trûkst elpas skrienot

Aizsāka serea 

trûkst elpas skrienot
17.05.2006 10:50
ko var darît lietas labâ? it kâ cenðos elpot pareizi, bet pçc pirmajiem 800m esmu aizelsusies kâ suns.
ev
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 11:51
Tas nozîmç, ka jâsâk pakâpeniski. Treniòprogramma, kâ cilvçkam, kas nav labâ fiziskâ formâ, uztrençties lîdz 30 minûðu skrçjienam, dota, piemçram, grâmatâ "Skrieðana sievietçm". Princips tâds - sâkumâ paskrien - paej - paskrien - paej un tâ kâdas 5 reizes. Kad tas vairs nesagâdâ problçmas, palielini skrieðanas laiku un samazini ieðanas laiku. Un tâ kamçr varçsi noskriet kaut 10km. Darbojas kolosâli, ir pârbaudîts.
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 11:54
man pçc pirmâs apstâðanâs vispâr nav spçka skriet! kad pârvaru pirmo grûtîbas pakâpi un neapstâjos, tad nav gºûtîbu paskriet, tikai elpoðana sagâdâ problçmas
ev
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 12:09
Nujâ, grûti jau spriest, bet ja trûkst elpas, tad man vismaz liekas, ka tas râda, ka sirdij par smagu. Agrâk, kad skrieðana sâka kïût populâra, populârs bija tâds sauklis "bçgðana no infarkta". Un tad atklâjâs, ka daþi tâ no infakta bçgot, kâ reizi infarktu noíer. Tâpçc ir svarîgi sâkt ïoti pakâpeniski. Tajâ programmâ pirmâ stadija, ja pareizi atceros, vispâr bija tikai 2 minûtes skrieðana, 2 ieðana, un to jau var katrs. Protams, ja sirds vesela, tad jau tas nav tik svarîgi, bet ja ar sirdi problçmas vai ir liekais svars vai kâdas citas problçmas, tad labâk sâkt ðâdi, "zinâtniski".
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 12:11
2 min. skriet 2 min. iet! to tâ kâ varçtu pamçìinât! paldies par ieteikumu!
ev
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 12:17
Ja atcerçðos, norakstîðu mâjâs visu programmu.
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 13:34
Meegjini elpot: 1. 2. solis ieelpa 3. izelpa un taa tureet ritmu. Apmeeram 3nedeelju laikaa man saaka saapet kaajas bet plausha vilka vel un vel.

tikpat labi var buut ka Tu ieej anaerobajaa liimenii, tad jaasamazina slodze



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 13:46
Mums skolâ mâcîja, ka ieelpa un izelpa katra uz 4 soïiem.
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 13:53
suudiigi maaciija :)
mani maciija maratonists :)
tas ko Tev ir maaciijushi ir nereaali. Paaraak mieriiga elpa.

Ja pameegjina tad tas ko teicu ir reaali vienkaarshi. Ieelpa notiek nevis ar speeku, bet tiiri automaatiski. tikai izpushana sanaak takaa piespiedu, bet taa iekshaa gaisu plaushas ierauj no kustiibas un sitieniem pret zemi.



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 13:57
Pa manam pa strauju tas maratonista veids. Skolas 3km vai cik tur krosiòam tie 4:4 bija ïoti komfortabli.
Wellata
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 13:58
nu aizej tak uz sporta klubu, lai tur notestç aerobâs darbaspçjas un izveido treniòprogrammu!
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 13:59
nu nezinu... ja pulss zem 100 tad varbuut, bet reaali... nu nav tas iespeejams. Pemeegjini shogad noskriet sateliit skreejienu Riigas maratonaa (~6km) ar taadu elposhanu. Domaaju, ka nesanaaks... bet var jau buut, ka Tev kaut kaa savaadaak... tik mieriigi elpot... nu nez :D ja rekjinaas ka machos pulss meedz liidz pat 180 uzlekt... nereaali o_O manupraat



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 14:00
Pulss zem 100 man ir tikai sçdus...
I netaisos nekur bizot, es nau mazohists.
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 14:32
mazohists :DDD
da beidz :)
tas nav mazohisms...

iistenibaa par to pulsu, man arii ir ljoti gruuti notureet jamo treninjos 120-130bpm ietvaros, bet es censhos :)



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
ev
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 21:28
Lûk, tâda programma dota grâmatâ "Skrieðana sievietçm":
1. (skriet 2 min, soïot 4 min) x 5
2. (skriet 3 min, soïot 3 min) x 5
3. (skriet 5 min, soïot 2,5 min) x 4
4. (skriet 7 min, soïot 3 min) x 3
5. (skriet 8 min, soïot 2 min) x 3
6. (skriet 9 min, soïot 2 min) x 2, tad skriet 8 min
7. (skriet 9 min, soïot 1 min) x 2
8. (skriet 13 min, soïot 2 min) x 5
9. (skriet 14 min, soïot 1 min) x 2
10. Skriet 30 min - urrrâ!
Var jau nedarît tik briesmîgi sareþìîti, galvenais ir princips - pakâpeniski pagarinât skrieðanas laiku un saîsinât soïoðanas. Bet es darîju tieði tâ, man tieði patika tâds stingrais reþîms, viòð tâ kâ disciplinç. Paredzçts vienu ðo stadiju iziet kâdas 4 reizes, tad pâriet uz nâkamo, bet es katrâ stadijâ muïïâjos vairâkas nedçïas, jo pirms tam bez aizdusas nevarçju noskriet pat 100 metrus.
Mateusam noteikti bûs liela smieðana par ðâdiem sportistiem:)))
Jâ, starp citu, elpoðana ðajâ grâmatâ lçnam skrçjienam ieteikta 3 soïi ieelpa, 2 izelpa, âtram - tâ kâ teica Mateuss, 2:1.
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 22:36
Nesmieshos!
Respect katram kursh censhas un dara.
Ir kauns nedariit, nevis maaciities dariit!!!

Heh... es pat nezinaaju ka tas ir graamataas raxtiits :D



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Kita
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 22:38
Ta gramata riktigs murgs, ja kas :((((
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 22:43
Neesmu lasiijis nevienu graamatu par sportu :D
laikam man tagad jaanokaunaas :/
=)



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
ev
Re: trûkst elpas skrienot
17.05.2006 22:59
Piekrîtu, tâ grâmata ir samçrâ murgaina, es viòu arî nespçju palasît. No viòas òçmu tikai ðo programmu. Bet tâ programma jau nav grâmatas autores izdomâta, tâ ir plaði atzîta sistçma, kâ sâkt skriet netrençtiem cilvçkiem, lai neiekultos nepatikðanâs. Man agrâk bija tâda lapele ar viena krievu trenera ieteikumiem, programma bija ïoti lîdzîga, tikai vienkârðâka. Bet tâ kâ to lapeli pazaudçju, izmantoju ðo.
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 09:34
ev,

LIELUMLIELAIS PALDIES TEV!

PAr to elpoðanu, man muterîte jaunîbâ skrçja orientçðanos un viòas elpoðana bija 4:2.
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 09:41
4:2... nu var jau buut ja leeni skrien... bet tieshaam leeni tad jaaskrien. Es domaaju, ka muusdienu orienteeshanaas sportaa (Adventure race) vinja taalu netiktu. Lietuvieshi, kuri parasti rauj pirmaas vietas piedziivojumu saciikstees, briizhos kad jaapaarvietojas ar kaajaam manupraat liedo nevis skrien :D

4:2 jau ir kautkas liidziigs tam ko ,,, staastiija. Iisteniibaa es pameegjinaaju 4:2 un zini - man pa daudz gaisa tad ira :D

VInjai vecaa kaluma plaushas ;)



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 09:43
es laikam biki nokïûdîjos 4 ir izelpa 2 ieelpa, man ðâdi par maz gaisa
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 09:45
Tas nav reaali :D
4ieelpa 2 izelpa vel ir reaali, bet nezinu kaadaa tempaa jaaskrien. Laikam ljoti leeni, jo sanaak liidziigi kaa 2:1 tikai 2x garaaks periods.



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 09:59
ehh galîgi saputrojos. tâpçc jau laikam nevaru paskriet! =))))
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 10:07
:D
tak saac ar soljoshanu. Nevajag uzreiz skriet.



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
puhpuh
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 11:08
latvijas piedz.sac. igauòi parasti òem pirmâs vietas, nevis lietuvieði!
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 11:17
domâju, ka pieturçðos pie ev sniegtâ padoma, ðíiet ïoti vienkârðs un ne pârlieku smags!
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 11:35
puhpuh... kad es vel aktiivi sekoju tam liidzi, tad tie tomeer bija lietuvieshi ;) Bija pat azhiotaazha sacelta: re kaa - tie Salamon XA Pro apavi tomeer ir kruti, jo Lietuva ar taadiem vislaik vinee :D

Par tagad... ja godiigi ir TIK daudz to saciikshu, ka nav reaali izsekot kur kursh vinee :)



__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
puhpuh
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 11:45
latvijâ vinnç igauòi nu jau kâdus gadus divus

pçdçjâs sacîkstçs mona-x pirmâs divas vietas igauòiem

www.mona-x.lv
Re: trûkst elpas skrienot
18.05.2006 12:12
man arî tâ sâkumâ bija, ka knapi 1 km varçju noskriet neaizelsusies.

bet sâku skriet regulârâk, lçnâ tempâ, ar intervâliem, kâ jau te raksîtja. un pçc pâris nedçïâm jau bija manâmi bûtiski uzlabojumi.


tagad varu 5km noskriet un nav aizelðanâs. tikai kâjas piedzenâs. bet tas laikam tâdâï, ka pienâcîgi neizstaipos pirms un pçc skrieðanas. slinkums staipîties ;)

svarîgi ir arî neskriet pârâk âtri. tâ tikai var sirdi sabojât un sevi izmisumâ iedzît.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 21?
Ziņa: