Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?

Aizsāka bumbumbumbieris 

Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
31.07.2007 15:12
Nesen satiku savu labaako draudzeni, kuru nebiju redzeejusi krietnu laiku. Peedeejaa gada laikaa, kopsh maacamies augstskolaa, mums nav sanaacis tikties tik biezhi kaa agraak. Tachu shiss peedeejaas tikshanaas laikaa vinja man atklaaja ko taadu, kas mani noshokeeja - vinja atzinaas, ka jau kaadu gadu meedz izvemt apeesto eedienu. Kad prasiiju, cik biezhi, vinja teica - 1-2 reizes nedeeljaa, un tad, kad esot viena. Un es to nebiju ne pamaniijusi, ne kaadaa citaa veidaa ieveerojusi.... Jaa, vinjas seja vairs nav tik starojosha kaa agraak, ieveeroju, ka arii vinjas smaids vairs nav tik zhilbinosh....


Patiesiibaa vinjas staastiitais mani pilniigi apstulbinaaja, jo vinja ir taads cilveeks, kursh buutu peedeejais, no kura es vareetu gaidiit ko taadu... Es nolasiiju vinjai kaartiigu moraali, staastiiju, ka, ja taa vinja turpinaas, var pateikt 'ataa' savai veseliibai un saviem perfektajiem zobiem.... bet patiesiibaa es nemaz nezinaaju, ko teikt....

Ko man dariit? Ka vispaar iespeejams vinju noveerst no shiim muljkjiibaam?? Teicu, lai vinja taados briizhos, peec eeshanas, kad atkal gribas uz tualeti, lai labaak uztaisa kaadus vingrojumus, lai zvana man utt..... To zina arii vinjas puisis un mamma, bet pats trakaakais, ka vinjas mammai tas neliekas nekas TÂDS, lai tam vispaar pieveerstu uzmaniibu...

Ko man dariit? Ko man vinjai pateikt taadu, kas liks vinjai saprast, ka taas ir pedeejaas mulkjiibas, ko vinja dara? Lasiits ir pietiekami par sho teemu, bet, kad esmu saskaarusies ar to tagad dziivee.... es nezinu....
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
31.07.2007 15:38
Diezgan smaga pozîcija tev kâ draudzenei. Cilvçks, kas sâcis ar to nodarboties (bulîmiíot), var nevçlçties uzklausît 'kârtçjo' morâli. Padomâ, kas varçja notikt viòas dzîvç tâds, kâdçï viòa sajuta vajadzîbu. Vai viòa ir apaïîga? Varbût tev vajag pacensties viòu pierunât uz kaut kâdâm kopîgâm atrakcijâm, aktivitâtçm. Piedâvâ kopâ reizi 2 nedçïâs kâ rituâlu kâdu gâjienu uz relaksâcijas kabinetu... kaut ko kas viòai liks justuies sieviðíîgai.. Tieðie teksti par to, ka viòa sabendçs sev veselîbu nelîdzçs. Cilvçks visbieþâk to labi zina. Un ja tu uzbâzîsies ar padomiem, viòa var novçrsties no tevis. Mçìini piedâvât kaut kâdas kopîgas izklaides, vairâk kopâ pavadîta laika. Jâpalidz cilvçkam saskatît,ka dzîvç ir daudz jauku un interesantu lietu...
pats sliktaakais, ko tu vareetu dariit, tas ir, maaciit vinnai dziivot, kaartot vinnas dziivi un probleemas.

dura jau nav, gan pari sapratiis, kas vinnai jaadara.


tev nav jaateelo pasaules glaabeejs! ja pati meklees paliidziibu, tad arii paliidzeesi, kaa vareesi.
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
31.07.2007 20:43
draudzene ar bulîmiju ir jâved pie psihiatra, cits nekas nelîdzçs
Man taada pati situaacija, pati esmu tieva no dabas, kaut arii daudz eedu, bet draudzene sver 47 kg un daomaa ka ir ljoti resna, un maz eed, bet ja esam kaut kur kafejniicaa, tad muuzhiigi skraida uz tualeti. Vinja laikam domaa ka es njirgaajos par vinju, kad saku ka jaaeed pilnveertiigi, jo man tachu tas neiet labumaa. Biezhi ir taa, ka kad aicinu pusdienaas, saka ka vinjai peekshnji kaadas dariishanas uzraadiijaas, vai jau paeedusi maajaas, bet laikam jau maajaas saka ka paeeda citur...
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
01.08.2007 00:52
bruute Wrote:
-------------------------------------------------------
> Diezgan smaga pozîcija tev kâ draudzenei. Cilvçks,
> kas sâcis ar to nodarboties (bulîmiíot), var
> nevçlçties uzklausît 'kârtçjo' morâli. Padomâ, kas
> varçja notikt viòas dzîvç tâds, kâdçï viòa sajuta
> vajadzîbu. Vai viòa ir apaïîga? Varbût tev vajag
> pacensties viòu pierunât uz kaut kâdâm kopîgâm
> atrakcijâm, aktivitâtçm. Piedâvâ kopâ reizi 2
> nedçïâs kâ rituâlu kâdu gâjienu uz relaksâcijas
> kabinetu... kaut ko kas viòai liks justuies
> sieviðíîgai.. Tieðie teksti par to, ka viòa
> sabendçs sev veselîbu nelîdzçs. Cilvçks visbieþâk
> to labi zina. Un ja tu uzbâzîsies ar padomiem,
> viòa var novçrsties no tevis. Mçìini piedâvât kaut
> kâdas kopîgas izklaides, vairâk kopâ pavadîta
> laika. Jâpalidz cilvçkam saskatît,ka dzîvç ir
> daudz jauku un interesantu lietu...



Protams, zinu, ka varu jau moralizeet, cik gribu, bet saprotu, un kaa jau vinjai pashai teicu, ka vinjai, pirmkaart, pashai jaasakaarto sava galva... Draudzene ir pavisam nedaudz apaljiiga, un vinja vienmeer ir par savu augumu kompleksojusi. Bet vienmeer esam kaut kaa speejushas par saviem 'liekajiem' vienkaarshi pasmieties..... bet, kaa izraadaas, vinja jau gadu shitaadas shtelles piekopj...


Meegjinaashu tad vinjai paliidzeet vemshanu aizstaat ar kaadu citu nodarbi... bet tas viss tomer liekas tik nereaali, tik filmas cieniigi..... :(
man paðai ir bulimija, kadreiz bij smagi, tagad jau lielajam 'sunim' esmu tikusi pâri, tikai 'aste' vçl palikusi, noraujos reti, bet gadâs vçl (reizi mçnesi apmçram).
Ko ieteikt draudzenei - no savas pieredzes zinu, ka palîdz, ja esi ar kâdu kopâ un aktîvi atpûties..dari da jebko, lai nav jadomâ par çdienu (kopîgas pusdienas nelîdz) un sevi vari aizmirst..
uzmundrinosi vârdi palîdz..par izskatu..neliekuïojot
kopîgas sporta nodarbîbas..
galvenais , lai bûtu nogurums un pozitîvas sajûtas..
dienai ir jâbût pilnai saplânotai, lai nebûtu laika mulíîgâm domâm..

zobus tik âtri nepazaudçs (ja to lietu pareizi dara), bet sirsniòu gan var âtri sabeigt..

vispar, viòai paðai ar to jâtiek galâ..tas viss ir galvâ

es sveru maz 4x kg tuvu 50, nekad neesmu sv erusi daudz, bet tas sâkâs, jo ïoti òçu pie sirc kâda nejausi izteikto piezîmi..tâ kâ..
kaada_kura
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
01.08.2007 16:42
no manas pieredzes - nekâda ârçjo apstâkïu maiòa nav ilglaicîgs risinâjums bulîmijas ârstçðanai. Jâatrod problçmas cçlonis - kâdçï tava draudzeme to dara (parasti tâ problçma ir dziïâka kâ tikai neapmierinâtîba ar savu svaru). Ja tiks iznîdçts problçmas cçlonis, tad arî vçlme izvemt pârtiku zudîs.
domâju, ka apzinâðanâs, kâdas veselîbas problçmas bulîmija ne tikai var radît, bet noteikti radîs, ne tikai teorçtiski, bet ar uzskatâmiem piemçriem, varçtu palîdzçt, ja viòas atkarîbai no çdiena vçl pagaidâm ir kâds cits iemesls, nevis pati eðana (kâ tas ar laiku mçdz pavçrsties, lîdzîgi kâ smagiem narkomâniem). domâjams, ja viòa vemj 1-2 nedçïâ(ja tâ, protams,patieðâm ir) stadija , iespçjams, vçl nav neatgriezeniska.
Man bulîmija ir bijusi 9 gadus - no 15 gadu vecuma,no kuriem pçdçjos 5 pçc atvadîðanâs no VISIEM zobiem ,pamazâm esmu piespiedusi sevi nevemt, nerît.Pçdçjo gadu "noraujos"un pârçdos vairs daþas reizes mçnesî,jo tagad neïauðana sev to vairs darît ir izdzîvoðanas jautâjums.mans organisms ir veca cilvçka stâvoklî,ïoti sabojâta vielmaiòa, gremoðana,nieres,sirds,âda, acis,hormoni - viss.nevaru normâli strâdât,mâcîties, izskatos gandrîz 10 gadus vecâka, nekâ esmu utt. un man ðíiet, ja es bûtu zinâjusi, ka viss ðâdi notiks, kad sâku - tas lielâ mçrâ bûtu mani atturçjis turpinât. varbût pastâsti savai draudzenei par mani gadîjumu, varbût ko lîdzçs..
Zina Wrote:
-------------------------------------------------------

> zobus tik ātri nepazaudēs (ja to lietu pareizi
> dara),

nu, man 2 priekšzobi tā pēkšņi izlūza apmēram gadu pēc sākšanas vemt, kaut gan zobi pirms tam bija bijuši ļoti labi.
Un kas tur traks, ja paris reizes nedeljaa izvemjaas pec kaartiigaakas paeeshanas? Es nesaprotu? Es ik pa paris dienaam taa daru (starp citu - man mamma ieteica), vinja pati jau no jaunibas taa dara un nav nekadu veselibas problemu ne man ne vinai! Toties abas esam smukas, veseligas un ar dziivi apmierinaatas.

Un kapec lai zobiem butu jabojajas?
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
04.08.2007 11:23
...veseliigas un ar dziivi apmierinaatas... diez vai...
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
04.08.2007 11:53
a ja ar dziivi apmierinaatas, tad kaadeelj nevar eest tikai tik daudz, lai nebuutu jaavemj? naudu arii mees laiku pa laikam metam tualetes podaa? nez vai... taapeec nez vai vajag pozicioneet probleemu kaa saulainas dziives sastaavdalju. a zobi no kungja skaabes bojaajas.
buliimija/ anorexija= bailes no naakotnes
atvemssana= nespeeja piennemt, sagremot informaaciju (jauno situaaciju).


liika mugura, kruussu kurvis vareetu buut, nedaudz, ievilcies uz iekssu= nevar uztvert energgiju= GRIBAS truukums.

secinaajums: miilestiibas truukums.



zobi= naakotne.
(sadruup izkriit zobi= sadruup naakorne t.i. dziive naakotnee.)
Inna Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un kas tur traks, ja paris reizes nedeljaa
> izvemjaas pec kaartiigaakas paeeshanas? Es
> nesaprotu? Es ik pa paris dienaam taa daru (starp
> citu - man mamma ieteica), vinja pati jau no
> jaunibas taa dara un nav nekadu veselibas problemu
> ne man ne vinai! Toties abas esam smukas,
> veseligas un ar dziivi apmierinaatas.
>
> Un kapec lai zobiem butu jabojajas?



Nu, nestāsti. Tas fiziski nav iespējams. varbūt no kādas reizes mēnesī vai arī, darot to regulāri tikai pāris mēnešus, var nekas traks nenotikt (laiku pa laikam jau arī veselam cilvēkam gadās vemt - saindēšanās, vēdergripa, alkohols,grūtniecības sākums), bet ne jau, ik pa pāris dienām vemjot.
vai arī jūsu ģimenīte nav gluži no tā paša materiāla veidoti, kā mēs, mirstīgie. kas ir tavs tētiņš? :))))
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
07.08.2007 00:53
Liels jums visiem paldies par ieteikumiem un padomiem!



Sho peedeejo nedeelju ljoti daudz laika pavadiiju ar draudzeni, katru vakaru gaajaam kaut kur pastaigaaties, paskreejam, ljoti daudz runaajaam. Labi ir tas, ka vinja apzinaas lietas nopietniibu... vismaz man taa saka.... Vinja man teica, ka zina, ka speej to visu izbeigt, zina, ka spees to vairs nedariit. Man ljoti gribeetos tam ticeet.... Ceru uz to labaako..
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
07.08.2007 21:58
...netici... nespees...
zobi bojaajas no kungja skaabes , atvemjot tai ir saskarsme ar zobiem ..
skaabaa videe tie paliek trausli, noaardas emalja utp..

tapec , kad vemj vajag ikreiz skalot mutes dobumu ar siltu uudeniun izsplajut to..
neitralizejot skaabo vidi..tas nu taa

nu domaju, ka apzinaties Tava draudzene apzinaas tikai vai tas palidzes risinat problemu? ar galvu ir jaasak...varbuut vinjai vajag parunaat ar kaadu kam ir taadas pashas probleemas? un kas to dara jau ilgstoshi.., lai redzetu pie kaa tas noved..ja vemshana ir diendienaa un ik peec katras eedienreizes tas ir Loti nopietni!!!
veiksmes
tâ_við_i
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
24.08.2007 00:27
Pats trakâkais, ka bieþi vien pie ðâdâm problçmâm ir vainîgi tieði apkârtçjie cilvçki. Agrâk es to nesapratu. Pçdçjâ gada laikâ man strauji pieauga svars (par 10-12 kg), agrâk izskatîjos ideâli, slaida. Taèu, kad kïuvu apaïâka, ikviens (gandrîz ikviens), ko satiku, uzskatîja par vajadzîgu pateikt man, ka esmu palikusi resnâka, ka izskatos citâdi (papildinot ar þestu - platumâ) vai arî it kâ ar humoru pajautât, kas man çst gatavojis. Pçc n-tâs tâdas reizes man sâkâs histçrija. Un es sâku neçst. Nekad agrâk nebiju sapratusi, kâ var neçst! Bet elementâri. Gribasspçks notievçt un atgût iepriekðçjo izskatu bija spçcîgâks par vçlmi çst. Taèu es, cerams, laikâ atguvos. Cenðos, ïoti cenðos. Taèu es neesmu pârliecinâta, ka tas man nekïûs nopietni. Nevaru apgalvot, ka nesâkðu atvemt apçsto vai ka çdîðu normâli.
Un satikties ar cilvçkiem, pat draugiem, arî vairs negribu. Tâ vien ðíiet, ka viòi tîksminâs par to, ka esmu zaudçjusi savu ideâlo figûru. It kâ saprotu, ka tâ nav, tomçr... Kâpçc tad man "jâbâþ acîs" mans augums?!
Tâpçc jâdomâ, ko otram sakâm. Var jau, protams, neòemt pierç, bet cik ilgi? Vienreiz vadzis ir pilns.
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
24.08.2007 01:01
Uz pasaules viss ir mainiigs. Arii ideaalais augums veidojas un zuud. Iecikleeshanaas uz savu ideaalo augumu ir sava veida gariigs defekts. Anoreksija un buliimija ir sava veida dabiigaas atlases mehaanismi kas ierobezo defektiivo personu vairoshanos un taatad shii defekta nodoshanu naakamajaam paaudzeem...

Taa kaa ja tev liekas ka draugi tev kaut ko baazh aciis tad taa ir tava probleema jo iespeejams ka neviens no vinjiem netaisaas nedz neest nedz atvemt... vinjiem vienkaarshi gribas meeli patriit...
tâ_við_i
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
24.08.2007 09:38
Es zinu, ka tâ ir mana problçma. Es to nenoliedzu. Taèu var clvçkiem bût vairâk takta. Un es nebiju ieciklçjusies uz to ideâlo augumu, biju gatava tam, ka, iespçjams, mûþam nepalikðu slaida. Taèu, kâ jau teicu, pçc n-tâ cilvçka piezîmes (kam vairâk slçptas, kam - mazâk) kaut kas notika, mainîjâs. Ðobrîd es çdu normâli, un arî atvçmusi apçsto es nekad neesmu. Taèu es vairs ne par ko neesmu droða. Pagaidâm izvairos no draugiem, paziòâm, strâdâju ar sevi.
Re: Ko darît, ja draudzenei ir bulîmija?
03.09.2007 21:02
zina!

Atraksti, lûdzu, uz marmar.a@inbox.lv. Tas ir svarîgi.

Paldies!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 23?
Ziņa: