Saap zobs ar izrautu nervu!

Aizsāka persona 

persona
Saap zobs ar izrautu nervu!
02.05.2007 04:31
pirms kaada laika saaka ndaudz sapet zobs, kad vinjam pieskaras vai itseviski uz karstu un aukstu, bet ne saldu! Tas ir dzeroklis un no pasha zoba ir palicis apmeeram tik aareejaa mala, kaadas 2/10daljas viss parejais ir baltaa plombe! un taas 2/10 daljas no mana zoba ir pietam zilaa kraasaa!! Kaa var sapet zobs ar izrautu nervu? un vieniigais jau laikam ir raut vinju aara?
Man arî ir nedzîvs zobs ar izòemtu nervu, kurð sâka krâsoties tumðâ krâsâ un ik pa laikam sâp. Esmu ievçrojusi, ka viòð sâp, kad esmu apaukstçjusies vai nosalusi un kad ir lieli uztraukumi. Rentgens neko sliktu tur neparâdîja. Mana zobârste teica, ka reizçm tâ varot bût un, ja var paciest, tad nekas traks tur neesot. Tâ kâ tas ir priekðçjais zobs, tad tas ir pârklâts er helioplombi, lai ir smuki balts, un nu es ar to sadzîvoju jau daudzus gadus.
Stomis
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
02.05.2007 10:17
Smaganas sâp nevis nervs!!!
-> Stomis

Nea - smaganas nesâp, sâp pats zobs.
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
02.05.2007 18:53
eedelveiss:

pârbaudi kârtîgi to zobu, varbût aizej uz kons. pie kâda cita ârsta arî, jo izklausâs pçc zoba ar hronisku iekaisumu, kurð ik pa brîdim paasinâs.
ivars1234
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
30.07.2007 15:23
man arî tas pats - pçkðòi sâka sâpçt zobs, deþûrârsts teica, ka esot pârâk liela plomba, kas esot spiedusi uz nervu kanâliem, kuri attiecîgi saðaurinâjuðies. Tagad ielika kaut kâdu gçlu, kas kanâlus paplaðina (no pirmâs ârstçðanas jau 4 dienas pagâjuðas), bet vçl joprojâm tik jûtîgs ka çðana ir mokas.
Ko nozîmç tas hroniskais iekaisums? Jârauj ârâ vai var savâdâk kâ lîdzçt?
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
30.07.2007 17:20
jaadara zoba kanaala aarsteeshana.
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
30.07.2007 19:54
tieði tâ :)
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 06:50
mans "miruðais" zobiòð arî ir tâds jûtîgs, îpaði brîþos, kad cieði sakoþu zobus, nesâp, bçt jût vairâk kâ citus!!
andris1234
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 14:23
serea Wrote:
-------------------------------------------------------
> mans "miruðais" zobiòð arî ir tâds jûtîgs, îpaði
> brîþos, kad cieði sakoþu zobus, nesâp, bçt jût
> vairâk kâ citus!!

Tev droði vien tas pats kas man - man bija neadekvâti liela plomba, kuras spiediena rezultâtâ zoba kanâli bija saðaurinâjuðies un sâkâs problçmas. Iesaku aiziet pie zobârsta, uztaisîs rentgenu un tur jau redzçs, kas darâs, savâdâk bûs kâ man - veselu nedçïu çðana ir lielâkâs mocîbas, tika tagad jau puslîdz normâli var paçst ;)
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 16:20
man eeshana sagaadaaja probleemas tikai no saakuma, tagad ir nomierinaajies... juutu, bet taas nepavisam nav saapes
varbut
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 16:31
Var paskalot ar sâlsûdeni.
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 19:59
un ko tas dos? :)
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 20:12
Es esmu ievçrojusi, ka tie zobi, kas tiek laboti ar jaunajiem materiâliem (ne tiem kas padomju laikâ), bieþâk sâp, un âtrâk nodrûp. Man stâv lielas plombas no 15 gadu vecuma un nekas tâm nenotiek.
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 22:23
...laikam buus organisma attiiriishana pie vainas... iztiiriija rumpi no jaunaam plombaam...
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
31.07.2007 22:42
Nujâ, jaunie sâròi aiziet pirmie :-)))
Lindseja
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
03.08.2007 11:22
Labdien,

Gaaju taisiit zobu, bet zobaarste taisiija sejas ar maasinju, ko es iztulkoju, ka zobs zem vecaas plombas ir drausmiigaa staavoklii. Tad nu teica, ka jaanjem aaraa nerva. Pirmajaa reiziee neko nejutu un viss bija labi, arii to nedeelju liidz iistaas plombes ielikshanai viss bija labi. Tad es naacu uz peedeejo piegaajienu - iznjemt pagaidu plombi un ielikt iisto. Bet tad aarste iztaisiija rengenu un teica, ka dziljaak veel jaapatiirot bez anesteezijas. Nu, un tad, kad panjeema garaaku adatu, tad likaas izduura liidz kaulam un shaushaliigi saapeeja. Vinja teica, ka nekas nevarot saapeet,jo nerva vairs nava (pati likaas nobijusies), bet man asaras birst, jo ljoti saap. Taa, nu uztaisiija veel vienu rengenu un tas neko sliktu neraadiija. Bet veel arvien saap un uzkost uz taa zoba nevar. Ar ko tas var buus izskaidrojams? Vai tas noziimee, ka nervs veel ir palicis iekshaa? Vai saap samociitasi, paardurtais kauls zem zoba?
Un no kaa zobs var palikt zilimelns, ja ir izrauts nervs?
Un kas ir zoba kanaala aarsteeshana? Kaa taa izpauzjas?
Vai man atkal pieteikties pie zobaarsta,lai to zobu atkal taisa valjaa un skataas, kas vinjas vainas?
Paldies par atbildeem.
Hey L1! Suggest you waity until monday and if the pain is not gone, then need to contact the doc :)
Lindseja
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
06.08.2007 11:27
Vai teishaam kaads nevar padaliities pieredzee. Man jau divas nedeeljas kaa izrauts nervs zobam, bet pat ar meeli nevar pieskarties, kur nu veel eest, jo saap. Vai tas ir normaali? Vai jaazvana zobaarstam un jaasaka, lai tiira veelreiz?
Un no kaa zobs var palikt zilimelns, ja ir izrauts nervs?
Un kas ir zoba kanaala aarsteeshana? Kaa taa izpauzjas?
Vai man atkal pieteikties pie zobaarsta,lai to zobu atkal taisa valjaa un skataas, kas vinjas vainas?
Paldies jau ieprieksh par atbildeem
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
06.08.2007 12:06
Lindseja

Protams ka tas nav normaali un tas zobs buutu jaapartaisa, ja tur veel ir ko taisiit... tev vajag citu spesiaalistu lai apskataas, varbuut vajadziiga operaacija...
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
06.08.2007 18:22
sameklee endodontisu...
Re: Saap zobs ar izrautu nervu!
06.08.2007 21:40
1. zilimelns zobs var palikt no asiniim (nav liidz galam iznjemts nervs vai trauma)

2. kanaala aarsteeshana ir pilniiga nerva vai taa atlieku iznjemshana, kanaala paplashinaashana, skaloshana un pildiishana.

3. ja zobaarsts konstatee, ka rentgenaa viss ok (visi kanaali sapildiiti bliivi un liidz galam) un saapes pamazaam paariet, tad gan jau buus labi :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 17?
Ziņa: