietni jāārstējas. Viņa stāstīja, ka ne pēc gada, ne diviem vai trijiem gadiem, nevarēs pateikt, ka esmu vesela un izārstēta,vienvārdu sakot, man būs visu mūžu jāsadzīvo ar šo slimību un jābūt regulārā ārstu uzraudzībā. Gribēju vēl kādam pajautāt vai tā tiešām ir, ka man visu laiku tagad būs cieši jadraudzējās ar Stradiņu universitātes slimnīcu (ārstējos Stradiņos) un vai tiešām ir tā,ka nekad nevārēšu teikt, ka esmu vesela?

2. Šobrīd pēc operacijas kādu laiku nevaru strādat, esmu regulārā ārstu uzraudzībā un manas darba spējas ir ierobežotas, tāpēc man ir jautājums vai man ir iespēja iegūt invaliditāti, (šobrīd nestrādaju, nav arī atvērta slimības lapa)?
trr
Re: hipofīzes adenoma
24.11.2009 14:04
abu tavu jautājumu īstais adresāts ir tavs ģimenes ārsts un ne pļāpu stūris dr.lv
Solveiga, Tev ir 21, Tev daudz laba un skaista vēl priekšā. Domā vairāk par veselību, par labiem notikumiem, kas būs, iztēlojies.
Ar Stradiņa slimnīcu Tev nav jāsadraudzējās, bet būs jāiet uz pārbaudēm, uz apskatēm. Uztver to kā obligāto veselības pārbaudi.
Obligātas pārbaudes ir daudzu profesiju pārstāvjiem /mediķiem, pārdevējiem, pavāriem... /. Protams ar nopietnu attieksmi.
Pati palīdzi savai veselībai, domā vairāk par veselību, nevis slimību.
Par 2. jautājumu - jautā ģimenes ārstam. Lai Tev veicas!
Re: hipofīzes adenoma
26.11.2009 00:55
Nav Tev jasadraudzejas ar Stradiniem, Tev ir tikai regulari jaiet uz parbaudem.
Nezinu,ka tagad, gadus 7atpakal, visiem veziniekiem bija iespeja kartot 2grupu.
Re: hipofīzes adenoma
26.11.2009 00:58
P.s. Es gan labpratak gribu 'sadraudzeties' ar arstu, par kuru zinu, ka vel ilgi pie vinja iet vajadzes.
Re: hipofīzes adenoma
26.11.2009 01:56
Kādas muļķības te ir sarakstītas.
Hipofīzes adenoma nav vēzis, tas ir labdabīgs hipofiīzes audzējs, kas bieži vien ir hormonāli aktīvs, līdz ar to labi padodas ārstēšanai ar specifiskiem hormonāliem līdzekļiem.
hipo
Re: hipofīzes adenoma
26.11.2009 02:57
neesmu ārste, bet galīgā izveseļošanās varētu būt atkarīga no tā, kāda veida šī adenoma bija. parasti tās izoperē un miers, taču man pašai diemžēl gadījās nestandarta veids, kurš reģenerējas, ja palikušas kādas adenomas daļiņas. tādā gadījumā, iespējams, nepieciešama hormonu terapija, lai tas nenotiktu, kā arī kodolmagnētiskās rezonanses pārbaude ik pa laikam, lai šo zonu kontrolētu, ka viss kārtībā. bet kopumā, kā cilvēks, kas pats tam gājis cauri, - nekāds vēzis tas nav, vienkārši lietiņa, kam ik pa noteiktam laika posmam jāpievērš uzmanība, jāpārbaudās - līdzīgi, kā, piem., zobārsts, ginekologs, u.t.t. (un, starp citu, vislabākais speciālists, pie kura vērsties, ir A.Helds Linezera slimnīcā - pieredzējis ārsts un ļoti patīkams cilvēks.)
Re: hipofīzes adenoma
26.11.2009 12:07
"gadus 7atpakal, visiem veziniekiem bija iespeja kartot 2grupu."

hipofīzes adenoma nav vēzis, nav ko biedēt cilvēkus. Tas ir labdabīgs audzējs - adenoma. būtu ļaundabīgs, būtu adenokarcinoma.
Re: hipofīzes adenoma
27.11.2009 18:42
Sorry! Parasti es cenšos nerakstīt, ja nezinu... Labi, ka ir citi, kas var palabot manas muļķības!
Re: hipofīzes adenoma
04.12.2009 09:55
Lūdzu palīdzību. Man ir apstiprināta diagnoze: hipofīzes mikroadenoma. Tā kā esmu ļoti jūtīga pret medikamentiem, endokrinologs izrakstīja lietot PERLODEL (nevis BROMOCRIPTIN). Taču izrādās, ka šos medikamentus jāpasūta no Vācijas un piegādes laiks ir apmēram 2 - 3 nedēļas, bet man šīs zāles nepieciešamas tūlīt. Esmu gatava šīs zāles nopirkt tūlīt un kad saņemšu savas - atdošu.
ich
Re: hipofīzes adenoma
05.12.2009 19:29
Perlodel? Ne parlodel? Cik atceros, tas ir tas pats bromokriptīns, tikai citam ražotājam saucas savādāk. Un maksā vairāk (vismaz tā bija pirms ~ 9 gadiem). 2-3 nedēļas nav nekas, salīdzinot ar tiem gadiem, kurus ārstēsies.
ghm
Re: hipofīzes adenoma
29.06.2013 05:14
em lekarstva bolee 12 let, kogda-to bila molodoj i ne na cto ne zalovalasj, stala ispitivatj siljnie golovnie boli? pereutomlenie i slabostj,zasipala na xodu,sidja.terjala soznanie, pojavilasj moloko ottuda otkuda u beremennix! otsutstvovali mesjacnie po dolgu mesjacami. iskali pricini. nikakie gormonaljnie preparati eje ne uberajut, prolaktin ponizajut da, no sama adenoma i vse drugie zenskie problemi toljko dobavljajutsja poverx osnovnoj i ne lecutsja! kontrolirovatj eto cudo esli polucitsja, zaxocet virastit rez eje ili zgi lazerom ili radiovolnami oblucaj tut kak povezjet i da vsju ziznj kushatj lekarstva cto do operacij, cto posle,poka estj osnovnaja problema , problemi tolko preumnozajutsja! polikistoz jaicnikov zaparitesj virezatj on ne isceznet, problemi s matkoj=polipi i raznie obrazovanija toze, problemi s scitovitkoj audzeeji tam toze! uplotnenija v grudi adenomi tam iz-za togo cto xotj i polucaetsja bolee menee kontrolirovatj povishenij gormon vsjeravno budut ibo zelezi molocnie v rabocem sostojanii postojanno slovno vi kormite ditja! a ne kak u beremennix porabotali i perestali. zaxotite rebjnka uctite,cto vo vremja beremennosti opuxolj uvelicivaetsja na 80% i bolee/ vo pervix potomu cto sam gipofiz uvelicivaetsja i eje rastjagivaet, vo vtorix potomu cto gormoaljnj fon narushen i uze prolaktin ne vozmozno kontralirovatj i na 4mesjace beremennosti vam otmenjat preparat ctobi ne navreditj rebjenku, do 3go mesjaca eshje mozni pitj.. posle rodom ekstrenno nado operirovatj inace malo togo,cto visoka verojatnostj oslepnutj tak i pogibnutj xotja bitj mozet vi okazitesj v cisle tex ne mnogix, komu povezjet..
ghm
Re: hipofīzes adenoma
29.06.2013 05:17
pejte dostinex on luche perenositsja, cem sje ostaljnie.
Re: hipofīzes adenoma
15.01.2017 05:04
я тоже принимаю достинекс более 10лет, он новее поколением, ноль побочек, переносимость, хотя слышала сейчас есть еще более новый вариант. пока это устраивает менять не стану. парлодел ака бромокриптин прошлый век ещё с года 2000го!
Re: hipofīzes adenoma
28.05.2019 16:55
https://www.facebook.com/groups/309132679803649/about/

Šī ir saite uz privātu forumu Facebook smadzeņu audzēju (arī smadzeņu cistu), pacientiem, izdzīvojušajiem, viņu ģimenēm un draugiem, lai dalītos ar informāciju un personīgo pieredzi par savu ‘ceļojumu’. Ikviens tiek mudināts dalīties medicīniskā, emocionālā un psiholoģiskā pieredzē, lai uzzinātu vairāk un, iespējams, palīdzētu sev un citiem. *Grupas nosaukums ir “Smadzeņu audzēji – SARUNAS”
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 19?
Ziņa: