Nootropie līdzekļi

Aizsāka crucial333 

Re: Nootropie līdzekļi
06.10.2018 21:13
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu un kas tev nebija saprotams no mana pirmā
> posta 04.10.2018 12:45 ?
> Pie tās pašas domas arī beigās paliku.

Tekstu varēja pārprast un noturēt tevi par nejēgu.
Re: Nootropie līdzekļi
06.10.2018 21:17
- - -



Edited 1 time(s). Last edit at 08.10.2018 13:35 by grabeklis.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
06.10.2018 21:22
Pārprast, nesaprast, noturēt... ko es varu zināt ko šeit kāds var pārprast un ka labāk rakstīt.
Te ir teksts:
Patiesībā tā definīcija nootropiem ir visai maldinoša jo nepavisam nepasaka kā tas efekts tiek iegūts...tapēc arī ļoti pieticīgi tie rezultāti.
Bet kaut vai zināmie un efektīvie nootropi- kofeīns, b4 vitamīns- vienkārši uzlabo asinsriti, tas pats ar adrenalīnu. Jo paplašina asinsvadus.Un asinsrites uzlabošana- tas būtu pareizākais kā skaidrot nootropu darbību, pēc šī efekta arī tos izvēlēties..
A tās tabletītes standartdevās- tur efekts tuvojas nullei, fakts..

Asinsrites uzlabošana ir antihipoksijas efekta pamatā, skābekļa daudzuma palielināšanu nepieminu, tas te pa grūtu tev būs.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
06.10.2018 21:24
Ceru ka tagad viss ar galvu tev labi, pēc tā senā kritiena.
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 13:47
Nesaprotu, kāpēc esi secinājis ka man "skābekļa daudzuma palielināšana'' ir par grūtu. Es to daru katru dienu caur sporta nodarbībām. Derētu izbeigt ad hominem, jo jau paliek neērti.

Kādas citiem domas / personīgās pieredzes par ritalīnu?
iii
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 14:47
Acīmredzot tapēc ka Tu nesaprati nemaz ko nozīmē skābekļa daudzuma palielināšana asinīs un starpšūnu šķidrumā,sporta nodarbības tur diži nelīdz,tās uzlabo pārsvara asinsriti, tapēc arī es par to nerunāju...tur vairāk runa par H un OH jonu attiecību...
iii
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 14:50
Un arī par skābekļa transportu runa...bet nez vai vajag tik specifiski runāt.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 15:19
Lai gan patiesībā elpošanas vingrinājumi pēc Buteiko metodes ļoti labi uzlabo skābekļa transportu un novērš tieši hipoksiju, paradokss- bet tieši to tātad panāk palielinot ogļskābās gāzes daudzumu asinīs lēnāk elpojot. Labs nootropais efekts.
Zzoo
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 19:07
Kā jūs skatāties uz to, ka vairums nootropo ir regulēti un parastajam cilvēkam nepieejami? Tas pats populārākais piracetāms pret recepti. It kā tas nodarītu būtisku risku, lietots bez ārsta atļaujas. Darba pasākumos var dzert kafiju līdz vēmienam vai pat alkoholu mazos daudzumos, bet piracetāms nav pieņemams.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 19:20
Ir dabīgie nootropi, arī sintētiskos var nopirkt, tas taču nav šķērslis... baigā jau nu tur uzskaite tiem, vajag draudzeties ar aptiekāriem.
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 20:07
@Zzoo
Var piracetāmu nopirkt aptiekās, tikai ja bez receptes, tad maznozīmīgās devās. Kā skatos uz to ka parastajam nepieejami... Viss atsitās naudā. Ja gribi recepti, dodies pie psihiatra. Vizīte pie psihiatra maksā.

Ai, nav jēgas šeit runāt. Viens te cītīgi trinās ap definīcijām, kaut gan ārzemju forumos par nootropiem runā daudz plašākā mērogā.

Definition: A term for a substance that enhances brain health and/or cognitive functions such as memory, focus, processing speed, mental clarity, etc

// tātad neredzu iemeslu, kāpēc aprobežot diskusiju ar novecojušām definīcijām

Word Origin: Greek noos (“mind”) + tropic (“affecting”)



Edited 1 time(s). Last edit at 08.10.2018 20:51 by grabeklis.
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 22:27
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ir dabīgie nootropi, arī sintētiskos var
> nopirkt, tas taču nav šķērslis... baigā jau
> nu tur uzskaite tiem, vajag draudzeties ar
> aptiekāriem.

Kuri tad ir tie dabīgie nootropi?
iii
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 22:51
Vai, nu tak daudz to ir.... žeņšeņš, ginko biloba, zeltsakne un ļoti daudz citu, es kādā citā tēmā pieminēju arī lauru lapas un kurkumu... tiem nav momentāla iedarbība bet lēna..hipoksiju aizvāks, simptomi pamazām samazināsies....
iii
Re: Nootropie līdzekļi
08.10.2018 22:54
tātad neredzu iemeslu, kāpēc aprobežot diskusiju ar novecojušām definīcijām/c/

Tam ir pat ļoti liela nozīme, bet nu saprotu ka tu to neredzi...tā nozīme nav lietotāja līmenī bet lai saprastu kko...
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 15:09
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vai, nu tak daudz to ir.... žeņšeņš, ginko
> biloba, zeltsakne un ļoti daudz citu, es kādā
> citā tēmā pieminēju arī lauru lapas un
> kurkumu... tiem nav momentāla iedarbība bet
> lēna..hipoksiju aizvāks, simptomi pamazām
> samazināsies....

Un tavuprāt, vai ir vērts tērēt naudu (drīzāk teiktu lielu naudu, jo cena droši vien = kvalitāte) uz ginko, ženšeņ utml kapsulām? Tur aktīvo vielu koncentrācijas var būt tik zemas, maznozīmīgas.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 15:18
Kas ir nauda? Un liela? Es ne īpaši kapsulas ieteicu, paskaties piemēram cik maksā zeltsakne.
Un vēl- es vairāk liktu uz tādiem nootropiem kas iedarbojas lēnāk bet dod vēl efektus... piemēram kurkumīns.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 15:21
Tur ir stipri japarēķina - kādas sanāk cenas, dabīgo nootropu ir daudz, ir tādi ko pats var salasīt, savākt... bet tāds uzlējums ko var pagatavot varbūt nederēs studentam līdzņemšanai bet nu to es tā nevērtēju... nevar visu ņemt vērā, es jau neesmu arī pret piracetāmu bet pats nelietoju, nevajag.
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 16:54
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kas ir nauda? Un liela? Es ne īpaši kapsulas
> ieteicu, paskaties piemēram cik maksā
> zeltsakne.
> Un vēl- es vairāk liktu uz tādiem nootropiem
> kas iedarbojas lēnāk bet dod vēl efektus...
> piemēram kurkumīns.

Priekš manis liela nauda, tēriņiem uz uztura bagātinātājiem, varētu būt 30e + / mēn.

Par kurkumīnu cik rakstīts:

"Factors that limit the bioactivity of curcumin or its analogs include chemical instability, water insolubility, absence of potent and selective target activity, low bioavailability, limited tissue distribution, extensive metabolism.[3] Very little curcumin escapes the GI tract and most is excreted in feces unchanged.[12] If curcumin were to enter plasma in reasonable amounts there would be a high risk of toxicity since it is promiscuous, and interacts with several proteins known to increase the risk of adverse effects, including hERG, cytochrome P450s, and glutathione S-transferase.[3]" //wiki

''It has a poor oral bioavailability (a low percentage of what you consume is absorbed) and thus should be enhanced with other agents such as black pepper extract, called piperine. This is unless you want the curcumin in your colon (as it is a colon anti-inflammatory and can help with digestion), in which case you wouldn't pair it with an enhancement.''
//examine.com

Tātad nav zinātniski pierādīta vielas ietekme. Tikai kā tautas medicīnā. Bet to varētu teikt arī par daudziem citiem: Rhodiola Rosea; Gingko biloba; Huperzīns A utml.

* Vai tev ir personīgi izdevies dabūt efektu no šīs vielas un kādiem līdzekļiem tas ir panākts?


Par zeltsakni:

"Clinical trials supporting therapeutic claims are of limited quality. R. rosea may have beneficial effects in managing mild to moderate depression and mental fatigue. Results from trials evaluating adaptogenic properties and physical endurance are equivocal."
//drugs.com

"In Russia and Scandinavia, R. rosea has been used for centuries to cope with the cold Siberian climate and stressful life.[17][18] It is also used to increase physical endurance and resistance to high-altitude sickness,[medical citation needed] but the scientific evidence for such benefits is weak."
//wiki

Es, protams, tikai ātri uzmetu aci.

Par gingko:

"Although extracts of Ginkgo biloba leaf sold as dietary supplements are sometimes marketed as being beneficial for cognitive function,[41] there is no scientific evidence for effects on memory or attention in healthy people.[42][43] Gingko extract has also been studied as a possible treatment for cognitive impairment in Alzheimer's disease, but there is no good evidence for it having any effect"
//wiki

"Ginkgo improves blood flow to the brain and acts as an antioxidant. These effects may translate into some benefits for certain medical problems, but the results have been mixed.
Some studies have found that in healthy people, ginkgo might modestly boost memory and cognitive speed. Other studies have not found a benefit."
//webmd

Tātad, atkal mixēti.

Secinu ka ar šiem tautas medicīnas preperātiem ir līdzīgi kā ar ZMA un tribulus testosteronam - tātad kaut ko paceļ par 0,1%, bet neko būtiski. Beigās sanāk efektīvākas vielas pielietot arsenālā. Arī jāsaka no personīgās pieredzes, kas ir lietots - žeņšeņ, bija ievērojama enerģija (bet nevarēt teikt, ka to pašu nevar iegūt dzerot stipru melno tēju), un stimulējošais efekts ir uz laiku, proti - tas pāriet pēc laiciņa. Iespējams ka tolerance un to var kaut kā apmānīt, atkal padarot receptorus jūtīgākus.
Ar gingko biloba - ir vairākas riezes dzīvē lietots. Efekts, it kā, bija precīzi vienu reizi. Tad tik tiešām smadzenes arī varēja būt hipoksijā un malnutrīcijā, un uz tā fona varēja ko pamanīt.
Bet tā ir subjektīvā, vidusmēra cilvēka pieredze. Nekas īpašs. Sorry par garo palagu.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 17:09
Mazāk vajag lasīt tādus melus... zinātniskums tur esot:)
A es neteicu ka no kurkumas būs enerģija momentāla, vot tapēc es rakstīju par antihipoksijas efektu....
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 17:12
Bet ZMA ir cinks un magnijs, cinks testosteronu paceļ labi tikai devas vajag pilnīgi citas...Un vēl- ja testosterons ir zems teiksim tapēc ka trūkst D vitamīns tad vajag tieši to nevis ko citu... saprast vajag.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 17:15
Patiesībā vajag tieši saprast kas notiek rumpī, nevis lasīt ,,zinātniskos" rakstus, es par tādu zinātniskumu jau piemēra pēc izteicos pie antidepresijas gaismas lampas, tas viss tur no amerikāņiem paņemts, pārkopēts... sviests ne zinātniskums. Bet kad saprot tad var daudz ko sasniegt..
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 17:43
Nu nezinu. Manuprāt tu te nodarbojies ar demagoģiju. Tieši jautāju: "Vai tev ir personīgi izdevies dabūt efektu no šīs vielas un kādiem līdzekļiem tas ir panākts'' - tas par kurkumu. Ja objektīvi šīm vielām nav pierādīta efektivitāte (tas par zinātni, kura tev ļoti nepatīk, par ko es izbrīnos, patiesībā), un subjektīvi piemēram tu nevari pateikt savu pieredzi, tad es neredzu kurkumas jēgu šai diskusijā ;) Tad vari vai nevari apliecināt kurkumas jebkāda veida iedarbību?
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 17:48
Es taču par savu pieredzi esmu tik daudz rakstījis, tas tev jaunums? Loģiski ka man ir izdevies, par ko tad es te runāju?
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 17:50
Bet par zinātni es pasmīnu jo šajos pētījumos ir šausmīgas kļūdas, tie balstās uz statistiku bieži bet nevis uz pareizu- zinātnisku izpratni, bet ja nav tās tad nav rezultātu, un statistika saka- nestradā..
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 18:40
Drusku jau vajag saprast- vai zinātne apstiprinās dabīgo līdzekļu efektivitāti un samazinās tablešu pārdošanu līdzerto?
Pētījumus kas pasūta?
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 19:15
---



Edited 1 time(s). Last edit at 31.10.2018 10:36 by grabeklis.
iii
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 19:34
Nu var taču pirkt nootopu tabletēs, es tak nesaku ka vajag tikai dabīgo. Tur jau tie efekti katram līdzeklim atsķirās un nekur jau nav vēl teikts ka tieši tas ir labākais, vienam viens, citam cits.
Re: Nootropie līdzekļi
09.10.2018 20:45
---



Edited 1 time(s). Last edit at 31.10.2018 10:35 by grabeklis.
janka77
Re: Nootropie līdzekļi
27.01.2019 16:05
vai nootropi palīdz arī atjaunot smadzeņu darbību pēc ilgstošas alkohola lietošanas?
DoDO
Re: Nootropie līdzekļi
29.01.2019 19:38
Jā, slavenāko un visur sastopamo piracetāmu tieši izraksta alkoholisma gadījumos.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 17?
Ziņa: