Kāda atšķirība??

Aizsāka enfuego 

Kāda atšķirība??
23.01.2012 20:32
Veģetatīvā disfunkcija un neirocirkulātorā distonija

Ķermeņa un psihes mijiedarbība.
(,,Psiholoģijas pasaule." 2006. sept.)

Savā psihoterapijas praksē esmu novērojis, ka apmēram viena trešdaļa manu pacientu ir cietuši vai cieš no dažāda rakstura fiziskām sajūtām - galvassāpēm, muguras sāpēm, sāpēm vēderā, velkošām sāpēm sirds apvidū u. c. Daudzi ir piedzīvojuši veģetatīvās nervu sistēmas darbības traucējumus - svīšanu, sirdsklauves, roku trīci, nepatīkamas sajūtas ķermenī („skudriņas”, aukstumu, karstumu), galvas reiboņus, caureju vai aizcietējumus. Šie pacienti iepriekš ir vērsušies pie dažādiem speciālistiem, tai skaitā, ārstiem, tomēr nekādi organiski bojājumi vai slimības nav atrastas. Visbiežāk uzstādītā diagnoze ir bijusi veģetatīvā disfunkcija vai neirocirkulatorā distonija. Parasti ārsti, uzstādot šo diagnozi, ir izrakstījuši zāles, neko vairāk pacientiem nepaskaidrojot. Vai arī pacienti ir saņēmuši šādus vai līdzīgus skaidrojumus: ,,Jums nekas nekaiš. Tie ir tikai nervi. Jums nevajadzētu pārāk daudz satraukties. Ir vairāk jāatpūšas.” Pārdomas raisa fakts, ka šie pacienti ir tikuši ārstēti ar antidepresantiem vai trankvilizatoriem, neskatoties uz to, ka viņiem ,,nekas nekaiš”. Vēlos uzsvērt, ka sakarā ar nozīmēto medikamentozo ārstāšanu, kas ne visos gadījumos ir izrādījusies efektīva, šiem pacientiem ir izveidojusies pārliecība, ka viņi cieš no kādiem fiziska (somatiska) rakstura traucējumiem, lai gan viņu problēmas sakne bieži vien slēpjas psiho - emocionālajā sfērā. Līdz ar to šie pacienti gadiem ilgi nav saņēmuši adekvātu ārstēšanu – psihoterapiju pie kvalificēta psihoterapeita vai, atsevišķos gadījumos, medikamentozu terapiju pie psihiatra. Piebildīšu, ka diagnoze somatoforma veģetatīva disfunkcija ( tur iekļaujas veģetatīvā disfunkcija un neirocirkulatorā distonija) ir atrodama psihiatrisko slimību klasifikācijā. Līdz ar to šādu traucējumu ārstēšana nevar būt ģimenes ārsta vai neirologa kompetencē.

Man Neiroloģe uzstādīja diagnozi Somataformas veģetatīvā disfunkcija, tātad es sirgstu ar Veģetatīvo disfunkciju un neirocirkulātoro distoniju! Tad jau sanāk ka esmu galīgā pakaļā uz mūžu????

Tad man atliek tikai Psihiatrs?



Edited 1 time(s). Last edit at 23.01.2012 20:33 by enfuego.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 20:38
Viss, kirdik ir a Tevi, atliek vien Svētais Tēvs un sāc rakstīt testamentu! Mudīgi!
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 20:52
ai extensial, vnk ar tiem antidepresantiem atkal ir abloms effekts ir uz 4 dienām, un pēc tam seko kārtējās blaknes.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 21:22
Psihiatrija vēl nevienu nav izārstējusi. Es teiktu, ka AD darbojas kādus 3 mēnešus, ja nav pieraduma. Bet ar AD ir tāda lieta- ja tikko kā esi lietojis vienus, tad ir jau tolerance pret citiem no līdzīgas grupas, tad toč var būt tikai kāda nedēļa efekta.



Edited 2 time(s). Last edit at 24.01.2012 19:47 by existential fool.
mad smīkņādams
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 21:23
...ja galvā vienīgi striķītis, kurš satur ausis kopā, lai tās nenokristu, tad ieborēt var visu...
...brīžam palasos enfuego un saprotu, ka idiota sapnis ir piepildījies - uzkāpa no viena grābekļa, fiksi sameklēja otru, atkal uzkāpa, un meklē nākošo...no sākuma meta naudu laukā, pirkdams sūdīgas baudvielas, tagad, buratino, labprātīgi atdod bazilio un alisēm, lai ļautu ieborēt sev glupības un pērk vēl sūdīgākus surogātus...vispār skumji, ja nebūtu tik smieklīgi...

..
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 21:36
mad vispār tavu komentār vajadzētu tā kā nobanot. mad man prieks, ka tu tiec galā ar visu, tu pelni naudu, tu audzini bērnus, tu vienkārši esi super vecis, tev ir laba veselība, tu esi gudrs es tevi varu tikai apsveikt būtu medaļa iedotu arī medaļu, bet es esmu no tā zemā plauktiņa, tāpēc labāk neiejaucies zemā līmeņa plauktiņā!



Edited 3 time(s). Last edit at 23.01.2012 21:41 by enfuego.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 21:37
Skumji vai smieklīgi ir tas, ka izveidojas vesela reliģija, kas balstās uz ticību, ka kāds tevi nabaga slimnieciņu ārstē, bet praktiski tas ir nekas vairāk kā placebo efekts.



Edited 1 time(s). Last edit at 23.01.2012 21:39 by existential fool.
mad uzjautrinās
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 21:46
...kāds placebo?!?...šajā gadījumā vienkāršī buratino pats uz savu dirsu meklē kaites...un atrod...un ja vēl palīgā nāk speci baltajos paltrakos!!!...sanāk teicama slaucama govs...vai bullis...:)
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 22:02
Nu jā. Ar placebo efektu es domāju to kā daudzi apgalvo un paši cēli tic, ka viņiem visādi tur AD darbojas ilgus mēnešus un gadus.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 22:04
Njā laikam tad Runcenes apgalvojums nederēs, kad AD ir jāpiemeklē, cik ta var piemeklēt to indi, 1,2,3,4,5 reiz un nekā. He tad jau tas pats alkohols ir vislabākais, tikai nākoša dienā ir jāmirst!

Mans vectēvs slimoja ar Neirozi, mošk man ar tāda ir attīstījusies!



Edited 1 time(s). Last edit at 23.01.2012 22:10 by enfuego.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 22:10
Da nav nekādu ķīmisku vielu no ārpuses, kas salabos Tavu dzīvi. To Tu vari izdarīt tikai pats savā prātā.



Edited 1 time(s). Last edit at 24.01.2012 14:30 by existential fool.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 22:30
Nē man jau patīk, sāp kauli, atu saki nē man nesāp, nesmīdini tautu! Man galva sāp, nē saki man galva nesāp :):):)
Spēka, nav nē tu sakui tev spēks ir. Ja godīg man patika bija par ko pasmieties :):):)

Sāp kuņģis nē man nesāp :):)):)): Nestāv saki, nē man stāv :):):):)

Ja to varētu izdarīt tikai ar galvu, tad tādu ārstu vispār nebūtu!



Edited 1 time(s). Last edit at 23.01.2012 22:31 by enfuego.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 23:12
.



Edited 2 time(s). Last edit at 24.01.2012 14:30 by existential fool.
Re: Kāda atšķirība??
23.01.2012 23:52
Man tikko atsūtīja Valdis Briedis uz konsultāciju, bez maksas beidzot tikšu pie psihoterapeita īsta! 25 jāierodās, 8:00 man tā kā bišk bailes, es jau laicīgi sarakstīšu uz lapiņas visas manas problēmas, jo tad kad es uzstraucos es neatcerēšos pusi no savām problēmām :))
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 12:19
Tātad Biju šodien pie psihiatra Valda Brieža http://www.arstipsihoterapeiti.lv/lv/valdis-briedis.html

Īsi aprakstīšu:

Izsteikšos sievišķīgi viņš mani apstrādāja kā divi pirksti. Viņa secinājumi; man ir izveidojušies nepareizi priekštati, man ir serotīna trūkums, man ir veģetatīvā nervu sistēma.

Kā viņš aprakstīja: Es nesaņemu petiekami daudz emocijas kas rada kautkādas tur vielas, tāpat kā saule apstaro puķi lai viņa auktu, psihei ir divi stāvokļi, vieni kas tur visu sevī iekšā un bojā savu veselību, otri kas laiž visu emocionāli ārā un aiziet psihe ciet, mans gadījums esot labs, jo es turu visu sevī iekšā. Veģetatīvā distonija nozīmē ka nervi nesaņem pietiekami daudz pozitīvo emociju, cik nu kuram to emociju vajagot. protams sākumā viņ ierakās man līdz pašai bērnībai, man saķumā likās ka viņš man uzbrūk, viņš tikai pateica ka zinot to ko es jau domāju :)

Man prasīja ko esmu darījis lietas labā, es teicu ka jā esmu domājis :) Viņš teica vai reāli esmu kautko fiziski darījis teicu nē nav spēka, secinājumi neko nēsmu darījis.

Iedeva mājas darb līdz nākamajai tikšanās reizei, lai es pierakstu visas labās domas un lietas kas ir notikušas ar mani, kautvai tā būtu viena reizie!

Nu vot tāda ir tā psihoterapija, un par tām sāpēm, tas ir tieši tāpēc ka es visu turu to sevī iekšā, un cieš līdz arto iekšās un viss pārējais. Vispār viņš tā ātri reaģēja un lika saprast, ka viņš ir pavēlnieks :)))

Pirmais iespaids jau ir labi izveidojies, parādās cerība!
fox
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 17:22
Nu Enfugo, baigais malacis esi! Lai Tev veicaas!!!!:)
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 17:38
Nesaprotu tikai tos kuri man mēģināja kautko ieteikt, kāpēc jūs pēc tādas pašas metodes kā psihoterapeits, nevarējāt kautko izrakt ārā no manām smadzenēm, tagad es kautko no tā psihoterapeita paņēmu sev tīri zināšanām, kā taktiski cilvēks ierokās iekšā savās smadzenēs, bet šitais Valdis darbojās tā kā pēc grāmatas, vismaz bija tāda sajūta!

P.S. Es biju domājis uz tiem ieteicējiem kuri paši apmeklējuši psihoterapiju, bet padomus dod galīgi garām.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.01.2012 18:01 by enfuego.
fox
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 17:57
Tapeec, ka nav jau psihoterapeita setifikaata, nav arii mediciinas diploma, nav arii pieredzes ar citiem pacientiem. Man vismaz nekaa no taa nav, un veel mees te atrodamies internetaa, un te neko nevar izvilkt, var tikai parunaaties par dziivi un personiigi pieredzeeto. Vispaar man loti paliidz, ja cilveeki raksta par savu personiigo pieredzi, un tas ir arii interesanti, kaa izdevaas, kas paliidzeeja. Vajadzeet uztaisiit veselu sadalju, kur cilveeki vareetu rakstiit par savu izveselosanos pieredzi, savaam veiksmeem, nevis tikai par to kaa neizdodas.
zive
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 18:45
enfuego - forši, ka beidzot esi nonācis pie psihoterapeita!
Pēc vienas terapijas nu gan vēl nevari runāt par sapratni - par kaut kādu vieglu sapratni varēsi runāt kaut kad, ne ātrāk, kā nākamgad ap šito laiku :))
Bet es no Tavām problēmām gribētu atklanīties, jo man ir pieteicies pirmais maksātspējīgais klients! :)
p.s. naudu neprasu - bet savu vētību zinu!
p.p.s. kuš, kuš - nodokļiem tik un tā būs par īsu! :)))
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 19:00
ZIVE es nesapratu, tavu mājienu! Bet tas Valdis gan bij tāds dīvainis likās :) laikam viņiem tādiem jābūt!
zive
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 19:19
enfuego - tas nav mājiens, un tas neattiecās uz Tevi!
Rakstu, kā ir, man pieteicās viena persona maksāt par to, ka uzklausu un ne tikai...
Godīgi sakot, pati biju mēma... Sākumā atteicos..., bet pēc atkārtota naudas piedāvājuma esmu sākusi domāt... :)))
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 19:28
neuztraucies ZIVE par tevi es neaizmirsīšu, atsūti uz manu e-pastu savu adressīti:) nepārproti nēsmu slepkava :))))



Edited 1 time(s). Last edit at 25.01.2012 19:29 by enfuego.
zive
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 19:31
:))) da labi! :)))))
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 19:42
enfuego, Tu tiešām esi malacis:)

bet citādi arī galvassāpes, ja Tevi uztver pārāk personiski...

es (un vēl vismaz divi forumieši) savulaik mēģināju Tev ieskaidrot, ka pie ģ. ā. pēc AD nav jēgas iet, ka Tev ir izrakstīti vieni un tie paši AD (ar vienu un to pašu ķīmiju sastāvā, tikai no cita ražotāja, tāpēc nosaukums cits), bet skaitījās nomainīti :))) Nu bet Tu taču joprojām apmeklē ģ. ā. šī paša iemesla dēļ, vai ne? Šito mans prāts neņem pretī.

nu un tad Tu gribi, lai Tevi terapeitē ļaudis, kam nav izglītības... pie kurpnieka pēc liekajiem zobiem... bada laikā jau varbūt var, bet ir tak zobārsti arī šur tur.

es domāju, ka vislabākais variants Tev būs nule atrastais Valdis, kam būs gana daudz pacietības, tieši tik, cik nepieciešams :)

no dabas tik gudrs kā podnieka suns, kas ēd mālus un d. podus, var būt tikai šis podnieka suns, pārējie te dara tikai to, ko ir iemācījušies.

un es nezinu, ko grasās darīt zive, bet manas domas ir tādas, ka psihoterapija ir tik smalka lieta, ka 10 gadi izglītības un vairāku skolotāju apstiprināts sertifikāts ir tomēr elementāra norma (un nav pārspīlēta), lai sāktu kādu ārstēt.
zive
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 20:02
Runcene - par tiem sertifikātiem runājot - varbūt, neaizmirsti, ka viss vispirmām kārtām ir atkarīgs no CILVĒKA, nevis papīriem!
p.s. piemēram, ir mākslinieki, kas pabeiguši visādās mākslas Akadēmijas, bet..., zīmēt jau viņi iemācās, bet vēl ir vajadzīgs talants = manuprāt, tas ir galvenais! :)
p.p.s. ja gribi, vari maksāt un pirkt minerālūdeni par dārgu maksu, bet smukā pudelē ar vēl smukāku etiķeti,
bet, ja negribi maksāt, tad atrodi dzidra ūdens avotu! :)

Tāds, nu ir mans skatījums + psiholoģijas teorijas pārzinu (visas iespējamās) pilnībā!
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 20:06
Oi, zive. Ar Tādu domāšanu Tu vari sačakarēt gan to cilvēku, gan, iepējams, arī sevi ļoti nopietni.
Psiholoģijas teoriju pārzināšana...nu, nu.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.01.2012 20:06 by Alstere.
zive
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 20:11
Alstere - pati esu izgājusi, var teikt, gandrīz psihoanalīzi - sevi esu izanalizējusi krustām šķērsām, lai neteiktu, ka molekulārajā līmeni...

p.s. un palieku pie tā (pie molekulārā līmeņa) :)))
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 20:13
To Runcene;

Nu tas psihoterapeits neizskatījās, ka bija ieinteresēts man izrakstīt kautkādas zāles. Es jorpojām mētājos ar savu lexotanilu un AD venlaxoru, kautgan viņš pierakstīja ko esmu lietojis. Teicu ka man nepalīdz zāles, bet laikam 50 minūšu sarunā tas vēl nav izdarāms, teica tikai paskatīsimies kā ies ar "mājas darbu"

Es pie sevis tā, a ja nu tomēr viņš man uzstaisa kādu efektīgu kokteili un nostabilizē manu saspringto nervu sistēmu un tad sāk terapiju?????



Edited 1 time(s). Last edit at 25.01.2012 20:14 by enfuego.
zive
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 20:33
Info papildinājums:
1. tā persona no manas puses, tiek dakterēta jau divus mēnešus bez maksas,
2. personai ir sniegta visa informācija, kur meklējama palīdzība un/vai psihoterapija,
3. persona ir maksātspējīga un pati izlemj, kam maksāt (ja maksāt) un cik maksāt,
4. personai ir dotas laiks, lai vēlreiz apdomātu savu rīcību - proti, kurp doties pēc palīdzības un kā tērēt savus līdzekļus
(tā nebiju es, kas ierosināja tēmu par naudu un/vai samaksu...)
5. personai VIENMĒR paliek izvēles brīvība atteikties no manas personas palīdzības (+ paziņas līmenī palikšu tik un tā un tas ir bez maksas!) :)
Alstere, kas vēl trūkst? :)
aberz
Re: Kāda atšķirība??
25.01.2012 21:56
:-)

Nu es neko neteikšu

Klausījos rādio tur teica intervijā ka sniedz palīdzību nu kādos noteiktos dzīves gadījumos smagos
neteikšu kādos... tas notiek stacionāra ja nemaldos un ar zālēm, tiek šim krīzes brīdim pāri.

Bet loģīka saka Ok tikām pāri tai problēmai kas ir , pat ne diagnoze bet vienkārsi dzīves šoks situācija,
Nu un tagad izrakstīja no turienes un??????? Kur likties ka bez zāļēm nevar tacū, kautvai nelietojot tās
rodas šausmas, iet pie citiem ārstiem kas neko īsti nezina un tik piemeklē zāles.
Tā jau traēdija bet tad nu tagad uz zālēm un viss visu mūžu.

Es sev peimeklēju dabīgas zāles un ir labi rezultāti
tāspašas tējas, izrādās psihiatri ari tas izmantojot

bet nu laikam tās ir šeit
domas pēdējās
veseli esat
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 1?
Ziņa: