Kājas Lūzums

Aizsāka Barbarraa 

Kājas Lūzums
08.01.2017 18:51
Sveiki. Varbūt kādam ir līdzīga pieredze. Man pirms gada bija apakšstilba abu kaulu vaļējs lūzums, operācija, ielika metāla plāksni. Augustā jau sāku staigāt, novembrī plāksne pārlūza, Atkal esmu uz kruķiem līdz februārim, kad operēs un ņems plāksni ārā. Nesapratu tikai, kapēc jagaida līdz februārim, kauls saaudzis.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 09:48
Rindas. Jāinteresējas kur ātrāk par samaksu.
Tomēr,tas ir brāķis.Tas ir nepieļaujami. Kāds ir svars? Protams kopā ar augumu. Salūšanas iemesli? Bija kāda neparasta slodze? Vajag rakstīt drusku sīkāk.
Lai veiksme.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 17:00
75kg 167., 53 gadi. Operācija jāgaida, jo ap kaulu neesot vēl izveidojies kaut kāds rumbējums. Neparasta slodze bija pie fizioterapeita, kad man lika stāvēt uz vienas kājas. Tad teicu, ka ir asas sāpes. Brāķis? Ko nu? Staigaju pēc ģipša daudz, sūdzību nebija. Ceru, ka jaunu iekšā neliks.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 17:41
Augustā sāku staigāt,novembrī salūza. Bet kad bija operācija? Lūgums, drusku vairāk loģikas.
Kaulu rumbējums rodas,kad kaulam dzīstot,lūzuma vietā rodas pastiprinošs valnītis. Tas liecina par sekmīgu kaula saaugšanu. Parasti tieši pēc ģipša noņemšanas taisa rentgena uzņēmumu lai pārliecinātos,ka kauls ir saaudzis.
Parasti pie lūzumiem liek titāna stieni (serdeni). Ja liek plāksni ar skrūvēm,tad, protams tās nav tik izturīgas.Sevišķi pie nesaauguša kaula. Kļūdu pieļāvis dakteris kas noņemot ģipsi ,nav veicis kontroles RTG. Arī fizioterapeits varēja painteresēties par kontroles RTG.
Sievietēm mēdz diezgan bieži būt problēmas ar kalciju un D vitamīnu.
Kaulaudus veido Kalcijs,C vit, D vit, fosfors un saules gaisma.Plāksne neļauj veikt eklektro magnētiskās tipa fizioprocedūras. Sauli var aizstāt ar ultra violēto staru lampu (kvarca lampu). Bet nekādā gadījumā nepieļaut eritēmu. Apsārtumu. Sevišķi slimajā kāja. Tur nedrīkst pieļaut apdegumus un traumas. JO lūzums ir savainojis nervus,kas pasliktina dotā rajona inervāciju, līdz ar to barošanu,vielmaiņu.
Te vajag uzmanīties par osteomielītu -kaulu infekciju. Lietot augstāk minēto. Taktiku par ģipsi, longeti ,kruķiem noteiks traumatologs.Sēdēt un gulēt ar nedaudz paceltu kāju. Vingrot ar veselo kāju, Tas reflektori veicinās asins riti otrajā, slimajā kājā.
Lai veiksme un veselība.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.01.2017 17:42 by Mazdakteris1.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 18:29
2016.g.27.janv.lūzums, operācija. 2 menešus garais gipsis virs ceļa, mēnesi mazais līdz celim. Pec tam 3 mēnešus uz kruķiem pakāpeniski palielinot slodzi. Visu laiku 1x mēnesī kontrolrentgeni.Augusta beigās pēdējais kontrolrentgens, saku lenām ar vienu kruķi staigat. Ārsts teica, ka vairs nevajag iet pie viņa. Līdz 20.novembrim viss bija daudzmaz ok. Tad sākās sāpes, kasdažu dienu laikā kļuva neizturamas, tad arī konstatēja plāksnes lūzumu, taču teica, ka operēt drīkstēt ne agrāk kā 2017.g.janvāra beigās. Šodien zvanīju dakterim, teica, pēc nedēļas atnākt.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 19:58
Laikam tā kaulu sprauga bija par lielu. Ja jau tik ilgā laikā nesadzija,tas ir nesaauga kauls.Vai kā teicu ar n. inervāciju kaut kas nav kārtībā. Vai arī piedevām ar to kaulu (kalcija deficīts) saaugšanu negāja. To jau vajadzēja redzēt rentgenā. Ja taisīja no divām pusēm.
Neapskaužami.Manā praksē bija, ka arī jauniem puišiem ar to saaugšanu bija problēmas.Bet tas bija diezgan reti, no tā lielā kaulu lūšanas skaita.
Rets gadījums. Vai tas notika Rīgas traumatoloģijā?
Veiksmi un rīkojamies.



Edited 2 time(s). Last edit at 10.01.2017 09:51 by Mazdakteris1.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 21:55
2.slimnīcā.
Re: Kājas Lūzums
09.01.2017 23:54
Mēģiniet dabūt konsultāciju pie Imanta Stradiņa Madonā. Vismaz kā alternatīvu viedokli.
Re: Kājas Lūzums
10.01.2017 22:24
Barbara: kurš Tev dakteris 2.slimn.? (Es arī mēdzu 2.slimn. piestaigāt)

Runcene: Kāpēc jāmeklē (tieši tas) dakteris (un tieši) Madonā?
Re: Kājas Lūzums
11.01.2017 08:43
Zellāns.



Edited 1 time(s). Last edit at 11.01.2017 08:43 by Barbarraa.
Re: Kājas Lūzums
11.01.2017 12:32
kachenite, jo viņš ir Madonā :)

Pie viņa daudzi no Rīgas brauc.

Gudrs. Bija jau ļoti gudrs, kad vēl bija feldšeris. :)
Re: Kājas Lūzums
13.01.2017 19:24
Runcene, līdz manīm tikai Rīgas traumatologu vārdi atnāk :) Bet Tev jau Madona tuvāk- var arī no Madonas sadzirdēt atsauksmes.
Re: Kājas Lūzums
13.01.2017 19:27
Kad es pirmo reizi uz 2.slimn. pie dokiem gāju, tāda Zellāna tur vēl nebija. Jauns doka, kādi 4-5 gadi tik strādā.
Re: Kājas Lūzums
13.01.2017 20:14
Es loti ceeru, ka jaunība nav šķērslis kompetencei. Un ceru, ka doks konsultējas ar pieredzes bagātākajiem kolēģiem. Man nav iespēju braukt konsultēties citur. Jāuzticas šim pašam dakterim.
Re: Kājas Lūzums
14.01.2017 15:39
Pa manam, 4- 5gadi ir gana daudz, lai dakteris vairs nebūtu zaļš gurķis. :)

9 gadu laikā 3 dažādas problēmas ir 2.slimnīcā risinātas. Ir bijušas darīšanas ar 3 vai 4 citiem 2.slimn. traumatologiem, bet ne ar Zellānu. Nevar spriest, ja nezina visas nianses.
Lai Tev veicas!



Edited 1 time(s). Last edit at 14.01.2017 15:44 by kachenite.
Re: Kājas Lūzums
15.01.2017 19:10
Brāķis, jā. Pārdomāju, varbut plāksni pec izņemšanas var nodot ekspertīzei. Iespējams, pats materiāls ir brāķis?
Moljers
Re: Kājas Lūzums
16.01.2017 18:30
Plaksne ir mazs plans metala gabalins , vinas uzdevums ir tikai viens - noturet vietas kaulu fragmentu, lai vini var sadzit !
Plaksne nekadas slodzes nevar izturet !
Tas ir ka suves - suves uzdevums ir savienot audus pareiza kartiba, lai vini sadzist , bet vini slodzi nevar izturet !
Re: Kājas Lūzums
16.01.2017 21:32
Tātad? Kāpēc viņa pārlūza? Brāķa plāksne?
Re: Kājas Lūzums
17.01.2017 11:36
Barbarraa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tātad? Kāpēc viņa pārlūza? Brāķa plāksne?
----------------------------------------------------------------------------------
Lasiet uzmanīgāk augstāk teikto.Bija teikts saturēt ,nevis nest slodzi.
Kauls nesaauga.Iemesli var būt vairāki. Par lielu kaulu malu sprauga. Slikti veidojas rumbējums (iedzimtība, hormonu un mikroelementu deficīts vai disbalanss). Par lielu slodzes.
Cieņā.
Re: Kājas Lūzums
17.01.2017 14:05
Šodien biju pie doka, taaisīs operāciju, liks jaunu plāksni, varbūt būs jāņem gabals no gūžas kaula un jāliek kājas kaulā tai vietā, kur tā sprauga par lielu bijusi. Kauls maliet deformējas. Atkal ģipsis 3 mēnešus. Tikai nepavaicāju, vai man to kaulu lauzīs vaļā pavisam (lai izemtu plāksni).
Re: Kājas Lūzums
17.01.2017 20:54
Diez kas nav, bet lai Tev veicas!



Edited 1 time(s). Last edit at 17.01.2017 20:55 by kachenite.
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 12:31
Varbūt ir kadam pieredze, vai šādā gadījumā var vērsties Veselības inspekcijā, jo , ja plāksne būtu izņemta jau novembrī, kad parlūza, kauls nebūtu deformējies, un otra operācija nebūtu tik sarežģīīta. Man šķiet, ārstam vajadzēja paredzēt to.
labais
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 12:45
Manuprāt tam nav nekādas nozīmes- es domātu par savu veselību un tikai... jo stulbuma tajā sistēmā netrūkst arī tāpat.
Jo ir kāda nianse- visā tajā var neko nepanākt..tāpat kā jebkurā citā gadījumā- pozitīvs rezultāts netiek garantēts un nekādas atbildības nav ja vien nav noziedzīga nolaidība.. a te- nu es pat neteiktu ka īsti ir..
labais
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 12:48
Tas ka ir pagājis laiks un ir deformējies kaut kas- tas jau nu vismazāk tiks uzskatīts par tādu pāŗkapumu...fizioterapeita rīcība arī nē.... negadījumi notiek.
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 12:53
Var jau mēģināt Veselības inspekcijā. Bet diez ko perspektīvi neizskatās... Salūzušo plāksni, visticamāk uzreiz negribēja operēt lai neiedzīvotos lielākos sarežģijumos. Tīri cilvēcīgi, nevienam ķirurgam negribās liekas problēmas. Bet varētu pacelt jautājumu par to, kas deva rīkojumu augustā slogot kāju nepārliecinoties (vai kļūdaini secinot) ka kauls ir saaudzis.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
labais
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 13:10
Tas interesanti- ko tajos rentgenos patiesībā var redzēt.. ja var redzēt ka nav saaudzis, tad var pacīnīties.. bet tad dīvaini ka vairākos rentgenos nekas nav ieraudzīts. Vienīgi ieguvums no tā visa ir tāds- visai neliels.
labais
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 13:22
Redzi- es darītu savādāk- skatītos vai jautātu kas patiesībā tur ir redzams un kas patiesībā notika- vai nav tā ka kauli ļoti slikti saaug, ir ļoti trausli...jo neticu ka tur nekas vispār nebij saaudzis.....bet tad- ir jautājums vai nevajag darīt visu lai uzlabotu kaulu saaugšanu...un tas nu nav tikai vai pirmkārt kalcijs.. varbūt ka ar to labāk nodarboties.
labais
Re: Kājas Lūzums
21.01.2017 22:35
Teiksim- ja limfas pH ir zems tad kalcijs un citi mikroelementi tiks ņemti arī no kauliem lai asins pH noturētu konstantu, tas praktiski nemainās. bet tad papildus kalcijs neko būtisku nedos, ar to ir jāsāk..un nevar vienu pašu kalciju lietot- tad iestāsies disbalanss, trūks tieši tie mikroelementi kas veicina saaugšanu. Tā ka tas ir jādomā, jāskatās ja slikti saaug kauli.
Re: Kājas Lūzums
22.01.2017 10:04
Man bija lauzti abi apakšstilba kauli, kā minēja ārsts saauga labi. Šobrīd, viņš saka, ka nav sadzijis līdz galam tikai viens neliels kaula fragments.
labais
Re: Kājas Lūzums
22.01.2017 11:06
Tā secība kādā viss tas notika var būt tikai tāda ka kauli vispirms neizturēja slodzi un atlūza un tikai tad salūza plāksne. Tas manuprāt. Viens neliels gabals vai drusku lielāks- tā jau ir interpretācija. A varbūt otrs arī drusku.. Bet plāksne manuprāt nebija nekvalitatīva.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 9?
Ziņa: