ârsts un telefons

Aizsāka flegma 

ârsts un telefons
15.06.2006 10:05
Situâcija ðâda. Cienîts, mîlçts, populârs ârsts. Sûta uz visâdiem nosûtîjumiem utt. Pacientu ïoti daudz. Bet. Vizîtes laikâ viòam nemitîgi zvana telefons, jâpiebilst, ka ne tikai par med. tçmçm, jo viòð ir arî kâdas ar medicînu NEsaistîtas firmas vadîtâjs. Saruna ar pacientu tiek nemitîgi pârtraukta pusvârdâ. Sçþot aiz durvîm, visu laiku var dzirdçt zvanus. Vai jums tas liekas normâli? Varbût tâ dara arî citi doki? Ðâds jautâjums radâs, jo gadîjâs pçc ilga laika paslimot un iepazîties ar ârsta darba stilu. Ko sakât?
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 10:10
Minuutes ilgums atkariigs no taa, kura atualetes durvju pusee seedi. Paarfrazeejot- ljauzhiem nepatiik, ja runaa pa tel. tava apmekleejuma laikaa, bet besaas, ja dr necelj telefonu, kad pats zvana...

Nesmuki jau ir, a ko padariisi, bizness jaabiida.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 10:14
Tâtad tâ dara visi? Nomierinâji. Vienîgais pârsvarâ tâs runas ir par otras firmas darbîbu - riktç strâdniekus, nodod komandas utt.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 10:15
Nu, mana dr tikai pacientiem atbild, bet gan jau taadeelj, ka savas firmas vinjai nav ;-)
dr.V.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 12:15
Esmu ârsts, kas neslçpj no pacientiem arî savu mobîlâ telefona nummuru, cerîbâ, ka to pacienti izmantos lietderîgi. Zvani pieòemðanas laikâ ïoti traucç (pçc telefona sarunas grûti koncentrçties - par ko bija runa pirms tam), bet ko lai dara, ja vajag. Pie lielas daïas traucçjoðo apstâkïu, mîïie pacienti, vainîgi esat jûs paði. Gadâs, ka pacients cenðas pieòemðanu aizstât ar telefona zvanu, no tçmas: bet ko jûs domâjat par to vai ðito, kâ komentçt izmeklçjumu rezultâtus un citu polçmiku, kas nav atbildama âtri un vispâr - bieþi ne pa telefonu. Ja pacientam pieklâjîgi atbildi, ka to varam aprunât tikai klâtienç, ir gadîjumi, ka apvainojas. Pieòemðanas laikâ pilsçtas telefonu ceï mâsiòa un bez îpaðas vajadzîbas mani pie telefona nesauc. Gadâs, ka pacients atsakâs mâsiòai teikt zvana iemeslu, bet pieprasa mani. Ja mâsiòa atbild, ka esmu aizòemta, pârzvana uz manu mobîlo (bet taèu teica, ka esmu aizòemta!), ja arî mobîlo paceï mâsiòa, met nost klausuli un zvana pçc laika atkal (òem uz izturîbu). Tas nav patîkami. Îpaða saruna ir par zvaniem naktî (neko nesaku, ja tieðâm vajag...). Zvana jebkurâ laikâ sakot, ka aizmirsis, kâ zâles lietot un brînâs, ja nezinu no galvas atbildçt. Cilvçki mçdz bût dîvaini. Jautrîbai atstâstîðu vienu telefona sarunu: pacients zvana no aptiekas, kur ieradies zâles pirkt, bet aizmirsis zâïu nosaukumu: "Dakterît, tâs zâlîtes ïoti palîdzçja, bet kâ tâs sauca?" Es no galvas uzreiz tâ nevaru pateikt. "Dakterît, tâs bija tâdas baltas un apaïas - jûs noteikti zinât..." Apmulstu. "Dakterît, tâs atðíîrâs no citâm, jo bija tâdas rûgtas, rûgtas..." ???
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 12:19
Laikam tâpçc arî nesaprotu, ka pati ârstam NEKAD nemçdzu zvanît, man tas liekas nezolîdi. Katrai profesijai ir pieòemðanas laiks un basta. Nu, bet ïauþi jau daþâdi...
dr.V, sasmîdinâji!
dddd
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 14:39
flegma-nekad nesaki nekad. pilniigu tuftu dzen.
atvaino- ja manam beernam ir 40 ,vemshana tad zvanu
taadeelj jau tas ir aarsts
tas ir tikai viens piemeers, kuru var attiecinaat arii uz sevi. un te pieraksts ir pilniigi garaam
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 14:46
bet ja pacients zvana 2 naktî "dakter - man te pumpiòa uz pakaïas 2 dienas atpakaï uzleca - ko man tagad darît" - tas tâ normâli?
tâ kâ, dddd, situâcijas mçdz bût daþâdas. Un gadîjumos kad tieðâm akûti vajag - tas ir ok, bet ja zvana un interesçjas par "tâm baltajâm ripiòâm, nosaukumu aizmirsu" - tad ir èau.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 15:32
Man liekas, vispaar ir jaataisa kaut kaads skriinings,kam dot telefonu un kam nee. Zinu,ka loti daudzi vispaar tikai darba dod, kur vinjus nu nekadi nevar arii sazvaniit, bet no vienas puses varbuut pat taa ir pareizi
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:21
nu zin kâ, ârstiem arî ir darba laiks, un telefoniskâs konsultâcijas ârpus darba laika (un arî darba laikâ) jamam neviens neapmaksâ, tâpçc mierîgi saprotu tos, kas savu Nr nevienam nedod, bet jauki, protams, ja ir filantropi sastopami.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:24
Un ja veel pashi zvana:)))
Es arii aarpus darba laika laikam neceltu. Bet celj jau laikam blatnjikiem:)))
manuprât
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:32
ârstam bûtu jâatbild uz telefona zvaniem arî ârpus darba laika. Tas, ka cilvçki zvana un jautâ par niekiem, protams, ir galîgi garâm. Bet neapðaubâmi, ir akûti gadîjumi, kad no ârsta pieejamîbas daudz kas ir atkarîgs...
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:38
mjam, interesanti ko par to teiktu mani paziòas ârsti Zviedrijâ, ka viòiem ârpus darba jâatbild uz pacientu zvaniem (lai gan es pat zinu ko viòi teiktu).
(bet pie mums - kamçr sistçma nav sakârtota, tikmçr cilvçkiem liekas, ka tas ir ok).
Es nerunâju par blatòikiem ðoreiz, tie ir cits stâsts.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:41
Uzskatu, ka nav jâbût ârstam pieejamam visu laiku.
dddd - Es tomçr saku - nekad nezvanîtu ârpus darba laika, esmu tâ audzinâta neuzbâzties cilvçkiem ârpus kabineta. Man ir 2 bçrni un daþadas situâcijas bijuðas, arî 40 grâdi, bet man nav nâcis prâtâ zvanît ìimenes ârstam. Akûtiem gadîjumiem ir âtrie un uzòemðanas. Bet gana jau tâdu zvanîtâju. Ârsti taèu zina, kâ ir saviesîgos pasâkumos - tikpat kâ vizîtç. Protams, ja ârsts neprot novilkt robeþas, tad lai cînâs.
Piebilde -neesmu ârste.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:46
JA apmeklç maksas ârstu, kura apmeklçjums maksâ 15-20Ls ( varbût vçl savâdâk) un man kâ pacientam ir ierçíinâtas 15 min., tad uzskatu, ka ir negodîgi , ja ârsts ðai laikâ sarunâjas nevis ar mani ,bet ar kâdu citu
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 16:52
oga, tur nu Tev pilnîga taisnîba.
Re: ârsts un telefons
15.06.2006 22:52
es, piemçram, dodu visiem pacientiem mobilo nr., un vienâ brîdî biju spiesta paòemt otru telefonu - privâtu, lai to pirmo varçtu atslçgt :) bet neatslçdzu jau tâpat :)

visvairâk tracina pacienti, kuri zvana 7-30 no rîta svçtâ pârliecîbâ, ka ja viòi ir piecçluðies, tad arî visa pasaule ir nomodâ...
Re: ârsts un telefons
16.06.2006 08:12
Puce - Novirzos gan no paðas iesâktâs tçmas, bet kas liedz atslçgt telefonu, kad guï? Vai domâ, ka pacients uzreiz zvanîs citam
dr.V.
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 13:45
Flegma - par pçdçjo komentâru pucei. Nav Tev taisnîba. Ja ârsts dod savu telefonu, viòð nedusmosies par zvanu arî 7.30 no rîta, ja tas ir par lietu - beigu galâ tâpçc jau to telefonu dodam! Runa par jautâjumiem, kas neprasa steigu, bet pçc principa - ja es neguïu, tad kâpçc bûtu jâguï manam ârstam...
Visa foruma aprieðanai varu pateikt, ka pa telefonu esmu diagnosticçjusi 2 infarktus (vienu no tiem - naktî), kad zvanîja ïoti sakarîgi pacienti, precîzi izstâstîja savu problçmu un prasîja - ko darît. Sûdzîbas 1.x mûþa, bet kâ pçc grâmatas. Saku - sauciet âtros, un âtri! Viòi - bet, dakterît, varbût tomçr nevejag? Pârliecinâju, izsauca, apstiprinâja, viss OK. Arî tâ gadâs. Pateicoties tâdiem gadîjumiem nemainu telefona nummuru un naktî joprojâm telefonu turu uz spilvena... Kaut gan reizçm piegrieþâs, ticiet man. Un nabaga mana ìimene.
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 17:05
Jâ, nabaga ìimene. Uzaugu pirms mobilo tel. çras profesijas pâròemta ârsta ìimenç. Viens no iemesliem, kâpçc principiâli nezvanu savam dakterim uz mobilo. Zvanîja svçtdienâs agri no rîta un vçlu vakaros, apturçja pagalmâ, kad mamma miskasti nesa izbçrt, veikalâ, sab. transportâ, jebkur (nodeva mazpilsçtai). Ðausmîgi kaitinâja garâs bezjçdzîgâs sarunas, kad 100x vienu un to paðu stâstîja un praðòâja. Tie, kam bija patiesi slikti parasti runâ satraukti, bet par lietu.
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 21:59
flegma Wrote:
-------------------------------------------------------
> Puce - Novirzos gan no paðas iesâktâs tçmas, bet
> kas liedz atslçgt telefonu, kad guï? Vai domâ, ka
> pacients uzreiz zvanîs citam


bûtu jau labi, ja 7-30 no rîta zvanîtu citam :)

es savus pacientus bieþi pat pie kolçìiem blakuskabinetâ nevaru pierunât iet, kad sâp, bet man viss pilns.

par atslçgðanu, kad guï - man mâjâs nav parastais telefons, tikai mobilais, un es gribu, lai mani tuvinieki var mani sazvanît jebkurâ diennakts laikâ, ja nu (ptu ptu ptu) kas notiek.
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 22:03
Uzkliedz vienreiz un no konkreetaa buus miers. Un bez darba diez vai paliksi...
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 22:07
nç, kliegt nekliedzu, bet ledusaukstâ tonî paskaidroju, ka zobârsts arî ir cilvçks ar tiesîbâm uz privâtu dzîvi :)
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 22:12
Taapeec man koleegaam visiem ir 2 telefoni- darba un private ones. man gan slinkums maksaat par private, kad straadaaju, taadeelj ir tikai bussinnes. Vismaz nav jaamaksaa ;-) Un pacienti ar nezvana, tik citi moshkji ;-0
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 22:37
man ir 2 telefoni, bet radi un draugi vienalga zvana pârsvarâ uz to pirmo, uz kuru zvana arî pacienti :) nu ko ar viòiem padarîsi ;)
Re: ârsts un telefons
17.06.2006 22:38
puze

nepareizo numuru iedevi ;-)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 25?
Ziņa: