Slikta ziņa

Aizsāka ku! 

Slikta ziņa
02.02.2015 20:45
Mediķu arodbiedrība noslēdz līgumu ar «Saskaņu» - daļa biedru šokā

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/545963-mediku_arodbiedriba_nosledz_ligumu_ar_saskanu_dala_biedru_soka

Tas neko labu nesola jau tā bēdīgajā veselības aprūpē...
Re: Slikta ziņa
02.02.2015 21:06
Kāpēc tādi iebildumi pret SC. Viņi Latvijā ir vienīgais sociāldemokrātiskais spēks. Paskataties, ko Obama izdarīja ASV ar veselības aprūpes sistēmu, kas pa šiem gadiem bija gandrīz pilnība privatizēta un atdota privāto medicīnas, apdrošinātāju un farmācijas firmu ziņā. Uzņēmumu klerki ar peļņas mērķi tērēja 16% no IKP, bet ASV veselības sistēmas pieejamība un kvalitāte zemāko cenu slānī bija stipri zem Eiropas līmeņa. Obama to visu vērsa pa kreisi, tuvināja Eiropai.

SC ir kreisie, sociāldemokrāti, kas ASV, Danijas, Japānas Abenomikas u.c. idejas var atnest Latvijā. Jā, protams, ka viņiem ir daudz zemūdens akmeņu, utt. Bet paskataties uz jauno maiņu Elksniņu vai Jakovelu, vai uz vecajiem bukiem Pimenovu, Dolgopolovu vai Cilēviču. Paskataties uz Mamikinu EP, forši, ka ir tādi cilvēki, kaut SC būtu spēcīgāka frakcija un varētu dot lielāku pienesumu Eiropas socāldemokrātiem! Tie ir vīri, kas var darīt un dara. Arī latviešu progresīvo grupa savulaik veidoja kaut kādus sakarus ar SC, bet personīgo ambīciju dēļ nesanāca. Jātiek tam pāri. Kreisajiem jābūt vienotiem, visām tautām kopā.

Un par SC un zagšanu. Ja jau 6 gadu laikā labējā "tiesiskuma" koalīcija nav spējusi atrast un notiesāt kādus no SC, tad ko tur lai saka. Par Lembi viss skaidrs, viņam zelta kārts rokās un klāt nevar ķerties. Bet kādēļ jātaupa SC? Laikam jau neko nevar atrasta. Un visbeidzot, no SC rindām nāk arī Tiesībsargs, viena no retajām saprāta balsīm augstāko amatpersonu vidū.
Re: Slikta ziņa
02.02.2015 21:30
Jebkurā gadījumā atceros laikus, kas dr. asist. Raimonds šeit savulaik izteica absurdu lietu, ka tautai vajadzētu atbalstīt mediķu cīņu par algām... Es toreiz biju pilnībā vienisprātis.

Lūk, tagad ļoti liela daļa ļoti labu ārstu ir prom.

Pa rupjo var dalīt: ir palikuši tie, kas jau ļoti gados, vai sieviešu dzimuma mediķes, kuras sponsorē vīrs. Ja ir alga + pensija vai vīra alga + valsts ārsta alga, tad tādu vēl var pie cilvēkiem laist. Citi jau ir bīstami.

Jaunie, kas būs pieejami privātklīnikās tikai turīgākajai daļai, negrasās nodarboties ar labdarību.

Nu ko var gribēt... cilvēki kaut ko cer, kaut kas kaut ko sola, kaut ko nabagojas, kaut ko vienojas.

Starp citu, Obama nekā nav sakārtojis, tur ir pilnīga dimba.

Un sociālisti nav nekas psiholoģiski nobriedis. Kreisums ir cīņa par to, lai kāds no malas par tevi rūpējas.

Turklāt tauta joprojām šajā forumā lamā mediķus. Es zinu, kā tas uzsit asini.
Re: Slikta ziņa
02.02.2015 21:42
Jautājums par ASV un jaunajiem censoņiem Latvijā ir daudz dziļāks. Pamatjautājums ir - vai drīkst (vai ir iespējama) uz peļņu bāzēta medinīca. Vairāki medicīnas korifeji (piem., vienā American Academy of Sciences and Arts izdevumā) ASV medicīnas aprūpes problēmas saistīja tieši ar to, ka pēdējos 40 gadus tā ir kļuvusi uz peļņu bāzēta. Protams, algām ir jābūt normālām, bet vai tiešām šo nozari jāpadara par brīvā tirgus vietu? ASV pierāda, ka tas nestrādā.

Obamam nav viegli, tomēr pieejamība ir uzlabojusies, tas nav maz. Vispār par ekonomiku runājot - kaut kā jocīgi sanāk, bet FDR un Trūmena, Kenedija, Klintona un Obamas laikā ekonomika atkopjas un pašlaik tā ASV ir tā pa īstam ierūkusies. Aiz Eiropas gaudām to var nedzirdēt, bet dati viennozīmīgi rāda.

Ir tāda lieta kā sociāla ekonomika. Ja cilvēkiem ir pieejama izglītība, veselības aprūpe, tad viņi spēj vairak dot. Visus izgudrojumus rada vienkāršie cilvēki. Google meklēsanas algoritmu izdomaja ne jau Brins un Peidžs. Google engine uzbūvēja simtiem inženieru, kas Brina un Peidža darbu nodēvēja par skolnieciskus. Facebook nebūtu iespējams bez tūkstošiem programmētaju noslīpētām atklātā koda tehnoloģijam. IBM produktus izgudro ne jau biznesa cilvēki, bet tūkstošiem inženieru. Ja izglītība nav pieejama, ja cilvēki ir slimi, tad tas viss nenotiek. Tas ir pierādīts ari ekonomikas zinātnē. Kaut vai ar faktu, ka bezdarba pabalstu palielināšana tieši šo faktoru deļ palielina valsts IKP un nevis samazina (skat. Journal of Development Economics un vienu no pēdējo gadu Nobela prēmijām ekonomikā)!!!

Kreisums nozīmē VIENLĪDZĪGAS IESPĒJAS, STARTA POZĪCIJAS! Tā ir Eiropas mūsdienu sociāldemokrātu un sociālliberāļu izpratne. Un tai pievienojas vēsturiskā materiālisma dialektika - ražosanas līdzekļu attīstība nosaka sabiedriski ekonomiskās attiecības. Iespējams, ka mūsdienās mēs piedzīvojam kapitalisma galu. Piem., idsia.ch - pirmo reizi attēlu atpazīšanu datori veic labāk nekā cilvēki. Vai ir skaidrs, ko tas nozīme attēlu diagnostikas jomā medicīnā. Tūkstošiem bezdarbnieku ar visaugstāko kvalifikāciju. Vai tiešām cilvēki ir tik apmāti ar visu labējo, ka nespēj saskatīt šo lielāko kustību.
Re: Slikta ziņa
02.02.2015 22:08
ASV visi joprojām dzīvo uz parāda, un ASV vidējais iedzīvotājs imigrants ir ar tipisku verga domāšanu, kas tikai prasa un prasa. Turklāt ļoti liels procents sirgst no psihiskām kaitēm, jo nespēj pielāgoties. Jebkurā gadījumā viņš ir aprūpējamais.

Eiropā tas nav tik graujoši, un tur kapitālisms ir parādījis, ka spēj rūpēties par pieejamību tiem, kam ir mazāk naudas, bet palīdzību vajag tāpat. Turklāt situācija visu laiku pakāpeniski ir uzlabojusies, jo tur ir izteiktāka tautas spēja pašorganizēties un protestēt. Kapitālisms uzreiz nenozīmē, ka nav iespējams taisnīgums.

ASV joprojām taisa ciet VALSTS psihiatriskās dziednīcas, jo tur nav lobija, kas aizstāv. Cilvēkus, kad viņi satrakojas, ved uz cietumiem.

Es domāju, ka mums ir jau bijis sociālisms un tas sevi ir parādījis. Nezinu, cik Tev, andrib, tuvinieki ir izsūtīti vai iz komunistiem nošauti, bet man ļoti daudz.

Ukraina man arī kaut ko saka.

Cilēvičs? AK, Dievs....
Re: Slikta ziņa
02.02.2015 22:24
ASV Obama un demokrāti visu nevar panākt, jo katram likumam vajag arī apstiprinājumu Senātā un tur ir nepieciešams 60% balsojums, kas ir milzīgs retums. Tāpēc nepieciešami kompromisi un tāpēc arī slimnīcas taisa ciet.

Demokrāta Klintona valdīšanas laikā ASV Centrāla banka secināja - ja tā turpināsies, tad ASV paliks bez valsts parāda un tāpēc sākās nodokļu samazināšana. Milzīgais ASV valsts parāds ir Buša nopelns. Neviena cita prezidenta laikā tik daudz reižu necēla budžeta griestus, kā tas bija Reigana laikā. Bet pat pie visa milzīgā valsts parāda, vai ir zināms, kam pieder lielākā daļa parādzīmju? Izrādās, ka pašu amerikāņu pensiju fondiem, valsts sociālai apdrošināsanai un tagad arī federālo rezervju sistēmai. Amerikāņu maksā paši par sevi.

Eiropas sociālais kontrakts patiešām sevi ir pierādījis, tikai pēdējo 20 gadu laikā tas tiek ārdīts nost. Ja Latvijā SC būtu ieguvis vairāk balsu, kas to lai zina, varbūt sociāldemokrāti būtu pārspējuši Tautas Partiju un tagad būt sociāldemokrātisks prezidents.

Un nevajag jaukt Marksismu ar ļeņinismu. Marksisms ir zinātne, kurai arī mūsdienās ir vieta vismaz 40 akadēmiskos peer-reviewed izdevumos. kas to lai zina, bet heterodoksā ekonomika, Marksism un keinsiānisms varbūt ir pamatīgaka zinātne par alergoloģiju. Arī Oxford University Press izdod kreisās ekonomikas žurnālu (Cambridge Journal of Economics, neomarksisms, keinsiānisms, utt.), kas starp citu ir top 15% ekonomikas žurnālos pēc impact faktora. Markss paredzēja rupjo komunismu, kuru ļeņinieši uzcēla ar vardarbību pārejot tieši no feodālisma socialismā, lai gan pa vidu vajadzēja būt kapitālismam. Tā kā ļeņinisma genocīda upuri nav jāsaista ar kreiso politiku.

Un attiecībā par Ukrainu. Palasi īsto, Krievijas komunistu Pravdu. Krievijas komunisti pašlaik ir lielākais un organizētākais Putina politiskā opozīcija. Nekādas femen vai pussijas nevar salīdzināt ar to kritiku, kuru pret Putinu vērš Krievijas komunisti. Bez tam - Ukrainā notiekošais ir oligarhu sadursme (ļoti līdzīgi, ka Latvijai). Ja Ukrainā būtu īsta demokrātija, izglītots vēlētājs un brīvi un pieejami mēdiji, tad Ukrainas sociāldemokrātiem būtu daudz lielāka teikšana, sabiedrība būtu turīgāka un integrētāka. Nacinālisms un labējā savrupējiba tur savu ir izdarījusi.
Re: Slikta ziņa
02.02.2015 23:43
Nu tik briesmīgi gan nav, ka jaucu marksismu un ļeņinismu... :)

Turklāt es jau no pirmā posta dažos aspektos Tev piekrītu, pēdējā it īpaši, bet es vienkārši esmu parasta sieviete ar diezgan slimojošu radu baru un zinu arī daudzu maznaudīgu ļaužu stāstus šeit, kā viņi cīnās un cenšas, un man pagaidām nav ilūziju par maksātnespējīgo cilvēku ieraudzīšanu viņu vajadzībās, arī SC tai pašā Rīgā nekā daudz taču nav iedevis, tāpat R. Satiksmē ir bijusi izšķērdēšana.

Neticu politiķiem, vismaz ne šiem. Opozīcija vienmēr ir jēriņi. Kad tiek pie valsts pupa, visi tomēr mainās, un ne uz labo pusi :( Un ko Ušakovs tur pa Maskavu vazājas?
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 00:29
andrisb

"Kāpēc tādi iebildumi pret SC. Viņi Latvijā ir vienīgais sociāldemokrātiskais spēks."

Nu, tas socialdemokrātiskums viņiem tāds diezgan sūdīgs ir padevies. Ar izteiktām koruptīvām un mafiozām iezīmēm. Bet varbūt īstai socialdemokrātijai tieši tādai ir jābūt. Par to es nestrīdēšos.

Man vienkārši ļoti nepareiza šķiet ideja arodbiedrībai saistīties ar jebkādu politisko partiju.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 00:41
Starp citu, man nav nekas pret sociāldemokrātiju un esmu arī diezgan prokrieviski noskaņots, taču mani uztrauc tas mūsu sociāldemokrātijas izpildijums. Par ideju es neko nesaku...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 03:09
Obama visu salaida griistee ar savu Obamacare. Tagad tie kas negrib straadaat var dabuut "apdroshinaashanu" tajos pashos hospitaaljos kur pirms tam. Kvalitaate nav mainiijusies. Paareejiem ir jaamaksaa 2-3 x vairaak par apdroshinaashanu bet sanjem 2-3 reizes mazaak aarsteeshanu kaa pirms obamacare. Un taa ir tikai viena leta ko vinsh ir salaidis griistee.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 09:32
Es esmu vnk par veselības apdrošināšanu i basta...
To ko tagad dod uzņēmumiem, lai ir pieejama katram.
Man pēdējie 2 gadi, pierādīja, ka tas ir ļoti pat izdevīgi, attiecība pret to, ja ir jāmaksā uz vietas par visiem pakalpojumiem. Ekonomija, var sanākt pat desmitkārtīga.
Kā arī nav nekad jāgaida nekādas nosūtījumu rindas.

Bet ja runā par tautas trūcīgo daļu... nezinu, vai kādā valstī tiem ir labi... varbūt tikai šķietami

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 11:18
Pievienojas Mateus. Mūža apdrošināšana. SC līgums ar arodbiedrību ir teātris un mānīšanās. Tāpat kā ar braukšanas biļetēm sabiedriskā transportā. Līdz vēlēšanām viena dziesma, pēc tam ar āmuru pa galvu.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 14:31
zb Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Obama visu salaida griistee ar savu Obamacare.
> Tagad tie kas negrib straadaat var dabuut
> "apdroshinaashanu" tajos pashos hospitaaljos kur
> pirms tam. Kvalitaate nav mainiijusies. Paareejiem
> ir jaamaksaa 2-3 x vairaak par apdroshinaashanu
> bet sanjem 2-3 reizes mazaak aarsteeshanu kaa
> pirms obamacare. Un taa ir tikai viena leta ko
> vinsh ir salaidis griistee.

Nu tas ir tieši tas, ko dzirdēju no radiem. Pat ja esi labi izticis, nez vai kāds gribēs uzreiz maksāt 2-3 x dārāk un dabūt mazāk.

Diezin, ko Mateus par to teiktu... :)
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 14:33
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pievienojas Mateus. Mūža apdrošināšana. SC
> līgums ar arodbiedrību ir teātris un
> mānīšanās. Tāpat kā ar braukšanas biļetēm
> sabiedriskā transportā. Līdz vēlēšanām
> viena dziesma, pēc tam ar āmuru pa galvu.

Jā, pēc vēlēšanām viss notiek :)

Rīgas sabtransports pagājušajā gadā TĀ uztrauca "Vienotību", "tāda nekaunība", uh un ah... tīri vai par sociālistiem bija palikuši. Kur viņi ir tagad?
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 15:05
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> tīri vai par sociālistiem bija palikuši.
> Kur viņi ir tagad?


Tieši tur arī ir tā problēma.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 15:35
Nujā, tāpēc man arī šitas galīgi nepatīk.

Es varbūt neesmu anarhiste, bet mazliet sociāliste noteikti.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 17:20
Par Obamacare?
Esmu pret tādu sistēmu.
Es esmu pret pasaules lāpīšanu.
Ļoti labi apzinos, ka kādreiz pats varētu ciest..."ciest" no tādas netolerances (kāda ir man), bet citiem nav jāmaksā par manu stulbumu. Tas nu man ir skaidrs uz 100%

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10Edited 1 time(s). Last edit at 03.02.2015 17:20 by Mateus.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 21:25
No savas puses vēl tikai dažas domas.

Pirms Obamacare un pirms krīzes ASV statistika bija tāda, ka vairāk kā 50% privāto bankrotu bija medicīnas rēķinu dēļ un šajos bankrotos vairāk kā 66% gadījumu bankrotējušiem ļaudīm bija privātā veselības apdrošināšanas. Tiem bija godīgi cilvēki, kas strādāja, apdrošinājās un viņiem bija kāds īpašums, bet slimības gadījums noveda viņus bankrotā. ASV veselibas aprūpe pirms Obamacare bija apmierinoša priekš veselajiem. ar 16% no IKP vajadzētu sasniegt vairāk. Labi, ka Obama vismaz kaut ko dara.

Ir ļoti jocīgi, ka šejienieši ir solidaritātes pretinieki. Medicīna kā reizi ir tā, kur solidaritātei ir dzīvības vēstība. Kā ar retajām slimībām. Kā ar šausmīgajām slimībām, piem., sirdi, vēžiem, utt. Vai tiešām tas viss jāatstāj privātā ziņā, privātiem apdrošinātajiem un privātiem ārstiem?

Vēl jāņem vērā, ka medicīnas attīstiba ir izteikti saistīta ar citu zinātņu attīstību, valsts finansētiem fundamentāliem pētījumiem. Viens piemērs ir https://www.humanbrainproject.eu/ . Nākamais piemērs ir personalizētā, molekulārā medicīna, kas balstās uz gadu desmitiem pētījumu ķīmiskā fizikā un modelēšanā. Privātie nekad tam visam nebūtu devuši naudu, tajā pašā laikā privātie aktīvi izmanto gatavās idejas un valsts finansētos projektos radītās tehnoloģijas. Varbūt varam kādreiz būt pateicīgi valstij par to, ka tā investē nākotnē. Latvija to nedara, bet ASV un daudzas Eiropas valstis to dara.

Un ja Eiropā pie varas būtu sociāldemokrāti, tad viņi sekotu Obamas paraugam un nevis gāztu miljardus banku glābšanā, bet atrastu līdzekļus arī smart infrastructure (smart New Deal sekojot FD Rūzvelta idejām). Labējie, kā redzam, ir spējīgi tikai taupīt, taupīt un taupīt. Lai gan visi biznesi dzīvot uz parādā. Tā ir biznesu filosofija - piesaistīt uz parāda kapitālu tapēc, ka es to varu ieguldīt un varu ar to pelnīt labāk, nekā tas, kuram kapitāls sākumā pieder. Arī valstīm dzīvot uz parāda ir norma, jo tā tiek celta nākotne. šodien zinātnē ieguldītais Eiro atmaksāsies daudzkārt vairāk nākotnē.

Un par Latviju. Esmu sekojis līdzi tam, kas notiek Latvijas kreisajos spēkos un secinājums ir tāds, ka SC nav alternatīvas. Bija mums reiz SCP, kas bija kreisi orientēta, bet tā ieslidinājās Vienotībā un SCP ļaudis ir kļuvuši par labējiem. No LSDSP atšķēlās jaunie progresīvie, bet arī viņi kandidnēja vēlēšanās ar Vienotību un uz to brīdi pieklusināja savu kritiku, lai gan jauno progresīvo idejas ir krasā pretstatā Vienotības idejām. Bet silei ir savs spēkas. Par Lejinu nemaz nerunāsim, sociāldemokrātu idejām nav daudz tādu nodevēju. Arī ekomomistu aprindās ir ļoti maz piekritēju (Brīvers, Bērziņs), arī intelektuāļu aprindās reti kurs ir progresīvs (piemēri ir I. Kreituse un Rozenvalds). Kreisi patrioti nekad nekļūs par lielpartiju, jo kreisās idejas nevar sadzīvot ar radikālu nacionālismu. Latvijā nav spēcīgakas kreiso kustības par SC un aizvien vairāk Latvijas cilvēku to ir gatavi atzīt. Ja ir vēlme pec pārmaiņām, tad par SC. Ja patīk business as usual ar Vienotību priekšgalā, tad var lamāt SC un gūt no ta mierinājumu.

SC līgumam ar arodbiedrībām ir būtiska nozīme. Beidzot par šiem jautājumiem būs POLITISKĀ CIŅĀ, KURĀ IESAISTĪTIES ARĪ VĒLĒTĀJS. Citādi līdz šim vēlētājs ir bijis bez teikšanas, viņš ir piketējis, streikojis, rakstījis petīcijas, lūdzies. Bet tagad var būt citādi. Tagad vēlētajs var apzinaties savas balss nozīmi un balsot par partiju, kas pārstāv tieši viņa intereses. Un nevis kaut kādas abstrakts valsts intereses vai ļoti konkrētas saujiņas uzņēmēju vai saujiņas bagāto ierēdņu intereses. Katram ir jāpadomā par savām interesēm. Un lieliski, ka medicīnas darbinieki beidzot ir gatavi to darīt un rīkoties konkrēti un politiski izšķirīgi. Partijas nav jālūdzas. Ir jābalso par savām partijām. Tam ir nozīme.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 21:50
vēlētājs... iesaistīsies... lūk to es gribu redzēt :)
Sevišķi, kas no tā sanāks, ja tiešām vēlētajs vulgaris...pēkšņi sāks pieņēt stratēģiski svarīgus lēmumus...

...kā tagad atceros, ka bez maz vienbalsīgi ievēlēja saeimu, vienbalsīgi atlaida un vienbalsīgi, gandrīz to pašu sastāvu arī ievēlēja atpakaļ...vēlētājs vulgaris...
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 22:07
Vēlētājam jau nav mikro-menedžēšanas iespējas. Vēlētājs izvēlas vienu no divām lielajām ideoloģijām - labējos vai kreisos, anglosakšus vai ziemeļvalstis, Hūveru-Fordu-Reigenu-Bušus vai Rūzeveltu-Kenediju-Klintonu-Obamu, Tečeri vai Blēru, vienlīdzīgas tiesības vai vienlīdzgas iespējas., utt.

http://www.kreisie.lv/leftright.gif

No tā tālāk pēc ideoloģijas iekšējās loģikas seko pārejie lēmumu. Vai pildām kasi ar PVN par pārtiku, vai arī pārtikai PVN ir 0%, bet bagātie maksā PVN par luksus precēm un restorāniem. Vai apliekam ienākumus no darba ar 25+36%, bet ienākumus no kapitāla ar 10% nodokli? Bet varbūt daram otrādi, ieviešam progresīvo nodokli, kā Anglijā, kur ieņēmumus virs 1000.000 mārciņu gadā apliek ar visaugstako ienākumu nodokļa likmi - 45%?

Latvijas politika daudziem liekas izsvērtu meklējumu rezutlāts. Patiesībā Latvijas politika ir ļoti labēja, nodokļu sistēma ir regresīva, sabiedrība ir nevienlīdzīga un noslāņojusies, sociālā mobilitāte ir kritusies. Tas viss ir izlemts vēlešanās 25 gadus no vietas balsojot par labējām partijām. Tam tā nav jābūt un to visu var mainīt. Šoruden beidzas 1 gada termiņš, kas katrai Saeimai jānostrādā, tad varēs sākt vākt parakstus par tās atlaišanu. Tā arī ir iespēja norādīt citu vektoru. Nu nav Latvijā bāleliņiem jāciešas, ja Eiropa ir progresīvāka un solidāraka. Latvijai ir jākļūst kā Eiropai un nevis jālepjas ar savu padomjlaiku mantojumu, pie kura arī pieder neziņa un neizpratne par sociāldemokrātiju.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 22:16
Es gan vēlētāju nenoliktu tik zemu. Demokrātijās vēlētajs ir tas, kas apzinās savas vajadzības, zina kā tās realizēt un izplata tālāk savas idejas ar nevalstiskām organizācijam, utt. Politiķi ir tikai vēlēti pārstāvji, kuri meklē kompromisus starp dažādām idejām un kompromisiem uzspiež likumīguma zīmoga. Demokrātijā nav vietas harizmātiskiem līderiem, vizionāriem vadītājiem vai labi atalgotiem politiķiem. Sabiedrības grupas zina katra savas intereses, politika ir vieta, kura intereses tiek saskaņotas, vairākums iegūst vairāk, mazākums mazāk. Lieliski, ka mediķi ir atraduši savus dabiskos sabiedrotos. Lai vecais mediķiem un lai vecais Latvijai. Ar to arī liekam punktu.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 22:22
Liec kādu vien punktu gribi, bet tikai vienu reizi vēsturē, pieņemtais lēmums saskanēja ar vārdiem - referendums par otru valsts valodu. Viss pārējais... ir komēdijas vērts :) Tas vien, ka saeimā tiek cilvēks, kurš nemāk runāt, rakstīt, slimo ar izteiktu lielummāniju un pārvērtē sevi tā, kā vēl neviens valdībā to nav darījis, pārtrauc cilvēku, intervijā nevis atbild uz jautājumiem, bet dod pretjautājumus ...es vēl ilgi varētu turpināt... bet par tā cirka eksistenci, ir atbildīgs attiecīgās partijas boss un pēc tam arī vēlētājs, kurš par viņu balsoja ;) Un ko tagad? Neko :)

Man patika, kā par visu to farsu, izteicās Alvis Hermanis... tiešām desmitniekā...
Nav jēga, ja cilvēks aiziet..kaut ko saķeksē, bet pamatot nevar. Lai gan tie kas klaunu ievēlēja, teica ka klauns tulīt visus atlaidīs un nodokļus sakārtos un vispār tulīt būs maļina ;) ...protams nekāda loģiska pamatojuma tam nebija un nevajag arī - nekas nav piepildījies un nekas nepiepildīsies. Un ta ir par daudz lietām valstī, kur tautai bija iespēja kaut ko darīt, bet tā vnk visu salaida dēlī.

Latvijas tautai, ir vajadzīgs diktators. Un to pierādīja pirmais un vienīgais diktators, Latvijas vēsturē. Viņu joprojām piemin, ka labāko prezidentu ;)Edited 1 time(s). Last edit at 03.02.2015 22:27 by Mateus.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 22:39
No B. Cilēviča runas Saeimā, 26.07.2012:

Es saprotu, ka jūsu priekšā ir ļoti grūts uzdevums - pierādīt, ka šie grozījumi neierobežo tautvaldību. Ar visu šo propagandas mašīnu, ar visām manipulācijām to ārkārtīgi grūti pierādīt pat cilvēkiem, kas nav īpaši kompetenti juridiskajos jautājumos.

Mani vienmēr ļoti sarūgtina, kad augstas klases juristi, profesionāli juristi, izmanto personiskus uzbrukumus un tīri politiskus argumentus. Es gribētu atgādināt Čepānes kundzei, ka „Saskaņas Centrs” bija vienīgā partija, kas aicināja visus pilsoņus, piedaloties referendumā, balsot pēc saviem uzskatiem. Mēs neaicinājām balsot „par” vai „pret”, mēs piedāvājām pilsoņiem iespēju izvēlēties. Mēs atzīstam Latvijas pilsoņu tiesības izvēlēties. Un tie ir klaji meli, ka „Saskaņas Centrs” organizēja valodas referendumu vai „Saskaņas Centram” bija kaut kāda noteikta nostāja šajā jautājumā! Mums bija ļoti dažādi viedokļi, un jūs saprotat, kāpēc. (Troksnis zālē. Starpsaucieni no frakcijas VIENOTĪBA.)

Un tagad, redzot jūsu rīcību, man kļūst daudz skaidrāks jautājums par šī referenduma organizēšanu, jo - kam tas ir izdevīgs? Kas no tā vinnē? Tieši jums, VIENOTĪBAI, tas bija vajadzīgs. Es neņemos apgalvot, ka jūs sarunājāt ar Lindermanu par šo referendumu, bet objektīvā patiesība ir ļoti vienkārša - tieši šis referendums deva jums formālu ieganstu, lai pamatotu jūsu centienus ierobežot demokrātiju un tautvaldību. Un, tā kā ar juridiskiem argumentiem ir švaki, jūs tagad atsaucaties uz šo referendumu. Jūs kā juristi zināt šo juridisko principu: skatieties, kam izdevīgi!

Kam tas bija izdevīgi? „Saskaņas Centram”? Jo tagad visi atsaucas uz šo referendumu, lai pamatotu, kāpēc Saeimas lielāko frakciju nedrīkst ņemt koalīcijā, izmantojot tīri rasistiskus argumentus. (Starpsaucieni no frakcijas VIENOTĪBA.) Nu, tas nebūtu it kā labi. Tagad jūs dabūjāt šo argumentu. Bet jums tas ir izdevīgi! Jūs ar savām 20 balsīm nodrošinājāt pilnīgu dominēšanu koalīcijā, visi pārējie ir - piedodiet! - tā kā marionetes, kolēģi no citām partijām - piedodiet! Un jūs tagad ierobežojat arī visādas tautas iespējas ierobežot jūsu varu. Tātad šī uzurpatoriskā stratēģija kļuva iespējama, tikai pateicoties Lindermana un Osipova iniciatīvai. (Starpsaucieni no frakcijas VIENOTĪBA.) Tātad kam šī iniciatīva bija izdevīga un kas šo iniciatīvu organizēja? Piedodiet, ja jūs gribat runāt politiski, tad runāsim politiski!

Bet juridiski... Nu, es ar lielu interesi klausīšos arī turpmāk, kādus vēl argumentus jūs izdomāsiet, lai pierādītu, ka melns ir balts un balts ir melns. Bet... Protams, jūs varat nodrošināt vairākumu šajā Saeimas zālē, bet tas tikai tuvinās jūsu zaudējumu Latvijas tautas acīs, jo... Es domāju, ka jums nav nekādu ilūziju par to, ka absolūts vairākums pilsoņu saprot (No zāles dep. I.Čepāne: „Pareizi, saprot!”), uz ko šī iniciatīva ir vērsta un kādas šai iniciatīvai būs sekas. Jūs varat likvidēt referendumus, bet jūs diez vai izdomāsiet pieklājīgu veidu, kā likvidēt vēlēšanas. Un vēlēšanās, protams, pilsoņi atcerēsies, kas iestājās „par” demokrātiju un tautvaldību un kas nostājās „pret”.

Es aicinu atbalstīt Agešina kunga priekšlikumu.
Re: Slikta ziņa
03.02.2015 23:05
andrisb

Ļoti labi, raksti man patīk. Jāpiebilst, ka es šeit iebildu tikai par arodbiedrības un partijas līgumu. Es tīri principiāli pret to iestājos. Arodbiedrībai ir jābūt tikai strādnieku pusē (kas reālajā dzīvē reti piepildās, arī tad ja nav nekādu līgumu).

Bet kas attiecas uz politiku tad mans (un manu tuvāko) atbalsts Saskaņai aug un pagājušās vēlēšanas bija pēdējās kad es par viņiem nebalsoju.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Slikta ziņa
04.02.2015 10:03
Bet kur ir vēlētājs, kad ir kādas pilsoniskās iniciatīvas programmas? Kad ir protesti? Parakstu vākšanas?

Nav runa vispār par tādu vai citu partiju, bet par akciju, kur katrs var iesaistīties.

Kāds te ir rakstījis kādam politiķim un kaut ko vismaz iniciējis?

Tur vienmēr kādam citam ir jāiet un jādara.
Re: Slikta ziņa
04.02.2015 10:49
Varbūt es maldos, bet man ir tāds priekšstats iz dzīves, ka pro-SC ļaudis nekur nepiedalās un neiesaistās, bet vairāk uztic visu partijai, maz pašiniciatīvas, kaut būtu iespējas (ja neskaita tantītes, kas pēc "Maximas" sabrukšanas bučoja Ušakovu).

Varat pārliecināt mani par pretējo :)

Bet tik un tā patīk "andrisb" iznformētība un sava stingrā nostāja, atstāj arī inteliģenta cilvēka iespaidu citos tekstos, neba pirmo dienu lasu kaut ko internetā.
Re: Slikta ziņa
04.02.2015 12:49
Man vsp šķiet, ka te reti gadās kāds sevišķi antiIntelektuālis :D Piem tas ..nu tas kuru izbanoja. Kurš uzskatīja, ka katram kas domā citādi, atšķirīgi no viņa, nav jāstaigā pa zemes virsu :) Pārējie te tomēr padiskutē, pakasās un dzīvo tālāk... un netraucē viens otra viedoklim.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Slikta ziņa
04.02.2015 16:17
Gribētu jau noticēt tām, ka Saskaņas centrs ir tie sociāldemokrāti kas pavērsīs Latvijas attīstību tautai vēlamā virzienā taču diemžēl... Kārtējais Rīgas satiksmes skandāls ar mazgāšanas līdzekļiem vien ko ir vērts. Un tas ne tuvu nav vienīgais gadijums kar Rīgas Dome un Rīgas satiksme iesaistīti koruptīvās shēmās. Tā kā es savu izvēli varu raksturot kā izmisuma izvēli. Joprojām apsveru iespēju braukt prom no šīs zemes.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Slikta ziņa
04.02.2015 17:29
Kāda starpība kurā valstī dzīvot? Nekāda.
Visi tie murgi kā citur zāle ir zaļāka... kur? :)
Ar galvu uz pleciem - visur labi.
Bez galvas...
Var jau kaut kādā Ēģiptē piem dzīvot, kur par apkuri nav jādomā un bez elektrības var iztikt :D
Bet kas interesanti, tad 100% visās valstīs, cilvēki ir neapmierināti, ar pastāvošo valdošo iekārtu.
Kam interesē - lai iesaistās, kam nē... vnk jādzīvo :)

Bet pa lielam... kaut ko ar IT Tu taču darīji laikam... Nokārto MCSE sertifikāciju un tad vnk izvēlies valsti kur dzīvot :) Biezi nekas nesanāks, bet normāli dzīvot sanāks gan Eiropā, gan USA
Re: Slikta ziņa
04.02.2015 18:15
Mateus

Tu zini, ka es neesmu nekāds karstasinīgais vecis un tāpēc nekur aizskrējis es neesmu. Labi zinu arī par to zāles zaļumu un vispār man nav to vienkērši izdarīt jo visa mana dzīve ir šeit un visi mani darba piederumi. Taču gaiss šai valstī ir pievilcies ar puvumu un ir stipri smacējošs. Pārnestā nozīmē, protams.

Jā, es esmu IT un elektroniķis un tas man lielā mērā ļauj dzīvot tā kā man patīk un muguru kungiem nav jāliec. Bet tik un tā...

Priekš MCSE baidos, ka esmu par vecu un galvenais, par slinku. Turklāt tauta arvien biežāk atsakās no Microsoft produktiem. Tā kā nezinu cik tas ir pespektīvi. Vēl daži jauni OS izlaidumi un Microsoft būs aiztraucies tālā nakotnē kura interesēs tikai nedaudzus MS fanus...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 10?
Ziņa: