Analīžu u. c. izmeklējumu skaidrojumi

Aizsāka kachenite 

Labdien!

Lūdzu izskaidrojiet plaukstas rentgena slēdzienu.
S/35/164/50
Izmeklējums veikts sakarā ar regulārām (2x gadā) un vairāku gadu garumā vienas rokas pirkstu locītavu iekaisumiem un piepampšanu, ja ir bijusi ilgstošāka saskarsme ar aukstu virsmu/ūdeni.
Atzinums: Labās plaukstas IV pirksta proksimālās falangas diafīzes proksimālā daļā 0.7x1 cm izmēra lītisks veidojums ar robotu kontūru, plāninātu kaula kortikālo slāni (enhodroma susp.). Periostālu reakciju nekonstatē. IV pirksta vidējās falangas pamatnes subhondrāls osteosklerotisks gludi konturēts fokuss 4 mm izmērā. Mīksto audu tūskainība, kas redzama labās plaukstas II, III pirksta proksimālo interfalangeālo locītavu rajonā, bet sekvestrus, sakaļķojumus mīkstajos audos nekonstatē.
Citas izmaiņas neredz.

Papildus taisītas asins analīzes, kur:
Antistreptolizīns paaugstināts - 306;
Anti nukleārās antivielas (ANA) 0.3, ds DNS (antidubultspirāles DNS AV) 4.6, ENA skrīnings 0.2, Anti CCP 0.7, Reimatoīdālais faktors <20 - ir normas robežās.
4.pirksta locītavas periodiski sāp.

Paldies!
Re: Analīžu u. c. izmeklējumu skaidrojumi
07.11.2015 10:35
Mums tagad sanāk divas ārstniecības sadaļas?Šo jautājumu noteikti vajadzēja ārstniecības sadaļā.
Minot skaitļus vienmēr jānorāda references lielums. Tas par analīzēm.
Cik saprotu ,tā ir tipiska locītavu artrīta aina. Laikam ir uzdarbojies B lītiskais streptokoks.Te vārds jāsaka reimotologam. Jo viņi nodarbojas ar visa veida artrītiem.
Lai veselība un spēks.
Re: Analīžu u. c. izmeklējumu skaidrojumi
07.11.2015 11:03
Te jau bija teikts, ka šeit nepļāpājam, cilvēki nesaprot un neizlasa sākumu. Taisu tēmu ciet, nekā nevar darīt.

Visi jautātāji, lūdzu, vispirms izlasiet pirmo postu, kur norādīts, kā varat tikt galā pašu spēkiem.

Ja nevarat, tad bez analīžu/izmeklējumu rezultātiem ir jāsniedz vismaz elementāra info par sevi (dzimums, vecums, augums, svars), info par veselību kopumā un arī to, kāpēc izmeklējums veikts. Lūgums rakstīt informatīvāk un plašāk, nevis tikai iekopēt analīžu/izmeklējumu rezultātus. Pretējā gadījumā atbildētājam būs jātērē laiks iztaujājot.Edited 2 time(s). Last edit at 07.11.2015 11:10 by Runcene.
Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.