migrçne

Aizsāka Gaïina 

migrçne
05.02.2001 14:52
Visu mûþu man ir migrçna. Kâdreiz palîdzçja pentalgins. Tagad no esoðajâm zâlçm palîdz tikai Imigran, kurð ir ïoti dârgs. Tajâ paða brîdî Polijâ raþo preparâtu Coffecorn (kofeins un ergotamins), kurð man palîdz un lçts. Vienu îso laiku viòð bija pârdoðanâ pie mums, bet vairâk nav. Aptiekâs teica, ka nav licenzçts. Nesen man atveda vienu paciòu no Polijas, tâtad, tur viòð ir. Vai nav Latvijâ kâda mehânisma dabût zâles no ârzemes pçc mûsu ârstu receptçm?
Saitâ www.migraine.ru reklamç Zomig (zolmitriptan). Vai Latvijâ tas preparâts ir licenzçts un cik viòð apmçrâm maksâ?
Re: migrçne
16.02.2001 16:31
Preparâtu IMIGRAN raþo Lielbritânijas medikamentu raþotâjkompânija GlaxoSmithKline. Es esmu viens no ðîs kompânijas pârstâvjiem. IMIGRAN ir pasaulç visvairâk lietotais specifiskais pretmigrçnas lîdzeklis. Efekta ziòâ tas joprojâm nav pârspçts. IMIGRAN un ZOMIG ir vienas grupas preparâti - tâ saucamie triptâni. No citas iespçjamâs medikamentozâs terapijas ðie preparâti atðíiras ar lielâku efektivitâti un mazâku blakusefektu risku. Jûsu lietotajâ medikamentâ Pentalgin ir ietvertas 5 daþâdas zâïu vielas un ðâdus preparâtus pasaulç cenðas nelietot jo tie var bût cilvçkam toksiski (par to var izlasît I. Purviòa grâmatâ "Praktiskâ farmakoloìija"). Ja vçlaties lietot Coffecorn, bet tas nav pieejams, konsultçjoties ar ârstu, varat mçìinât atrast kâdu citu ergotamînu saturoðu medikamentu.
Ja tomçr bija efekts no IMIGRAN parçíiniet vai 4 Ls (viena 50 mg tablete) par atbrîvoðanu no galvassâpçm ir tik daudz?
Re: migrçne
19.02.2001 10:47
Paldies par atbildi.
Jûs rakstîjât:

> Preparâtu IMIGRAN raþo Lielbritânijas medikamentu
> raþotâjkompânija GlaxoSmithKline. Es esmu viens no ðîs
> kompânijas pârstâvjiem. IMIGRAN ir pasaulç visvairâk
> lietotais specifiskais pretmigrçnas lîdzeklis. Efekta ziòâ
> tas joprojâm nav pârspçts. IMIGRAN un ZOMIG ir vienas grupas
> preparâti - tâ saucamie triptâni. No citas iespçjamâs
> medikamentozâs terapijas ðie preparâti atðíiras ar lielâku
> efektivitâti un mazâku blakusefektu risku. Jûsu lietotajâ
> medikamentâ Pentalgin ir ietvertas 5 daþâdas zâïu vielas un
> ðâdus preparâtus pasaulç cenðas nelietot jo tie var bût
> cilvçkam toksiski (par to var izlasît I. Purviòa grâmatâ
> "Praktiskâ farmakoloìija"). Ja vçlaties lietot Coffecorn, bet
> tas nav pieejams, konsultçjoties ar ârstu, varat mçìinât
> atrast kâdu citu ergotamînu saturoðu medikamentu.
> Ja tomçr bija efekts no IMIGRAN parçíiniet vai 4 Ls (viena 50
> mg tablete) par atbrîvoðanu no galvassâpçm ir tik daudz?

Problçmas paliek neatrisinâtâs:
1. Rîgâ (pçc aptiekas izziòu biroja datiem) ergotamîna nav. Man ârsts jau izrakstîja recepti, bet izgatavot zâles nav iespçjams. To var dabût tikai Polijâ.
2. Ja galva sâp vismaz 3-4 reizes mçnesî, vai Jûs domâjât, ka 12-16 Ls tas ir nieka nauda? Jûs zinât, kâdas valstî vidçjas algas un pensijas? A ja mazâk par vidçjo? Jûsu cenas ir vienkârði drausmîgas!
Re: migrçne
01.03.2001 15:09
Ja Jums galva sâp 3-4 reizes mçnesî, jâizmanto cita ârstçðanâs taktika. Ir iespçjams lietot medikamentus profilaktiski (nevis Imigrânu, bet citus). Nevaru apgalvot, ka tas bûs lçtâk, bet ja lçkmes tik bieþas, kaut kas jâdara ir. Ðâdu terapiju vislabâk var uzsâkt ârsts neirologs piem. dr. Baltgaile (pieòem ARSâ) un dr. Jçgere (pieòem Vecmîlgrâvja slimn.). Pozitîvi, ka viòas nepiecieðamîbas gadîjumâ var veikt daþâdus izmeklçjumus, kas reizçm nepiecieðami lai precizçtu diagnozi un izslçgtu citas slimîbas.
Bet Imigran Jûs vienmçr varat nçsât lîdzi somiòâ, ja uz profilaktiskâs terapijas fona migrçna tomçr sâkas.

Jebkurâ gadîjumâ - jautâjiet ârstam vçl kâdus variantus.

Vçlu veiksmi.
Jânis
Re: migrçne
02.03.2001 09:36
Paldies par atsaucîbu. Imigran man tieðâm vienmçr somiòâ. Man ar ðo migrçnu liela pieredze – vairâk par 40 gadu. Visâdus izmeklçjumus es jau izgâju. Darbs man ir ïoti saspringst, un jebkurð stress – emocionâlais, fiziskais vai intelektuâlais kopâ ar laika izmaiòâm izsauc migrçnu. Atvaïinâjumâ tas gandrîz ka nav. Tâpçc es meklçju to poïu preparâtu Coffecorn – viòð man palîdz, sastâv no nekaitîgâm vielâm (kofeîns un ergotamîns) un ïoti lçts. Bet dabût to nav iespçjams – ðeit ir tâ problçma! (Domâju, tas ir daudzu cilvçku problçma.)
Re: migrçne
05.03.2001 10:20
Þçl, ka nevarçju Jums palîdzçt. Bija patîkami sarakstîties.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 5?
Ziņa: