Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā

Aizsāka Abi labi 

Re: Dr.asist. Raimondam!
13.12.2012 13:42
Birokrātija ir nemirstīga un neuzvarama. To uzvar tikai vienā veidā. Salauž visu sistēmu (revolūcija). Bet to mums nevajag!
Bet birokrāti ir tik stulbi un mantkārīgi,ka viņi akli stumj cilvekus uz vardarbību un riebumu pret ievēlētajiem. Praktiski viņi nodarbojas ar kaitniecību un pretvalstisku darbību. To vajadzētu saprast saeimai un visām velētām institūcijām.Edited 1 time(s). Last edit at 13.12.2012 13:50 by Mazdakteris1.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 01:48
Raimond... viss ko rakstiiji ir absoluuta patiesiiba, un tieshi taa, kaa tas viss notiekaas.. pirms tam rakstiju, ka mani papiiri tiek izskatiiti (pagajis jau 1,5 gads) nu beidzot sanjemta sava veida atbilde , ka decembrii buushot iistaa atbilde.. nekas pat tuvu medicinas maasai tas nebus.. niderlandieshu valodaa - zorgekundige (respektiivi apruupeetajs, kaut kas lidziigs sanitaaram latvija, kas baro, mazgaa pacientus utt.)
man te saka, ka nu uz priekshu, iestaajies skolaa un pec 2-3 gadiem buusi te maasa.. man neceljas roka, vel 3 gadus vnk skolaa nosedeet, lai to pashu maacitos pa otram laagam, jo es varu apgalvot , ka maacibu viela ir stipri lidziga no latvijas (protams savas atskjiriibas), bet pa lielam.. jaaa
protams, gaidiishu to atbildi.. bet nu atbildi jau var teikt, ka zinu .. tas ko mineeju.. apruupeetaajs kaut kaads
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 02:32
Sobaks! Uzraksti lūdzu vēstuli Izglītības ministrijai par situāciju!!! Steidzīgi!!!!
Es viņiem aizsūtīju vakar sekojošo:

"
Paldies! Izglītības un zinātnes ministrija ir saņēmusi Jūsu

e-pasts:--

13.12.2012 11:12

Par ārsta palīga profesiju


Izglītības ministram,

elektroniskā vēstule.

Par ārsta palīga kvalifikāciju pielīdzināšanu citās Eiropas savienības valstīs.

Gribu Jums darīt zināmu par problēmām ar kurām sastapos mēģinot Somijā iegūt medicīnas māsas reģistrāciju un attiecīgi iespēju strādāt ja ne savā specialitātē, tad pēc iespējas tuvākajā. Cik noskaidroju Eiropā gandrīz nekur kvalifikācija Ārsta palīgs neeksistē, visbiežāk līdzīgās "kvalitātes" specialisti ir Medicīnas māsas - NMP vai medicīnas māsa - paramediķis. Zinu ka līdzīgās problēmas ar kvalifikācijas Ārsta palīgs pielīdzināšanu Māsai ir arī vairākiem citiem kolēģiem citās ES valstīs.

Būdams ārsta plīgs, bīju naivi domājis, ka tik labu kvalifikāciju būs viegli pielīdzināt arzemēs (Eiropas savienībā), bīju smagi kļūdījies. Lietas izskatīšana pašlaik notiek vairākus gadus. Somijas atbildīgā iestāde VALVIRA elementāri negrib atzīt manas tiesības reģistrēties Somijā pat par medicīnas māsu, kaut vai pēc LR Veselības ministrijas atzinuma kvalifikācijas ir radniecīgas. Lietas izskatīšanai ir pieaicināti arī SOLVIT centri.

Lietas izskatīšanas laikā ir noskaidrojies, ka Direktīvā 2005/36/EK Ārsta palīga kvalifikācija nav nekur atrodama, tapēc kvalifikāciju jāpielīdzina caur vispārējo atzīšanas (pielīdzināšanas) sistēmu, kas ir ļoti ilgs, grūts un dārgs process kurš negarantē nekādu pozitīvo rezultātu.

Tapēc lūdzu Izglītības ministriju izskatīt iespēju veikt papildinājumu direktīvā 2005/36/EK, V nodaļā, 5.2.2 pantā. Ierakstot tur Ārsta palīga kvalifikāciju, lai būtu neparprotami skaidrs par ko ir runa, lai pasargāt Latvijas pilsoņus no diskriminācijas, mazināt izdevumus.
Cik zinu ikviena ES dalībvalsts var mainīt attiecīgā pielikuma pantus, ja uzskata ka kvalifikācija atbilst minimālām prasībām medicīnas māsas izglītībai, t.i. 4600 mācību stundas pēcvidusskolas izglītībai, kura ir vismaz 3 gadus ilga un kuras saturs aptuveni sakrīt ar minimālām prasībām māsas izglītībai. Vērtējot ārsta palīga kvalifikāciju, ir skaidri redzams, ka tā atbils visām starpvalstiskām (dierktīvas) prasībām, ir medicīnas māsai radniecīga kvalifikācija, ar līdzīgām iespējām, tiesībām, kā arī vairākos gadījumos tiesības un iespējas medicīnā ir plašākas.

Sūtu jums Veselības ministrijas Ārsta palīga un Māsas kvalifikāciju radniecības izvertējumu.

Ar cieņu....
"Edited 3 time(s). Last edit at 14.12.2012 02:36 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 02:44
Lieta tāda, ka direktīva 2005/36/EK darbojās tikai uz pārrobežu "attiecībām", t.i. viņa neskar vietējās, jeb Latvijā notiekošos processus (intrīgas). Jeb citiem vārdiem viņa domāta tieši darbaspēka elastīgai kustībai starp ES dalībvalstīm. Tapēc, cerams, dažādas Latvijas prof. associācijas nesāks protestēt, jo viņu darbību direktīva neskar. Un gribās cerēt, ka veselais saprāts Izglītības ministrijā uzvarēs!!! Jo tieši viņi var izbeigt mūsu mocības ierakstot direktīvas pielikumā ārsta palīga profesiju un tad NEVIENA iestāde Beļģijā, Somijā, Vācijā... Nevarēs turpināt lobēt vietējās arodbiedrības un piesegt savu nevēlēšanos strādāt ar šķēršļu radīšanu mums parastiem, maziem darbaņēmējiem.

Un problēma ir, muļķīgi tālāk izlikties ka viņas nav. Un viņu jārissina.Edited 2 time(s). Last edit at 14.12.2012 02:52 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 13:50
murdziņš, jei bogu...
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 18:15
13.12.2012 11:12
Par ārsta palīga profesiju
Izglītības ministram,
Par ārsta palīga kvalifikāciju pielīdzināšanu citās Eiropas savienības valstīs.
Gribu Jums darīt zināmu par problēmām ar kurām sastapos mēģinot Somijā iegūt medicīnas māsas reģistrāciju un attiecīgi iespēju strādāt, ja ne savā specialitātē, tad pēc iespējas tuvākajā. Cik noskaidroju Eiropā gandrīz nekur kvalifikācija Ārsta palīgs neeksistē, visbiežāk līdzīgās "kvalitātes" specialisti ir Medicīnas māsas - NMP vai medicīnas māsa - paramediķis. Zinu ka līdzīgās problēmas ar kvalifikācijas Ārsta palīgs pielīdzināšanu Māsai ir arī vairākiem citiem kolēģiem citās ES valstīs.
Būdams ārsta plīgs, biju naivi domājis, ka tik labu kvalifikāciju būs viegli pielīdzināt arzemēs (Eiropas savienībā). Smagi kļūdījos. Lietas izskatīšana pašlaik notiek vairākus gadus. Somijas atbildīgā iestāde VALVIRA elementāri negrib atzīt manas tiesības reģistrēties Somijā pat par medicīnas māsu. Kaut gan, pēc LR Veselības ministrijas atzinuma kvalifikācijas ir radniecīgas. Lietas izskatīšanai ir pieaicināti arī SOLVIT centri.
Lietas izskatīšanas laikā ir noskaidrojies, ka Direktīvā 2005/36/EK Ārsta palīga kvalifikācija nav nekur atrodama, tapēc kvalifikāciju jāpielīdzina caur vispārējo atzīšanas (pielīdzināšanas) sistēmu, kas ir ļoti ilgs, grūts un dārgs process kurš negarantē nekādu pozitīvo rezultātu.
Tapēc lūdzu Izglītības ministriju izskatīt iespēju veikt papildinājumu direktīvā 2005/36/EK, V nodaļā, 5.2.2 pantā. Ierakstot tur Ārsta palīga kvalifikāciju, lai būtu nepārprotami skaidrs par ko ir runa. Tā pasargājot Latvijas pilsoņus no diskriminācijas, mazināt izdevumus.
Cik zinu,ikviena ES dalībvalsts var mainīt attiecīgā pielikuma pantus, ja uzskata ka kvalifikācija atbilst minimālām prasībām medicīnas māsas izglītībai, t.i. 4600 mācību stundas pēc vidusskolas izglītībai, kura ir vismaz 3 gadus ilga un kuras saturs aptuveni sakrīt ar minimālām prasībām māsas izglītībai. Vērtējot ārsta palīga kvalifikāciju, ir skaidri redzams, ka tā atbilst visām starpvalstu (dierktīvas) prasībām, ir medicīnas māsai radniecīga kvalifikācija, ar līdzīgām iespējām, tiesībām. Vairākos gadījumos tiesības un iespējas Ārsta palīgiem medicīnā ir plašākas.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Somijai un citām Eiropas valstīm ir vajadzīgi vergi-dibenu mazgātāji. Vai tas jau nav skaidrs? Mūsu velētām amatpersonām un viņu partijām nākošās pašvaldības un Saeimas vēlēšanās ir jāpasaka liels fui! Par to ir jāparupējas visām Ārstu un mediķu biedrībām,organizācijām un apvienībām.Mediķi Latvijā ir pielīdzināti plebejiem. Birokrāti,kas sēž izglītības un veselības ministrijās sevi uzskata par zilo asiņu rasi. Vai tas arī nav skaidrs?
Uzraksti līdzīgas vēstules Veselības ministram Robertam Ķīlim (Reformu partija).VM Parlamentārai sekretārai Jngai Vanagai (Reformu partija). Veselības ministrei Ingrīdai Circenei (Vienotība). VM Parlamentārai sekretārei Lienei Cipulei (Nacionālā Apvienība).
Šādas vēstules ir jāraksta visiem mediķiem.Jo ,diemžēl "latviskās" partijas ir tās,kas Latvijas mediķus vērtē zemāk par dibenu mazgātājiem un vergiem ES.Edited 2 time(s). Last edit at 15.12.2012 17:40 by Mazdakteris1.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 18:24
Interesanti, kapēc tad eksistē šitās te direktīvas?Edited 2 time(s). Last edit at 14.12.2012 21:20 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 23:31
Kā Jums draugi patīk šitie te vārdi !?
Skaidri redzams, ka pat mācību programmā ir iekļauta māsas minimālās prasības. Un mācību iestādes tā arī raksta (sk.pašu pēdējo rindiņu!)
Kas traucē tad sakārtot direktīvas pielikumu? Lai tā atbilstu reālajai situācijai un tā palīdzēt daudziem cilvēkiem!?

LIEPĀJAS MEDICĪNAS KOLEDŽA
Pirmā līmema profesionālā augstākā izglītības programma
PAŠNOVĒRTĒJUMA ZIĥOJUMS
ĀRSTA PALĪGS
LIEPĀJA – 2008

Ziņojuma lpp. 18 skaidri un nepārprotami rakstīts, ka:

"Liepājas Medicīnas koledža
Uzņemšanas nosacījumi: Studiju programmā studiju programmā tiek uzņemti studenti ar vidējo izglītību;
Kopējais studiju ilgums: 3 gadi. Kopā: 120 KP (180 ECTS);
Teorijas un prakses attiecības: Teorija – 50%, Prakse – 50%;
Studiju programmas īstenošanas veicis un forma: Pilna laika klātienes studijas;
Studiju saturs: Pamatojoties uz profesijas standartu, ietverot Eiropas Direktīvās noteiktās prasības māsu izglītībai"

http://www.aiknc.lv/zinojumi/lv/LiepMKArstniec08.pdfEdited 2 time(s). Last edit at 14.12.2012 23:32 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
14.12.2012 23:48
Un vel! Paliek tikai atgādināt, ka Somijā visas NMP māsas tiek reģistrētas tieši kā medicinas māsas!!! Un Latvijā par to zin.

LIEPĀJAS MEDICĪNAS KOLEDŽA
Pirmā līmeĦa profesionālā augstākā izglītības programma
ĀRSTNIECĪBA
4172100
PAŠNOVĒRTĒJUMA ZIĥOJUMS
ĀRSTA PALĪGS
LIEPĀJA – 2008

2.3. SALĪDZINĀJUMS AR LATVIJAS UN EIROPAS SAVIENĪBAS VALSTU
ATZĪTU AUGSTSKOLU STUDIJU PROGRAMMĀM
Ārsta palīga izglītības programmas saturu nosaka... Lai salīdzinātu Ārstniecības studiju programmu, apskatīta ārvalstu pieredze šajā jomā... Mūsu starptautisko sadarbības partneru Portugālē- Leiria Politehniskā institūtā (Polytechnic Insitute of Leiria, Portugal) ārsta palīga specialitāti iegūst 20 kredītpunktu (30 ECTS) pēcdiploma studiju programmā pēc māszinību studiju programmas apgūšanas. Salīdzināšanai izmantojams Somijas modelis, kurā studiju programma ir Māszinības neatliekamajā palīdzībā (emergency care in nursing)... izglītības programmu saturs, apgūstamie studiju kursi ir līdzīgi gan salīdzināmās Eiropas augstskolās, gan Latvijas Universitātes P.Stradiņa Medicīnas koledžā... Salīdzināto augstskolu studiju programmās, veidojot studiju kursus, ir atšķirības kredītpunktu un arī studiju kursu kombināciju ziņā, bet var secināt, ka nav būtisku pretrunu starp salīdzinātajām ārsta palīga studiju programmām un akreditējamo ārsta palīga („Ārstniecības”) studiju programmu.

http://www.aiknc.lv/zinojumi/lv/RMedKArstnieciba1limPSP_11.pdf
Re: Dr.asist. Raimondam!
15.12.2012 00:36
Tālāk. Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža pa taisno raksta, ka izmanto LR MK noteikumi Nr. 68 ,,Izglītības programmas
minimālās prasības zobārsta, farmaceita, māsas un vecmātes profesionālās kvalifikācijas iegūšanai” No tiem MK noteikumiem var secināt, ka Ārsta palīga programmai tur der tikai Medicīnas māsas izglītības prasības un kautkas no vecmātes. Un nav nekāda brīnuma, ka viņi izmanto prasības ko izvirza Medicīnas māsas izglītībai, jo Ārstniecibas likum 44 un 45 panti paredz, ka ārsta palīgs veic tās pašas darbības, ko veic medicīnas māsa + papildus diagosticē slimību un savas kompetences ietvaros veic ārstēšanu...

APSTIPRINĀTS
Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas
Padomes sēdē
2011.gada 13.oktobrī
Protokols Nr. 36
LATVIJAS UNIVERSITĀTES RĪGAS MEDICĪNAS KOLEDŽAS
IKGADĒJAIS PIRMĀ LĪMEŅA PROFESIONĀLĀS AUGSTĀKAS
IZGLĪTĪBAS STUDIJU PROGRAMMAS „ĀRSTNIECĪBA” (kods 41721)
Pašnovērtējuma ziņojums 2010./2011 studiju gadam

1.3.STUDIJU PROGRAMMAS ORGANIZĀCIJA
Akreditējamā studiju programma „Ārstniecība” ir izstrādāta un tiek īstenota, ievērojot
visus Latvijas Republikā pastāvošos normatīvos dokumentus, kas nosaka studiju procesa
likumīgumu:
1. Izglītības likums - 29.20.1998.;
2. Profesionālās izglītības likums- 10.06.1999.;
3. Augstskolu likums – 02.11.1995.;
4. LR likums “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”
20.03.2001.;
5. LR MK noteikumi Nr. 141 ,,Noteikumi par valsts pirmā līmeņa profesionālās augstākās
izglītības standartu” 20.03.2001.;
6. LR MK noteikumi Nr. 68 ,,Izglītības programmas minimālās prasības zobārsta,
farmaceita, māsas un vecmātes profesionālās kvalifikācijas iegūšanai” – 19.02.2002.;
12
7. LR MK noteikumi Nr.268 „Noteikumi par ārstniecības personu un studējošo, kuri apgūst
pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmas,
kompetenci ārstniecībā un šo personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu” -
24.03.2009.
8. Ārsta palīga profesijas standarts (Aktualizēts un iesniegts IZM Ārsta palīga profesijas
standarta projekts)...


1. PROGRAMMAS VISPĀRĒJAIS RAKSTUROJUMS
1.1. STUDIJU PROGRAMMAS ĪSTENOŠANAS MĒRĶIS, UZDEVUMI UN
PLĀNOTIE REZULTĀTI
Studiju programmas plānotie rezultāti:
Studiju rezultātā students, kurš sekmīgi apguvis studiju programmu, iegūst pirmā līmeņa
profesionālo augstāko izglītību un kvalifikāciju ,,ārsta palīgs” ; „ambulatorās aprūpes ārsta
palīgs”; „neatliekamās medicīnas ārsta palīgs” (LR MK noteikumi Nr. 68 ,,Izglītības programmas
minimālās prasības zobārsta, farmaceita, māsas un vecmātes profesionālās kvalifikācijas
iegūšanai” – 19.02.2002.), kas atbilst 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts
standartam un Ārsta palīga profesijas standartam. Pēc 3 gadu jeb 120 KP vai 2 gadu jeb 80 KP
studiju programmas apguves students spēs...

http://www.rmkoledza.lu.lv/system/application/uploads/file/Arstnieciba_pasnovertejums_10_11.pdf
Re: Dr.asist. Raimondam!
17.12.2012 16:20
Kungi un dāmas, ilgi cīnoties un piesaistot SOLVIT centru, man (mums) izdevās pārliecināt Somijas pussi pieņemt direktīvas 14.1.B pantu. Tas nozīmē, ka Somijas pusse tagad mēģinās izgudrot kompensācijas mehānismus. Tas ir, viņi tomēr atzīst ārsta palīgu samērā par augsta līmeņa specialistu un dos iespēju vai nu piemācīties klāt (cerams nedaudz), vai prasīs iziet kvalifikācijas eksāmenu. Protams, sāks tagad pa jaunu izvērtēt manu Ārsta palīga izglītību + Pārkvalifikācijas kursa izglītību.

Par kvelifikācijas eksāmenu, tāda metode piemērām ir populāra USA. Brauc, kas grib (no normālām valstīm), nokārto testus (grūti) un uz priekšu.

Neko cittu, kā griesties SOLVIT Latvija ieteikt nevaru. Protams, viņi iesaistīsies tad, kad jums būs jav problēmas, jeb atteikums. T.i. nekāds konsultatīvs talrunis viņš (centrs) nav. Nopietna organizācija.Edited 2 time(s). Last edit at 17.12.2012 16:24 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
17.12.2012 19:01
Ar ko ar apsveicam. Nedomāju,ka mazam cinītim izdosies gāzt tādu vezumu.Bet laikam tā pārkfalifikācija arī vilksies gadu- divus?
Latvijas birokrāti jau sen varēja ierakstīt diplomos Ārsta palīgs-Medicīnas māsa.Un nebūtu visi šie desmit gadi jāvergo.
Domāju,ka somiem palika neērti,ka likuši augstas klases speciālistam - speciālistiem likt mazgāt apkakātus dibenus saviem večiem.
Jo cilvēks ar vidējo izglītību +3,8 gadi medicīniskā izglītība + divi gadi jaunākās somu māsas kursi (ja atmiņa neviļ) + 600 stundas medmāsas kursi Latvijā ,tas jau ir par traku.
Vēl jāpieskaita prakse somu medicīnā..
Lai veiksme un mācība pārējiem mediķiem.
Re: Dr.asist. Raimondam!
17.12.2012 23:54
Godātais Mazdakteri, dibenus mazgā šeit pilnīgi viss vidējais personāls. Vecie, jaunie, ar un bez augstākās izglītības :) Tā ir daļa no pamataprūpes un tiek uzskatīta par pilnīgi normālu lietu kuru jāprot un jādara katram! Cita mentalitāte.
Piemērām, mana pasniedzēja un skolas rektore, bija kopā ar mani strādājusi dažas maiņas "Gaidīšanas" nodaļā. Jo viņa bija nogurusi no atbildīga darba un nolēma nepilnu gadu atpūsties no vadības grožiem un piemācīties, kā sapratu gribēja arī nedaudz pastrādāt. Jā, šeit tas ir iespējams un cilvēki to dažreiz dara. Nu, tad mēs kopā ar viņu dažiem pacientiem, arī veicām to pamataprūpi, jeb mazgājam dibenus :) Es - ārzemnieks un viņa - rektors, māsa un cilvēks ar augstāko pedagoģisko izglītību :)

Bet godīgi runājot, strādājot Kotkas centrālajā (reģionālajā?) slimnīcā apmēram gadu, kā jaunākā māsa, izgāju caur daudzām nodaļām. Mana darba vieta tur bija, tāda, kā rezerves grupa. Sūtīja tur, kur bīja krīze (daudz pacientu), vai kad darbinieks negaidīti bja saslimis, piemēram. T.i. darbs bija kā visiem, katru dienu, bet nekad nezināju kurā nodaļā. Kopā maiņā bijām tādi 4-6 cilvēki. Darbs bija gan pa dienu, gan naktī (8 stundas). Mani tur pieņēma darbā uzreiz pēc mācību prakses slimnīcas ķirurgijas nodaļā. Ķirurģijas nodaļas vecākā māsa personīgi pazvanīja un rekomendēja mani pieņemt darbā. Viņa saprata, ka ar mani var “aizbāzt” jebkuru caurumu, jo zināšanas ir plašas un elasticitāte liela (tā arī teica).
Arī mācību prakses laikā, tur pat ķirurgijas nodaļā, atgadījās negadījums, kurš varēja man prasīt daudz ko, bet pacientam dzīvību. Redzot, ka notika/notiek medicīniska kļūda un pacientu ievietoja pie mums nodaļā, kaut gan viņa īstā vieta bija operācijas galds - sacēlu baigo traci. Man neticēja, bet es diezgan rupji (tagad to saprotu) panācu to, ka uz nodaļu aicināja ārstu un pacientu atkārtoti izmeklēja. Ārsts tad, pēc maniem paskaidrojumiem, pasauca citu ārstu un galu, galā man bija taisnība. Pacients vissteidzamākā kārtā tika aizsūtīts uz operāciju.

Kopā korpusā bija:
-Divas ķirurgijas nodaļas;
-Ortopēdijas;
-Plaušu un LOR;
-Uzņemšanas;
-Reanimācijas;
-Kardioreanimcijas ( CCU );
-Kardioloģijas;
-Poliklīnika;
-Terapijas;
-"Gaidīšanas" nodaļa (nodaļa kur pacients atrodās pēc ārstēšanas, bet domā kur sūtīt tālāk).
...

Sanāca strādāt arī ar plastiskās ķirurgijas pacientiem. Kā individuālais mediķis mirstošiem pacientiem. Vai pēc ļoti smagām operācijām.Tur ne ar salvētīti no pieres sviedrus vajadzēja notīrīt .Ne tikai ar vispārējo aprūpi nodarboties, bet strādāt pa pilno programmu un aparatūru arī.

Strādāju tur apmēram gadu. Pie pirmās izdevības, tomēr nokārtoju NMP atļaujas un aizgāju uz savu mīļo ātro medicīnisko palīdzību. Tur arī strādāju jau 4 gadus pēc kārtas. Protams, ilgāku laiku cenšos izcīnīt savu "lielo" medicīnas māsu, lai varētu normālāk taisīt karjeru. Jo neko vairāk, kā par bāzes jeb BLS paremediķi nevaru būt - griesti. Strādāju pašlaik ALS brigādē (Latvijas apstākļos tāda brigāde varētu saukties - intensīvās terāpijas brigāde ( Ārsta palīgu līmeņa).
Brigādē esam divatā. Autovadītāja mums nav. Pēc katra izsaukuma (mūsu stacijā) maināmies vietām - kurš bīja "autovadītajs", kļūst par "ārstējošo" un otrādi. Bet atbild par taktiku tomēr pārinieks jeb Somijas "Ārsta palīgs" (Neatliekamās med. palīdzības medicīnas māsa, vai medicīnas māsa - paramediķis). Paldies Dievam, šeit cilvēki ir normāli gadījās un man problēmu darbā nav.

Pirms šitās te brigādes biju strādājis citā vietā uz BLS+ brigādes (paša zemākā līmeņa, bet tomēr akūtā statusa Ambulance). Tur diezgan bieži biju "atbildgais" un pat nācās veik pasniedzēja lomu. Jo piemērām, viena kolēģe bija atnākusi tikko no medicīnas skolas un saprašanas par īsto darbu viņai bija pavissam maz...Edited 7 time(s). Last edit at 18.12.2012 20:23 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
18.12.2012 19:51
Paldies par interesanto bet baigi garo peršu. Domāju,ka tas neinterese šī saita apmeklētājus. Kaut vai nesaprotamo saīsinājumu dēl. Bet tava līmeņa speciālistus gan.
Ar cieņu .Lai veicas.
Re: Dr.asist. Raimondam!
20.03.2013 23:12
Nu taa, painfirmeesu sabiedriibu. Uzreiz atvainojos, ka rakstu bez garumziimeem, Windows izbeidzaas (viirus), rakstu no Live CD Linux OS.
Apmeeram meenesi atpakal aizsuutiiju sekojoso vestuli, pie personai XXXX, citiem vaardiem tur kur vajag, vel citaadaak... augstaak neizdosies:

"....gadās situācijas kad ministrijās zinot par problēmu, nevis to risina, bet GADIEM raksta standarta atbildes cilvēkiem, kuri lūdz kaut ko darīt lietas labā! Un nekas galu galā netiek darīts, izņemot tonnām saražotās, nevienam nevajadzīgās, makulatūras... Ārsta palīgs,... Izrādījās, ka Latvijā iegūto Ārsta palīga diplomu nevar pielīdzināt Somijā pat par medicīnas māsu. Sazinoties ar Latvijas Veselības un Izglītības ministrijām sanāk sekojošais. Jā, Latvija atzīst Ārsta palīga augstu kompetenci un arī to, ka ši kompetence pilnīgi pietiekoša lai veiktu tās pašas darbības un funkcijas ko veic Medicīnas māsa, pat vairāk, kompetence ir plašāka un rīcības spējas lielākas. Un ja Ārsta palīgs grib, tad pēc nelieliem un formāliem kursiem (150 stundas) var pat reģistrēties par medicīnas māsu Veselības inspekcijas reģistrā. Bet, kad izstāstīju savu problēmu un lūdzu Izglītības ministriju palīdzēt un izskatīt iespēju papildināt direktīvas 2005/36/EK pielikumu 5.2.2. ar kvalifikciju Ārsta palgs, man atbildēja ka LATVIJĀ kvalifikācijas Ārsta palīgs un Medicīnas māsa ir dažādas! Un tapēc neko napapildinās. Tas neskatoties uz to, ka direktīva 2005/36/EK runā tikai par KOMPETENCI un profesiju atzīšanu starp ES valstīm. T.i. direktīva neregulē ES dalībvalstu iekšējās problēmas kvalifikāciju erarhiju. Par to kādreiz skaidri rakstīja arī AIC Latvia (Akadēmiskais Izglītības centrs). Latvijā kvalifikācijas Ārsta palīgs un Māsa tiešām ir dažādas, Ārsta palīgam iespēju ir vairāk. Bet ārzemēs, tur ir tā problēma, ka ārzemēs nav nekur tāda Ārsta palīga! Un ko tad cilvēkiem izmest diplomus miskastē? Zinu ka SOLVIT centrā ir informācija par daudziem līdzīgiem gadījumiem - Somijā, Vācijā, Austrijā... Vai tiešām neko nevar izdarīt lietas labā? Ir tāču Ārstniecības likums un tur 44 un 45 pantos viss skaidri uzrakstīts! Vel vairāk, ja izpētīt izglītības standartus lielos vilcienos, ta sanāks ka bāzes izglītība māsām un ārsta palīgiem tiek bāzēta uz tiem pašiem principiem un pat normatīviem aktiem. Ja vajag es to varu arī pierādīt. Runa iet par specialistu KOMPETENCI ! Kompetenci kuras pietiek veikt medicīnas māsas darbu ĀRZEMĒS, nevis kā pašlaik Latvijas pilsoņi, Latvijas iekšējo intrīgu dēļ, ir pazemoti un spiesti strādāt mazāk apmaksātus darbus. Mazāk sūtīt naudu savām ģimenēm šajā grūtajā ekonomiskajā situācijā. Par problēmu ministrijās zin, bet viņu spītīgi nerisina. Ja nu kvalifikācijas ir radniecīgas, tad to arī jāapstiprina un jāmēģina risināt situāciju, nevis rakstīt gadiem un tonnām atbilžu - makulatūru...."

Paslaik no vairaakiem avotiem esmu saneemis INFO:
1. Dombrovskis ar rezoluuciju luudza Circenei izveerteet situaaciju, kopaa ar Izgliitibas ministriju.
2. Izgliitiibas ministrija raksta kaarteejo formaalo atbildi.
3. Nesen biija LOTI liela sapulce, kuraa piedaliijas vissi augsmineetie speeki un arii Maasu asociaacija. Kopejais leemums, nedariit neko radikaalu :) Jo redz, Aarsta paliigi ir Kliiniskos prieksmetos un apruupes jautaajumos nedaudz naivaaki par maasaam. Paliek tikai pajautaat, par kaadiem kliiniskiem prieksmetiem ir runa, jo Kirurgija, Iekseejaas slimiibas, Pediatrija, Ginekologija, Onkologija ir aarsta paliiga profesijas stuurakmens. Protams aarsta paliigiem truuks apruupes stundu, bet to var apguut. Kaut vai paplasinot aarsta paliiga apmaaciibu, domaaju ar 1-1,5meenesiem pietiktu. Vai arii ar kursiem.... Atliek piebilst, ka sanaaksmee sajauca Feldsherus ar Aarsta paliigiem. Pietruukst speeku skaidrot!!! Katram gadiijumam publikai atgaadinaasu, vai paskaidroshu. Feldsheri savaa vairaakumaa maaciijaas peec pamatskolas (8 klases) veselus 3 vai 3,5 gadis. Bet aarsta paliigi maaciijaas tos pasus 3,5 gadus, bet vieniigaa atskiriiba, ka peec vidusskolas. Paslaik 3 gadus un ieguust augstaako prof. izgliitiibu. Citiem vaardiem atskiriiba ir diezgan liela. Veesturiski sanaaca taa, ka kad saaka truukst Feldfseru NMP stacijaas, pa aatro izdomaaja Aarsta paliigus, nokopeejot profesijas pamatus nu USA un piejaucot vieteejaas reaalijas. Spiediens biija tiesi uz neatliekamo mediciinisko paliidziibu... Aarsta paliiga profesija radiijaas aptuveni 1996 gadaa. Tai ir daudz liidziiga ar maasas profesiju (radnieciigas profesijas), peec buutiibas taa arii ir mediciinas maasa ar specializaaciju NMP un ambulatorajaa dienestaa. Slikti ka to nesaprot augsaa.

Bet, kaa piemeeru, gribaas atgaadinaat kaada liimena med.maasas tiek razotas piemeeraam Itaalija vai Spaanijaa... Muuseejie uz vinu fona izskataas, kaa vunderkindi. Aarsta paliigi vispaar kaa profesori.

Secinaajumi.

Aarsta paliiga profesiju vai nu nogremdees. Vai nu vilks uz augsu. Jo ir direktiiva 2005/36/EK. Un esmu ari es. Diemzeel, esmu ar energijas potenciaalu. Un es negrasos apstaties. Tas noziimees to, ka buus jaamaina vai nu Aarstnieciibas likumu, un/vai buus jaaklapee to aarsta paliiga profesiju vispaar, vai nu turpinaasim bojaat dziivi vel daudziem un daudziem panaiviem Latviesu meiteneem un puikaam. Vai nu taa lieta izkusteesies Eiropas eirointegraacijas virzienaa. Manaa izpratnee nav labi apmaaniit jauniesus kuri iegustot labu izgliitiibu, sviedros, bet iekseejo intriigu deel buus spiesti samierinaaties ar to, ka aarzemees izgliitiiba buus veertiiga tuvu nullei. Vai par to buus smagi jaaciinaas, lai dabuut to caur direktiivas vispaareejaam prasiibaam. Kas realitaatee, vislabaakajaa gadiijumaa noziimees 2-3 gadu smagu darbu praktikanta-maasas statusaa ar pienaakumu ieguut aarzemju koledzaas no 50 liidz 80 kreditpunktiem (maasas izgliitiiba ir 180 kreditpunkti, kaa minimums). Vai nu vispaar buus jaamaacas gandriiz no jauna. Var gaidiit kad arii Latvijaa profesija, ar laiku, devalvees un diploms buus WC-papiira veerts. Kas gandriiz arii notika ar manu diplomu... Paldies daziem cilveekiem. Vaardaa nemineesu, bet nu vini sapratiis kapeec es to nedaru. PALDIES Jums!!!! Es obligaati Juus ar laiku atradiisu un... un... :) :) :) Citiem vaardiem neoficiaali pateiksos. OBLIGAATI !!! Bet veelaak, lai nevienam, nekad nerastos jautaajumi. Kad, par ko un kapeec.Edited 4 time(s). Last edit at 20.03.2013 23:51 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
21.03.2013 00:26
Šausmīgi gari. Cik sapratu, tērēti nervi, nauda un laiks.Bet rezultāts čiks. Tad vajag skaidri un gaiši pateikt. Latviešu puiši un meitas. Nekādā gadījumā neejiet mācīties par ārsta palīgiem. Šai profesijai Eiropā un citur ir nules vērtība. Latvija ir maziņa. Darba tirgus vēl mazāks.
Ja mācies medicīnu, tad tikai ārsts vai medicīnas māsa. Un noteikti totālas angļu valodas zināšanas.
Bet tava paaudze- ārsta palīgi lai iziet to apmācības kursu ārzemēs.Jā grūti, gandrīz neiespējami, bet ... Tas būs daudz vieglāk. Toties pēc tam visu mūžu varēsi stāstīt ,ar savu piemēru, kā valdības un ierēdniecības augšējie ešeloni ņirgājas par saviem dakteriem un cilvēkiem.
Bet tiem ,kas saglabāja vēlēšanas tiesības atcerēties to noteikti vēlēšanu gadā.Un noteikti virzīt lietu uz ES tiesu.Pieprasot kompensāciju par izdevumiem.
Lai veicas.
Izlasiju forumu ar lielu interesi. Es paslaik esmu taja murga , nu jau gandriz gadu. Driz vajadzetu but atbildei. Padalisos noteikti ,kad sanemsu ko drukata veida. Ceriba ir, ka atbilde bus pozitiva, bet tad jau redzes. Esmu izgajusi cauri sarakstem un telefona sarunam ar VM, Izglitibas ietadi,kur ieguvi Feldsera izglitibu, Stradina Universitati, kur kartoju parkvalifikacijas eksamenu...Pilnigs murgs.No Latvijas puss nulle atbalsta.Vienmer sanemu visparigas atbildes.
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.04.2013 00:29
Kritika Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Izlasiju forumu ar lielu interesi. Es paslaik esmu
> taja murga , nu jau gandriz gadu. Driz vajadzetu
> but atbildei. Padalisos noteikti ,kad sanemsu ko
> drukata veida. Ceriba ir, ka atbilde bus pozitiva,
> bet tad jau redzes. Esmu izgajusi cauri sarakstem
> un telefona sarunam ar VM, Izglitibas ietadi,kur
> ieguvi Feldsera izglitibu, Stradina Universitati,
> kur kartoju parkvalifikacijas eksamenu...Pilnigs
> murgs.No Latvijas puss nulle atbalsta.Vienmer
> sanemu visparigas atbildes.
________________________________________
Tie kungi ministrijās ir iedomājušies,ka var nesodīti ņirgāties par parastajiem mediķiem,kā par Āfrikas vergiem.
Speciāli braukšu uz Latviju un pats balsošu un lūgšu visus balsot par SC vai ZZS.Cits nekas neatliek.
Veselības ministrija,kā uzblīdis sūda maiss būs jāiemērc 10% hlora maisījumā.Tie liekēži ir kļuvuši pārāk bezkaunīgi rasisti pret saviem tautiešiem.
Vai nav par traku? Sešisimti bezkauņas sēž uz mūsu- nodokļu maksātāju kakla un vēl atklāti ņirgājas.Ne jau velti viņi izpļāpājās,ka āfrikāņi dzīvo vēl džungļos.Bija tāds skandāls. Gudrie no Latvijas bēg.Šeit sāk smirdēt kā "Kristāla nakts" Vai vēl sliktāk ,pēc Staļina sarīkotā genocīda Maskavā 1937 gadā.Kad visus latviešus nošāva kopā ar ģimenēm.Tam pierādījums ir tikai oficiāli pasludinātais, ka Latvija šajos 20 gados ir pazaudējusi 300 000 cilvēkus.Īstenība ir vēl baisāka.
Nu tu Mazdakterit esi pilns ar dusmam. Vajag ar vesu pratu, pa vairakiem kopa, sakoopereties,un izdarit spiedienu uz tiem iesunojusiem ieredniem, piespiest vinus pienemt kadu konstruktivu risinajumu.Es zinu vel 2 kolegus ,kuri cinas ar vejdzirnavam jau gada garuma. Ceru ka kopa izdosies.
Par velesanam gan nekadas ceribas neloloju...neticu nevienam vairs...melo acis skatoties un zelta kalnus sola lidz bridim kamer pasi pie "siles" tiek, tad visu aizmirst. Kad busu Latvija, iesu personigi tikties ar tam amtpersonam ar kuram ieprieks sazinajos elektroniski.Gribu acis skatoties dzirdet tas mulkigas atrunas un nevaribu ES regulu prieksa.
Uz sakariem
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.04.2013 15:03
Es arī domāju, ka dusmas un balsošana par SC nekā nedos.

Kad viņi kļūs ierēdņi, tad tas pats vien būs. Tagad tikai Ušakovam lielā Rīgas nauda, un var baigi labais būt.

Pie mums ierēdņi ir jāpiespiež strādāt, pati to esmu pāris reižu izdarījusi. Viņi nav ierēdņi misijas dēļ, bet tāpēc, ka rads vai draugs ielika siltā vietā, kur nekā nevajadzēs darīt. To var mainīt, izdarot spiedienu. Tad nevarīgie pametīs savus krēslus un varbūt uzrodas kāds, kas kaut ko izdara.

Ja vēl vairāki kopā, tad tas jau ir spēks. Vajag problēmu celt gaisā presē un kur nu vien iespējams.

Dusmas ir laba lieta, bet ir jēga tās ielikt konstruktīvas darbības gultnē.

P.S. Kad es mācījos par feldšeri, uzreiz varēja iet strādāt par māsu, nekādu problēmu; bija daudzi, kas tā izdarīja, ja bija domas mainījuši un negribēja uz NMP. Šaubos, vai manas kolēģes toreiz bija neprasmīgākas (bija mācījušās pusgadu ilgāk par māsām) par tikko māsu grupas beigušajām. Pilnīgs stulbums un sviests. Cīnieties, lai izdodas.Edited 1 time(s). Last edit at 03.04.2013 15:17 by Runcene.
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.04.2013 15:18
Kritika

Par ko Tu pārkvalificējies? Par māsu?
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.04.2013 21:49
Runciene, es arī izgāju tos pārkvalifikācijas kursus un esmu reģistrēts māsu reģistrā Latvijā. Tas palīdzēja, bet nedaudz.

Man tas palīdzēja ar to, ka izdevās Somus tomēr izkustināt, kopā ar SOLVIT centriem (PALDIES). Bet tas atkal viss ievilkās! Starpatbildi Somi iedeva. Manā gadījumā pielietos kompensācijas mehanismus. Uz veseliem 2 gadiem adaptācijas periodu iedeva + kaudzi stundas būs tomēr jānosēž vietējā koledžā (kā man tas apnika!) un nu jav 4 reizi jāklausās vienu un to pašu. Bet, bet, tas atkāl viss ievilkās.

Pagāja jav 2 mēneši pēc diploma izvērtēšanas, mēnesis no starpatbildes un laikam paies vel mēnesis kad dabūšu izvertēšanas anketas rokās, tad laikam vel kādi divi mēneši paies... Kopā man aizgāja jav aptuveni 2 gadi + tie 3 mēnešu kursi. Tām klāt pievienojiet vel 2 gadus adaptācijas laika. Paldies, ka tajā laikā iedos ierobežotās tiesības praktizēt par māsu Somijā.

Re, ko nozīmē Ārsta palīgiem praksē realizēt "Vispārējo pielīdzināšanas sistēmu" Eiropā. Kuru tā mīļ pieminēt Latvijas ierēdņi.Edited 1 time(s). Last edit at 03.04.2013 21:54 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
03.04.2013 22:02
Runcene, es arī izgāju tos pārkvalifikācijas kursus un esmu reģistrēts māsu reģistrā Latvijā. Tas palīdzēja, bet nedaudz. Man tas palīdzēja ar to, ka izdevās somus, tomēr izkustināt, kopā ar SOLVIT centriem. Bet tas atkal viss ievelkas! Starpatbildi somi iedeva. Ka pielietos kompensācijas mehanismus. Uz veseliem 2 gadiem adoptācijas periodu iedeva + kaudzi stundas būs tomēr jāsēž vietējā koledžā un nu jau 3 reizi jāklausās vienu un to pašu. Bet, bet, tas atkal viss ievilkās. Pagāja jau 2 mēneši kopš diploma izvērtēšanas, mēnesis no starpatbildes un laikam paies vel mēnesis, kad dabūšu izvertēšanu anketas rokās. Pēc tam laikam vel kādi div mēneši paies... Kopā man aizgāja jav aptuveni 2 gadi + tie 3 mēnešu kursi. Tām klāt pievienojiet vel 2 gadus adoptācijas laika. Paldies, ka tajā laikā iedos ierobežotas tiesības praktizēt par māsu.
_______________________________________________
Ko tu gribi. Nav naudas simti tūkstoši,ko ziedot valdošam blokam. Nav sakari ministrijās.Vai tad tu nezini to. Mafija un ierēdniecība ir neuzvarami un mūžīgi. Vismaz viņiem tā liekas.
Tie nelieši saprot tikai divas valodas. Naudas un varas valodu.Viņi ir azimirsuši septiņpadsmito gadu,kad viņus dzīvus slīcināja Ņevā.
Viņi ir īstie Latvijas un tautas bendes.Edited 1 time(s). Last edit at 04.04.2013 09:24 by Mazdakteris1.
Runcene

Es Stradinos nokartoju parkvalifikacijas eksamenu, sanemu registru ka medicinas masa, jo EU bez ta nav nekadu izredzu profesionalo atzisanu sanemt.

Ta ir laba ideja par presi.Vajadzetu kadu rakstu, jo problema ir daudziem feldseriem/arsta paligiem.
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.04.2013 13:13
Nu tad vai es saprotu pareizi: es pārkvalificējusies par māsu, bet Tevi vienalga ignorē?

Vai Latvija kaut ko var šai ziņā darīt?

Tā nav to valstu birokrātija?

Un kā ārzemēs iet tām, kas ir māsas no koledžas vai vecās medicīnas skolas? ir kādas ziņas?

jebšu ārzemēs jābūt ar māsas bakalauru, un tikai tad ar Tevi runās?
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.04.2013 22:27
Runcēne, tur ir tā problēma, ka Latvijas birokrāti man VAIRAKKĀRT atbildēja, ka pārkvalifikācija domāta IEKŠĒJAM tirgum. Es gan nesaprotu, kā var dalīt māsas ĪSTAJĀS un OTRŠĶIRĪGĀS.

Bet tomēr, ja ir tā reģistrācija, tad tomēr rodās kaut minimālā iespēja kaut ko no ārzemniekiem izsist.

Par "Tā nav to valstu birokrātija?". Daļēji jā, bet problēma rodās tieši no nesakartotās Latvijas normatīvās bāzes. Ja normatīvos dokumentos un diplomos būtu ierakstīts, ka Ārsta palīgs ir arī medicnas māsa (dubultkvalifikācija, kā to izdarīja Somijā - ENSIHOITAJA AMK) un cilvēki tiktu reģistrēti uzreiz divos reģistros (ārsta palīgu un māsas), problēmu būtu daudz, daudz mazāk. Īstenība to nebūtu. Jo, atkārtošos, Somijā to problēmu tieši tādā veidā arī atrisināja (diplomos rakstīts - MĀSA) un viņiem braukājot pa Eiropām problēmu nav, atzīst kvalifikāciju visur automātiski. Kapēc to nevar izdarīt arī Latvija? Es neredzu problēmu. Ja vajag, tad var dalīt kaut vai jaunus diplomus, tiem kuri vēlās (pēc pārkvalifikācijas kursiem uz Koledžu bāzes).

Ja nu deriktīva tā izveidota un Latvija ir Eiropā, kaut ko jādara lietas labā. To problēmu ir jāatrisina. Kluba biedriem tiesības ir vienādas, tos tikai jāizmanto. Nevajag kautrēties.

PS
Par feldšeriem. Feldšeri tomēr nav ārsta palīgi. Mācību līmenis bīja cits. Cita lieta, ja cilvēks kādreiz nokārtoja Ārsta palīga sertifikātu. Jo tas nozīmē to, ka viņš tomēr bīja darbā, kursos, kārtoja eksāmenus. Citiem vārdiem saglabāja un papildināja kompetenci. Viņi vairs nav uzskatāmi par feldšeriem, bet par ārsta palīgiem. Jo tā tas rakstīts sertifikātā. Un par sertifikātiem ir minēts direktīvā 2005/36/EKEdited 6 time(s). Last edit at 04.04.2013 22:38 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.04.2013 22:42
Jā!

Dabūju sekojošo atbildi.

....
Labdien!

XXXXX XXXXX izsaka pateicību par sniegto informāciju un norādi uz neprecizitātēm medicīnisko izglītību un organizāciju reglamentējošajos normatīvajos aktos. XXXXXX XXXXXX ir apzinājusi Latvijas Republikā iegūtās ārsta palīga kvalifikācijas atzīšanas citās Eiropas ekonomikas zonas valstīs problēmas un informē, ka, lai rastu iespējamos problēmas risinājumus, Ministru prezidents ar 2013.gada 2.aprīļa rezolūciju Nr.18/M-293/2706 ir uzdevis veselības ministrei Ingrīdai Circenei nekavējoties izstrādāt nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos.

Ņemot vērā, ka ministrijas piedāvātie risinājumi ļaus novērst ārsta palīga kvalifikācijas atzīšanas problēmas tikai ilgstošā laika periodā, esam sazinājušies ar Latvijas SOLVIT koordinācijas centru, kas apņemas arī turpmāk sekmēt Jūsu kvalifikācijas atzīšanu Somijā. SOLVIT centrs atkārtoti lūgs Somijas kompetentās iestādes izvērtēt Latvijas Republika iegūto izglītību un kvalifikāciju.

XXXXX XXXXXXX aicina Jūs sazināties ar SOLVIT centru, lai vienotos par Jums labvēlīgāko risinājumu.

Ar cieņu,

XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
www.mk.gov.lv
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.04.2013 22:47
Tagad, godātie vēlētāji, skatamies uz Circenes kundzes pusi. Aizstāvēs viņa pilsoņu un kolēģu tiesības vai nē? Gribētos lai tā tas būtu. Ja Vienotība to jucekli ar kvalifikācijām izbeigs, mana ģimene un daudzi radi izdarīs pareizo politisko izvēli vēlēšanu dienā. Vel vairāk, ja šīs politiskais spēks tieši šajā jautājumā parādīs savu kompetenci un gribu, neizslēdzu iespēju, ka es personīgi iestāšos partijā un godīgi maksāšu arī biedra naudas.

Aicinu arī pārējos kolēģus reaģēt tieši tādā pašā veidā. Gaidam!Edited 2 time(s). Last edit at 04.04.2013 22:52 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.04.2013 22:52
Ak tad no ārsta palīga par māsu tikai iekšējam tirgum; fantastiski :(

Bet domāju, ka visi tie feldšeri, kuri gribēja turpināt strādāt, ir visus sertifikātus nokārtojuši un ir pilntiesīgi ārsta palīgi.

Bet Circene.... mjā, nu varbūt nav ko priekšlaicīgi paniku celt vai pesimismā krist, bet gudra viņa nav, kad grib likt ģimenes ārstiem šķirot ļaudis apkalpojamos un tajos, kam jāiet prom...
Re: Dr.asist. Raimondam!
04.04.2013 22:54
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ak tad no ārsta palīga par māsu tikai
> iekšējam tirgum; fantastiski :(
---------------------------------------------------------------------------
Tiesiskais nihilisms.


Runcene Rakstīja:
------------------------------------------------------------------------------
> Bet domāju, ka visi tie feldšeri, kuri gribēja
> turpināt strādāt, ir visus sertifikātus
> nokārtojuši un ir pilntiesīgi ārsta palīgi.
-------------------------------------------------------------------------------
Tieši tā!Edited 1 time(s). Last edit at 04.04.2013 22:56 by Dr.asist. Raimonds.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 12?
Ziņa: