infekcijas iespçjas

Aizsāka eiliina 

infekcijas iespçjas
11.07.2007 13:06
Cik liela ir iespçja inficçties,ja iedur ar inficçtu adatu?Vai tas ir 100%?
Re: infekcijas iespçjas
11.07.2007 14:24
neviens nav veicis statistisku pçtîjumu paòemot piem. 10 veselos voluntierus un sadurot tiem inficçtas adatas, un tad skatîjies ciki ir inficçjuðies, ciki nav, tâpçc precîzi % pateikt droði vien ka nevar.
bet ja tas ir HIVs vai Chepatîts vai kas cits, kas pârnçsâjams ar asinîm, manuprât varbûtîba ir paliela.
Re: infekcijas iespçjas
11.07.2007 17:51
Man liekas ka ar to C hepatitu bija - tuvu pie 100%. Ar HIV, vis ir citadi. Lieta tada ka apkarteja vide sis virus atri iet boja. Tas viss protams pie gadijuma ka nav veikti aizsardzibas, profilakses lietas.

Jebkura gadijuma, var uzreiz griestiec pec palidzibas (ieprieks, uzreiz pec si negadijuma jaizskalo bruci ar udeni, neiet nekada runa par kaut kadu eetiku, momentali jamet viss struments, pat ja procedura nav pabeigta un jaskrien skalot duriena vietu, pec tam jaapstrada to ar spirtu.). Tad jagriezas pie arstiem runat par profilakses terapiju, jo tada pastav. Vina ir darga un veicama ilgu laiku. Bet darbiniekam ta bija bezmaksas. Vel butu labi nemt jav pacienta asinis parbaudei, vai vins tiesam ir slims. Un ar ko. It ka ta.

Ja stradajiet veselibas aprupe, tad jasastada kaut kads mifisks papirs, kopa ar vecako masu, vai kadu cittu atbildigu personu (apdrosinasanas naudas), jo tas tiek pieskaitits pie travmas.
................................................................................

Pats dazas reizes biju dabujis adatas zem adas veicot proceduras vai sujot bruces parastajiem pilsoniem. Ne ka patikama nav. Bet nu, statistiski risks saslimt ar kadu dranki ir samera neliels, aptuveni 1:10000. It ka ta tas bija. Iet runa par to ka tu nezini ir sis cilveks slims, vai ne.



Edited 2 time(s). Last edit at 11.07.2007 17:55 by Dr.asist. Raimonds.
Re: infekcijas iespçjas
11.07.2007 20:37
paldies par info,stradaju slimnicâ un dzirdu ka ik pa laikam kads saduras,bet parasti jau neviens traci neceï,kaut gan mierîgi var dabût hepatîtu vai hiv,laikam jau pieraduði pie tâ,bet mani gan tas uztrauc:(
Re: infekcijas iespçjas
11.07.2007 20:58
un pareizi, kas uztrauc - kurð tad cits par Tevi parûpçsies, ja ne pati.
Re: infekcijas iespçjas
12.07.2007 00:57
risks saslimt ir tikpat liels, cik sis slimibas ir izplatitas sabiedriba. Paskaties, kads ir saslimsanas biezums Hep B, HepC, HIV Latvija, tik liels ari ir risks. Protams, janem vera ari cik ilgs laiks pagajis, kops adata pabijsi donora, pirms ta iedurusies recipientam, vai ir veikti visi profilaktiskie pasakumi (asins notecinasana), utt.
Re: infekcijas iespçjas
12.07.2007 21:43
Iespçja inficçties ir apmçram sekojoða: HIV 0,1%, C hepatîts 3%, B hepatîts 30%.
Re: infekcijas iespçjas
26.01.2008 20:39
Ja strâdâjat medicînas iestâdçs un darbs ir saistîts ar asinîm vai citiem cilvçka ðíidrumiem, ja esat sadûries, sagriezies u.c., tad obligâti ir jâsastâda nelaimes gadîjuma akts un jâinformç savs tieðais darba devçjs. Ja jums ðâda akta nebûs, tad nevarçsiet pretendçt ne uz arodslimîbu, ne uz valsts kompensâciju par nelaimes gadîjumu darbâ. Ja Stradiòu Arodkabinetâ, daþu pensionâru kantorîtis, jums atsaka arodsaslimðanu, tad obligâti vçrðaties Veselîbas inspekcijâ(bij.MADEKKI). Pati izgâju visus koridorus, saòemot atteikumâ, ka laboranta mums neviena nav(!!!),un pçc 5 mçneðu atteikuma panâcu, ka arodsaslimðana man tika apstiprinâta. Tagad esmu pirmais feldðeris-laborants Latvijâ, kuram ir arodsaslimðana - C hepatîts. Íirurgi, ginekologi,mâsas, laboranti un sanitâres! Cînaties par savâm tiesîbâm un iedragâto veselîbu, kura sabojâta veicot darba pienâkumus! MÎLIET SEVI!
Re: infekcijas iespçjas
26.01.2008 23:52
eilîna:

ja runa iet par HIV, tad 0,1% (tâ mums mâcîja kâdreiz infektoloìijâ)


sonda:

Tu esi liels malacis, veseïojies!



Edited 1 time(s). Last edit at 26.01.2008 23:55 by puce.
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 09:42
tas 0.1% ir tad kad ieduras nezinâma adata (t.i. nav zinâms vai tas cilvçks ir vai nav inficçts) vai tad kad ieduras adata kas pabijusi HIV inficçtâ pacientâ?
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 13:56
Hmm? 0,1% kaut kaa paaraak optimistiski izklausaas prieksh adatas kas izvilkta no inficeeta rumpiisha...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 14:22
...infektologi taa saka gan, ka Chep ar asinjainu adatu var atrauties, bet HIV praktiski nee, par maz asinju uz taas adatas...
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 18:56
vîrusa deva par mazu?
a kâ tad narkomâni inficçjas?
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 19:00
...viirusa deva par mazu... narkomaani inficeejoties deelj vien un taas pashas shljirces lietoshanas- iedur, savelk iekshaa savas asinis, tad dalju sev ielaizh, njem otrs, atkal ievelk savas asinis, sev ielaizh... rezultaataa vesels asinju kokteilis shljircee un viirusa daliishana uz pilnu klapi...
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 19:04
â nu jâ, jamie tak no vienas ðïirces vairâki dragâ ievelkot asinis arî.
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 19:37
Noela:

kad adata ir no zinâma HIV nçsatâja.
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 19:38
mja, man tieðâm likâs ka tas % ir krietni lielâks.
Bet nu - infekèiem labâk zinâms :)
Re: infekcijas iespçjas
27.01.2008 20:15
Kolçìi nelaimç! Vai lietojot Copegus un Pegasis jums ir bijuðas problçmas ar limfmezgliem? Visas iespçjamâs blakusparâdîbas man jau ir bijuðas (izò,infarktu un vçl daþas letâlas lietas); patreiz ~2 nedçïas sapampuði un sâpîgi niezoði kakla un paduðu limfi. Le 2.7, turâs no 2.1 uz augðu. Formulâ St. 4,Sg.33,Ly 43, Mo. 18, Eo 2. Neitrof. absolûtais skaits 0.95 Lietoju Vitironu un Vobenzîmu. Ârstçjos 8. mçnesi, paldies!
PS. PUCE - paldies par labu vârdu!
Re: infekcijas iespçjas
28.01.2008 16:10
Sondai!Hip!hip!Urâ!
Malacis. Pret birokrâtiem ir jâcînâs . Viòi nav cilvçki.
Viòi ïoti âtri aizmirst,ka pârtiek no mûsu nodokïiem.
Re: infekcijas iespçjas
03.03.2008 16:38
Tikko atgriezos no slimnîcas, kur mani ielika uz limfmezgla biopsiju. Pçtot un preparçjot visâdos veidos tika ievadîts zelta stafilokoks, no kâ (ar manu izvârdzinâto imûnsistçmu), nomainot 4 antibiotiíus,beidzot izdevâs atbrîvoties ar 5. Protams nezinu, kâ tas viss ''patiks,, manâm cietuðajâm aknâm. Gribu pateikt to, ka dodoties pçc medicîniskâs palîdzîbas uz medicînas iestâdi mçs nevienu brîksniòu neesam pasargâti no inficçðanâs, un tam par iemeslu var bût visbanâlâkie iemesli, kâ manâ gadîjumâ - venozâ katetra ievietoðana. Iestâjoties ar vienu dg., laika gaitâ vçl 3 dabûn klât! SLAVA STERILITÂTEI!
PS. Sterîls - kas tas bija un ar ko viòu çd?
eila
Re: infekcijas iespçjas
03.03.2008 19:03
Oi, man ðitâ gadijâs kâ pacientam, kad mani sadûra ar cita adatu -neiedziïinâðos sîkumos , 2006 gadâ, nesen nodevu asinis kâ donors - tur tak, ceru , parbauda uz ðitiem visiem, bet , kad zvanîju, teica, ka viss ir kârtîbâ.
Re: infekcijas iespçjas
03.03.2008 21:31
sonda:

kâ jûties tagad? vai uzlabojums ir no tâm zâlçm? (Pegasys, es domâju)
Re: infekcijas iespçjas
04.03.2008 11:00
Pavasaris laikam tuvojâs, sprieþot pçc sîèu atnestajiem sniegpulkstenîðiem...pati gan vçl nevaru iziet laukâ un to saelpoties, jo pçc visas terapijas guïu kâ plauða un reibstu, vai no tâ, ka Le 1.5, vai no tâ, ka Hb 8.5 un imunitâte pusdzîva (CD4-352,CD8-235,indekss-1.5),bet ticu tam,ka viss bûs ðtokos un uz manas galvas arî ataugs mati! Uz Chep. vîrusa slodzi veikðu analîzi pçc mçneða, tad manîs, ko tie 8 mçneði indçðanâs devuði. Esmu apòçmîbas pilna, gribâs âtrâk kalnus gâzt, bet spçciòi vçl tâdi...Turamies visi, kam ðtruntîgi!!!
plants no cita PC
Re: infekcijas iespçjas
04.03.2008 11:47
Sonda
Ja virtuâlais atbalsts kaut kur summçjas un spçj dot spçkus, tad Tev drîz vien jâkïûst veselai. Citas izejas nav. Turies.
Re: infekcijas iespçjas
04.03.2008 21:01
Sonda:

turam îksíus par Tevi!!
Re: infekcijas iespçjas
05.03.2008 10:28
Paldies, tas ir tik svarîgi! Man pilnîgi izdalâs nezinâmas izcelsmes ðíidrums no acu rajona...Laikam limfa! Zinat, mîïie,atbalsts grûtâ brîdî, tas jau ir pusceïð uz izveseïoðanos. Ja man nebûtu manas mîïâs ìimenîtes, manas draudzenîtes atbalsta un sapratnes no darba kolçìiem un vadîbas puses (esmu jau no 2007.jûnija uz ZL), tad jau es nevarçtu paveikt to, kam izgâju cauri. Mans mîïotais vîrietis cep un vâra, bez viòa elkoòa nemaz nevaru iziet laukâ, jo reibstu kâ propellers. Sîèi uztur mâjâs tîrîbu, nemaz vairs nav jâbïaustâs. Viss notiekâs, un viss noteikti bûs labi. Kaut mums katram bûtu blakâm pa mîloðai sirdij, kurai nekas nav pat jâsaka, kura tevi vienkârði jût!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 8?
Ziņa: