Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā

Aizsāka Abi labi 

c
Re: Dr.asist. Raimondam!
11.02.2005 13:13
es te ieskatijos.
un ja man ir jau viena augstaka izglitiba un interese medicina tik loti, ka gribas pamacities - ir verts to feldsera programmu macities 3 ar pus gadus?
Re: Dr.asist. Raimondam!
11.02.2005 15:37
:-)

Nevar taapat darbu pa Ls100 dabuut?
c
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 15:50
Ne jau par darba dabusanu es runaju. Laikam kaut kas ar galvu nav kartiba;) bet kaut kas taja lieta piesaista. nu piemeram braukt uz atrajiem.
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 15:57
Reaalajaa dziivee tas nav nekaads medikopters. 80% gadiijumu tas ir sociaalaa darbinieka/gjimenes psihoterapeita darbs.

Dabuusi pirmo algu, paaries interese. Bet, ja ir kaads, kas uztur, darbam nav ne vainas.
c
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 16:03
vai tad joprojam brauc uz visiem izsaukumiem pec kartas? ari tad, ja nav "neatliekams"?
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 16:06
Brauc. Kaa tad pa telefonu pateiksi, ka nav neatliekams, ja tur breec "lljezhit bez soznaninja i krichit"?
c
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 16:12
jasno.
vai ari ineshukam ir kads, kas uztur, un darbs skiet bez vainas?
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 16:32
Es uzturu sevi pati. darbs bija hobijs paaris reizeem meenesii, jo naudu pelniiju citur.
c
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 16:35
darbs ka hobijs - tai vajadzetu but labai sajutai!
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 16:37
Taa ir. Bet taa nevajadzeetu buut, ka es straadaaju citur, lai vareetu atljauties taas paaris reizes meenesii buut jauka un laipna, materiaalu probleemu nenomaakta.
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 17:29
Jautaajums Ineshukam.
Es saprotu, ka esi atradusi alternatiivu iespeeju nopelniit citur. Vai mediciinaa?
Ja nee, tad kur? Jau ieprieksh- paldies.
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.02.2005 19:28
Tulkoshana. Farmaacija. kaa kuraa briidii.
c
Re: Dr.asist. Raimondam!
15.02.2005 23:09
Ineshukam -
Vai sobrid ari paris reizes menesi strada uz ap?
03
Re: Dr.asist. Raimondam!
17.02.2005 20:23
Ineshuikam-
domaaju, ka esi aarste. Nez vai shaadas darba iespeejas ir feldsheriem.
es zinu
Re: Dr.asist. Raimondam!
17.02.2005 21:56
aarste. shobriid nestraadaa. slinkums esot :-)
CEN TC
Re: Dr.asist. Raimondam!
27.02.2005 10:45
Dr.asist. Raimondam

Kura valsti tu tagad esi un kada tev ir pieredze ar prehospitalas neatliekamas palidzibas organizesanu?

Ir daudz interesantu lietu saistiba ar tavu ieprieksejo tekstu par parmainam ko vajadzetu realizet Latvijas NMP dienesta, zinot to ka reorganizacija planojas un zinot to ka ta varetu iet skersam salidzinot ar citu valstu pieredzi saja joma.

Butu interesanti apmainities ar viedokliem varbut pat labak arpus si saita.
mazdakteris
Re: Dr.asist. Raimondam!
27.02.2005 13:51
ZINOT KâDI DINOZAURI Sçþ AP un VM negribas ticçt iespçjamâm izmaiòâm.Tam ir vajadzîga pasakaina nauda.To izzog visos lîmeòos.Reorganizâcija bûs vajadzîga tikai lai izrçíinâtos ar saviem personîgiem ienaidniekeim un sagrâbtu zem sevis amatus.
mazdakteris
Re: Dr.asist. Raimondam!
27.02.2005 13:55
Es Dr.asistenta vietA neuzticçtos ziòkârîgiem.Viòiem ir iespçjas nokïût uz jebkuru valsti un dabût informâciju no jebkura lîmeòa avotiem.Pçkðòi viòus sâkuði interesçt Dr.asistenti un viòu domas.SMIEKLîGI.
Re: Dr.asist. Raimondam!
30.03.2005 00:07
mazdakteris, taisniba )))

to: CEN TC

Nekadas pieredzes man nav. Tikai noverojumi. Zinot Latvijas un (ES) xxx valsts NMP sistemas, varu vienkarsi tas salidzinat.

Paslaik musejie pat neapzinas kads personals viniem ir! Pareizak runajot bija. Bet to kas bija, pazaudets liekas jau neatgrieziniski...

No veca un jauna bus janem to labako.

Bet pagaidam liekas ka valsts viriem (kuri nedoma valstiski) ir pie kajas ta visa atra palidziba. Pat modernas racijas visam brigadem izdot nevar. Nerunajot par ko nopietnaku....

Joprojam nav pietiekosa skaitli ari 4x4 automobilu. Nav vienmeriga tikla, nav lielo specializeto atras palidzibas slimnicu. Bet tumsie plankumi pa Latviju kur atro palidzibu jagaida pa 30 min - 2 stundam? Nedod dievs tada vieta noktiks kada katastrofa. Nesen Neoplans ar pari 50 cilvekiem apgazas, bet ja tur butu nevis dazi bet kadi 30 nopietnak cietusie ar iesprostotiem busa luznos? Butu skandals pa visu Eiropu. Vai kads vilciens noskries no sliedem ar kadiem 200 cietusiem cilvekiem meza? Ko tad? Pat piebraukt nebus ar ko. Ar vienu vai diviem helikopteriem visus glabs? Pat armiju tad palidziba piesaukt nevares (iznemot tos 2 Mi2 MTV) jo viniem ari nav specializeta med. 4x4 transporta pietiekosa skaitli...... Paldies Dievam Demokratija, to so var pateikt ))))))

Javirza tadas personalijas ka Katastrofu med. centra prieksnieku Sitsu un apmeram tadus ka Dr.Villere uz pasu augsu .... tad varbut kas mainisies. Bet pagaidam.... vaks!Ziòojums rediìçts (30-03-2005 00:55)
Re: Dr.asist. Raimondam!
09.07.2012 15:35
Cik iisti ir aarsta paliigam alga un cik ir sanitaaram uz aatrajiem?
Re: Dr.asist. Raimondam!
09.07.2012 18:37
Vai nebūtu vieglāk pazvanīt uz ārsta palīgu asociāciju vai ātro palīdzību?
Cik zinu Dr.asistent Raimonds jau diezgan ilgi ir prom no valsts:)
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.08.2012 04:50
Esmu izbrīnīts, ka mani vel atcerās Dr.lv telpā un pat uzdot jautājumus! :)

Par algām NMPD struktūrās neko nevarēšu konkrētu atbildēt. Jo pašlaik strādāju un dzīvoju Somijā.

Ko esvarētu ieteikt no savas gandrīz 10 gadīgās pieredzes Ārsta palīga ādā:
- Nekādā gadījumā nemācieties par Ārsta palīgu! Profesija domāta tikai Latvijai. Bet Latvijā Ārsta palīgiem nekad normāli nemaksāja un acīmredzot vel ilgi nemaksās. Bet ja kādreiz izdomāsiet aizbraukt no Latvijas, jums nebūs nekādu iespēju dabūt pat medicīnas māsas darba vietu. Tas jūs gaidīs ES teritorijā droši. Un neticiet koledžu apgalvojumiem par to, ka Ārsta palīga izglītība atbilst Eiropas direktīvai 2005/36/EK, uz savas ādas izbaudīts, legalizēties citā ES valstī būs ārkārtīgi grūti, pareizāk sakot neiespējami. Pat ja izēsiet Latvijā kādus "Pārkvalifikācijas" kursus "Ārsta palīgs - Māsa" un iegūsiet Latvijas Medicīnas māsas reģistrācijas izziņu. Jo kā izrādījās tie kursi galu galā tomēr nav nekādi pārkvalifikācijas kursi, bet kursi kas "dot iespēju reģistrēties Veselības inspekcijas "māsas" reģistrā", viņi domāti tikai Latvijas darba tirgum. Tā vismaz man un Saeimas juridiskai komisijai paskaidroja Veselības ministrija. Kaut gan es bīju naivi domājis, ka Latvija tomēr ir Eiropas Savienības sastāvdaļa un jaunās mācību programmas automātiski tiek piemēroti ES standartiem un Direktīvām.
Savukārt Izglītības ministrija nosauca tādu "Pārkvalifikācijas kursu" organizēšanu par nekorektu pašā to plānošanas brīdī.

Es protams vel pētīšu šo jautājumu tālāk un iespējams pat mēģināšu tiesāties, bet nu situāciju izmainīt ir grūti. Jo lielākā problēma ir tāda, ka cilvēki dzīvojot tik mazajā postpadomju valstī kā Latvija, nespēj saprast elementāras lietas un pacelties virs vietējo sīko intrīgu līmeņa un domāt kaut nedaudz progressīvāk - jeb Eirodemokrātijas stilā. Nerunājot jav par to, ka sākot jebkuru aktivitāti, sākumam jāpapēta Eiropas direktīvas un vīzijas par apvienoto Eiropu, darba tirgu u.t.t. Un jāatcerās, ka aiz jebkura diploma, izziņas, sertifikāta, projekta atrodās konkrēts cilvēks, pilsonis. Ar savu ģimeni, problēmām, draugiem, karjeru, labklāību u.t.t. Un pirms kaut ko organizēt, jāpadomā ar ko tas var beigties.
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.08.2012 14:37
varbuut nelielai kaa saka ĀP aizstaaviibai varu teikt, ka man pasham paziistama persona , tomeer veiksmigi ar savu ap diplomu iekaartojaas vaaacijaa, kur taas diplomu pielidzinaaja bakalaura maasai, noteikt jau kkaadas papildus maacibas jaanjem un veel sazin kas, bet tas kaa piemeers, ka var tomeer arii (noveikties?) un veiksmigi iekaartoties
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.08.2012 19:36
Runaajot ar vienu Labu cilveeku no Izgliitiibas ministrijas, uzzinaaju, ka dazreiz tiesaam ir iespeeja ES valstiis registreeties par maasu, bet arii vins teica, ka tas tiesaam nav nekaada sisteema un kaa Sobaks teica, buus jaapimaacaas (kaut gan es tiesaam nesaprotu, ko vel var maaciit Aarsta paliigam lai nolaisties uz liimeni zemaak (maasas). tiesi Aarsta paliigam, nevis Feldsherim). Bet ir viena probleema, kura ir Juusu pazinam prieksaa, saakumam Iestaaties svesajaa valstii maaciibu iestaadee :)

Un, ja vinam teica, ka ir jaamaacas, tas noziimee to, ka arii Vaacijaa Latvijas Aarsta paliiga kvalifikaacijai nepiemeero direktiivas 2005/36/EK noteiktos pasaakumus med.maasas kvalifikaacijas atziisanai:
a) Automaatiskai maasas kvalifikaacijas atziisanai,
b) Direktiivaa noteiktos kompensatoros mehanismus.

Ja juusu draugam nekas nesanaaks, lai versaas pie manis, es mekleeju sabiedrotos lai uzspridzinaat Latvijas birokraatijas sisteemu caur tiesaam.Edited 4 time(s). Last edit at 03.08.2012 22:27 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.08.2012 00:38
es pats starp citu meeginu , ne Vaacijaa, bet gan Belgijaa.. esmu dabujis visus papiirus no latvijas ko prasija, lai vareetu pieliidzinaat kaut kam.. pagaajis jau vairaak nekaa gads kameer savu rindu buushu sagaidiijis.. takaa butibaa man vien atliek sagaidiit kaads buus gala verdikts... Belgu draugi tepat no slimnicas runaa, ka vareetu buut tapati bakalaura maasa, bet nu es butu stipri apmierinaats, ka kaut vai ne-bakalaura un pat ar to visu nekadas lielaaas ceriibas neloloju.. Katraa zinjaa laiks raadiis, un jau pirms tam biju iesaistiijies diskusijaa, ka katraa zinjaa pazinjoshu arii shajaa forumaa ar kaadi rezultaati ir bijushi shim patieshaam laikietilpiigajam procesam
Re: Dr.asist. Raimondam!
07.08.2012 19:26
Man Veselības ministrija pavisam nesen atbildēja, ka palīdzēšot caur AIC. Ja kas, arī es painformēšu. Ļoti gribās cerēt, ka tomēr iznāks izcīnīt savu vietu zem saulītes. Vietu kura bīja un ir mana! Nevis kā pašlaik BLS Paramediķis, kaut vai uz ALS brigādes. Kaut vai kolēģi respektē, kaut vai darba devēju cieņā esmu. Bet, bet dēļ šitās te birokrātijas ir problēmas.

Sobaks, manā gadījumā es pat esmu ar Latvijas māsas reģistru!
ruta
Re: Dr.asist. Raimondam!
08.08.2012 15:16
Asistent Raimond, diplomi starp citu nav savietojami starp ļoti daudzām ES un pasaules valstīm.
Re: Dr.asist. Raimondam!
09.08.2012 01:17
Mūsu gadījuma ir vainīga tikai Veselības ministrija. Kuras 600 ierēdņi sēž uz nodoklu maksatāju naudas un ne velna nedara, lai aizstāvētu savu -,Latvijas cilvēku intereses.
Viņu domāšana ir sastingusi Staļina laikmetā. Aizbrauci, tātad esi Tautas ienaidnieks. To ka esma ES viņus neinteresē.
To liekēžu baru sen jau vajadzēja iztrenkāt , ka trakus suņus.
Prieks skatīties,kā savus cilvekus aizstāv , teiksim Somija.
Pat muļķim ir skaidrs,ka ārsta palīgs var būt medmāsa.Sevišķi ja viņš ir izgājis vēl papildus medmāsu kursus. Ir medicīnas māsas reģistrā. Izdodi attiecīgu diplomu un lieta darīta.Cilvēks ar vidējo izglītību nomacās vel 3,-3,8 gadus un pēc tam var stradāt tikai par paramediķi? Ta birokrātija burtiski smacē nost.
Medicīnas māsas biedrības . Ambulatoro ārstu -palīgu biedrība,Ātrās palīdzības biedrība. Ārstu biedrība. Un viens uz otru skatās.Tad vēl izglītības ministrija par ko tur atbild. Arī tur sēž liekēžu bars. Skaidrības nekādas. Medskolām nav nekādas tiesības.Vai tad premjiers neredz,ka ir izveidojusies īsta putra.
Vai tad arī ir jāslēdz visas medskolas ciet. Ir jaizveido viens medskolu koordinācijas centrs ar autonomām tiesībām.Abas ministrijas Veselības un Izglītības ir jālikvidē,kā nespējīgas un nevajadzīgas.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.08.2012 00:50
To Ruta.
Ārsta-palīgu gadījumā situācija ir absurda, jo pat Latvijas Ārstniecības likums māsas un ārsta palīga specialitāti apvieno zem viena panta. Otrais, ārsta palīgi vada medicīnas māsas darbu uzņemšanas nodaļās, armijā, ambulatorajā dienestā, daudzās Intensīvās terapijas nodaļās un NMP. Kā var vadīt (kontrolēt) kolēģa darbu ja viņu pats neproti un nesaproti? Kā?

Pēc būtības, ārsta palīga kvalifikācija ir tās pašas māsas kvalifikācija, tikai vairāk orientētā uz patstāvīgu darbu tādās sfērās kā ambulatorais dienests un Neatliekamā Medicīniskā Palīdzība. Ar attiecīgu orientāciju mācību processā. Tāda, specializētā māsa, kurai vel papildus intensīvā veidā piebāza galvu ar Terapijas pamatiem, farmakoloģiju, plašāk pasniedza ķirurgiju un protams NMP, toksikoloģiju, ginekoloģiju... vairāk anatomijas, līķīši arī.

Ja skatīt arī normatīvos dokumentus, vairākas reizes atradu vārdus "...māsa vai ārsta palīgs...".

Par to, ka diploms it kā neder... tā ir vistīrākā birokrātija. Kurai nekāda sakara ar reālo dzīvi nav. Te kaut kā jāmeklē rissinājumu, jo essam ES, un tā patti direktīva 2005/36/EK pieprasa lai dalībvalstis komunicējoties vienai ar otru rissinātu diplomu (atzīšanas) problēmas. Tieši no Latvijas ieriedņiem pašlaik tas ir atkarīgs. Protams var pagaidīt kad Eiropa pabakstīs ar savu pirkstu attiecīgajā pantā, bet vai tad to obligāti vajag sagaidīt?
Vel vairāk, atradu kaut kādu pētījumu (LU?) kur ārsta palīga profesiju salīdzināja ar Somijas Ensihoitaja AMK, tur skaidri un gaiši bīja teikts, ka viņas ir tuvu vien otrai. Un tagad uzmanību, Somijas Ensihoitaja AMK ir nekas cits kā "Medicīnas māsa - Paramediķis" !!!! Nu un ja Ārsta palīgs vel papildus iziet māsas "pārkvalifikācijas" kursus 600 stundu apjomā... Ziniet ko rekomendē ierēdņi? Iestāties koledžā piemācīties! Interesanti ko es tur darīšu? Sēdēšu, sēdēšanas pēc? Man pietika ar tiem kursiem.

To mazdakteris.
Nevajag tik radikāli, kautkāds dialogs ar VM ir, paskatīsimies ar ko tas beigsies. Vajag cerēt uz labāko. Cerēsim uz veselo saprātu.Edited 2 time(s). Last edit at 14.08.2012 01:12 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
13.12.2012 02:29
Nu tā. Painformēšu sabiedrību.

Tātad runa iet par kvalifikāciju Ārsta palīgs - Māsa (ar māsas reģistrāciju Latvijā), un to pielīdzināšanu ārzemēs, Lai kādā Eiropas Savienības valstī dabūt māsas reģistrāciju, būs jāizmanto vispārējās atzīšanas procedūru un attiecīgi jagriežās ar iesniegumu tās ES valsts atbildīgajā iestādē, kur gribēsiet strādāt. Ir jāgatavojās tam, ka viss šīs te pasākums prasīs kādu laiku. Vadoties pēc direktīvas 2005/36/EK tie ir 3 mēneši + 1 mēnesis skaidrošanām. Bet praksē būs vairāk, jāgatavojās uz laiku vismaz 6 mēnešu garumā un līdz gadam. Tas ir, tikai līdz lēmuma pieņemšanas brīdīm, ko ar jums iesākt...

Ko vajag.
Iztulkotus angļu valodā:
-Ārsta palīga diploms + izraksts
-pārkvalifikāciju kursu beigšanas apliecība (izziņa) un mācību priekšmetu izraksts
-Reģistru Izziņas
-LR Veselības ministrijas, Veselības Inspekcijas izziņa par kvalifikācijas pielīdzināšanu ārzemēs (neatceros precīzi cik maksāju es, bet nu no 50 līdz 100Ls būs jāatdot)
-Izvērsts paskaidrojums no Veselības ministrijas par ārsta palīga kvalifikāciju (skaidrojums par Ārsta palīga un Māsas kvalifikāciju radniecīgumu, pamatojoties uz Ārstniecības likuma 44 un 45 pantiem)
-Darba pieredzes dokumenti (medicīnas māsas)
-Passes kopija

Protams papildus pieminētai dokumentu kaudzei un summām vajag vel sagatavot fotogrāfijas un naudu, vismaz 500-700 euro. Dokumentiem jābūt cauršūtiem un ar tulka zīmogu (labāk prasīt uzreiz divus eksemplārus). Neaizmirstiet vissus dokumentus un to tolkojumus ieskanēt arī datorā !!!!!!!!! Jo ja būs strīdi, tad to būs jāsūta SOLVIT centriem vai Eiropas Komisijai. Tad būs vieglāk. Šitā te vissa tulkošana jums izmaksās ap 70-90Ls. Gribās parekomendēt firmu izdevigitulkojumi.lv. Strādā ātri un precīzi.

Tālāk, kad dokumentu pakete būs gatava, vienīgais normāls rissinājums ir lūgt ārzemju (Eiropas Savienības) atbildīgo iestādi izskatīt Ārsta palīgs-Māsas dokumentu paketi, pamstojoties uz direktīvas 2005/36/EK - 3.g pantu; 4 pantu; 12; 13 un 14.1.b pantiem. Neaizmirstot droši izmantot 14.4 un 14.5 pantus. Ja īsumā, ar lielu varbūtību jums piedāvās iziet tā saucamo adaptācijas laiku (vai zināšanu pārbaudi), kura laikā pieņiemošās ES valsts kompetentā iestāde var nozīmēt papildus apmācības kursus, kuri tomēr uzskatāmi par palīglīdzekļi, nevis pamatlīdzekli. Tās adaptācijas laiks ir līdz 3 gadiem... :(((((( Šajā laikā labi ja jums atļaus strādāt kā specialistam-studentam un protams par zemāku algu. Paldies par to Izglītības ministrijai (sk. zemāk kapēc)!

Kādus direktīvas 2005/36/EK pantus jāizmanto:

*4. pants
Atzīšanas ietekme
1. Profesionālās kvalifikācijas atzīšana no uzņēmējas dalībvalsts puses ļauj attiecīgajai personai šajā dalībvalstī sākt
darbību tajā pašā profesijā, kurai viņš kvalificēts izcelsmes
dalībvalstī, un veikt to uzņēmējā dalībvalstī atbilstoši tādiem
pašiem nosacījumiem kā uzņēmējas dalībvalsts pilsoņiem.

*13. pants
Atzīšanas nosacījumi
1. Ja attiecībā uz darbības sākšanu vai veikšanu reglamentētā
profesijā uzņēmējā dalībvalstī pastāv nosacījums, ka vajadzīgas
specifiskas profesionālās kvalifikācijas, tad šīs dalībvalsts
kompetentā iestāde atļauj sākt vai veikt darbību šajā profesijā -
ievērojot tādus pašus nosacījumus, kādi attiecas uz tās
pilsoņiem - pretendentiem, kuriem ir kompetences apliecinā-
jums vai kvalifikāciju apliecinošs dokuments, kāds vajadzīgs citā
dalībvalstī, lai sāktu un veiktu darbību šādā profesijā pēdējās
minētās dalībvalsts teritorijā.
Kompetences apliecinājumi vai kvalifikāciju apliecinošie dokumenti atbilst šādiem nosacījumiem:
a) tos ir izsniegusi dalībvalsts kompetentā iestāde, kas norīkota
saskaņā ar šīs dalībvalsts normatīvajiem vai administratīvajiem aktiem;
b) tie apliecina profesionālās kvalifikācijas līmeni, kas ir vismaz
ekvivalents līmenim tieši pirms līmeņa, kurš ir vajadzīgs
uzņēmējā dalībvalstī, kā aprakstīts 11. pantā.

*14. pants
Kompensācijas pasākumi
1. Šīs direktīvas 13. pants neliedz uzņēmējai dalībvalstij
prasīt, lai pretendents pabeidz adaptācijas periodu, kura ilgums
ir līdz trim gadiem, vai veic zināšanu pārbaudi, ja:
b) apmācība, ko viņš saņēmis, aptver mācību priekšmetus, kas
būtiski atšķiras no tiem, ko aptver kvalifikāciju apliecinošais
dokuments, kas nepieciešams uzņēmējā dalībvalstī;

*14.4. pants
Šā panta 1. punkta b) un c) apakšpunkta piemērošanas
nolūkā “mācību priekšmeti, kas būtiski atšķiras” nozīmē mācību
priekšmetus, kuru pārzināšana ir būtiska darbības veikšanai
attiecīgajā profesijā un attiecībā uz kuriem ieceļotāja saņemtā
apmācība tās ilguma vai satura nozīmē būtiski atšķiras no
apmācības, kas vajadzīga uzņēmējā dalībvalstī.

*14.5. pants
Šā panta 1. punktu piemēro, atbilstīgi ņemot vērā proporcionalitātes principu. Jo īpaši, ja uzņēmēja dalībvalsts paredz
prasīt, lai pretendents pabeidz adaptācijas periodu vai veic
zināšanu pārbaudi, tad tai vispirms jāpārliecinās par to, vai
zināšanas, ko pretendents apguvis savas profesionālās pieredzes
gaitā dalībvalstī vai trešajā valstī, ir tādas zināšanas, kas pilnīgi
vai daļēji aptver 4. punktā minēto būtisko atšķirību.

*3. pants
g) “adaptācijas periods”: darbības veikšana reglamentētā profesijā uzņēmējā dalībvalstī šīs profesijas kvalificēta pārstāvja
pārraudzībā; šādu pārraudzītas prakses periodu var papildināt turpmāka apmācība. Par šādu pārraudzītās prakses
periodu sagatavo vērtējumu. Sīki izstrādātus noteikumus par
adaptācijas periodu un tā vērtējumu, kā arī par pārraudzībā
strādājošās ieceļojušās personas statusu pieņem uzņēmējas
dalībvalsts kompetentā iestāde.
Statusu, kāds uzņēmējā dalībvalstī ir personai, kura strādā
pārraudzītu praksi, jo īpaši attiecībā uz šīs personas uztur-
ēšanās tiesībām, kā arī pienākumiem, sociālajām tiesībām un
priekšrocībām, pabalstiem un atalgojumu, nosaka attiecīgās
dalībvalsts kompetentās iestādes saskaņā ar spēkā esošajiem
Kopienas tiesību aktiem;

Strīdu gadījumos jāveršās SOLVIT centros (ierakstot google, viegli atrast vajadzgos e-mailus). Kas ir SOLVIT, lassiet tur pat.

Un jbt gatavam, ka pat zinot to vissu un gudri izmantojot, jums neviens negarantēs, ka kautkas izdosies. Ja ir tikai "pliks" Ārsta palīga diploms, t.i. bez medicīnas māsas reģistrācijas Latvijā, vai/un bez darba pieredzes medicīnas māsas amatā virs 2 gadiem, iespējas kaut ko pierādīt un dabūt kādā citā Eiropas savienības valstī ir mazas. Neskatoties uz to, ka Ārsta palīga kvalifikācija ir radniecīga Medicīnas māsai, neskatoties uz to, ka Ārsta palīga kompetence ir plašāka par māsu un mācības grūtākas. Un neskatoties uz to, ka Latvija ir Eiropas Savienībā. Viss dēļ tā, ka Latvija savulaik neierakstīja Ārsta palīga (reglamentēto profesiju!!!) direktīvas 2005/36/EK, V pielikuma, 5.2.2. pantā un arī nemaina (nepapildina) to pielikumu, kaut gan tāda iespēja ir!!! Un par to ir atbildīga Izglītības ministrija.... Starp cittu, vissi mani centieni uz to norādīt, telefonzvani, iesniegumi, vēstules u.t.t., beigušies ar rezultātu kurš vērtējams ar nulli.

PS
Mani daudzi jautā, kapēc es to daru. Es to daru dēļ tā, ka uzskatu, ka man ir taisnība un ka arī maziņš celvēciņš var kaut ko panākt. Un tapēc es turpināšu rakt. Nezinu, cik man prasīs tas laika, naudas un spēku, bet par vienu esmu pavisam drošs, es neapstāšos.Edited 3 time(s). Last edit at 13.12.2012 03:04 by Dr.asist. Raimonds.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 10?
Ziņa: