Izmisums! Lūdzu palīdzību! Vai šeit ir kāds jurists????

Aizsāka Dana__ 

Sveiki! Esmu situācijā, kurā mani nepatiesi apmelo! Strādāju ģimenē par auklīti! Viss bija labi, tagad strādāju citur , jo puisitis sāka iet dārziņā! Ar šimeni bija labas attiecibas, un šķirāmies kā draugi!
Nupat pāris dienas atpakaļ zvana bērniņa tēvs zvērīgi bļaudams, draudēdams man saka, ka es viņus esmu apzagusi! Mājās esot bijusi liela naudas summa no kuras trūkstot 600eiro. Pirmajā brīdī vispār nesapratu par ko iet runa, runāt nebija iespējams jo viņš visu laiku draudēja!
Teicu, ka par šiem apmelojumiem drīžak es vērsišos tiesā!
Pierādijumu viņam nav, kameras dz nav! Naudu es neesmu ņēmusi. Pasakiet ko man darīt! ?? Vins draud ar policiju , tiesu utt.. Man pat ir reāli fiziski ,bail no viņa, jo ta kā viņš man draudēja , baidos ka vins varētu mani piekot!
Sakiet ludzu ko man darit !? Kā rikoties šādā situācijā? Vai viņš tiešām mani var sudzet tiesā? Saukt uz Policiju???
Doties uz policiju par apmelošanu un draudiem.
Re: Izmisums! Lūdzu palīdzību! Vai šeit ir kāds jurists????
17.05.2019 11:20
Ja viņiem nav pierādījumu, neko arī izdarīt nevarēs. Jā, nezinuuu padoms ir labs - ejiet uz policiju, rakstiet iesniegumu, norādiet tur visu, ko Jums teica pa tel., par draudiem, tel.nr., zvana laiku utt., prasiet no policijas iesnieguma kopiju ar atzīmi, ka viņi saņēmuši, saglabājiet to. Tas, ka kriminālprocesu neierosinās, 99,99%, bet Jums būs pierādījums, ka esat darījusi kaut ko savu tiesību aizstāvībai un turklāt darījusi to pirmā. Un, ja nu tiešām būs atkārtoti zvani vai sms, vai vēstules, tad rakstiet atkal, lai visa info policijā krātos. Pati labāk neiniciējat nekādu komunikāciju ar tiem cilvēkiem; ja viņiem vajag, lai rīkojas viņi.
Bet, vai viņi var mani iesūdzēt tiesā? Jautāju to tāpēc, ka tad man būs vajadzīgs advokāts, un labi advokāti dārgi maksā??
Re: Izmisums! Lūdzu palīdzību! Vai šeit ir kāds jurists????
17.05.2019 14:57
Zādzība ir noziedzīgs nodarījums, ja viņi vērsīsies policijā ar iesniegumu, tad policija, iespējams, ierosinās kriminālprocesu (ja saskatīs pamatu vispār) un sāks izmeklēšanu, t.sk. meklēs pierādījumus, ka ir veikta zādzība un kurš tajā būtu vainojams (turams aizdomās), nebūt nenozīmē, ka policija uzskatīs, ka Jūs. Jā, ja ziņas par Jums tiks sniegtas, policija var Jūs uzaicināt liecību sniegšanai, bet jebkurā gadījumā jāgūst pierādījumi Jūsu vainai, ar viņu aizdomām nu galīgi nepietiek. Ja pierādījumu nav, tad nu nekā. Katrā gadījumā - būs problēmas, domāsiet. Kamēr reāli nav - neķeriet kreņķi!
Neko vini Tev nevar izdarīt. Nav pierādījumu ka nauda vispār ir bijusi, kur palikusi utt.
Uz policiju nebūs jāiet, jo tam nav ne mazākā pamatojuma. Viņiem pat krimināllietu neierosinās.
Var gan ierosināt krimināllietu uz iesnieguma par zādzību pamata, ja viņu mājās neviena cita, izņemot auklīti, tiešām nav bijis.
Teorētiski visu ko var, bet praktiski? Naudas zīmēm numuri ir zināmi kas jāmeklē? Zagļi var atslēgt signalizāciju, iekļūt dzīvoklī un aiziet, tātad tas nav arguments ka neviens cits nav bijis un nevar būt pierādījums pret auklīti, varbūt sieva iztērēja naudu, kas vispār ir visticamākais.
Iesnieguma pieņemšana nenozīmē krimināllietas ierosināšanu.
Pat ja tā ģimene uzstās ka nauda tiešām ir nozagta, nevis pazudusi, tad starp aizdomās turamajiem būs arī sieva, pats vīrs kurš varbūt naudu ir nospēlējis un bļaustījās lai slēptu savu vainu, vēl kādi mājinieki ja tādi ir, īpaši ja nav ielaušanās pazīmju- durvis ir veselas, logi arī veseli, bet reāli domāju ka lietu neierosinās. Maz kas mājās nenoklīst.
Ir jau arī tāds aparāts, kā melu detektors.
Bet tas nav pierādījums tiesā Latvijā- melu detektora rezultāts un vēl jau nevar zināt ko tas pateiktu.
Un vēl. Apgalvojums ka neviens cits to nevarēja izdarīt nevar kalpot kā pierādījums pret auklīti jo neko tas nepierāda.
Plus vēl tās ir darba devēja attiecības ar darba ņēmēju, ja nav paraksta par materiālo atbildību, tad nekā. Bet neviena auklīte neparakstās par materiālo atbildību. Klasiska situācija.
Man ir bijis jāsaskarās ar līdzīgu gadījumu, kur tika ierosināta krimināllieta. Tika veikta izmeklēšana, nopratinātas aizdomās turamās personas, bija ņemti pirkstu nospiedumu utaml. izmeklēšanas procesi.
Par attiecīgo lietu neviens te neko nevar spriest. Ja persona, kas tiek vainota, nav vainīga, tad jāraksta, ka advokāts viņai nemaz nav vajadzīgs.
Nevainības prezumpciju taču neviens nav atcēlis?
Veikalā, ja ir iztrūkums, arī pārdevējus nesauc uz policiju, kur nu vēl bijušos. Zādzība no zādzības atšķirās.
Nu nav darbiniekam daļas par darba devēja iztrūkumu ja viņš nav materiāli atbildīgs. Auklīte ir tāds pats darbinieks, tur nav atšķirības.
Paldies Jums visiem!
Nezinu , man vienalga ir bail. Viņi ir tādi cilvēki,kas varētu safaribricēt prret mani kaut ko, un apmelot! Nauda viņiem priekš advokāta būtu. Izdomāt viltus pierādījumus!
Veikalos ir videonovērošanas kameras. Tur viegli izsekot un sazīmēt zagli, ja ir zināms kādas zādzības laiks.
Viltus pierādījumi te nederēs un tā nav advokātu darīšana, bet es ieteiktu vērsties policijā ar iesniegumu par draudu izteikšanu. Un drusku piepušķot to kas ir ticis pateikts.
Šāds iesniegums varbūt nebūs pamats lai tiesātu to vīrieti, ja saruna nav ierakstīta, bet noderēs citā veidā.
Draudi nav bijuši izteikti. Vienīgais drauds ir bijis drauds vērsties policijā, kas patiesībā nav jāuztver kā drauds, ja sidsapziņa tīra.
Kaut kas te nav līdz galam pateikts. Sākumā autore raksta, ka viss bija labi, ar ģimeni bijušas labas attiecības un esot šķīrušies kā draugi. Tad viņa raksta, ka saimnieki nolīgs advokātu un tā tālāk. Piedodiet, bet sniegt mantiska rakstura prasību tiesā ir ļoti dārgs prieks (liela valsts nodeva), plus advokāta honorārs pārsniegs 600 eiro. Neviens prātīgs cilvēks, kas apmēram ieskatījies likumos, nesniegs prasību tiesā 600 eiro dēļ.
Plus vēl tas, ka principā cilvēki netur naudu redzamā vietā mājās, bet parasti slēdzamā utt. Zaglis nezog 600 eiro un pārējo kaudzi atstāj, zaglis zog visu, ko var viegli aiznest.
Līdz ar to es domāju, ka šīm konfliktam kaut kas vēl apakšā ir. Viena no pusēm melo.
Loģiski ka melo, bet- vai lai melotāja būtu Dana? Paņēma 600 eiro bet pārējo atstāja? Saprotams ka aizdomas uz pašu ģimeni.
Ko Jūsuprāt es meloju? kāpēc lai es to darītu?? Es jautāju , jo nezinu šis juridiskās puses! Šobrid man nav naudas lai aizietu pie advokāta uz konsultāciju, bet noteikti to izdarīšu!!! Jā, mēs sirsnigi šķirāmies , jo nebija pamata kādam stridam. Tad pēc nepilnas ned man piezvanija sievietes virs un viss sākas ko jau jums mineju ! tad laikam ir pamanijusi ka nauda trukst. Pec vina vārdiem tā esot stavejusi skapi. Pirms manis ari esot stradajusi viena auklite!
Nesaku, ka Jūs, Dana, melojat. Neesam gaišreģi. Gan jau tam vīrietim Jūs esat nekas vairāk, kā tikai viena no aizdomās turamajām... ne vairāk.
Protams, arī nepatīkami.
Mans ieteikums Jums ir nomierināties un mierīgā tekstā uzrakstīt tam vīrietim, ka Jums ļoti žēl, ka viņam pazudusi nauda, ka Jūs nezināt, kā pierādīt savu nevainību un, ka vienīgais veids, kā varat pierādīt savu nevainību būtu iziet melu detektoru... nu, tas tā... lai tam vīrietim samazinātos aizdomās turamo personu skaits.
Gadījumā, ja naudu būs nozagusi tā vīrieša sieva, gan jau tas vīrietis kaut vai tīri intuitīvi to spēs nojaust...
Vīrs nav ieinteresēts turēt aizdomās savu sievu, jo tad ir zudusi ne tikai nauda, bet arī uzticība.
Ja tā loģiski apdomā, tad fakts, ka auklīte Dana nav vainīga, ir kaut vai tas, ka auklīte nostrādāj, neko nezagdama, līdz darba beigām.
Tā nav zagļa uzvedība, nozagt naudu tikai pēc tam, kad beigušās darba attiecības.
Tā ir pat ļoti liela iespējamība, ka to apstākli, kad auklīte aizgājusi, būs izmanotjusi tā vīrieša sieva.
Ejiet uz policiju. Un ja policijā atsakās , tad pasakiet ka dosieties uz prokuratūru.
Liecieties mierā ar padomiem iet uz policiju un prokuratūru. Tur kā minimums jābūt ar juridiskām pamatzināšanām, lai normāli un vismaz bez gramatiskām kļūdām uzrakstīt iesniegumu un vispār zinātu, ko darīt. Vazājas nemācīti pa prokuratūrām un tad brīnās, kāpēc atšuj. Nav tas gadījums, ka kaut kur jāiet. Ignorēt uzbrukumus un viss. Parasti forumos klaigā sievietes, kas šķiras. Vīrieši sāk draudēt ar visādam tiesam ka atņems bērnus un tādā garā, sievietes salūzt pie tāda psiholoģiska presinga un sākas panika. Parasti bez draudiem nekādas citas darbības no vīriešu puses neseko. Arī šajā gadījumā - ja šis kungs gribētu kaut ko panākt, viņam kā minimums būtu jābūt video ierakstam HDD kvalitātē. Nekā tāda viņam nav, neviena tiesa un policija pilnīgi neko nešķetinās, un es pat domāju, ka ar aukli nebija nekāda darba līguma, jo tad atklātos varbūt nodokļu nenomaksa vai nekorekts līgums. Arī tas saimniekam par sliktu.Es ignorētu draudus, liktu nost klausuli un sūtītu dillēs.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 17?
Ziņa: