trauksme

Aizsāka Neta 

Neta
trauksme
03.08.2004 18:58
Jau paaris gadus ciinos ar trauksmi,nervozitaati.Amekleeju ljoti labu aarsti,vismaz es vinjai uzticos.Bet...man nekljuust labaak.Lietoju Spitomin,un man tas ljoei nepatiik,ka jaalieto zaales,turklaat nekljuust labaak.Radushaas visaadas fobijas,bailes,kas agraak,pirmas aarsteeshanas nebija.Liekas,man vispaar nervu vairs nav,un bail sajukt praataa.Ko dariit??
Re: trauksme
03.08.2004 20:12
Pçc rakstîtâ izklausâs, ka nevis nekïûst labâk, bet kïûst sliktâk!
Moð vçrts tomçr nomainît ârstu?
K
Re: trauksme
03.08.2004 20:15
Kas ta ir par arsti - psihoterapeite?
Vive
Re: trauksme
03.08.2004 21:45
Pçc manas pieredzes - lai gan Spitomîns ir ïoti labs preparâts savâ vietâ - tas trauksmi var nenoòemt. Bez tam, ja kâdu laiku lietots preparâts neveic to funkciju, kuras dçï tas izrakstîts, jau vien ir iemesls to nomainît. Daþâdi cilvçki uz zâlçm reaìç daþâdi - kas vienam labs, otram nelîdz.
ses5
Re: trauksme
04.08.2004 00:45
Jûsu gadîjumâ vajadzçtu parunât ar ârstu par antidepresantu lietoðanas uzsâkðanu(antidepresanti ar prettrauksmes darbîbu),jo spitomîns palîdz pie viegliem trauksmes stâvokïiem.Un ja stâvoklis ir pasliktinâjies,un ir parâdîjuðâs fobijas,nepiecieðams bûtu kâdu laiku lietot arî vieglos neiroleptiíus.Lai veicas!
Re: trauksme
04.08.2004 11:34
Neta!
No zaaleem tu tieshaam saaksi jukt praataa....Vai tu kaut kur pie apvaarshnja redzi izeju? ses5! Neiesaki to, par ko nezini kaadas buus sekas. Neta! Ja tu saaksi lietot veel antidepresantus, tad aizmirsti, ka jebkad tiksi galaa ar savu probleemu..tas ir purvs, kuraa stigsi iekshaa arvien dziljaak. Vakar man bija saruna ar daanijas iedziivotaaju un naakas secinaat, ka ir aarsti, kuriem izdeviigi radiit cilveekiem atkariibu no zaaleem....Diemzheel.....
Neta! Uzraksti man un parunaasim ko vareetu dariit ( esmu parliecinaata, ka vareetu runaat par tavas probleemas atrisinaashanu) tava labaa. Ja vien veelies no taa purva liist laukaa...
vika
Re: trauksme
04.08.2004 11:47
Es tev neieteiktu uzklausît tâdu kâ Aiju , jo visas tâs kas piedâvâ palîdzçt ir kautkâdu medikamentu izplatîtâjas. Nu padomâ pati, kâ gan tev tâda Aija varçtu palîdzçt? Vajag païauties uz ârstiem, tas nav tik vienkârði kamçr atrod sev piemçrotu bet noteikti tikai îstu mediíi.
Man arî ir lîdzîga problçma kâ tev un arî esmu nomainîjusi vaiºâkus ârstus un daþâdas zâles, tagad jûtos labi un ne pie vina antidepresanta neesmu pieradusi.
Es arî savai ârstei teicu kâ esmu daudz salasîjusies per pieradumiem pie antidepresantiem un trankvilizatoriem, bet viòa skaidri un gaiði pateica ka nav tâdu zâïu no kurâm nevarçtu atbrîvoties. Nu protams ka tâdas zâles nevar pârtraukt lietot vienâ dienâ, bet gan pakâpeniski samazinot devu.

Silti iesaku nekontaktçties ar tâm kas tev piedâvâ palîdzçt ðeit internetâ!

Neesi lçtticîga, lai veicas!!!!!
rehabilitologs
Re: trauksme
04.08.2004 21:13


Tikai ne antidepresantus- ko tie dos - neko!!!!
ineshuks
Re: trauksme
04.08.2004 22:24
Dos antidepresanti un kaa veel dos. Man ir tikai un vieniigi pozitiiva pieredze (arii pashai personiigaa). Un tiku galaa ar savu probleemu ai kaaa tiku, pat bez Aijas jogurtiem un zivju eljljaam (kaa vispaar viena, es atvainojos, stulba jogurtu izplatiitaaja var nozaakaat to, ko par labu atzinushi daudzi miljoni cilveeku). Nesaku, ka zaales ir labaakais risinaajums,bet tas ir ljoti labs paliigs situacijaas, kad tas ir nepiecieshams.

to Aija- Daanija raksta ar lielo burtu.
IKI
Re: trauksme
05.08.2004 10:11
Ineshuk - kâdus antidepresantus tu lietoji un cik ilgi?
Dusma
Re: trauksme
05.08.2004 10:20
Starpcitu lasiiju, ka jaunaakie peetiijumi par antidepresantiem esot taadi, ka 80% shiim zaaleem ir placebo efekts!
Vienaa eksperimentaa zinaatnieki pat cilveek-trusiishiem peekshnji zaalju vietaa devushi C vitamiinu un tauta ir turpinaajusi veseljoties taadaa pashaa garaa itkaa buutu turpinaajushi lietot antidepresantus!
Jokaini, bet laikam jau cilveeks nelabilaa mentaalaa staavoklii ir ljoti viegli ietekmeejams!
Jaa
Re: trauksme
05.08.2004 11:58
Jâ, nu diemþçl tie kuri neko tâdu nav piedzîvojuði, nekad nesapratîs. Man ðîs problçmas sâkâs uz pilnîgas veselîbas fona, nekâdu problçmu darbâ, mâjâs, nodarbojos ar sportu, pilnîgs optimists.... pçkðòi sâkâs tâds stâvoklis ka nedçlas laikâ jau sâku domât ka ir cauri. Neaprakstâmi pretîgi, gan garîgi gan fiziski, nevarçju arî normâli gulçt. Zâles nepalîdzçja, vispâr negribas atcerçties. No tâ ir ïoti grûti izrauties, ïoti grûti un ilgi.
Lasma
Re: trauksme
05.08.2004 13:02
Ineshuk bet ka atskirt trauksmi. Man ir fobija no rakstisanas sabiedriska vieta. Es to loti pardzivoju, pat loti. Ceru tu mani saproti ka ir, kad sak tricet rokas, dauzities sirds un plauktas klust mitras. Ta ir man ka nelaimi, jo citada zina man viss ir kartiba. Patreiz dzeru cipralex mazu devu, bet man nakti nenak miegs. Un vispar, nezinu vai man tas zales palidzes, varbut labak vinas sviest miskaste. Loti gribetos dzirdet no tevis kadu padomu.
IKI
Re: trauksme
05.08.2004 13:22
Man bija tâdas paðas sajûtas kâ apraksta Jaa. Nu jau pus gadu atpakaï tas viss sâkâs un tâpat uz pilnîgi vesela fona. Tagad lietoju Zoloft un ir salîdz\inoði labi, protams ka uznâk nemiera un trauksmes sajûtas bet kautkâ mçìinu ar to tikt galâ. Visu laiku apmeklçju nerapatalogu, bet nu esmu nolçmusi pakonsultçties ar psihiatru.

Jaa - Ïoti vçlçtos uzzinât kâ ðobrîd jûties un kâdas zâles lieto vai lietoji?

Lasma- es tev neiesaku pârtraukt zâles lietot uz savu galvu var palikt sliktâk, beztam nevar pârtraukt tâ vienâ dienâ bet pakâpeniski.
Jaa
Re: trauksme
05.08.2004 13:29
IKI:
Diena neko nelietoju, jo ka jau teicu nepalidz. Nakti ja nu galigi tad Stilnox, kas darbojas 4h un no rita ir skaidra galva.
Diemzel zales var Tevi vai nu pilnigi ''izslegt'' vai ari tikai nonem virspusejas sajutas, ta pamatproblema paliek. Loti palidz ja blakus ir cilveki kas palidz un pec iespejas aktivaks dzivesveids, kas lauj nedomat.
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 13:31
Taa jau arii ir trauksme- rokas sviist, sirds sitas, kaajas stiivas vai gluzhi otraadi ljenganas. Man paliidzeeja psihoterapija- ir jau kaut kaads iemesls kaapeec mees taa reagjeejam kaa reagjeejam. Esmu lietojusi Cipramilu 8 meeneshus un Zoloftu ap pusgadu abus ar ljoti labu efektu un nu jau gadus 3 nelietoju neko. Sajukusi neesmu (jaacer ;-) ), pieradusi neesmu, shad tad jau uznaak dullie, a kam tagad viegli :-)
plikstinjsh
Re: trauksme
05.08.2004 13:37
Kaut kas tomeer ir,kas izraisa trauksmi.Ja labi padomaa,kas bij peedeejais pie taadas situaacijas,kas to veicinaaja.Darbaa varbuut kaada reviizija,kas nedeva mieru kaadu laicinju.Vai gjimenee(plashaakaa amplituudaa) kaads slimo un netiek uz pekaam.Vai naudas probleema kaut vai uz 1 dienu.Jeb nesamaxatie reekjini,vai krediiti bankaa.Ir tachu jaabuut kaadam pieturas punktam,no kura briizha tas ir saacies,kur tas paardziivojums ir stipraaks bijis.Un tad no taas vietas saakt shkjetinaat to kamolu,paarunaat kas ir kas un kaapeec
Lasma
Re: trauksme
05.08.2004 13:40
Inesuk bet ka tu doma, vai cipralex man var palidzet mainit so manu reakciju, ar pratu jau es saprotu, ka tas ir nepamatotas bailes, kas man piemit. Es par to daudz domaju, man sak likties ka viss kartiba un pienak atkal tada situacija un atkal tapat nekas nav kartiba-tricu un drebu. un vel ko darit ar bezmiegu no cipralexa, visi tie trankvilizatori un kimiskas miega zales man ikdiena nu galigi nepatik. Varbut man meginat kadu augu valts preparatu?
Lasma
Re: trauksme
05.08.2004 13:47
Sakas pec reizes, kad tevs mani drausmigi sita, es taja bridi biju jau pieaugusi sieviete, bet biju izdarijusi to, kas vinam neparak patika. Un vins man lika rakstit solijumu, ka ta nekad nedarisu. Es visu to biju pelnijusi, bet taja bridi man vajadzeja lai vins ar mani izrunajas, nevis ietekme sada veida. Nu kops ta laika ir pagajusi daudzi daudzi gadi, bet mani tomer kaut kadas bailes ir no cilvekiem, kaut es vinus loti milu.
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 13:48
Kad Tu dzer Cipralexu no riita vai vakaraa? Cik ilgi lieto? Man jau shkjiet, ka psihoterapeits vareetu liidzeet. Bez tam gadaas jau ka konkreetam cilveekam konkreetaas zaales neliidz vai pat rada lieku satraukumu, var meegjinaat mainiit. Vieglaakos gadiijumos protams, ka var meegjinaat augu valsts preparaatus, meerenu fizisku slodzi, sabalnseetu dienas rezhiimu tik diemzheel tas ne vienmeer liidz.
Lasma
Re: trauksme
05.08.2004 13:55
Es dzeru kadu 3 dienu un 5mg no rita. Tadu nekadu lielu uzbudinajumu pa dienu nejutu, jutu to, ka vairak smaidit gribas. Bet nu vakara nevaru iemigt. Ari agrak man ir bijusas bezmiega problemas, bet pedeja laika viss bija labi ar miegu. Zinu ka ir lietot kimiskas miega zales, man tad iestajas tas, ka bez tas tabletes vispar neprotu aizmigt. To nu es loti negribu.
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 13:59
3. diena nekas nav. Peec divaam nedeeljaam buus juutams prettrauksmes efekts. Smaidiit gan sagribas aatraak. Vispaar 5 mg taada caalja deva ir. Var tachu kaadu balderjaanju tinktuuru iedzert, novopassit mikstuuru (arii no augiem), pilnas aptiekas ar visaadiem ;-)
Lasma
Re: trauksme
05.08.2004 14:06
Liels paldies tev par padomu, nu morali tu man loti palidzeji. Atklasu tev vel ko, zales man arsts nav parakstijis, jo man kauns par to runat un esmu tada, ka nekad neietu pie arsta. Arsts ir mana masa, es teicu ka vajag manai draudzenei, ta ari es pie vinam tiku. Nu tagad drosi vien tu un daudzi citi mani nosodis un zinu, ir jau par ko.
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 14:26
Nenosodu.
Hm, es arii pie gjimenes aarstes negaaju, neerti kaut kaa. Vinja man taada stipra sieva un ar taadiem neirasteenikjiem neprot iisti kraameeties, no vienas nozepaama tabletes 3 dienas pa sienaam staigaaja, taa i viedoklis par psihotropiem liidzekljiem shai ir nostiprinaajies- inde! Da i kauns kaut kaa par savu vaajumu bija. Gaaju pie psihoterapeita, bet par zaalju dzershanu arii pati izleemu, vinsh pat taa kaa pret bija. Bet reaali ljoti paliidzeeja. Tik laiku tam vajag. Un iemesli jaameklee, iemesli. No nekaa nekas nerodas. ja rociiba atljauj- psihoterapija, viennoziimiigi. Gruuti, bet tas ir to veerts. ne tikai trauksmes sakariibaa, arii citaas jomaas vieglaak kljuvis dziivot! Turies un galvu augshaa!
Lasma
Re: trauksme
05.08.2004 14:45
Nu labi cinisos es. Vismaz domaju, ka zales esmu izvelejusies labas, varbut pec nedelas pariet uz 10mg devu. Ja nav noslepums ka tu vinas lietoji un vai esi medikis, jo cik redzu dod visai sakarigus padomus.
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 14:55
Es dzeeru cipramilu, tas nav luzhitas pats, tas taa kaa divreiz shvakaaks. dzeeru 20 mg no riita, kas atbilst 10 mg cipraleksa. {agaidi nedeeljas divas un tad var meegjinaat 10, ja shkjiet ka vajag. Bet ar kaadu speciaalistu gan buutu labi parunaat, dazhreiz der viedokli no malas uzklausiit.
Esmu aarste un cauri liidziigam arii gaajusi esmu taadeelj man sirds miiksta pret braaljiem neirasteenikjiem (plashaakaa noziimee) :-)
IKI
Re: trauksme
05.08.2004 16:03
Man arî bija miega problçmas un es to atrisinâju tâ- vakarâ pirms gulçtieðanas iedzeru divas tabletes Baldriâna ekstrakta tabl. (Ls 0.25) un krûzi Dr Tereðko tçju "Mieram un miegam", man palîdzçja.

Zoloft dzeru no rîta 1/4 tabl., bet daktere teica ka paliek slikti tad var iedzert 1/4 talb. Clonazepam. Tâ arî daru, bet cenðos to Clon. nedzert ja nu tieðâm dikti nâk virsû tâs panikas lçkmes tad iedzeru, bet citâdi mçìinu iztikt ar Baldriâniem.

Tik labi ka ir ar ko parunât un zini ka tevi saprot. jo ðîs sajûtas izstâstît otram ir \loti grûti. Cilvçks, kas ar to nav saskâries nesaprot kâ var bût sajûta ka Vari sajukt prâtâ.

Lai jums veicas!
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 16:16
Kas taas Jums par devaam 5mg cipraleksa, 1/4 tab Zolofta? Man domaat, ja normaalu devu dzertu nevajadzeetu ne baldriaanu ne klonazeopaamu. pie kam panikas leekmeem alprazolaams buutu kudi labaaks, nekaa klonazepaams.
IKI
Re: trauksme
05.08.2004 16:26
Man daktere teica lai palielinu devu lîdz 1 tabl. no rîta, bet kad sâku tâ dzert tad man bija vçl sliktâk nekâ sâkumâ, tad mçìinâju 1/2 tabl. bet vienalga nebija labi un tad daktere teica ka man jâpaliek uz 1/4 tabl, jo acîmredzot ir man pa stipru. ðobrî ir pagâjis 1,5 mçneði, bet man jâdzer 3 mçneði un nezinu vai man tas palîdzçs. Taisos ar septembri iet vingrot, varbût tas arî nedaudz palîdzçs.
ineshuks
Re: trauksme
05.08.2004 16:33
Triis meeneshi ar nav nekaads ilgais laiks. parasti jau ir vismaz 4 meeneshi peec stabilas staavoklja uzlaboshanaas. tev daktere gjimenes aarste vai kompetentaaka shajaa jomaa? Jautaaju taapeec, ka vispaar nespeciaalistiem, tajaa skaitaa gjimenes aarstiem ir zinaami aizspriedumi pret psihotropiem preparaatiem, kas dazhbriid kavee sasniegt iespeejami labaako rezultaatu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 5?
Ziņa: