Rīgas 1. medicīnas koledža.

Aizsāka kakkeens3 

Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
24.06.2011 17:21
angļu valodas vietā var būt kārtota bioloģija, ja arī tās nav, tad jāiet meklēt laimi citur.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
15.07.2011 18:26
Es tur pieteicos :D par ārsta palīgu :D Teica, ka es jau esmu iekšā :D Laikam tur citi nāk ar sudigiem vertejumiem, jo man bija anglu valoda - B latvieshu valoda - B un matemātika - E , kura nav nemaz vajadziga tur.. teica, ka esmu iekšā un lai zvanu, ja tikšu kaut kur citur iekšā, jo es LU pieteicos kādās 4 fakultātēs vel (filozofijas,vestures,politiska zinatne, psiholoģija) :D
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
17.07.2011 23:11
ou, jamm interesanti :D
es arī pieteicos ar B,B,D līmeņiem, bet man neteica, ka esmu iekšā. tagad varēšu stresot gaidot rezultātus :D
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
18.07.2011 01:18
ievuciss* Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ou, jamm interesanti :D
> es arī pieteicos ar B,B,D līmeņiem, bet man
> neteica, ka esmu iekšā. tagad varēšu stresot
> gaidot rezultātus :D


laikam tāpēc, ka tu esi sieviete, bet tur tādas bija pa pilnam :D es biju vienīgais čalis tur, kad gaju pietiekties.. moš tāpēc
Loti gribu tur iestaties, bet man ir tadas kategorijas anglu val E,Latviesu val. D matematikaa E!!!ka Jus domajat vai man ir vismaz iespeja tur noklut vai ar tadam atzimem mani nepienems??? :|
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
18.07.2011 11:34
puma Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Loti gribu tur iestaties, bet man ir tadas
> kategorijas anglu val E,Latviesu val. D
> matematikaa E!!!ka Jus domajat vai man ir vismaz
> iespeja tur noklut vai ar tadam atzimem mani
> nepienems??? :|

būs gruti, it ipasi ja esi meitene.. ja vecis,tad vel ir iespejas
kapec puisus pienem atrak??tatad tikai veiksme man var palidzeet!!!
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
18.07.2011 16:21
nu kāda tur "iespēja"...

medicīna ir smags darbs par grašiem, turklāt nepieciešama izglītība; tāpat jūs tur nepaliksiet.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
18.07.2011 20:03
ak jel, paliksim/nepaliksim kas to zin. galvenais, ka ir mērķis, nevis tukša gribēšana un caura galva uz pleciem.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
19.07.2011 00:40
Čorvena, pagaidām bez suņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nu kāda tur "iespēja"...
>
> medicīna ir smags darbs par grašiem,

man vecāki ko citu teica.. teica, ka ir perspektivas tam, un ka ārzemēs pēctam var labi atalgotu darbu atrast utt..

Un zin kāpēc viņi izdomāja, lai eju tieši uz to medicinas koledžu ? :D Jo viņi pamanījuši, ka es bieži ienākot šajā forumā un lasu viskautko par medicīnu :D

Katrā ziņā - kā būs, tā būs.. Vismaz pa to kursu laiku uzzināšu daudz vairāk par visādām lietam saistitam ar medicinu, tad nebus nevienam japrasa : "Kas ir tas? kapec sap tur? Vai tas kaut kas slikts?" tad varešu pats citiem to izstastit :D + tajās LU fakultātēs, kur es tur biju pieteicies 4 gabalās, tāpat netikšu iekšā.. vieniga, kur turos uz robežas budžetā provizoriski, pagaidam ir "Vesturnieki", bet tiem neesot nekādas perspektivas pilnigi.. tikai par skolotajiem vai kaut kadiem muzeja darbiniekiem..

A tajā medicīnas koledžā jau ķip esmu iekšā... kā būs tā būs.. Sliktak jau nepaliks, ja kaut ko tur jaunu apgūšu..
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
19.07.2011 11:36
uz ārzemēm ir ok, bet tad Tev uz māsām vajadzēja iet, jo ārsta palīga diplomu ārzemēs pagaidām neatzīst, Latvijā vairākas sistēmas, kas pelna uz medicīnas rēķina, ir kapitāli saēdušās un tur ir baigais bardaks. solīt sola, bet nekas nemainās... te jau ir ārstu palīgi par šo problēmu rakstījuši; nosēdēsi 4 gadus skolā, bet ārzemēs pat nebūsi sanitārs, jo arī viņi tur ir speciāli mācīti, māsu palīgi vai tml. skolā Tev solīs, ka līdz mācību beigām viss būs ok, bet to jau sola 20 gadus!!!

pagaidām ir tiktāl, ka jāpārmācās par māsu, kaut pa manam lielas atšķirības nav,atkal vnk valsts sistēmā kāds birokrāts pelna un pierāda savu ārkārtīgo "nepieciešamību".

vnk skaties, ka nepievienojies izmisušu feldšeru baram, kam te maksā minimālo algu, bet specialitātē nav kur citur likties.
Kāds ir mācījies vai mācās par zobu tehniķi? Pastāstat par iestāj eksāmeniem un vispār kā tur ir.
Par ārsta palīgu nevajadzētu mācīties ja plānos ir braukt no Latvijas uz Eiropu! Diplomi nekam neder! Arī pārkvalifikācijas kursi nelīdzēs!

Mācīties par māsu arī nebūtu prāta darbs, algas Latvijā ir ļoti, ļoti, ļoti švakas un tā turpinās no 1992 gada un gaismas tuneļa galā ilgi vel neredzēt. Mācīties par māsu var tikai tādā gadījumā, ja taisaties braukt prom.

Bet vispār. Paņiemiet lielu, lielu skrūvi un pamēģiniet to iesist betona sienā. Tāds pasākums būs jēdzīgāks par medicīnas studijām šajā valstī. Nečakarējiet sev jaunību un vissu dzīvi.

Ar cieņu, mediķis ar 12 gadu pieredzi.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
21.03.2012 12:13
Bet vispār. Paņiemiet lielu, lielu skrūvi un pamēģiniet to iesist betona sienā. Tāds pasākums būs jēdzīgāks par medicīnas studijām šajā valstī. Nečakarējiet sev jaunību un vissu dzīvi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pievienojos.Kau pats esmu beidzis šo iestādi. Ārsta palīga diploms un Eiropa tās ir divas pilnīgi nesavienojamas lietas.Jo mūsu Veselības ministrijas ierēdņi ir.... ,pat nezinu,ka lai izsakās.
Te jau runa vairs neiet par skrūvi betona sienā.Tā ir kaut kāda postpadomijas un staļinisma atrauga.Tas ir apsmiekls un Latvijas pazemojums visas Eiropas acīs.Somijā labāk pieņem darbā medmāsas no Etiopijas,nekā ārsta palīgus no Latvijas.
Ja šodienas Veselības ministrs neatrisinās šo jautajumu,tad viņa partijai radīsies ienaidnieki no visiem ārstu palīgiem un viņu ģimenes locekļiem.Jārēķinās arī ar viņu pacientu domām.
Kas var būt vienkāršāks,kā diplomā ierakstīt Ārsta palīgs,medmāsa.Nelielas izmaiņas ārstu palīgu programmā un punkts. Nē! Nevar izkauties savā starpā Veselības ministrs,Izglītības ministrs un viņu valsts sekretāri. Nevar ieviest skaidrību savā starpā Medicīnas skolu vadītāji un medicīnas unversitāšu rektori.Tas uz tā fona,ka mums ar saviem nodokļiem ir jābaro šī maga lielā liekēžu varza.
Ar cieņu mediķis ar 36 gadu pieredzi.Edited 1 time(s). Last edit at 21.03.2012 12:15 by Mazdakteris1.
Pirmajā medskolā noteikti iesaku mācīties. Stingra un laba skola. Un arī par mediķi iesaku mācīties- kaut gan pati šobrīd medicīnā vairs nestrādāju- iegūtās zināšanas ir neatsverams palīgs ikdienā- tuviniekiem, draugiem, arī pašai. + vēl ar mediķa diplomu vari mācīties daudzas ar skaistumkopšanu saistītas lietas. Ja ir interese par medicīnu- uz priekšu!!!
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
23.03.2012 20:00
kkkometa: "...Un arī par mediķi iesaku mācīties... kaut gan pati šobrīd medicīnā vairs nestrādāju..." :) Vai tad jums ir morālās tiesības kaut ko ieteikt?
:-)

Protams lai mācās. Tikai ilūziju nevajadzētu būt. Algas ir sliktas. Sociālās garantijas ir sliktas. Darba apstākļi arī ne tie labākie. Darbs arī nau pašlaik stabīls. Slimnīcu var vienkārši slēgt. Bet likumu izmainīt vienā mirklī tā, ka jūsu diploms vairs nekam nederēs. Precidenti bīja. Piemēram mans diploms vienā dienā kļuva par tādu, ar kuru nekur nevar pat iestāties, jo ieviesa tā saucamo Augstāko professionālo izglītību, bet par mūsu Paaugstinātā līmeņa speciālo izglītību likumdevēji vienkārši aizmirsa. Nav likumos vairāk tāda izglītības līmeņa!

Profesionālā ir.
Augstākā ir.
Bet paaugstinātā līmeņa Speciālās vairs naff. Un nekas, ka agrāk tā skaitījās koledža līmeņa izglītība (tā bīja ierakstīts likumā!). Izglītības likums vienkārši zaudēja spēku 1999 gadā. Ar vissu to pantu par speciālo izglītību. Pašlaik esošā likumā, speciālās izglītības jēgu izmainīja uz palīgskolu, vai tādu izglītību, kas dota cilvēkam ar veselības traucējumiem. Var smieties, ja negribētos raudāt!

Jā, to Ārsta palīga diplomu man un vairākiem simtu citu specialistu izsniedza Rīgas 1. medicīnas skolā. Par kuru citādi ir tikai labas atmiņas. Un izglītības līmenis tur bīja labs.Edited 4 time(s). Last edit at 23.03.2012 20:04 by Dr.asist. Raimonds.
Un kāpēc gan man nav tiesību ieteikt? Vai tad es minēju iemeslu kāpēc medicīnā nestrādāju un vai vispār šobrīd kaut kur strādāju, bet ne par mani šoreiz. Velreiz 1.medskola ir pati labākā :)), jo arī manējā. Uz priekšu...
vai šajā skolā var iestāties pēc pamatskolas?
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
16.04.2012 00:06
Nē!Paskaties internetā!
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
16.04.2012 11:55
Varza tiešām ir jābaro.

Pareizi te raksta par ārsta palīgiem. Ne tikai ārsta palīgiem ir problēmas.

Piemēram, Francija atzīst LR izdotus ārstu un medmāsu sertifikātus un pieredzi. Protams, valoda jāzina.
LR ārstu palīgi nav minēti nevienā papīra galā.

Tālāk, ilūzija numur 2 par darbu ārzemēs.
Ilūzija par laba darba iespējām BEZ pieredzes medicīnā ārzemēs.
Konkurence uz praktikantu, stažieru utt vietām ir ļoti liela, piemēram, U.K un Francijā, arī Zviedrijā.
Drīzāk to vietu dabūs 65 gadus veca medmāsa vai ārsts no LV ( nerunājot par ģim ārstu un ārstu ekspertu vakancēm, tur cita opera) ar pieredzi, kā jauns absolvents bez pieredzes.
Medicīna ir tā nozare, kur īpaši tiek prasīta pieredze. Nejauksim ar mazo algu personāla īres firmu piedāvājumiem utt.

Tālāk, vēsturnieka vietu ar maģistra grādu, ja iestājieties doktorantūrā, apmaiņās tiešām var dabūt. Ar valodu zināšanām un interesantu darba tēmu. Var papildus rakstīt rakstus par vēsturi utt. Konkurence liela, bet iespējams.

Piemērs.
Viens pāris pārcēlās uz Franciju, sievai ir maģistra grāds, sp Sociālā aprūpe, Sociālais darbinieks. Koledžas un LU diplomi.
Darba vieta – pēc pusotra gada nomuļļāšanas U.K Open University – maiņas vadītāja kafejnīcā.
Bez jokiem un izdomājumiem.

Kāpēc, piemēram, vēsturnieku stereotips? Var rakstīt apskatus, rakstus, braukāt, fotografēt utt. Ar autordarbiem un grādu arī lasīt lekcijas. Patstāvīgu štata vietu darbūt grūti, bet gabaldarbus un honorārus pilnīgi iespējams.

Vēl viens gadījums, ārsta palīgs no LV ar 7 gadu stāžu LV. Dzīvo U.K. Strādā par šoferi policijā. Tātad, nekāds valodas nezinātājs vai muļķis viņš nav. Vada autobusus un kravas auto. Tiesības pārkārtotijs pēc U.K standartiem, kaut kādas vēl licences. Esot vieglāk.
Draudzene, soc aprūpētāja un soc darbinieks, bakalaura grāds. U.K gāja speciāli 3 dažādos kursos, kamēr kvalificējas par kaut kāda līmeņa sanitāri ( atklātā valodā runājot).


Jāņem vērā arī tas, ka medmāsas un vairāku specialitāšu ārsti, pat māsu palīdzes var daudz vieglāk aizbraukt kā ārsta palīgi un strādāt medicīnā. Māsu palīdzēm pēc vietējiem kursiem, vismaz pieredzi sanitāru amatā ņem vērā, ja paveicas ( no darba devēja viedokļa).
Tāpēc ja pieliks algas, nez vai ārstu palīgi būs pirmie rindā. ĀMP arī palielinās ārstu īpatsvars utt.

P.S Zviedrijā arī ir tieši tā pati epopeja, kā Somijā , par kuru šeit rakstījuši ārstu palīgi no Latvijas. Ne tikai Somijā un Zviedrijā.

Par medicīnas skolām.
Jā, tiešām, Rīgas 1SK un Jūrmalā esošā P. Stradiņa bijusī medskola ir pašas labākās LV.
No tām abām nāca ļoti zinošas medmāsas, ārstu palīgu līmenis patiešām augsts, īpaši PSRS laikā sagatavotiem. Tie bija paredzēti darbam ātrajos un laukos, kur maz aparatūras un iespēju. Domājoši un analītiski, apķērīgi cilvēki ar potenciālu.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
16.04.2012 23:59
Es pabeidzu Rīgas 1MSk. Bet tas bija tik sen :) Daudz ko dod pieredze,uztāšanās ar lekcijām un nepārtraukta lasīšana. Tagad ir internets.Vēl vieglāk. Bet ja nelasīsi daiļliteratūru paliksi tikai labs profesionāls šefpavārs,maiznieks,kirurgs .....
Veselības ministrija grauj Latvijas tēlu aiz robežas nenoformējot Ārsta palīgus arī kā medmāsas.Teicu un teikšu.Viņiem ir steidzīgi jāmaina postpadomijas domāšana. VM smird pēc Trofima Lisenko, ja viņi vispār zin, kas tas ir.Edited 1 time(s). Last edit at 17.04.2012 00:00 by Mazdakteris1.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
20.04.2012 21:41
Gribu iestāties zobu tehniķos. Ko man jāuzrāda stājoties? Un ietājeksāmeni ir visiem jākārto, un kas tajos jādara?
Sveiki zinosie cilveeki. Gribeeju pajautaat, vai manu pieteikumu Rigas 1.Medicinas koledza vispar izskatiis ja man uz atestata ir F limenis? Latvieshu valoda un anglu valoda ir C limeni bet matematika iekritu.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
19.06.2012 16:03
Vieglāk to uzzināt ir Rīgas 1.MSk.
Sveiki!

Rakstu sakara ,ar savu lielo uztraukumu ,par talakajma studijam! Loti ,loti velos studet saja koledza, par Vecmati. Vai ,varetu parunaties ,ar kadu vecmati e-pasta ,par studijam un ka notiek macisanas!:) Un ka ir ar to ieklusanu koledza? Kadi tie punkti jasavac?
Esmu loti satraukta ,jo patiesam velos seit macities! Paldies Jums meitenes! :)
annels
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
25.10.2013 20:31
Sveiki!
Arī vēlos studēt šajā koledžā par ārsta palīgu. Vēlējos tikai uzzināt, vai tie eksāmeni ir obligāti latviešu valodā un svešvalodā, vai arī nav tas tik svarīgi? Lūdzu atbildiet! Paldies par atbildēm! :)
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
26.10.2013 17:47
Vispirms izlasi,kāds liktenis,kā Ārsta palīgu tevi gaida ES telpā. Te par to ir runāts. Ja ir nosliece mazgāt dibenus veciem cilvēkiem, tad uz priekšu.
Par eksāmeniem uzzini R1MK mājas lapā.
Sveiki, tātad vēlos iestāties šajā skolā par zobu tehniķi, t.i. profesionālā vidējā izglītība, tātad pēc 9. klases, vaine? Lai iestātos pietiks ar 7.5 vidējo, kādas mācības galvenokārt ir nepieciešamas? Kādas stipendijas un mācības, lūdzu paskaidrojiet man sīkāk, jo mājaslapā nevar atrast info ne par stipendijām, ne mācību režīmu.
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
08.02.2014 01:10
atvaino, bet telefonu tur noteikti var atrast...

forumā tādas info nav.
Margarita
Re: Rīgas 1. medicīnas koledža.
14.04.2014 21:43
Rīgas 1. medicīnas koledža ir ļoti laba skola. Neko sliktu nevaru teikt, pāris gadus atpakaļ pabeidzu kā māsa. Ieguvusi esmu ļoti daudz un zināšanas noder ne tikai darbā, bet arī ikdienā, manā personīgajā dzīvē. Radinieki, draugi, paziņas vienmēr vēršas pie manis ar jautājumiem "ko darīt?" "ko tu iesaki?" "kādas zāles lietot?" "iet pie ārsta?" utml. Un man ir paties prieks viņiem palīdzēt, turklāt es pati protu veikt injekcijas, pielikt pie sistēmas, nerunājot par pirmās palīdzības sniegšanu. Tas tiešām noder dzīvē.
Jā, Latvijā medmāsām ir mazas algas, bet Latvijā vairumam profesiju algas nav atbilstošas. Taču, kas teica, ka izmācoties piem. par māsu, tu nevari mācīties tālāk ? Iet uz RSU vai kādu kosmētikas skolu, mācīties par biologu vai ko. Katram ir jāizvērtē kas priekš viņa ir labākais un ko viņš vēlas iesākt savā dzīvē.
Turklāt, ja meklē un zin, kur meklēt - darbs ir. Arī daudzās privātklīnikās, tikai protams, tur vajag pieredzi. Un ārvalstīs arī ir labas iespējas. Mediķus vajadzēs vienmēr, jo cilvēkiem ir tieksme slimot un nokļūt nelāgās situācijās.
Veiksmi un izturību, visiem jaunajiem, topošajiem mediķiem!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 21?
Ziņa: