Neiroleptiķi

Aizsāka Francene 

Re: Neiroleptiķi
29.10.2010 15:19
psihiatrijas traktējumā tie varētu būt murgi (es gan neesmu ārsts), bet viņai ir kāda slikta pieredze, kas to nosaka. diemžēl psihiatrija problēmas sakni neaplūko un uztver kā bioloģisku nobīdi smadzeņu darbībā.

nesaki viņai, ka tā nav. vnk paklausies, ja to spēj. cilvēks redz šo pasauli šādu tāpēc, ka ir no kaut kā cietis, kad bija ļoti mazs.
Re: Neiroleptiķi
30.10.2010 19:24
es jau vinai teicu ka taa naw bet vina man netic un saka ka es neesmu iista un cilveeks un ka es taa saku lai vinu apmaaniitu un ka viss notiek tikai lai vinu apmaaniitu. agraak vinai viss bija normaali bet tad vienu dienu sitas viss saakaas un vinai saakaas histeeriskas leekmes jo kaut kaa pasauli saaka redzeet savaadaaku pa daudz fantazeejot. bet vinai paarbaudiija smadzenes un tur viss ir kaartiibaa. a taa tiesaam ir psihoze ja ir taadi murgi?
Re: Neiroleptiķi
30.10.2010 20:06
Nesaki viņai, ka tā nav... tā nevajag darīt, tas vairos neuzticību. vienkārši uzklausi, vari arī iztaujāt, bet nenoliedz.

vairāk neko forumā nevar pateikt.
Re: Neiroleptiķi
12.12.2010 23:08
Palīdiet, lūdzu! 5 gadus vecam bērnam psihiatrs izrakstīja Rispolept 2mg....īsti vairs nesaprotu, ko tas viss nozīmē, griezāmies, jo bērnam ir slikta atmiņa, tendence uz agresiju, satrauktu runu, vēlu sāka runāt, grūti sarunāt, ja kaut ko ieņem galvā...likās vienkārši ir hiperaktīv bērns, bt iznāk, ka probl'\ema ir dziļāka, dakteris teica, ka iespējams, ka tā ir pat autisma kut kāda paā pirmā pakāpe...
Lūdzu pakomentējiet kas var, Runcene, lūdzu, izsakiet savu viedoli.
Re: Neiroleptiķi
17.12.2010 23:44
-------------------------------------------------------------



Edited 1 time(s). Last edit at 20.12.2010 09:25 by existential fool.
Re: Neiroleptiķi
17.12.2010 23:56
-----------------------------------------------------



Edited 1 time(s). Last edit at 20.12.2010 09:24 by existential fool.
Re: Neiroleptiķi
01.06.2011 15:24
A neirozes var izaarsteet?
manai draudzenei kkaadas uzmaaciibu neirozes. vinai patiik kaads cilveki dazi, bet vina iedomajaas ka vinai vini riebjas un tapec vairs netiekas ar vinu un pa daudziem ta. un nak ari lekmes visadas. vina pievers loti lielu uzmanibu savam domam, nevis ta ka ir isteniba kaut gan realitati apzinas.
Re: Neiroleptiķi
01.06.2011 18:09
mandyy, es gadījumā neesmu Tava draudzene? :)

Bet vispār to var gan mēģināt izārstēt - man ar psihoterapijas palīdzību ir lieli uzlabojumi šajā ziņā. Psihiatrija manā gadījumā izgāzās.



Edited 2 time(s). Last edit at 01.06.2011 18:11 by nezinu.
Re: Neiroleptiķi
02.06.2011 11:19
Nav tādas izārstēšanās, ir tikai pierašana pie neirozes simptomiem.
Re: Neiroleptiķi
11.04.2013 16:44
Es lietoju jau meenesi neiroleptiķus.. Vai viņus var strauji atmest? loti daudz blakņu man ir - muskuļu stiivums, koncentreeshanaas probleemas utt
aberz
Re: Neiroleptiķi
11.04.2013 19:04
nu tad ta ir slimība
kad cilvēks pamostas reizēm atceras sapņus, bet tad aizmirst
citi jauc tos alegoriskos zemabziņas ar reāliem notikumiem

nu pēc teorijas visa dzeja tur bībele un fantastika ir šizofrēnija
citiem tā ir maize
nu ja reāli redz to ko citi neredz nu piem rekur uz ceļa sēne izauga bremzē
tas ir gļuks galvā

a ja ilgi neguļ tad halucinācijas rodas, vai kad iedzer kautko psihotropu vai līmi saelpojas

nur ir slimība kur ne to teiktu ārsts, nu ja ...
Linda28
Re: Neiroleptiķi
01.05.2013 14:54
Runājot par neiroleptiķiem, psihiatrs sākumā man izrakstīja truxal un tagad kvetiapīnu (kventiax) miegam. Tas nozīmē, ka kventiax ir krietni stiprāks medikaments? Abos gadījumos deva ir 25mg.
Re: Neiroleptiķi
01.05.2013 15:23
Vienkārši citāds.

Ir ļoti izplatīta lieta, ka dažiem palīdz viens, citiem otrs. Reizēm vajag mainīt, jo vairs nepalīdz, organisms pieradis, reizēm var teju visu mūžu ar vienām zālēm nodzīvot.

Miligrami tādai salīdzināšanai priekš kaķiem, bet šajā gadījumā abiem ļoti maza deva.

Haloperidols, kurš, piemēram, ir daudz "stiprāks", ir 1,5 mg un 5 mg tablešu fasējumā.

Ja ķīmija ir cita, tad tā miligramus nesalīdzina. No 5 mg haloperidola Tu varbūt pamostos pēc pāris dienām vai Tevi radi jau būtu aizveduši atkačāt.
Linda28
Re: Neiroleptiķi
01.05.2013 16:44
Truxal esmu bieži lasījusi , ka dzer pie VD, vai pie depresiviem stavokļiem, forumos šeit un citur. bet par kventiax nekā tamlīdzīga :(
Runcene, esmu sabijusies par to kventiax. Pozitīvais ir tas, ka no viņa varu izgulēties. Bet rakstīts , ka tās zāles ir šizofrēnijai un nav citu indikāciju, kā tas ir truxal, ka to piemēro arī citos gadījumos...
No 25mg var būt personības izmaiņas, vai kas tamlīdzīgs? Jo, cik noprotu šie skaitās smagi medikamenti, antipsihotiķi/neiroleptiķi.
Man ir darbs, kas prasa asu prātu un koncentrēšanos, ļoti bail ir notrulināties.... Tai pat laikā nevaru negulēt :( nezinu, ko lai dara :(
Re: Neiroleptiķi
01.05.2013 17:01
bleķis...

raksta, raksta viņu pie VD, diezgan jauns, tāpēc neesi dzirdējusi; turklāt lētie ģenēriķi ir gluži nesen.

visi neiroleptiķi ir šizofrēnijai + t. s. "off label" princips, kas nozīmē: "kad vien psihiatrs iedomājas".

šizofrēnijas gadijumā kvetiapīnu lieto 150-750 mg un vairāk. un lielāks bieds ir bipolārie traucējumi, par ko Tu tātad vispār neesi dzirdējusi, kad kvetiapīnu dod vēl vairāk; nezinu, kā pie mums, bet ārzemēs sen ir ordinēšana pēc speciālas shēmas vairāk par tiem 750 mg.

tagad pasaulē ir tendence, ka neraksta vairs miegam trankvilizatorus, bet jaunos neiroleptiķus mazās devās...

un tā kā man paralēli forumam ir arī privāta sarakste, tad es Tev pilnīgi droši saku, ka tagad daudziem trankviļu vietā raksta kvetiapīnu ar visādiem preču zīmju nosaukumiem un visi uztraucas par to minēto šizofrēniju. tā kā neķer kreņķi.
bmw
Re: Neiroleptiķi
01.05.2013 17:29
Linda28
Tā ir niecīga deva,vairāk,vai mazāk,bet es neiroleptiķus lietoju 36 gadus,un nekādu notrulināšanos nejūtu,varbūt varētu teikt-tu slims,tapēc nejūti,bet-es arī strādāju,darbs nav vienkāršs,drīzāk notrulinās tie kas nelieto vitamīnus,un lieto daudz alkoholu.
Kvetiapīns skaitās jauāks un labāks,visticamākais,ka tapēc arī nomainīja,stiprāks nav,manuprāt truxal 25 mg ir stiprāks nekā kvetiapīns 25mg.Reāli antibiotikas ir daudz kaitīgākas,jā-neiroleptiķi kavē vitamīnu izmantošanos,tapēc cerēt uz to,ka pietiek ar dabīgajiem ir nepareizi.
Vēl-ja palīdz tik mazas devas ,tad var pamēgināt kalcija-magnija līdzekļus un b8 vitamīnu-inozitolu-1500mg,atkarībā no tā vai trūkst,vai netrūkst,nomierinošs efekts var mainīties no vāja līdz izteiktam,bez tam vēl der zivju eļļa un olbaltumvielas vairāk.Mazākais-kvetiapīnu vajadzēs mazāk.Varbūt pus tableti.
Linda28
Re: Neiroleptiķi
01.05.2013 17:40
Runcene, paldies par noderīgu info. Tad jau mani 25mg nav nekas, salīdzinoši ar šizofrēniju un to otru slimību.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 7?
Ziņa: