online psihoterapija

Aizsāka mellene 

online psihoterapija
13.02.2006 12:35
Attiecîbas virtuâlajâ realitâtç ir kïuvuðas par mûsdienu psiholoìijas zinâtnes pçtniecîbas lauku. Internetâ pieejama ïoti plaða informâcija par garîgâs veselîbas problçmâm un ïoti daudz cilvçki visâ pasaulç to izmanto. Tomçr tagad internetâ ir pieejama ne tikai informâcija, bet arî cilvçki, kas var palîdzçt – profesionâli psihoterapeiti, kas sniedz atbildes uz jautâjumiem, profesionâlu padomu vai ilgstoðâ sadarbîbâ meklç iespçju palîdzçt un skaidrot daþâdas personiskas problçmas. Psihoterapeiti var palîdzçt. Tagad – arî internetâ!

"Online psihoterapija (e-psihoterapija) tiek aplûkota kâ psihoterapeitiska vide, ko rada dators, bet attîsta, sekmç un veido garîgâs veselîbas speciâlists. E-psihoterapija ir salîdzinoði jauns veids kâ palîdzçt cilvçkiem risinât daþâdas problçmas. E-terapijas laikâ, izmantojot Internetu, profesionâli psihoterapeiti nodroðina efektîvu komunikâciju ar klientu, lai palîdzçtu viòam saprast savas problçmas un rast iespçjamo risinâjumu. Komunikâcijas mçríis var bût emocionâls atbalsts, padoms kâ rîkoties. Tâ var bût atbilde uz vienu konkrçtu jautâjumu, vai ilgstoða saruna.
E-psihoterapija galvenokârt ir unikâla ar to, kâdâ veidâ tiek komunicçts ar klientu – tâ ir interakcija, izmantojot daþâdus komunikâcijas kanâlus. Tiek pârvarçtas laika, vietas un telpas robeþas. Tâs galvenâs izpausmes formas ir divpusçja psihoterapeita un klienta komunikâcija vai grupu terapija, izmantojot e-pastu, èatu, Interneta telefonu, audio-video zvanu, multimediju vides, tîkla dienasgrâmas jeb t.s. veblogus, kâdu sociâlu tîkla sistçmu, datorprogrammas."

Psiholoìijas pasaule

Un kâ tas ir Latvijâ?
beskaunja
Re: online psihoterapija
13.02.2006 12:40
zinot, cik ïoti cilvçks onlainâ atðíiras no tâ paða cilvçka dzîvajâ, rodas retorisks jautâjums - vai klizmas arî varçs taisît onlainâ?
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:06
.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.08.2006 16:45 by Runcene.
,,,
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:12
Man nav îsti skaidra pasâkuma lietderîba... Ir psihoterapeiti, grupu nodarbîbas, ir krîzes telefoni. Ja jau ir tik slinks, ka nevar aiziet lîdz specam... Nez vai tas bûtu tas, uz ko bûtu jâtiecas.
besk
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:20
nu, ja ta padomaa, var skaipot un uzlikt uz datora video, var iekârtot videokonferenci. tad cilvçki viens otru redzçs un dzirdçs.
tâpat klabinât klavieri - saprotams, ka ir cilvçki, kas gribçs par to maksât, un ir cilvçki, kas gribçs par to saòemt naudu, bet pasâkuma lietderîba varçtu bût mazâka nekâ tradicionâlajâ veidâ (kas jau tâpat var bût neefektîvs)
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:20
.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.08.2006 16:45 by Runcene.
,,,
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:23
Nedomâju, ka slavens terapeits òemsies ar ðîm muïíîbâm. Cita lieta,ka jaunie guríi to var izmantot praksei un klientu loka veidoðanai, ar mazu savtîgu zemtekstu tâ sacît. Citâdi- esmu konservatîva. Un cilvçciskais faktors man domât zûd ðajâs tehnoloìijâs.
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:31
.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.08.2006 16:45 by Runcene.
,,,
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:38
Ar savu terapeitu man pat telefona zvans ðíiet vairâk OK. Neredzu vajadzîbu iesaistît datorus, internetus un ko vçl ne...
Ezitis
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:42
Nu es noteikti neizmantotu, jo dators man ir citiem merkiem:)
besk
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:51
nu jâ, bet iedomâjies, piemçram, kustîbu invalîds un tamlîdzîgi - cilvçks, kas nevar atstât mâju.
Ezitis
Re: online psihoterapija
13.02.2006 13:53
Mjaa, tad noteikti noderetu.
Re: online psihoterapija
13.02.2006 14:11
Interesanti kâpçc tomçr pasaulç tâds psihoterapijas veids tiek attîstîts? Man paðai ðíiet, ka tas varçtu bût emocionâls atbalsts. Lasot forumos (latviskajos un nelatviskajos) ir redzams, ka tas daudziem ir vajadzîgs.
Hvz
Re: online psihoterapija
13.02.2006 14:13
Shkiet, ka vai nu Freids vai Jungs teica, ka klients ir izârstçjies tad, kad nevar vairâk samaksât par psihoanalîtiía pakalpojumiem :) Tad ðis sâk racionâli un patstâvîgi domât, kas arî liecina par izveseïoðanos.
Re: online psihoterapija
13.02.2006 14:14
.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.08.2006 16:45 by Runcene.
,,,
Re: online psihoterapija
13.02.2006 14:21
Attîstîts tiek tâpçc, ka ir pieprasîjums. Par to vajadzîgs- tauta vienkârði izlaiþas, padod visu gatavu un mâjâs. Bet- kas maksâ, tas pasûta mûziku.
galvenais tomçr bûtu konfidencialitâtes problçmas, jo sensitîvu informâciju, kas nonâkusi neîstajâs rokâs, var izmantot manipulâcijai
vispâr jasu ideja pati par sevi daþos gadîjumos var darboties, seviðíi ja klients uterapeits vienojas reizçm tomçr satikties klâtienç
Bernadeta
Re: online psihoterapija
13.02.2006 15:35
Nju, laikam kautko tâdu es izmantoju, kad biju aiznesusies uz ilgâkulaiku prom no Latvijas. ðeit es gâju psihoterapijâ un nebija plânots to pârtraukt, seviðíi tâpçc, ka pârtraukums nebija ïoti garð (2 mçn.). tad nu ar tâdu paðu regularitâti kâ es devos uz savu terapijas seansu tajâ laikâ, kad nebiju LV, klabinâju vçstules savia terapeitei, un viòa atbildçja.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 16?
Ziņa: