Arsti - ubagi...

Aizsāka Betinja 

Betinja
Arsti - ubagi...
21.06.2005 14:52
Palasot sho forumu, rodas tieshaam baiss iespaids!
Visi njaud kaa taadi aizkauti kakji, ka nav ko eest, paarstraadaajushies, stulbie pacienti, kuri nesaprot neko...
Un vispaar ceelais aarsta un madmaasas darbs ir pacelts Dieva vietaa - visai pasaulesi ir jaaizprot juusu probleemas, mazaas algas un dizhgimenes, kuras jums jaauztur!
Manaa draugu lokaa ir 4 dazhaadu specialitaashu aarsti un nez kaapeec 3 no viniem ir atradushi iespeeju nenjaudeet, bet DARIIT un dziivo cepuri kuldami juuras maajaa, brauc ar labiem autiniem un izaudzina kolosaalus beernus!
Nu ejiet tachu uz citu darba vietu, cilveeki muusdienaas pat 60 gadu vecumaa beidz augstskolas, ieguust jaunas profesijas, meklee biznesa iespeejas!
Bet uz pacientiem negaazhat savas dusmas un naidu - tas vienkaarshi ir shausmiigi zems liimenis un rodas jautaajums, kaa ar taadu dveeseli vispaar driikst straadaat par aarstu!
Ja vien grib, VAR DAUDZ IZDARIIT, nevis teelot nevariigus kakjeenus!
maaster
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 15:26
Tuuliit piesleegsies foruma advokaats plants un ar putaam uz luupaam un meeli izkaaris dos pa ljipu Betinveidiigajiem.
e
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 15:47
Es tikai gan lâgâ nesaprotu, kur ðî te Betinja ir òçmusi tos baisos rakstus un "aizkautos kaíus", no kuriem viòai radâs tas baisais iespaids. Ka tik paðai nav tas "aizkautâ kaía" sindroms uznâcis, kad gribas par kaut ko paíengâties un tad tik sper vaïâ pirmo, kas ienâk prâtâ, îpaði neiedziïinoties, par ko te cilvçki runâ.
choice
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 15:49
Manu draugu lokâ esoðie ârsti tikai skaïi vaid, ka saòem santîmus un drîz ar ubagu tarbu ies pie baznîcas maizes garozas diedelçt. Reâlajâ dzîvç vienkârðs ìimenes ârsts îrç dzîvokli pilsçtas centrâ (paralçli meklçjot labu variantu iegâdei kâdâ no jaunuzceltajâm mâjâm), brauc ar maðînu, vienâ ðopinga tûrç iztçrç vairâkus simtus latu, katru gadu atpûðâs ârzemes un tt. Un nemaz negrib iet uz citu darba vietu, jo esoðâ aplokðòu sistçma ir pat ïoti izdevîga.
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 16:09
Nu jaa, ar man paziistamiem ir liidziigi. Vaideet jau var vienmeer jo allazh gribas jaunu auto un lielaaku dziivokli u.t.t. Neredzu probleemas un domaaju ka turpmaako gadu laikaa situaacija aarstiem nepasliktinaasies. Pacientiem gan ies gruutaak. Jo viss liecina ka aarstu pieejamiiba samazinaasies, taatad cenas augs.
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 17:38
betinja!
izstâsti, lûdzu, par kâdu algu tev pazîstamie ârsti dzîvo jûras krastâ, brauc ar labâm maðînâm un skolo bçrnus. nç, nu protams, ja tie ir plastiskie kirurgi vai plaði zinâmi privâtârsti, kuriem pieder privâtklînikas; tad ir skaidrs, bet, ja tie ir cilvçki, kas strâdâ valsts darbu, tad par 300Ls uz papîra (a tâ ir pieklâjîga alga) nekâdas mâjas un maðînas viòiem nevar bût. tâtad òem kukuïus un ir tâdi paði maitas, kâ visi pârçjie :)
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 17:45
to maaster
Man patîk, kad mani atcerâs ar labu vârdu!
KS
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 18:24
es arî maita..., un visi to saprot...
pamatalga 210Ls UHHH
galvenais ir runât ar cilvçkiem un paskaidrot situâciju
, bet pie jûras nedzîvoju, autiòð labs priekð konspirâcijas no VID
;-)
...
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 22:30
Nu bet Betinja ir reaali stulba.
Elza 7
Re: Arsti - ubagi...
21.06.2005 22:33
betinja, labâk nelasi ðo forumu
Ave
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 08:20
Man gan ''patîk'' tie draugi,kas savus''draugus'' ,slçpjoties zem nika un pilnîgi anonîmi forumâ apliek.Bet paði pçc darba laika un pa sçtas durvîm pçc bezmaksas konsultâcijas(draudzîbas vârdâ) lien.Un paðiem liekas,ka baigi labie un viltîgie padevuðies..............Piekâðu tâdus draugus.............
choice
Re: Ave
22.06.2005 12:03
Es negrieþos pie draugiem, kâ pie ârstiem, vispâr. Ne darba laikâ, ne ârpus tâ, ne pa sçtas, ne pa parâdes durvîm, ne pçc maksas, ne pçc bezmaksas konsultâcijâm.
Un savu viedokli par darba apmaksu esmu pateikusi acîs, atklâtâ sarunâ.
to choice
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 12:22
Un draugi-aarsti nokauneejaas un saaka dziivot no oficiaalaas algas :-)
Man domaat taa tautas shuumeeshanas ir par to, ka vinju darbaa aploksnes nedod ;-)
xyz
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 12:58
Ierosinu drusku aplikt "nabaga" ceïu policistus vai muitniekus... Kaut gan- nav vçrts, jo tas, ka viòi òem kukuïus, ir normâli, bet ârstam vismaz pçc 11 gadu mâcîðnâs ir jâprot izdzîvot ar 229 Ls uz papîra...
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 13:11
xyz,

Ja ðis bûtu mentu vai muitnieku forums, tad noteikti, ka apliktu arî viòus!:)
Un neviens nesaka, ka òemt kukuïus ir normâli, nevajag kaut ko defoltâ izdomât!
Bez tam nu nav jau nav visiem ârstiem mazas algas!
Paði sakat, ka konkurence nav - vienâ vietâ maksâ 229 uz papîra - pârejiet tur, kur maksâ vairâk!

Dzîvs piemçrs:
Mana vîra mâte, kas ir rentgenologa palîgs ierindas poliklînikâ saòçma (1 gadu atpakaï) vairâk par mani - bankâ finansu analîtiíis (un tâ nav Krâjbanka, kur vispâr neko nemaksâ)!

Es pilnîgi apkritu!!!!!!
AijaAija
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 14:11
229 Ls uz papiira-piekriitu - ir taadas vietas, tikai nevajag teikt, ka tas ir maksimums. Piem. mana draudzene ginekologe straadaa 3 vietaas - 1 valsts polikliinikaa un 2 privaatpraksees - protams no riita liidz vakaram, bet taa kaa oficiaali viziitei ir pietiekoshi augsta cena, tad nu nevaru es piekrist, ka vinja slikti dziivotu - nu brauc vinja cieniigaa autinjaa un regulaari uz siltaam zemees atpuusties...un tikai nevajag teikt, ka nem kukulus - vinai nemaz neviens nedod, jo viziite maksaa pietiekoshi daargi, lai kaads veel baaztu k-ko starp pukeem!
Nu nevajag tad seedeet vienaa vietaa par tiem 229 -ej 2 vietaas un buus jau 458 Ls, un veel kaadaa privaatpraksee - tikai tie kas ir gribeejushi sen jau ir tur, aciimredzot paareejie vai nu nav apmeemiigi vai arii nav pietiekoshi labi - taapat visi arsti viens otru zin - kursh kaa straadaa un privaatpraksee prasa citu attieksmi - tur nevar pacientus par idiotiem saukt kaa to var atlauties valsts iestaadees!
xyz
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 14:42
Tieði tâ- lai normâli nopelnîtu, ir jâstrâdâ 2, 3 un pat vairâk darba vietâs! Tur jau ir tâ ðaise- pa dienu 6-8 stundas pieòemt poliklînikâ, 1 reizi nedçïâ braukt uz citu pilsçtu uz privâtklîniku, 3 reizes nedçïâ pieòemt citâ poliklînikâ (saskaòojot to ar 1. polikl darba laiku), konsultçt pacientus slimnîcâ un vçl sestdienâs diennakts deþûra... Jâ- kopâ patieðâm sanâk neslikta naudiòa... Ne velti Bçrziòð teica, ka ârsti esot zombiji un naudas maðînas...
Kâpçc citâs profesijâs var normâli nopelnît strâdâjot vienâ darba vietâ (vai pat uz vienu slodzi), bet mediíiem neviens negrib maksât???
Lindaa
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 14:49
To es arii nevaru saprast...
choice
Re: xyz
22.06.2005 14:58
Tie, kas labi pelna citâs jomâs arî gauþâm reti strâdâ 6-8 stundas. Tas ir darbs 10 un vairâk stundas dienâ un bieþi vien arî brîvdienâs. Kuram tad ârstam poliklînikâ ir 6-8 stundas pieòemðana? Ieej jebkurâ un apskaties pieòemðanas laikus. Labi ja 4. Par attiecîgu darbu arî atbilstoða samaksa.
D.E.
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 15:41
xyz
kuras tad ir tâs citas profesijas? Neba ârsti / skolotâji /menti / aktieri vienîgie, kam nâkas pa 3 darbiem rauties, lai savilktu galus. Daþs to dara veiksmîgâk, cits ne visai. Piekrîtu choice rakstîtajam.
za
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 15:46
savai ârstei iedevu "aploknsç" Lvl 50.
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 21:05
za: iedevi, lai bûtu iemesls raxtît to visâs tçmâs? :/
...
Re: Arsti - ubagi...
22.06.2005 23:42
Hm, es citaa sfeeraa akuraat sanjemu 8 stundu darbaa menesii tik, cik aarsta darbaa pusgada laikaa... Un darbs kaulu nelauzh. Taadeelj jorpojaam uzskatu, ka mediciinas sisteema suukaa...
Un choice raadaas ir visai maza nojeega par aarsta darbu... Bet lai jau papraatuljo...
choice
Re: ...
27.06.2005 11:24
Es jau arî uzskatu, ka medicînas sistçma ir pilnîgi garâm. Un tieði pret to arî ir vçrsts mans saðutums, nevis pret ârstiem. Tâpat kâ ârstiem nevajadzçtu uzvelt pacientiem gan materiâlo, gan morâlo atbildîbu par medicînas sistçmas nepilnîbâm.
Un atïaujos "prâtuïot" es tieði tâpçc ka ârstu darbu pazîstu ne tikai pçc citu nostâstiem:)))))
dakterise
Re: Arsti - ubagi...
27.06.2005 12:05
Jâ, bet es tieðâm jûtos pârstrâdâjusies pa savâm 2 darba vietâm, n-tajâm deþûrâm un vizîtçm, knapi paòaudçt var. Baidos, ka tâ izpumpçjoties var arî darba kvalitâte kristies. Tad vienreiz bûs maniem pacientiem pamatoti, ko bïaut.
Un, ko nedrîkst teikt, runât?
Re: Arsti - ubagi...
28.06.2005 01:17
Vai ir normali kad melnstradnieks sanem tik pat daudz un pat vairak par ARSTU? Kurs kravejs ar 9 klasem stradas par 118 Ls? Ka to dara feldseri (9+3+4 gadi +3 gadi sertifikacijas)? Vai ta ir norma? Tas ir absurds!

to Betinja - atvainojiet ludzu! Atvainojiet ludzu, ka mediki Latvija vel ir...
diks
Re: Arsti - ubagi...
28.06.2005 05:27
Raimond

Bet tas 9 klaðu izglîtotais melnstrâdnieks savus muskuïus nodarbina maximâli 8 stundas katru dienu un nekad nav uzskatîjis ,ka ar augstâku izglîtîbu ðamais nopelnîtu ko vairâk,kâ 200 Ls un ir apmierinâts ar dzîvi....un nevienam klientam nebojâ nervus....ko nevar teikt par ârstiem.
Re: Arsti - ubagi...
28.06.2005 10:25
mjâ, cilvçki joprojâm nesaprot, cik laba pie mums ir medaprûpe. un cik s... bûs, kad sâksies Eiropas variants. nez kâpçc neviens netic, ka tur pirmais jautâjums tieðâm ir par apdroðinâðanu, otrais par skaidru naudu un ja nav ne viens ne otrs, tad neviens tâlâk nerunâ. ka mâsiòai ir kafijas pauzes, kuras laikâ viòa var nenâkt klât pat mirstoðam un neviens viòai neko nepârmetîs, jo viòai tâ kafijas pauze pienâkas. ka operâcijas mâsa pulksten èetros beidz darbu, neatkarîgi no tâ, vai slimnieks vçl tiek operçts, jo viòai darba laiks ir beidzies. ka ârsti nebrauc vakaros un naktîs pie slimniekiem un brauc tikai, ja ir privâts lîgums. ka rindas uz plânveida operâcijâm valsts slimnîcâs ir 5-7 gadi.
ðî diskusija, kâ parasti ir pilnîgi bezcerîga.
Re: Arsti - ubagi...
28.06.2005 16:04
godatais Diks - protams, ka kravejs neboja nervus. Tikai ziniet ko, pec daziem gadiem (domajau ap 10) kad jus nonaksiet kada nelaime un bus vajadzigs medikis (arsts, arsta paligs, vecmate vai masina) bet tas nebus pieejams tad ko jus darisiet? Principa tadas siruacijas jau biezi rodas, nedaudz talak no Rigas. Un cilveki mirst, klust par invalidiem...
Nevajag runat ta godatais Diks, situacija Latvijas medicina ir katosrofali smaga! Mediki izmirst (tiesa nozime), izbrauc masveida no valsts bet jaunie klat nenak. Kadelj tauta nesaprot ka ta problema skar tiesi katru konkretu Latvijas iedzivotaju? Kapec balso par tam partijam velesanas kuras neko nedara medicinas uzlabosanai? Jebkuru aparaturu var nopirkt jebkad, bet ja zaude medikus, ka tagad, ko talak daris? Jau tagad ir tadi regioni kad (piemeram) atras palidzibas masinas ir (un jaunas) bet stradat uz tam nav kam! Nevar izveidot brigades! Bet uz tam parsvara brauc feldseri (4+3 gadi apmacibas, ne arsti)!

Es aizbraucu no ta murga kur talak, kur manas zinasanas (neesmu super gudrs, ar nelielu peredzi medicina, bet ir kolegi daudz labaki par mani) noverte un maksa konkretas, labas summas ( ja parvest uz Latvijas apstakliem, tas bus tas pats ja dzivojot Latvija es sanemtu nedaudz pari 400Ls menesi uz rokas, protams ka seit ta summa ir krietni lielaka). Un pie tam es neesmu arsts! Arsts ir svets! Tas ir tresais svets cilveks uz zemes - aiz Dieva un macitaja. Kapec aizbraucu? Jo man ir gimene un berns kuru jabaro.
Man biezi agrak bija teikts - nepatik, nestrada. Vai, kapec tu kaut ko tur runa un ciksti, vai negribi stradat - tu tacu devi zverestu. Kad aizbraucu, nosauca par nodeveju (((

Iemacit iekraut kastes konteinera var ari Daunu. Bet arstet, operet, dot narkozi, atri reaget jebkura situacija..?
Blin atkal gari, pie tam to ta un ta nesapratis... zel.
choice
Re: Arsti - ubagi...
28.06.2005 16:59
Bet kâpçc cienîjamie mediíi par situâcijas íîlniekiem padara pacientus? Ar ko tad tie pacienti, kam mazas algas un pensionâri nozieguðies ârstu priekðâ? Kad tev ar glumu smînu saka, ka tâ un tâ, jâmaksâ. Es saprotu, ka ârstam maza alga, bet ja nu tam cilvçkam viòa priekðâ vçl mazâka? Un darbs tâds, ka nav kam aploksni paprasît. Tik bïauj - ârstu nebûs, visi aizbrauks. Nu tad brauciet! Varbût tad valdîba sâks domât kâ risinât esoðo situâciju. Tagad nav nekâda starpîba - ja tev nav naudas, tu nevari iedot aploksni, tevi neârstç vispâr vai ârstç tikpat sûdîgi, ka to nâkotnç darîs kâds viesstrâdnieks-ârsts. Nu tad kâda starpîba?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 20?
Ziņa: