USG dati - palielināti limfmezgli

Aizsāka panikā 

Labdien!
Palīdzēsiet iztulkot USG rezultātus kakla limfmezgliem?
Kakla abās pusēs izteikti palielināti l/m, sākot no zemžokļa raj. līdz subklavikulārajiem ieskaitot, pārsvarā noapaļoti, līdz 1,5 cm, izteiktāk kreisajā pusē, bet abās pusēs arī pa lielam konglomerāta tipa, 5.1 x 1.7 cm, nehomogēni veidojumi, nelīdzenām kontūrām.
Izteikta kakla raj. limfadenopātija.
Sieviete, 39 gadi, 160 cm, 60 kg.

paldies jau iepriekš!
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 12:02
Tautas valodā tas tur arī ir rakstīts, ko jau Tu zini -- limfmezgli ir palielināti.

Bet pēc šī apraksta nevar noteikt cēloni, jātaisa asinsanalīzes (vai nav jau veiktas?) un jāmeklē tālāk.

Iemesli var būt entie.
Ir veiktas, viss pārējais ok, bet ir palielināti leikocīti - 16.34 (references intervāls 4 - 9.8)
eozinofīli 6.77 (RI 0.02 - 0.53)

Esmu gatava uzklausīt jebkādas idejas, kas tas ir. Jā, ir pieraxts pie ģimenes ārsta, bet ne šodien un ne rīt. Miera nav, nervi beigti
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 12:38
Nea, idejas Tev neko nedos, gribi tiešām? Tu taču zini, kādas ir galējās iespējamās idejas... Tu to gribi dzirdēt? Kāda velna pēc?

Ja nervi netur, iepļauj.
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 12:47
Ideja ir tāda, ka nekas labs nav gaidāms. Tā tas ir vienmēr, kad ir masveidā palielinati limfmezgli.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Pag, nevaig tik skarbi. Iepļaut labprāt, bet darbadienas vidū ir kā ir ;)
Vnk ģimenes ārste ne pārāk ieinteresēta, jādomā pašai, ko ar šo visu darīt. Bet skaidrības nau.
Storijs apmēram tāds: vasarā netīšām kaklā atradu izvirzījumu, tādu kā mazu bumbuli kreisajā pusē. Ne sāpīgu, ne lielu, bet nu vienalga neforši kaut ko tādu uziet. Sākumā bija aizdomās par vairogdziedzeri - USG un analīžu rezultāti nomierināja, ka viss ok. Tagad tam vienam bumbulim apkārt kaudze ar palielinātiem limfmezgliem.
Saprotu, ka jāmeklē cēlonis, jo limfmezgli paši no sevis nepalielinās, jābūt iemeslam. Pēc idejas pašsajūta ok, temperatūras nav, nekas nekaiš un nesāp. Pirms 3 nedēļām pārslimots bronhīts, bet nu šķiet, ka tas jau pāri un ok.
ku! - varat mazliet konkrētāk? Es saprotu, ka foruma moderatoriem un pārējiem šeit ilgdzīvotājiem šis ir tikai kārtējais jautājums. Bet man svarīgi - pirmoreiz jautāju, vienīgā veselība...
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 14:11
Aizej uz kādu privātpraksi pie terapeita vai privātprakses ģimenes ārsta, vai tml., vai pie onkologa, lai izlēdz savu nišu.
Runcene - paldies par ieteikumu!
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 14:52
Konkrētāk nesanāks jo nav jau praktiski nekādu izmeklējumu rezultati. Izņemto apstiprinājumu, ka limfmezgli patiešām ir palielināti. Kā minimums ir nepieciešama hematologa konsultācija un ļoti iespējams, ka arī onkologa.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
ku! - njā, manas pārdomas līdzīgā virzienā, pie hematologa pieteicos, līdz 2.speciālistam nevaru saņemties
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 17:32
Nu, sākumā var paklausīties ko hematologs saka.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 17:33
Var jau būt daudz kas. TBC,Onkoloģija, Invāzija (sevišķi ja ir kontakti ar kaķiem, suņiem).Vieglāk būtu tikt galā ar TBC un invāziju .Vēl jādomā arī par zobiem, slēptiem ilgstošiem strutu perēkļiem. Pievienojos KU. Te var minēt, minēt un minēt. Vai plaušu rentgens ir taisīts?
Vispirms onkologs.Tas dos savu slēdzienu. Tad hemotologs un infekcionists. Bet ģimenes ārsts var salikt to puzli kopā daudz ātrāk.
Lai cerība un veselība.



Edited 1 time(s). Last edit at 11.11.2015 17:34 by Mazdakteris1.
Ku, Mazdakteris - míljš paldies par ieteikumiem! Gjimenes ārsts laikam šoreiz īsti nederēs, par maz pieredzes un ieinteresētības. Uz rentgenu pieraxtījos. Par invāzijām īsti nesapratu - ir kādas papildpazīmes, kam pievērst uzmanību, bet ko būtu palaidusi garām?
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 18:49
Mazdakteris laikam domāja par parazītiem, ko var dabūt no suņiem vai kaķiem, palasi netā, ir daudz info, bet es šaubītos, lai gan tagad aina ir tāda, ka nekas vēl nav skaidrs.

Jā, viss lielā mērā atkarīgs no ģ.ā. ja nav labas sazobes, meklē citus variantus. Vēl varētu būt kāda infekcija, kā jau Mazdakteris saka, arī no zobiem.
Runcene - paldies! Rokos tīmekļa plašumos. Suņi, kaķi it kā nau plaši pieejami, zobi šovasar profilaktisko pārbaudi un nelielu remontu izturējuši, nekas aizdomīgs neizskatās.
Pēc šitā visa arī nervi būs jāarstē :D

Mīļš paldies visiem par atbildēm, ja vēl kāda prātīga doma, novērtēšu
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
11.11.2015 23:24
Toxocara canis. Suņu cērmes.
Vairāk izskatās pēc plaušu TBC vai kā cita. Kāpēc vēl nav RTG? Klepus,aizdusa,sāpes krūtīs.Vakar t*?
Samierināsimies un cerēsim. Uzkurināt nervus pašlaik nebūtu tas labākais.
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
12.11.2015 11:17
Varbūt ir vērts parunāt ar kādu sev zināmu uzticamu cilvēku, kas var palīdzēt nomierināties, mazliet atbalstīt un saprast Tavas raizes un iejusties. Ja Tu būsi baigi traki uzvilkusies, var neiznākt kontakts arī ar labu ārstu.

Bet no pieredzes varu teikt, ka ir labi ārsti gan valsts sistēmā, gan privātajā, vienīgi privātajā viņi var veltīt cilvēkam vairāk laika, kaut daži strīdēsies arī par to.
Sveiciens un vēlreiz paldies par ieteikumiem un atbalstu, ļoti noderīgi!

Rentgens uzbildēts, asins analīzes nodotas, atbildes būs rīt.

Dīvainākais šajā visā - man nau nekādu izmaiņu pašsajūtā, t* nau, klepus nav, aizdusas nav, nekas nesāp, nav svina garšas mutē un tārpi ārā nelien - karoč, viss kā parasti, tāpēc jo mazāk ideju, kas tas ir. Bet nu galu galā kaut kam taču jāatrodas. Neesmu baigi uzvilkusies - salasījos pēc visiem ieteikumiem, diez ko optimistiski nau ap dūšu, bet es vairāk uz lietišķumu orientēta nekā psihošanu. Nu - no sērijas - kas jādara, jādara.

Megapaldies Jums visiem, novērtēju iespēju saņemt saprātīgus komentārus uz saviem histēriskajiem diletanta jautājumiem :D
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
12.11.2015 13:30
Ja man būtu palielināti limfmezgli tfu-tfu, es arī būtu panikā. Kad cilvim pašam kaut kas ir pieķēries pie rīkles, tad ir viens stāsts. Cits stāsts ir tad, kad neesi iesaistīts. Bet nu turies, mūsdienās ārstē daudz ko tādu, ko agrāk nespēja, tik vajag caursišanas spējas.
Labvakar! Atskaitos - daļēji analīžu rezultāti saņemti. Tas, kas tur uzrādās: Epšteina - Barra vīrusa VCA IgG lielāx par 750 (robežvērtība 20). Un palielināti leikocīti (bet mazāk kā iepriekš)
Un vēl šāds: Iekaisuma marķieri, autoantivielas - CRO 12.5 (robežvērtība <8.0)
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
13.11.2015 11:39
Man arī vienbrīd ienāca prātā doma par infekciozo mononukleozi, tad jau nav tik traki.

Tā ir ļoti palielinātu limfmezglu cerīgākā lieta, bet mediķi jau ir trenēti vienmēr meklēt un izslēgt sliktāko iespējamo.

Bet tā ir lipīga slimība!



Edited 1 time(s). Last edit at 13.11.2015 11:40 by Runcene.
Palasījos par šo visu pasākumu. Tas, kas mani mulsina - no analīžu rezultātiem secināms, ka zaraza jau pārslimota (jo analīžu rādītājs, kas norāda uz "pašlaik", ir zem robežvērtības). Bet kāpēc tie limfmezgli palielinājušies tagad, nevis akūtajā fāzē?
Sarežģīti tas viss
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
13.11.2015 16:19
Tāpēc es domāju, ka var būt nepieciešamība iesaistīt dažādus speciālistus, ieskaitot patologanotomu, galdnieku un kapraci...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tāpēc es domāju, ka var būt nepieciešamība
> iesaistīt dažādus speciālistus, ieskaitot
> patologanotomu, galdnieku un kapraci...


Kapēc tik agresīvi, cilvēks tak uztraucies!
panikā, galvenais, nevelc garumā, ej un dari, nemeklē atbildes attālināti, dodies pie dokiem, kurus ieteica! Lai veselība!!!!!!!!!!!
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
13.11.2015 17:02
Es to tā, uzmundrināšanai...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ku! - uzprasāties uz privātu epastu konsultaacijas nolúkā?
Sanjēmu nomierinošus rentgena rezultātus, sirds un plaušas kārtībā. Joprojām netieku pie skaidrības
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
13.11.2015 18:36
Esmu kādu laiku prom no medicīnas, nezinu, kas tagad nodarbojas ar mononukleozēm, varētu būt, ka tas pats ģimenes ārsts, varētu presēt, lai dod norīkojumu pie infektologa (?), varbūt kāds strādājošs mediķis var pateikt labāk.

Vai kā teicu -- privātprakses terapeits/ģimenes ārsts, ja savam netici.

Savāc visus savus papirusus un aizej kauč uz ARSu, VC4, pameklē forumos par labiem vispārējās prakses ārstiem, kauč vai calis.lv, tur minās diezgan daudz uzvārdu.
Nākamais saraxtā hematologs
Re: USG dati - palielināti limfmezgli
14.11.2015 00:52
Momonukleāze. Infekcionistu lauciņš.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 7?
Ziņa: