vemðana

Aizsāka mushmire 

vemðana
04.04.2006 15:59
Gribçju jautât, kas varçtu bût par iemeslu vemðanai, situâcija tâda, manai vecmammai 82 gadi, praktiski jau mçnesi neko prâtîgu neçd un to ko apçd pçc laika izvemj. Un pati saka, ka ir tâda sajûta, ka no kuòìa tas çdiens nekur tâlâk neiet, nâk ârâ viss tâdâ melnâ masâ (it kâ sagremojies). Viòa pati pie ârsta aiziet nevar, bet rît ieðu pie viòas ìimenes ârsta, lai iedod kâdu nosûtîjumu uz pârbaudçm, un tad meklçðu iespçjas kâ aizvest, jo var teikt, ka mçnesi nav normâli çdusi, nokritusies svarâ. ;( Ðorît tik to pateica...varbût kâds zin kâds tam varçtu bût iemesls???
Re: vemðana
04.04.2006 16:02
ja tâ atvemtâ masa lîdzîga kafijas biezumiem, tas nozîmç asiòoðanu. Ieteiktu negaidît. moð tur kautkas nelabs sçþ iekðâ, stenozç..
Re: vemðana
04.04.2006 16:05
nu es neesmu redzçjusi kâda tâ masa, bet viòa pati saka ka melna, bet tas ir kâdu laiku pçc çðanas, ja neko neçd, tad arî nav vemðana...
Sîkâ
Re: vemðana
04.04.2006 16:06
Nav labi....steidzami pie daktera!!!!!
Re: vemðana
04.04.2006 16:07
â un sâpes arî it kâ nav, tikai pirms vemðanas saka, ka spieþ (tâ it kâ pârçdies), pçc tam vairs nç...
Re: vemðana
04.04.2006 16:08
bûtu viòa man âtrâk pateikusi, cik sapratu tâ jau 2 nedçïas ir ;(
Re: vemðana
04.04.2006 16:14
tas, ka sâpes nav, neko nenozîmç. Es te tagad nemçtâðos ar diagnozçm, bet endoskopija bûtu noteikti jâtaisa, pçc tâs tad viss bûs skaidrs, kas tur piloru stenozç (ja jau neiet cauri un viss paliek kuòìî (bet es nezinu kâ ir 82 gados ar tâdiem izmeklçjumiem)). Katrâ ziòâ izprasi riktîgi kas tur îsti atvemjâs, ìimenes ârsts notiekti uzdos tâdus jautâjumus.
Re: vemðana
04.04.2006 16:21
Paldies Noela, es jau pat sâku domât varbût vienkârði vakarâ kad atnâkðu mâjâs izsaukt âtros, lai ved uz slimnîcu, jo ja ir èûla un asiòo un iespçjams, ka jau ilgâku laiku, tad tieðâm joki mazi. Vienîgi es nezinu kâ viòa izturçs tos izmeklçjumus, jo tieðâm ir baigi ðvaka, bet saprotu arî, ka ðitâ nevar tas palikt, tik bail, ka viòa no slimnîcas mâjâs var arî neatgriezties :(
,,,
Re: vemðana
04.04.2006 16:28
Nav garantijas, ka âtrie vedîs. Bet ja dabû ìimenes ârsta nosûtîjumu, kur uzrakstîts, ka jâved ar sanitâro transportu, tad vedîs noteikti.
Re: vemðana
04.04.2006 16:29
Viòai èûla jau ir bijusi iepriekð diagnosticçta?
Nu jâ, 82 gadi ir 82 gadi.
Un atkal - izmeklçjumi ir 1, pavisam kas cits ir ârstçðana. Nezinu kâ tur ar tiem âtrajiem, ja jau asiòo itkâ jau derçtu, bet nu tas Tev paðai jâizlemj.
Re: vemðana
04.04.2006 16:34
VIòai iepriekð nav bijuðas problçmas ar kuòìi, bet pçdçjos 3 mçneðus viòa diezgan daudz pretsâpju zâles lietojusi, jo ir citas problçmas, un tad iespçjams no tâm zâlçm tâ èûla radusies...bûðu mâjâs izpraðòâðu un tad izlemðu, âtrie jau arî vispirms izpraðòâ un tad paði lemj vai vajag braukt vai nç...
S-E
Re: vemðana
04.04.2006 18:29
KÂ AR KAKÂÐANU? IZTAISI VIÒAI KLIZMU!
Re: vemðana
04.04.2006 18:37
S-E, kâ Tu domâ, ja cilvçks vemj ârâ visu ko apçd - ko tur klizma lîdzçs?
Re: vemðana
05.04.2006 08:48
Aizgâju vakar mâjâs, vecmamma teica, ka pa dienu vçlreiz nâca arâ tâ tumðâ masa, nolçmu, ka saukðu âtros. Izsaucu, un par to attieksmi joprojâm esmu ðokâ, atbrauc un prasa kâdas sûdzîbas, nu izstâstu, ka no rîta un pa dienu vçma tumðu masu, ðie prasa, kas ir tagad (ðajâ brîdî) es saku slikta dûða, sâpes vçderâ cits nekas, ðie atbild, tad ir nepamatots izsaukums. Tad es nesaprotu vai tam slimajam cilvçkam ir viòu klâtbûtnç jâvemj asinis, lai aizvestu uz slimnîcu? NU ko izmeklçja un pateica, ka tas jautâjums ir jârisina caur ìimenes ârstu, bet fakts tâd, ka labi ìimenes ârsts atnâks un vienalga pateiks, ka jâbrauc uz slimnîcu pârbaudîties, rezultâts bûs tas pats, tikai novilcinâts laiks. Varbût viòi tîðâm vecus cilvçkus neved uz slimnîcu, cer, ka tâpat nomirs. Beigâs vçl kaut ko mistisku ieðpricçja (nepateica ko un priekð kam), vecmammai no tâs ðprices vçl sliktâk palika...samaksâju tos 6 latus par nepamatoto izsaukumu un sapratu, ka katram ir jâbût iegûtam medicînas diplomam, lai zinâtu, kas tad ir bîstams simptoms cilvçka dzîvîbai un kas ir par pamatu uzskatît, ka izsaukums ir nepamatots. Nâkoðreiz es mirdama nesaukðu tos âtros ar tâdu attieksmi morgâ jâstrâdâ nevis ar dzîviem, slimiem cilvçkiem ;(
Re: vemðana
05.04.2006 08:56
,,, jau raxtîja, ka iespçjams âtrie nekur nevedîs. Tâda nu tagad tâ sistçma.
Re: vemðana
05.04.2006 11:56
Nu þçl. Godîgi sakot, es jau cerçju, ka aizvedîs gan...
Bet- pamatots neatliekamâs palîdzîbas izsaukums tas nebija, tam piekrîtu 100 punkti. Padomâ pati- vecmamma slimo jau cik ilgi, âtrie neko radikâlu neizdarîja un ar nekas... Neoficiâli tas dalîjums tâds- profila izsaukums ir tas, kurâ nesaòemot palîdzîbu 3 stundu laikâ cilvçks var iet bojâ.
Dabûsiet nosûtîjumu no ÌÂ un vedîs (bet uz nosûtîjuma jâbût rakstîtam, ka ar sanitâro transportu un vislabâk (varbût tagad pat obligâti) lai ÌÂ pats piesaka to izsaukumu)
Viòus ar var saprast- profila situâcija tâ nav, aizvest uz slimnîcu 99% gadîjumu nozîmç konfliktu ar uzòemðanas nodaïas personâlu+var dabût nepatikðanas savâ paða iestâdç, ka stacionç humânu, ne âtrpalîdzisku motîvu dçï.
Re: vemðana
05.04.2006 12:22
"Neoficiâli tas dalîjums tâds- profila izsaukums ir tas, kurâ nesaòemot palîdzîbu 3 stundu laikâ cilvçks var iet bojâ." Es jau neesmu ârsts, lai noteiktu vai var aiziet bojâ vai nç, tâpçc arî kad zvanîju 03 prasîju, ka man vajag pakonsultçties vai ir pamats saukt âtros, viòi pajautâja kas noticis, teicu, ka pa dienu cilvçks vçma melnu, ðie nekâdus papildu jautâjumus neuzdeva, pateica tikai gaidiet un nolika klausuli. Tad jau tas simptoms tomçr ir nopietns, mana kïûda, ka to pievemto trauku izlçju ârâ, varbût bûtu sagaidîjusi ârstus un parâ'dijusi arî aizvestu uz slimnîcu.
Re: vemðana
05.04.2006 12:28
Es jau nesaku, ka Tu ârsts. Tikai tas aptuveni norâda bûs vai nebûs jâmaksâ..
Re: vemðana
05.04.2006 12:40
nu ja, bet tad patiesîbâ tâ arî sanâk, ka katram ir jâbût zinâðanâm medicînâ, lai zinâtu, vai var gaidît lîdz rîtam vai nç ;(
Re: vemðana
05.04.2006 12:42
un patiesîbâ man jau arî nav problçmu samaksât, ðeit runa nav par naudu, bet gan par attieksmi :(
Re: vemðana
05.04.2006 12:43
Ja mûsu ïauþi tâ nebûtu pieraduði pie bezmaksas medicînas, tad viss bûtu OK. IZsaukums maksâtu naudu, izòemot gadîjumus, kas tik akûti,ka neko nebûtu jâmaksâ. Kamçr ir otrâdi- ir par brîvu, bet kâdam tomçr jâmaksâ, tikmçr kâds visu laiku draudçs nomirt, jo neesot spçjîgs izðíirt pamatotu izsaukumu no nepamatota. Tie ir Ls6, kuru dçï esam gatavi riskçt ar dzîvîbu...
Re: vemðana
05.04.2006 12:52
tâpçc jau es arî neizvçlçjos 6 latu dçï riskçt ar cilvçka dzîvîbu, labâk samaksât par nepamatotu izsaukumu nekâ pçc tam sev pârmest, ka vajadzçja saukt bet neizsaucu....bet runa vienalga ir par attieksmi, ka paziòo ar tâdu uzbraucienu, nu ko tad saucât, ka ðobrîd nekâ nav, tas ir nepamatots izsaukums....ja jau par nepamatotu izsaukumu jâmaksâ, tad vismaz cilvçcîgu attieksmi kâ minimums nav par daudz gaidît...
Re: vemðana
05.04.2006 12:56
Tas nav attaisnojums, bet- ne jau viòu kabatâs pa tieðo tâ nauda nonâk (ja èeku iedeva, bet ar nav râ'ditâjs, mçdz uzrakstît vçlâk), lîdz ar to tas, ko Tu uztver kâ maksas pakalpojumu viòiem parasts izsaukums...
Un noteikti biji nedaudz vîlusies, ka nestacionçja, un tâ vilðanâs ar dara savu...
Re: vemðana
05.04.2006 13:02
vîlusies nebiju, ka nestacionçja, vîlusies biju par ATTIEKSMI, kas bija tâda, ka mani tagad cietumâ jâliek, ka es ðos izsaucu, vilðanâs par RUNAS toni, nu nevar tâ runât ar cilvçkiem, kas tâpat jau nespçcîgi un nezin ko darît, es arî 16 latus samaksâtu, bet nu mîïie cilvçki, neesam tak lopiòi, normâlâ tonî taèu ar var parunât....man jau pçc viòu pirmâ teikuma gribçjâs iemest to naudu sejâ un izmest pa durvîm....nu bet nav ko te tagad laikam cepties, tas tâpat ir jau noticis un neko mainît vairs nevar....varbût iepriekðçjais pacients gadîjâs riebîgs, bet nav tak tâpçc jâbrçc nâkoðajam virsû...
Re: vemðana
05.04.2006 13:09
Katrâ vietâ gadâs kretîni. Un gadâs cilvçki, kas tâ vienkârði runâ po þizòi, neko ïaunu nedomâjot.
Re: vemðana
05.04.2006 14:28
Tiko biju pie vecmammas ìimenes ârsta, jautâjums bija, kâpçc jûs nesaucât âtro palîdzîbu... tagad vispâr neko nesaprotu, izòemot to, ka visiem viss ir pie paka..... ;(
Re: vemðana
05.04.2006 14:32
;-)
Tas ir standarta ÌÂ jautâjums, kurð man nav saprotams, jo viòi gana labi zin (vismaz bûtu jâzin), kâdi gadîjumi ir tieðâ ÂP kompetencç.
Nosûtîjumu vismaz iedeva?
Re: vemðana
05.04.2006 15:12
NOsûtîjumu neiedeva teica, ka rît VARBÛT aizbraukðot mâjas vizîtç. Aizdomâjos, vai ìimenes ârsts var atteikties braukt pie sava pacienta tikai tâdçï, ka pacients mainîjis dzîves vietu un it kâ vairs neskaitâs tâs poliklînikas kompetencç....es saprotu, ka par to bûtu papildus jâpiemaksâ, bet vai var atteikties braukt?
Re: vemðana
05.04.2006 15:15
Cik man saprotams, atteikties nedrîkst pie pastâvoðâs sistçmas. Papildus maksu gan var òemt, ja dzîvo ârpus apkalpojamâ rajona. Bet mâjas vizîte sjau tâpat maksas pasâkums- cik gribu, tik prasu.
Vispâr super- pati saka, ka situâcija tâda, ka jâsauc âtrie, bet nosûtîjumu nedod.
Re: vemðana
05.04.2006 15:23
Nu skaidrs, tad vismaz zinu, ka nevar atteikties, es jau maksâðu cik prasîs, bet lai kaut ko tak dara, nevis saka kas man jâdara un sûta viens pie otra...nu skaidrs ir viens, ka jâbîda savs bçrns mâcîties par ârstu, tad vismaz paðam savs ârsts un maza bçda par citiem dokiem...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 9?
Ziņa: