Psihoterapeits

Aizsāka blueberry 

Re: Psihoterapeits
08.11.2007 09:12
Nav jau runa par vienkârðu slimoðanu. Tieðâm izlasiet rûpîgi, pirms padomus dot. blueberry ar mazo ir daudz nopietnâkas problçmas un nav brînums, ka cilvçkam grûti tikt galâ vai arî vairâk sev pievçrsties.
Re: Psihoterapeits
08.11.2007 09:19
es rûpîgi lasîju un atceros visu, kas saistîts ar Blueberry bçrnu, Alstere, visu laiku nebûs krîzes situâcija - stâvoklis normalizçsies, un Blueberry bûs jâpieòem savs bçrns, tâds kâds viòð ir...sliktâkajâ gadîjumâ, bet ir tepat man blakus sastopami apbrînojami izveseïoðanâs gadîjumi, tie gan saistîti ar vecâku uzòçmîbu.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 14:15
Mazajam jau paldies Dievam ir daudz labâk.
Paðai man ir drausmîga miegainîba, nesaprotu vai no zâlçm vai no depresijas. No rîta mazo ap 8 pabaroju un tad, ja mazais neguï vai mirstu nost no miega, tâ varu lîdz 11 vai pat ilgâk nogulçt. Jâsaka gan, ka mazais arî aizmieg un guïam abi. Man tas liekas nenormâli, bet tikai tik ilgi noguïot es pçc tam jûtos daudz maz ok. un izgulçjusies. Citâdi esmu kâ zombijs.
Ðodien palasîjos internetâ par depresiju un saprotu, ka man tomçr bûs vajadzîga tâ psihoterapija. Nu, man tas ir tik traucçjoði, ka es nevaru vienkârði visam, kas ar mani noticis uzspïaut un dzîvot tâlâk, teiksim sevi sasuìestçt. Bez tam zinu, ka izrunâðanâs man palîdzçs. Tikai nezinu, kur lai òem tik daudz naudas:(
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 14:26
Kâ ir ar kredîtu?
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 15:20
cik zinu, naudas problçmas grûþ vçl lielâkâ depresijâ, nûja ar 2 galiem....
tas par kredîtu.....



Edited 1 time(s). Last edit at 09.11.2007 15:22 by maria_magdalena.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 15:33
taisnîba par to, ka naudas problçmas grûþ vçl lielâkâ depresijâ. Daþreiz domâju, nu kâpçc mans vîriòð nevarçtu pelnît vairâk, nu vismaz 500, vai nu vismaz 400 Ls mçnesî. Bet es nevaru viòu piespiest. Bez tam, ja man jâizvçlas bagâts vîrs, ko ne visai mîlu vai nabags, ko mîlu, tad viennozîmîgi esmu par otro variantu. Tiesa gan es ar necik daudz nepelnîju, domâju, kad atgriezîðos no bçrna kopðanas atvaïinâjuma, meklçðu labâk apmaksâtu darbu. Ceru, ka izdosies. Tagad jau vçl kamçr mâmiòalga, daudzmaz ok., bet pçc jaunâ gada, kad tâ beigsies, vispâr nezinu, ko darît, jo mçs dzîvojam îrçtâ dzîvoklî, tâtad vçl 200 lati pa lieko tikai îrei. Kredîtu tieðâm negribas òemt.
ai, pagaudoju vçl te par materiâlâm problçmâm.Bet tâpat jau pierakstîjos tanî Lînâ uz otrdienu, redzçs kâ ies. Nez kâda tâ psihoterapeite, kâds nezina?
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 15:36
jâ, kredîti mani ïoti nomâc, tikko kâ beidzu maksât kredîtu par zobârstniecîbu un bûtu atkal jâiet pie zobârsta, bet roka neceïas tâdas summas izgrûst.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:30
Tas ir tâds aizspriedums pret kredîtiem. Ja tas ir piesaistîts algas kartei, kâ overdrafts vai patçriòa kredîts, tad uzskaitot algu, tas dzçðas vai daïçji dzçðas, un lîdz ar to % nesanâk lieli. Pie tam, tas ir beztermiòa, vienkârði % sanâk maksât, bet to jau tikpat kâ nejût, ja pie tâ nepiedomâ.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:35
...nejuut, bet gadaa laikaa smuka summinja salasaas... lieli procenti tiem overdraftiem...

blueberry

Greecinieku ielaa 5. beernu polikliinikaa pie rezidentiem sesija maksaa shobriid it kaa 3-5 lati. Un katra rezidenta sesija tiek supervizeeta pie kaada no labaakajiem LV speciem, taa kaa bailjoties par kvalitaati iisti nav pamata.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:37
,,,
tas bûtu forði, tikai noteikti pieòem tikai dinas laikâ. Es tur starp citu gâju pie psihoterapeita tanî mâjâ, kad vçl mazâ nebija un es strâdâju.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:37
Bet vispâr pie kâ var noskaidrot par so pasâkumu kaut ko?
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:45
Kâ jûs domâjiet, vai var bût tâ, ka es galîgi neko neatceros, bet ir kaut kâda iekðçja sajûta, ka tad, kad biju maza, man viens cilvçks ir uzmâcies, kamçr es guïu. Nu, teiksim nekas nenotika, bet kaut kâdi pieskârieni utt., kas man izraisa pretîgumu. Vai tâs ir kaut kâdas iedomas, kaut kâdi sapòi? Varbût kârtçjo reizi meklçju problemas kur to nav, bet nesaprotu, kâpçc nepamet ðî sajûta? Vai vienkârði izdzçsies no atmiòas.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:46
Eh, ko tik es te jums nesarakstu, paðai pçc tam kauns.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:54
;-) Rezidenti kameer veel azarts ribaas gan jau arii aarpus 9-17 pienjem ;-) Var iet tieshi uz turieni un pajautaat. Katedras tel. 7210989.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 16:59
,,,
tas ir jâpamçìina. Paldies par ieteikumu:)
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 17:24
,,, ðis lçtais variants labs ieteikums.

Blueberry, ja es kaðòâtos pagâtnç, tad te neuzklabinâtu nevienu rindiòu, asaras bûtu jâslauka :)
jâizbauda ðodiena. kâ to dara? katrâ niekâ meklç prieku.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 17:47
man atkal liekas, ka bez kaðòâðanâs nekas labs nesanâks, vismaz cik esmu mçìinâjusi, nesanâk. Gribçtos jau to slikto visu sabâzt vienâ lâdç un aizslçgt ciet un nogremdçt jûras dibenâ, bet visu laiku tas neapzinâti burbuïotu augðâ.
Elinite
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 17:48
Sveika, Blueberry!

Tad jau iznâk, ka jau esi gâjusi psihoterapijâ arî agrâk? Vismaz tâ Tu raksti.:) Cik ilgi gâji? Vai palîdzeja?
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 18:00
Jâ, esmu gâjusi, tik parasti pârtraucu, jo paliek naudas þçl. Arvienvârdsakot izdomâju, ka neticu, ka viòi man var palîdzçt un es tikai izðíieþu tik nenormâli daudz naudas. Nezinu, tagad, ja ieðu, vienkârði jâcenðas par to nedomât, jo man tieðâm liekas, ka tâs summas nav adekvatas, pie kam ja es neesmu pârliecinâta, ka man palîdzçs. Par to palîdzçðanu, domaju, kamer gâju, bija labâk. Varbût tas, ka neizgâju pilnu arstçðanas kursu arî nedeva gaidîtos rezultâtus, bet nu drusku dzîvi atviegloja gan. Un zinu, ka izrunâties man gribas. Jo mani tas iekðâ grauþ.
Man gribâs atbrîvoties reiz no tâs savas pagâtnes, it seviðíi no savas bçrnîbas.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 18:16
Blueberry, ja jâdomâ kaut kas nelâgs, kas pagâtnç bijis- atceries, katrs cilvçks tajâ brîdî ir rîkojies tâ, kâ spçjis, bet Tu pati no ðî notikuma vari iegût pozitîvu vai negatîvu pieredzi, viss no Tavas attieksmes atkarîgs. Piedod viòiem- cita ceïa nav. Un piedod arî sev. Zinot, kâ ir slikti, izjûtot uz savas âdas, Tu zini, kâ nevajag darît- tâ ir Tava pieredze un to to vari izmantot pozitîvi. Pagâtne nav vieta, kur dzîvot, un pagâtne tikai tik daudz ietekmç tagadni, ka tâ ir atstâjusi savu zîmogu. No Tevis atkarîgs, ko ar to darîsi.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 18:25
blueberry ()
Jaa, tas, kas dzilji pasleepts naaks un naaks uz augshu. Ps.t. uzdevums ir to visu kaa reiz uzpleest (baigi saapiigi, jo atklaajas arii aizmirstais/nosleeptais), saredzeet to, kas bija aizmirsts/nosleepts un laika gaitaa saprast, ka tas nav bijis pasaules gals un tagad jaadziivo esoshaa dziive. Neko jau neaizmirst, absoluuti neko. Tikai atminjas nav vairs biedeejoshas, saapiigas, ar vainas sajuutu, dusmaam - taa ir bijis un viss.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 19:16
Alstere, vai tas varçtu bût tâ, ka cilvçks caur cieðanâm (un pamatâ cilvçki tic, ka viòiem pienâkas ciest) it kâ izpçrk savu vainas sajûtu, un tâpçc atkal var sajusties labi?
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 19:53
es pati veicu sen ðâdu procedûru, þçl, ka neatceros, kas tâ bija par grâmatu, - tâ ir tâda kâ ilga meditâcija, sâk no pagâtnes, cik var atcerçties un visiem piedod.
protams, tur vajag zinâmu enerìçtisku praksi.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 19:56
meditaacija ir apmeeram shaada - visi cilveeki, kas nodariijushi paari, brauc vilcienaa, es staavu uz perona, vilciens apstaajas , pa vienam kâpj aaraa un es katram saku - es tev piedodu.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 19:58
cik reizes tâ darîji. Neticu, ka es ar vienu reizi to spçtu izdarît.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 20:02
kaadas reizes!!!
to dara vienu reizi dziivee.
ieprieksheeja sagatavoshanaas vajadziiga, to tev staastu informaacijai.
bet mana uztvere ljoti mainiijaas peec tam, par depresiju neatceros, man visaadas fiziskas vainas bija.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 20:32
strawberry
Nee, gruuti tas ir, bet ne cieshanas ljauj tam nostaaties savaas vietaas. Mees ar ps.t. daudz runaajaam arii tiiri cilveeciigi. Tas skaidrojums varbuut liekas drusku murgains, bet es piekriitu par 100%. Tas piedziivotais (beerns visu uztver pilniigi citaadi kaa pieaugushais) zemapzinjas beernam liekas tik briesmiigs, ka zemapzinja censhas cilveeku ar VD/depresiju aizsargaat tipa kaut ko taadu, lai "noveerstu" domas. Mans ps.t. to labi noformuleeja "chuuskai saap galva un vinja liek to uz vilciena sliedem, lai vilciens no saapeem atbriivo" Darbs ar ps.t. paarliecina zemapzinju, ko tieshaa veidaa nevaram kontroleet, ka tie beerniibas bubulji nav tik briesmiigi. Apmeeram taa. Es Dievam neticu, graamatas man neliidzeeja. Nenoliedzu, ka arii ticiiba ir celjsh, kas vareetu paliidzeet uz to orienteetam cilveekam. Bet galvenais ir rezultaats - kas bijis, tas bijis un ir piedoshana, nav dusmu, nav bailju.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 20:50
maria_magdalena
nu tad ir skaidrs, ka es tam neesmu vçl gatava, jo atrodoties Dzintaros es ïoti pie tâ strâdâju, it kâ no sirds piedevu(paðai tâ likâs), bet beigâs reâlâ dzîvç saprotu, ka laikam tomçr negribu piedot.
Tacu tas jau neatrisinâs visas tâs sajûtas. Man liekas, ka tur nekas vairs nav darâms, pat, ja cilvçki, kas man darîjuði pâri, tagad lîstu manâ priekðâ uz ceïiem lûdzot piedoðanu vai nez ko manâ labâ darîtu. Viòi nevar izlabot nodarîto, jo to izlabot varu tikai es pati.
Re: Psihoterapeits
09.11.2007 21:42
Tu jau pati pasaki, ka izlabot vari Tu pati. Ar savu paðas attieksmi. Ja velk paralçles ar Alsteres teikto, tad arî Luiza Heija savâs grâmatâs uzsver, ka ir jâparunâjas ar savu iekðçjo bçrnu. Bçrns mûsos dzîvo visu dzîvi, tie nav tikai bçrnîbas bubuïi, viòð turpina tikpat jûtîgi uztvert kâ bçrnîbâ. Ne velti ir grûti piedot.
Nu jâ, bet patiesîbâ jau katram ir savs ceïð.
Re: Psihoterapeits
10.11.2007 17:05
Blueberry

es nezinu cita varianta, kaa ljoti konkreeti un bez atkaapeem nodoties tai lietai, ko esi izveeleejusies.

ja saac psihoterapiju, tad tur arii paliec, liidz kopaa ar terapeitu vienojaties, ka ir pienaacis laiks sho lietu beigt. dziilju psihoterapijas eenas puse ir taa, ka uzlabojumi saakumaa ne vienmeer ir juutami. it sevishkji, ja probleema dzilja un ilgstosha, kaa tas ir Tavaa gadiijumaa. tad tieshaam viegli var zaudeet ticiibu shim pasaakumam un apshaubiit taa jeegu. kaut gan neviens terapeits nesleepj, ka buus vajadziigs laiks, un nesola aatrus rezultaatus.

par zaaleem. ja lieto zaales, tad lieto tik ilgi, kameer psihiatrs pamazaam Tevi no vinjaam "nonjem". es gan ambulatori neesmu gaajusi pie valsts psihiatra, jo neticu, ka pa 10-15 min. var notikt kaada psihiatrijas praktizeeshna. manupraat, ja nav naudas zaaleem, gudraakais ir Alsteres variants, kad iet pie privaatpsihiatra, bet vinjsh sarunaa kaadu valsts koleegji, kas vnk zaales izraksta ar atlaideem. manupraat, tas ir idiotiski, ka privaatpsihiatrs nedriikst rakstiit ar atlaideem, bet nu muusu valsts jau daudzeejaadaa zinjaa ir idiotiska. ir veel arii psihoterapeiti/psihiatri vienaa personaa. tad nav jaaskraida no viena kantora uz otru.

veel tachu ir Tev zinaamais kriizes centrs Skalbes, kur var aiziet un izrunaat savu lietu. Tev ir depresija + slims beerninjsh. es neticu, ka Skalbees Tev nepiemeklees kaadu variantu. dazhas saakuma sesijas tur var sanjemt par briivu (pirmaa vienmeer ir par briivu, kad noskaidro lietas apstaakljus), bet Tev ir jaaiet un jaaizrunaa sava lieta. es neuzskatu, ka luugt paliidziibu ir kaads kauns, negods vai vaajuma paziime. Skalbees pienjem arii psihiatrs.

ljoti labs ir Komata piedaavaatais variants par rezidentiem, ko ir veerts apdomaat. ja Tev nav naudas, kaa Tu ilgterminjaa pavilksi centra Lina daargo tarifu? aiziesi uz vienu, divaam sesijaam, sapratiisi, ka nevari, un atkal visu pametiisi? savos apstaakljos ir jaadara tas labaakais, ko var dariit, bet, pirms ko uzsaakt, ir gudri paplaanot un izdomaat, kaa lietu varees novest liidz galam. vismaz paraudziities uz tuvaako naakotni.

lai kaut ko dabuutu gatavu, ir vajadziiga neatlaidiiba, kas velk uz to, ko vareetu saukt arii par uzstaajiibu. vispirms pret sevi. man tas noziimeeja paarcelt kaajas paari gultas malai un liidz tam psihoterapeitam aizvilkties. tobriid es biju taadaa staavoklii, ka nespeeju lasiit nevienu graamatu, pat ne zhurnaala rakstu, kaut mani gaadiigie radi bija chupaam sagaadaajushi vissadus izgriezumus no preses utt. galva vienkaarshi nenjeema pretii. ilgstoshs "caurs" miegs un depresija bija panjeemusi visus speekus. un veel. shie raksti bija veersti uz "domaa taa", "nedari taa", "relakseejies taa", "apnjemies shito". gana daudz izmeegjinaaju no taa visa, eedu krutus uztura bagaatinaataajus, no nez kaadaam "Kremlja kliinikaam" izrautus "nervu" vitamiinus. piedevaam toreiz biju dzilji ticiiga... viss garaam. es intuitiivi saaku just, ka tas ir par seklu, ka probleemas ir dziljaakas un ka taas tad arii tur tajaa dziljumaa jaarisina. vismaz attieciibaa uz sevi es toreiz nekljudiijos, bet es diezgan ilgi domaaju. tad dabuuju ieskatiities Skota Peka Nepaziistamajaa celjaa, un man nogaaja klikshkjis. taa bija vieniigaa graamata, kuru es, kaut pa diognaali, bet tomeer speeju lasiit. faktiski taa nostraadaaja kaa motivaacijas programma psihoterapijas saakshanai. ar to saakaas arii mana atveseljoshanaas. es saredzeeju, ko mana liidzshineejaas dziives veesture ir izdariijusi ar mamu domaashanu, attieksmi pret lietaam un cilveekiem. ir pilniigi pareizi, ka tas viss IR jaamaina, bet tas mainaas, lietas apzinoties un tad atlaizhot. manaa uztveree lietu izprashana ir vieniigais atbriivojoshais speeks. cik lielaa meeraa to var izdariit pats? tas ir katram savaadaak. jaa, arii dazhkaart saapiigi, jo dazhas situaacijas un epizodes nav patiikamas, un taas negribas atcereeties. taas nav saapes saapju peec, bet saapes, kas laiku pa laikam neizbeegami rodas. bet es neticu, ka var taa vienkaarshi kaut ko aimirst vai paarklaat kaadu paarklaaju paari visam bijushajam. zemapzinja to visu vaara augshaa. ja to negrib piedziivot, tad ir jaaieskataas dazhiem notikumiem aciis. es cita varianta nezinu. un es vairs neticu Dievam. nekaadam. es ticu cilveekam un vinja vareeshanai. pa shiem gadiem esmu uztaustiijusi sevii milziigus resursus, tikai tie ir jaaatbriivo un laalaizh laukaa. es redzu shos resursus arii citos cilveekos, no kuriem vinji var smelties pashi un dot citiem. un tas manii arvien vairaak nostiprina ticiibu tieshi cilveekam, kas ir augstaakaa veertiiba.

varbuut arii Tev ir veerts taa nopietni izdomaat, kaadaa virzienaa Tev doties. njemot veeraa savu pasaules redzeejumu. pashai ar sevi apspriezhoties. un pie taa arii palikt.

par Tavu beernu runaajot... es nezinu, kaada ir diagnoze, bet shaadas mammas tieshaam biezhi paveic neiedomaajamas lietas. tachu, lai Tu to vareetu, Tev pashai jaatop stipraakai.

krietni pasen man ir bijusi sameeraa ilgstosha saskare ar organizaaciju http://www.rupjuberns.lv/ taa gan ir domaata beerniem ar gariiga rakstura trauceejumiem, bet es domaaju, ka vinji Tev noteikti kaut ko vareetu ieteikt. iespeejams, ka ir veel kaadas organizaacijas, ko veido mammas ar slimiem beerninjiem un kas vairaak atbilstu Tavaam vajadziibaam. shiis mammas ljoti atbalsta cita citu, un varbuut, ka ir pat iespeeja sarunaat, ka kaads pieskata Tavu puisiiti, kameer Tu kaarto savas lietas. tur cilveeki ir labi izpeetiijushi likumdoshanu un zina, kaadas ir vinju tiesiibas un kaadi pienaakumi ir sociaalajiem dienestiem. no sociaalajiem dienestiem var izpiest gana daudz, bet savas tiesiibas ir jaazina. vinji pashi pakalj neskrien un neko nepiedaavaa.

par beerniem un par vecaakiem ar depresiju... iisteniibaa te tik daudz nav runa par depresiju, bet par vecaaku slimoshanu vispaar... mazi beerni tad neizbeegami ir vieni un pamesti, jo arii paareejie pieaugushie tobriid domaa par to, kuram ir probleemas... un tas ir logjiski. ja Tu vari savai meitinjai normaali un mieriigi paskaidrot, ka Tev tagad nav visai labi un veeleies atpuusties, tad tas pagaidaam ir labaakais, ko var dariit. 5 gadinji nav tik daudz, lai pamatiigi skaidrotos par depresiju. bet, ja vinja Tevi gana diezhi redz guljam, vinjai var rasties kaadi jautaajumi, jo vinja tachu redz, ka ar teeti taa nav. Tu savu beernu paziisti vislabaak. te nekaadas universaalas metodes nav, vien jaaatbild atbilstoshi beerna vecumam.

es nezinu, kas no visa mineetaa Tev vareetu dereet, bet es redzu, ka Tev ir ljoti daudz iespeeju.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 6?
Ziņa: