nemsukums

Aizsāka K 

K
nemsukums
30.01.2007 15:47
nu tâ.esmu ârsts rezidents. un ðodien sanâca ðmuce. izmeklçjot pacientus, saskâros ar attieksmi tjipa " Ko jûs mani te turiet, gribu mâjâs, jûs mani neârstçjiet un vispâr visi ârsti ir duriki un etc".ðîs pacientu simtâs tiesîbas un ârsts kâ nabaga suns tikai klanâs un cenðâs izlîferçt.Un vçl mâsiòu attieksme tjipa "Nemâciet mani, pati visu zinu, un vispâr esmu neaiZskarama bûtne, jo mâsiòu slimnîcâs trûkst "Nu ko, vçlâk iegâju veikalâ, lai nopirktu paçst un saºçjos ar pârdevçju. Eh, zinu jau , ka viòa nebija vainîga, ka veikals tirgo vecu sieru, bet dusma parâva.Un tas laikam kâ tâda íçdes reakcija nostrâdâja. Pacients>mâsiòa>ârsts>pârdevçja.
Tâpçc lûdzu cienîtie pacienti, cienîsim viens otru un neuzvedîsimies kâ pasaules nabas.
Re: nemsukums
30.01.2007 15:58
tiesaam! un ja veel zinaatu, ko taa paardeveeja savam vecim pateica vakaraa...
Re: nemsukums
30.01.2007 16:11
K

Ieteikums- uztver to kâ encefalopâtiska pacienta neadekvâtu izteikumu. Tieði tâpat kâ neòemsi pie sirds visu, ko sarunâ (sabïauj) cilvçks delîrijâ.

P.S. starp citu "dieva dziednîcu" esi lasîjis?
Re: nemsukums
30.01.2007 16:11
Kaut kaada aprieshanas laviina saakusies... blakus sadaljaa jau ir teema par to... :)
k
Re: nemsukums
30.01.2007 16:35
Nç, nav gan lasîts.
kas ir autors?
Re: nemsukums
30.01.2007 16:48
autors- amerikânis Semjuels Ðems (ârsts), manu tuvâko kolçìu vidû pirms kâda laika ðî grâmata bija "topâ". Kâ jau daudz kas, vçrtçta pretrunîgi.

Ja izlasîsi, visticamâk secinâsi, ka tas garastâvokïa sabojâtâjs bijis viens no panomakiem, par kuru izteikumus toèna pie sirds neòem.



Edited 1 time(s). Last edit at 30.01.2007 16:48 by hmm.
Re: nemsukums
30.01.2007 17:23
man pa reizei gadâs tâdi pacienti(tâda darba specifika), bet galvâ viòus òemt-phe..i nedomâju- nu tak slimi ïautiòi un viss...ja tâ padomâ pat smieklîgi paði liekas citreiz...

un tâs mâsiòas-nu jâââ gadâs(îpaði uz jaunajiem rej kâ sçtas kranèi, bet tas tikai tâpçc, ka vecos aiztikt nedrîkst-zini tiem lielâka vara-bet zini galvenais tâs bâbas galvâ neòem-paskaties un aizej prom...lekties nav vçrts,ja nu vienîgi mierîgâ tonî ko norâdît un viss...gadâs ka vîrietis trûkst...citai moðk grûtâs dienas...)

galvenais turies..........ja kas vari rakstît pasmiesimies kad sûdîgi
Re: nemsukums
30.01.2007 17:24
K - noteikti izlasi.
Re: nemsukums
30.01.2007 18:31
Jâ ,nav kreòía vçrts ! Pacients gan encefalopâts ,gan nelîdzsvarots ,gan hronisku sâpju nomâkts ,bet ar viòiem bûs vien jâmâk sadzîvot ,jo "pacientam vienmçr taisnîba "...grûtu profesîju esi izvçlçjies ,bet apziòa ,ka esi vajadzîgs -vienmçr dos Tev spçku .
Mâsiòas ,jâ -tas ir nopietni!Viòâm bûtu ïoti daudz jâmâcâs no vecâ kaluma mâsâm ,un te bûtu nevietâ aizbildinâties ar zemajâm algâm ,ja negribi,lai nestrâdâ .Jauno dakter ,ðad tad tomçr viòâm vajadzçtu atgâdinât subordinâcîju ievçroðanu ,ja paðas nesaprot . Lai veicas ,lai pietiek spçka !
k
Re: nemsukums
30.01.2007 18:51
paldies, kollegas.
to grâmatu pameklçðu un izlasîðu.
zinu jau, ka encefalopâtu ir daudz, bet ðodien tâ prâtâ ieskrçja doma, ka to negatîvo enerìiju mçs palaiþam pa apli.nu, ja.labi.nu tad skrienam un strâdâjam..;)
Moljers
Re: nemsukums
30.01.2007 19:05
Ja cilvçks grib mâjâs viòð ir jâraksta mâjâs.
Nesaprotu kur problçma.
Jaunam ârstam gribas glâbt pasauli. NESANÂKS.
Tas nevienam vçl nav sanâcis.
Ja slimais ir negatîvi noskaòots pret ârstu, slimnîcu, ârstçðanu viòam ir jâpaskaidro, ka viòð jebkurâ brîdî var doties mâjâs, ka ir vçl LAtvijâ 35 slimnîcas, kur ir daudz mîïâki , laipnâki un gudrâki ârsti.,
Re: nemsukums
30.01.2007 19:17
Tieði tâ !Pacientam ir tiesîbas izvçlçties gan slimnîcu ,gan ârstu ,gan pârtraukt terapîju ,iepriekð parakstoties par iespçjamajâm sekâm ,ðim parakstam gan nav îpaði juridiska spçka ,bet psiholoìisks efekts .
Ârstam ir tiesîbas atteikties no pacienta ,kas izturâs pret viòu ar necieòu ,kas nepilda ordinâcîjas ,kas atsakâs no ârstçðanâs .
Ar varîtçm vairs neviens netiek ârstçts ,ja nu vienîgi STS-piespiedu ârstçðana .
Bet te nav runa par to ...
k
Re: nemsukums
30.01.2007 20:18
Moljer, es pacientei noskaitiju viòas tiesîbas. un aizgâju. mani aizskâra tâ atieksme.ar varu neturçju.
runa ir par ko citu.
Moljers
Re: nemsukums
30.01.2007 21:05
Slimu cilvçku nevajag uzvtert personîgi.
Tu neesi vainîgs , ka viòð ir slims.
Tu neesi vainîgs, ka viòð negrib ârstçties.
Tu neesi vainîgs, ka viòð ir idiots.
Tu piedâvâji pakalpojumu, viòð atteicâs.
TU izpildîji savu pienâkumu, viòð izmantoja savas tiesîbas.
pakalja
Re: nemsukums
31.01.2007 02:36
o jaaaa,.maasinjas mums ir visnotalj varenas :)
iipashi op. zaalees,.nedod dies neiepatikties............
pacients
Re: nemsukums
31.01.2007 07:52
Ha! Pastaav vispaareejs energjijas nezuudamiibas likums,taapeec - cik aarsts un pacients savu energjiju teerees savstarpeejos,nevajadziigos kashkjos, tik zaudeetaaji buus abi - kaa aarsts,taa pacients.
Iesaku,ja izdodas - abiem skatiities vienaa virzienaa - pacienta veseliibas uzlaboshanaa - tad energjijas izlietojums buus vislietderiigaakais.
Lai mums visiem izdodas sastraadaaties!
n f A
Re: nemsukums
31.01.2007 09:46
Ja kâdam no tâ paliek vieglâk, varu pateikt, ka ne tikai medicînâ ir mûþam neapmierinâti klienti un pçc subordinâcijas zemâks personâls, kuriem ðíiet, ka viòi labâk zina, kas jâdara (par apsargu fenomenu vispâr neizteikðos). Ak jâ, un vçl priekðniecîba, kas arî komandç, situâcijâ neiedziïinoties.

Bet kam tagad viegli:)

p.s. Taèu esmu apzinâjusies arî to, kâ cieð darba kvalitâte, ja darbiniekam paðam ir problçmas...
pacients 2
Re: nemsukums
01.02.2007 08:10
Apmçram kâ bçrnudârzâ - viòa man tâ - es viòai tâpçc ðitâ... nu, riktîgi....
Pacienti grib, lai ârsti stâv pâri ar savu daudzus gadus apmâcîto attieksmi ðîm visâm lietâm, nu, nedrîkst strâdât par ârstiem cilvçki ar nestabilu nervu sistçmu!
Tâdiem paðiem jâkïûst vispirms par pacientiem.
No savas pieredzes par ârstiem - man laimçjies - visu to labâko!
Un liela pateicîba par palîdzîbu, kad tâ bija vajadzîga, to saòçmu! TNX!
n f A
Re: nemsukums
07.04.2008 20:13
Tikko pabeidzu lasît Semjuela Ðema "Dieva dziednîcu"... Graujoði... iespaids uz ilgu laiku... un cik lîdzîgi ar sociâlo darbu...
Re: nemsukums
07.04.2008 22:54
Nu jaa, laikam ir jaavelk paraleeles ar savu dziivi, lai to graamatu liidz galam izprastu. Es izlasiiju un it neko iipashu nesaskatiiju. Neko, kas atstaatu iespaidu.
Re: nemsukums
07.04.2008 23:53
Tâ grâmata ir reâli laba ;-) Bûs jâmçìina dalasît otrâ daïa, ar pirmo piegâjienu nesanâca...
n f A
Re: nemsukums
08.04.2008 18:50
Par SIENU un CAURO SIETU - parasti cilvçks ir atnâcis nevis mocît te strâdâjoðos, bet pçc palîdzîbas (slimnîcâ vai sociâlâ dienestâ), bet iestâdes kapacitâte ir tâda, kâda nu viòa ir (ne bezizmçra)... nekâda supervîzija nepalîdz tikt galâ ar çtiskâm dilemmâm...
Re: nemsukums
09.04.2008 14:01
Vai cik gari.Nepietika pacietîbas izlasît visu. Bet vçlâk atkal centîðos.
Mums ir jâmâca, ka neârstç ârsts(mediíis). Ârsts parâda virzienu,meklç ceïu. Slimniekam pa ðo ceïu ir jâiet.
Ja kaut kas tiks panâkts ,tad tikai ejot kopâ.
Mâsiòa,kas neatbalsta ârstu un neizrâda viòam cieòu kaitç pacientam un savai autoritâtei.
Viòa ar savu uzvedîbu var nogalinât slimnieku.
Ârsts ar savâm zinâðanâm ,intuîciju mçìina glâbt cilvçku. Mâsiòai ar visiem spçkiem,kâ komandas loceklim ir jâiesaistâs ðajâ procesâ.
Jo pieredzçjusâki mâsiòa,jo viòai tas ir vairâk jâsaprot.
Jo vairâk viòa var palîdzçt ârstam izglâbt cilvçku
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 24?
Ziņa: